Dodaj do ulubionych

Pytanie dotyczące kosztów strony www

05.01.09, 18:14
Witam!
Jestem na etapie zbierania informacji ,ponieważ w przyszłości(w
przeciągu ok,pół-roku) chce miec swoje strone (tzn.e-firme).
Niestety informatyka jest mi obca :)

Moje pytanie brzmi
Ile kosztuje stworzenie strony www w Warszawie? (np;na stronie
mieściły by sie z 4/5-podstrony ,1zdjecie,logo,itp) dodam ze mniej
wiecej wiem co chciałbym miec na stronie swojej.

(wiadomo z firma która bedzie miała atrakcyjna oferte+doradztwo
nawiąze współprace w przyszłości)

oraz jakie sa opłaty utrzymania strony ???

z góry dziekuje za pomoc
Obserwuj wątek
    • lukasx1984 Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 14.02.09, 12:45
      Witaj.

Taką stronę można wykonać pewnie od 100 zł w górę, gdzieś do około 1000zł. Tylko
      jest pewne "ale":
      - strona wykonana za 100 czy 150 zł najprawdopodobniej będzie niedopracowana,
      wykonana w ekspresowym tempie przez małolata, któremu wydaje się, że umie takowe
      strony robić. Tutaj sprawdza się przysłowie: "Tanie mięso psy jedzą".
      - niewiele lepiej będzie ze stroną za 200 czy 300 zł.
      - jeśli chcesz mieć stronę z ładną grafiką, czytelną, z porządnym kodem to
      trzeba trochę więcej zapłacić. Można zrobić miniCMS (mini system zarządzania
      treścią) tak, aby można było samemu w prosty sposób dokonać aktualizacji treści.
      To wszystko kosztuje.

Utrzymanie takiej strony to koszta serwera, ewentualnie domeny. Maksymalnie
      ponad 300 zł rocznie (da się sporo taniej).

Musisz sama zdecydować na ile istotna jest cena a na ile istotna jest jakość strony.

Pozdrawiam
      • lukasx1984 Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 26.02.09, 17:21
        Hmmm firmowa strona na bezpłatnym serwerze? Niezbyt dobrze to o firmie świadczy,
        ale tak też można ;)
        Do tej pory nie znalazłem lepszego darmowego hostingu (od tego podanego przez
        Ciebie) bez reklam, umożliwiającego 'podczepienie' pod domenę. Ale jak to z
        darmowym... bywa niestety zawodne...
    • jelen_wielki Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 10.08.09, 16:30
      Stworzenie strony to koszt okolo 800-1000zl, do tego dochodzi hosting, na ktorym strona bedzie utrzymywana no i domena - rocznie to jakies 150zl.

Nalezalo by rowniez rozwazyc pozycjonowanie takiej strony, aby potencjalni klienci latwo odnalezli Twoja oferte w sieci. Tu ceny sa rozne, w zaleznosci ile i jak konkurencyjne slowa kluczowe Cie interesuja.
        • michal.gazeta Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 08.02.10, 19:10
          ja też mogę zrobić i dopłacę jeszcze stówkę do tego.
          A co, ja też mam gest he,he
          A tak poważnie to za mniej jak 500-600zł netto nikt nie zrobi dobrej strony (choć i tak zaniżyłem cenę).
          Same ustalenia i uzgodnienia zajmą parę godzin, projekt graficzny kolejne parę godzin, wymyślenie logo to też nie jest 10 minut, kodowanie i testy też trwają itd. Jak to podliczyć to wyjdzie, że ktoś robi stronę za 3zł/godzinę z tego wynika, że dobry nie jest skoro się tak nisko ceni ;)

--
          Pustaki i cegły
        • design7676 Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 06.04.10, 13:20

Najlepiej mie coś co się da edytować i modyfikować, modyfikować
          można wydać 1000zł na stronę w html a po roku okaże się że to
          pieniądze w błoto bo nikt tego nie poprawi podobnie se stroną we
          flash. Zainteresowanych zapraszam na moja stronę
          www.tworzenie-stron-internetowych.adeesoft.pl/ gdzie opisuję
          to bardziej szczegółowo.
          • gramulti Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 22.05.10, 00:57
            A ja jestem kompletnym laikiem. Założyłam sobię stronke z home.pl
            zupełnie za free. Załapałam się na promocję 1 rok grats. Stronkę
            zbudowałam posługując się kreatorem dołączonym do pakietu.
            Przyzanam, że stronka niezle hulała. Co prawda teraz zmenili
            dostawcę usług i pakiet mocno zubożał i to już nie to samo co
            kiedyś. Ale firmy mogą jeszcze załapać sie na promocje( niewidoczną
            w panelu home) po szczegóły zapraszam na priv.
            Przyznam, że stronka przyniosła mi trochę klientów.A wszystko za
            free.
            Więc nie ściemniajcie tak z tymi wycenami usługi, jeśli koś dobrze
            poszuka znajdzie rozwiązane. :)
              • gramulti Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 21.11.10, 16:54
                Taaaak, odbiją teraz za przedłuzenie zapłaciłam 30 zł. Stronka nadal hula...a raczej hulała, ponieważ chciałam rozszerzyc pakier o busines web i ... zaczeła sie jazda...Najpierw konsultant naganiał mnie ze, aby wszystko działało i abym mogła skorzystać z promocji to musze opłacic pakiet, ja na to , że przeciez w ofercie oferują 14 dni testowania za fre.
                Po dłuuuugiej wymianie zdan w koncu stneło na moim. Za to znów wykasowali mi stare dame ze strony www, zablokowali stronę www i wychodzi na to , ze wszystko musze tworzyc od nowa. Oczywiście mętnie się tłumacza , że tak musiało byc poniewaz zmienili mi serwer, wysłałam im reklamację z formularza kontaktopwego, ale czuję, że zanosi się na cięzką przeprawę. Oczywiście udowodnię im swoje racje, ale wkurza mnie ta ich kwardatura koła i brak kompetencji konsultantów . Ale myślę ze do czasów jaskiniowców nie bedziemy wracać i lepiej oprzeć się na dużymdostawcy internetu i panelu , który możemy samodzielnie zmieniać i modyfikować niż zdać sie na łaskę jakiegoś informatyka, który nas zmocno skasuje za parę ruchów myszka, bez gwarancji co do jakości usługi.
                • retropercepcje Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 23.11.10, 17:59
                  Dlatego wlasnie korzysta sie z uslug ludzi/firm, ktorym zalezy na kliencie, a nie na podpisaniu kontraktu...

Moi klienci maja moja firme na wyciagniecie reki. Bez wzgl na to, czy mamy swiatek czy piatek, zawsze do uslug i zawsze z indywidualnym podejsciem. Zdarzyl nam sie atak hakerski w pewien niedzielny poranek na jednej ze stron, ktora zbudowalismy. Postawilismy wszystkich na nogi i chwile pozniej wszystko smigalo jak nalezy. Z dzika satysfakcja pozbywam sie zawracaczy d*y, ktorym sie wydaje, ze za free osiagna wielki sukces, albo chcac wynegocjowac lepsza cene podaja mi jakies kretynskie przyklady z 'darmowymi pakietami'.

Fakt, ze nie zostalas (jako laik) poinformowana o prawdopodobienstwie utraty danych to dla mnie smiech na sali... Powinnas byla zasiegnac jezyka, zanim zdecydowalas sie skorzystac z firemki, ktora laduje klienta w bambuko. Ta, korzystajac z Twojej niewiedzy i kompletnego braku zainteresowania tematem zrobila swoje, w dodatku na Twoje zyczenie.

A co do 'laski jakiegos informatyka' to sorry, ale zacznij korzystac z dobrych informatykow tudziez webmasterow. No ale to kosztuje, a Ty masz wymagania i najlepiej, zeby bylo za darmo. Kocham takich klientow, naprawde... Na szczescie moja firme stac na to, by pokazywac im drzwi :)
                  A Ty nam tu o jaskiniowcach...
    • jack-owa Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 09.12.13, 14:07
      skorpionica11 napisała:

> Witam!
      > Jestem na etapie zbierania informacji ,ponieważ w przyszłości(w
      > przeciągu ok,pół-roku) chce miec swoje strone (tzn.e-firme).
      > Niestety informatyka jest mi obca :)
      >

Jesli chcesz tylko prosta stronę "wizytówkę" to mozesz sobie zrobić to sama w webwave :) Wstaw obrazek tła lub gradient, przeciagnij przycisk i tyle, dodaj pole tekstowe - jak w prezentajci powerpointa ;)
    • polaneczka94 Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 16.12.13, 20:32
      Moja strona twojepajeczno.pl kosztowała 500zł i w tej cenie miałam:
      - pozycjonowanie przez 3 miesiace
      - serwer
      - domene
      Przedłużenie to 150zł (brutto)
      Zrobili ją w cyfrowejutro.pl i jestem bardzo zadowolona.
      Ogólnie cenę prostej strony możesz szacować od 500 do 1000zł, poniżej tych kwot raczej nie ma sensu nawet szukać.
    • asiorekpe Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 19.10.16, 10:34
      Różne agencje internetowe różnie cenią sobie swoje usługi, ale od siebie mogę polecić Ci ludzi, którzy na pewno nie wyłudzą od Ciebie pieniędzy, a dodatkowo zrobią swoją robotę profesjonalnie. Mowa tu o firmie Wezom (wezom.pl/cennik) - wejdź i sprawdź czy cenowo Ci pasuje :)
    • rozaliarozalka Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 15.11.16, 11:47
      Przede wszystkim- nie musisz zlecać stworzenia strony firmie z Warszawy, bo akurat tam jest to zdecydowanie najdroższe. Tak naprawdę możesz równie dobrze zlecić to jakiejś firmie z Krakowa, polecam firmę poliman.pl
      Najlepszym pomysłem jest zlecenie wykonania strony na autorskim CMSie, to może jednak okazać się kosztownym rozwiązaniem.
    • mianna123 Re: Pytanie dotyczące kosztów strony www 25.07.17, 18:44
      Wszystko zależy od Twoich potrzeb i wymagań - czy strona ma być skomplikowana, czy ma mieć designerski wygląd, wiele podstron, CMS, czy ma się odtwarzać na urządzeniach mobilnych - to wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Najlepiej skontakować się z kilkoma firmami z polecenia, po czym wybrać najlepszą. Jeśli nie znasz jakiejś konkretnej zaufanej i sprawdzonej firmy, ja z czystym sercem polecę Ci firmę Interfeo - www.interfeo.com. Wejdź na stronę, skontaktuj się z nimi - oni dokonają wyceny, pomogą i doradzą. Daj znać jak efekty współpracy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka