Dodaj do ulubionych

Biblioteki .dll

07.04.13, 23:21
Chcę umożliwić korzystanie z Freemail (wysyłanie/odbieranie maili z załącznikiem z poziomu vba) na kompie z systemem Win7. U mnie na XP działa bez problemu, na Win7 ni cholery ...
Znalazłem taką informację:
"należy skopiować .dll do %WINDIR%/System32 a nstepnie:
START -> Uruchom -> regsvr32 <ścieżka do pliku .dll"
Sęk w tym, co to jest "%WINDIR%" (nie mogę znaleźć takiego folderu w swoim XP)?
Czy to jest nazwa "odpowiednika" katalogu [Windows] (w XP) dla Win7?

Czy nie bezpieczniej (i prościej) byłoby zapisać potrzebną bibliotekę .dll np. w folderze, w którym jest baza danych, a potem wykonać " START -> Uruchom -> regsvr32 <ścieżka do pliku .dll"?
Nie chcę próbować "na ślepo", bo jak się ten komp z Win7 "zbuntuje", to mi właścicielka nogi z ... powyrywa ... Wiem, że można obraz systemu i.t.d., ale to wymaga czasu, a - z pewnych powodów - wolałbym zminimalizować czas siedzenia przed jej kompem do minimum qqq ...
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Biblioteki .dll 08.04.13, 14:06
      kocinos napisał:
      > Sęk w tym, co to jest "%WINDIR%" (nie mogę znaleźć takiego folderu w swoim XP)?

Znajdziesz go bez problemu wywołując w wierszu poleceń: set
      %WINDIR% to odwołanie do zmiennej środowiskowej. Zwykle "C:\Windows".
      Ale nawet nie musisz szukać wpisując w wierszu poleceń: "cd %WINDIR%\system32"

> Nie chcę próbować "na ślepo", bo jak się ten komp z Win7 "zbuntuje", to mi
      > właścicielka nogi z ... powyrywa ...

Jak się spróbuje buntować wpiszesz regsvr32 /u ... i wyrejestrujesz bibliotekę
      a potem wykasujesz plik .dll.

Byle tylko opis, który znalazłeś, był prawidłowy, to Freemail będzie działać.
      • kocinos Re: Biblioteki .dll 08.04.13, 16:44
        Dzięki wariant_b, zbiorę się na odwagę ...;)
        Jeszcze tylko drobne "ale"...
        Jeśli właścicielka nie ma uprawnień administratora (czort wie kto i jak jej to zainstalował) i system nie pozwoli zapisać .dll w katalogu (jak by nie było) systemowym, to czy możliwy jest inny wariant = zapisać .dll w "dowolnym miejscu" i zarejestrować dla systemu przez regsvr32 <ścieżka do pliku .dll>, czy też system w ogóle nie dopuści do takich działań - nawet dla ustawień pojedynczego użytkownika?
        • wariant_b Re: Biblioteki .dll 08.04.13, 20:31
          Mogą być problemy.

Zacznijmy od pierwszego ale - jeśli soft jest 32-bitowy a system 64-bitowy,
          co jest dość powszechne, to nie ten egzemplarz regsvr32.exe co w opisie.

Nadto z konta z uprawnieniami usera nie powinny udać się instalacje dla całego
          systemu, a jedynie dla danego użytkownika. Zatem i lokalizacje plików inne.
          Żeby było zabawniej - w ukrytych folderach z danymi aplikacji użytkownika.
          Zapewne zostaniemy odpytani o konto i hasło administratora i koniec próby.
          Ale pewnie użytkowniczka ma uprawnienia administratora, bo system nie pozwala
          usunąć jedynego konta z tymi uprawnieniami (gdy konto Administrator jest wyłączone)
          i takież konto zakładane jest przy instalacji systemu.

Po drugie - nie znam programu. Podaj linki, to sprawdzę, czy z konta usera
          można zrobić cokolwiek i jak to zrobić.
          Najlepiej zacząć od włamania do systemu i przejęcia konta administratora.
          • kocinos Re: Biblioteki .dll 08.04.13, 21:20
            Dzięki za zainteresowanie ...
            źródło
            Tam jest kompletny "trikuś", działa pod Access 2003 i WinXP...
            Jeśli miałbym się 'Włamywać", to raczej zniosę z godnością oczekiwanie na dostęp z poziomu admina ... W końcu jakoś się do tego "dopchamy" ...
            Pozdrawiam
            • wariant_b Re: Biblioteki .dll 09.04.13, 22:59
              Jeśli się nie obrazisz, spróbuję jutro.

Jeśli dobrze zrozumiałem, plik freemail.dll zostanie wypakowany
              z pliku FMail2k1.MDB po pierwszym uruchomieniu bazy w Accessie 2003.

Jeszcze pytanie techniczne o wersję Windows 7: 32-bit czy 64-bit i jaka?
              Access oczywiście z MS Office 2003 Pro.
              • kocinos Re: Biblioteki .dll 10.04.13, 13:45
                Win7 64 bit, Access 2003 prof.
                Teoretycznie .dll miał zostać utworzony przy pierwszym uruchomieniu bazy .mdb (tam jest odpowiednia procedura i tabela z "bitowym plikiem") - przynajmniej u mnie na XP tak się stało. Analogiczna próba na Win7 nie zadziałała - komunikat o "niemożliwości znalezienia pliku .dll".
                Taką informację dostałem od właścicielki kompa. Kontaktuję się z nią głównie mailowo, bo inaczej musiałbym przejechać kilkadziesiąt kilometrów, by zrobić to osobiście, a skoro już mam to zrobić, to chcę się "przygotować", by nie robić tego parę razy ...
                Stąd też mój pomysł, by skopiować .dll z mojego kompa i jakoś go zapisać i "podpiąć" tam. W końcu Access 2003 jest 32 bitowy (jak sądzę, bo moja baza z której teraz korzysta jest właśnie na 32 bitach zrobiona), więc skoro działa, to i to powinno ...
                • wariant_b Re: Biblioteki .dll 10.04.13, 19:14
                  Nasze kochane UAC zadziałało, więc użytkownik nie mógł zapisać pliku .DLL
                  do kartoteki C:\Windows\sysWOW64, gdzie jest jego właściwe miejsce.
                  Klikamy mój komputer, dysk C, Pliki programów (x86), Microsft Office... itd
                  aż pokaże się MSAccess.exe. Uruchamiamy Access jako administrator i tyle.
                  Albo ręcznie wstawiamy plik we właściwe miejsce. Nie wymaga rejestracji.

Przy okazji - program u mnie nie wysyła maili, bo przypuszczalnie zabezpieczenia
                  serwera nie puszczają, albo port 25 jest nieaktualny. Nie z każdego konta uda się
                  zmusić FreeMaila do działania lub potrzebne będą jakieś modyfikacje kodu.
                  • kocinos Re: Biblioteki .dll 10.04.13, 21:55
                    Numery portów i nazwa usera mogą w tym "szablonie" być nieaktualne ... Dane trzeba odpowiednio zmienić tak, jak wymaga tego konto pocztowe, z którego FreeMail ma korzystać - analogicznie do tego, jak się ustawia klienta poczty. Mam utworzone konto dla tego programiku i (na porcie 587) wysyła bez problemu (sprawdziłem przed chwilą, bo zaniepokoiłeś mnie ...).
                    Co do drugiej Twojej podpowiedzi - muszę poczytać, bo nigdy się z tym nie spotkałem. Dzięki ...
                    • wariant_b Re: Biblioteki .dll 10.04.13, 22:20
                      kocinos napisał:
                      > Numery portów i nazwa usera mogą w tym "szablonie" być nieaktualne ...
                      > Dane trzeba odpowiednio zmienić tak, jak wymaga tego konto pocztowe...

I tak też zrobiłem wstawiając w zakładce dane swojego konta na onecie.
                      FreeMail poprawnie odbierał pocztę, ale przy próbie wysyłania wychodził błąd.
                      Dalej nie dociekałem, bo wiem, że tobie pod XP działało, więc jej też powinno.
                      Ale program jest stary a standardy zabezpieczeń poczty poszły mocno do przodu,
                      a nie chciało mi się instalować własnego serwera pocztowego, żeby sprawdzić.

> Co do drugiej Twojej podpowiedzi - muszę poczytać, bo nigdy się z tym
                      > nie spotkałem. Dzięki ...

Takie VNC z serwerem pośredniczącym, żeby nawiązać połączenia poprzez
                      firewalle i NAT-y po obu stronach połączenia bez zmieniania konfiguracji.
                      Nie da się wtedy skorzystać ze zdalnego pulpitu Windows, a to działa.
                      Bardzo użyteczny, a ostatnio znowu bezpłatny do zastosowań niekomercyjnych.
                      • kocinos Re: Biblioteki .dll 10.04.13, 23:46
                        Stare, ale nic innego pod Access'a (z obsługą załączników) nie znalazłem ...
                        Zabezpieczenia poczty (w TYM przypadku) nie są dla mnie bardzo istotne, bo nic "wrażliwego" tą drogą nie będzie wędrować. To tylko takie moje "zabezpieczenie" na wypadek, gdyby zewnętrzny serwer z MySqulem miał paść ... Długo by tłumaczyć, ale przechwycenie takiej wymiany przez "postronnego" nic mu nie da, bo to wygląda jak bełkot, a CIA się tym nie zajmie, bo to nie "ich" tematyka ... ;) Innymi słowy, najnowszy samochód można świsnąć, ale kto by się tak starał, by buchnąć 15 letniego poloneza ...;)
                        Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
                        • wariant_b Re: Biblioteki .dll 11.04.13, 07:50
                          kocinos napisał:
                          > Zabezpieczenia poczty (w TYM przypadku) nie są dla mnie bardzo istotne...

Nie chodzi o TEN przypadek, ale o OGÓLNY poziom zabezpieczeń serwerów.
                          Domyślne ustawienia klienta poczty sprzed 10 lat obecnie zwykle już nie działają.
                          Dlatego przypuszczalnie w moich próbach odrzucono wysyłanie przez smtp.
    • Gość: gość portali Re: Biblioteki .dll IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.13, 22:18
      do Windows\system32\ (lub wow) nie należy kopiować niczego niekoniecznego(ja często tam wrzucam na przekór).Gdyż jest w zmiennej systemowej path ten folder i system tam wyszukuje i uruchamia, pliki dll ax i ocx oraz exe.Zamiast pisać lepiej jest wywołać na ekranie 2 okna eksploratora i przeciągnac plik .dll na regsvr32.exe w oknie system32. Komunikat potwierdzenia oznacza wykonanie.Jeżeli zarejestruje się gdziekolwiek na dysku twardym to praktycznie nie ma różnicy.Czasem jest problem ze spacjami w nazwach folderu(prościej bez) albo prawami dostępu do folderu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka