Dodaj do ulubionych

plyta windows xp - problem

07.06.15, 13:56
Mam problem z oryginalna plyta windows XP. CD-ROM jest sprawny, inne plyty odczytuje prawidlowo. Plyta rowniez nie wydaje sie uszkodzona - na innym komputerze dziala. System rowniez dziala prawidlowo, ale komputer sie czasami wiesza i chcialam zainstalowac windowsa od nowa.

Problem w tym, ze na docelowym komputerze (z system windows xp) plyta w ogole nie bootuje sie (w BIOSie boot priority jest ustawiony prawidlowo t.j. CD-HDD-removable).

Co wiecej po wlozeniu do napedu plyta powoduje zawieszenie sie okna Mój komputer przy czym naped slychac ze caly czas pracuje ale nic sie nie dzieje (poza zawieszeniem okna). Odwieszenie nastepuje automatycznie po wyjeciu plyty. Jezeli mimo wszystko udaje sie nie zawiesic, stacja dyskow CD pokazuje 0 obiektow.

Prosze o pomoc, co moze powodowac opisany powyzej problem i jak go rozwiazac?
Obserwuj wątek
    • Gość: aqq Re: plyta windows xp - problem IP: 82.113.121.* 07.06.15, 14:34
      a próbowałeś wystartować kompa z włożoną płytą?
      Włóż ją na etapie przeglądania BIOSU
      w sekcji BIOSu, gdzie są napędy (HDD i CD/DVD) ustaw przy CD/DVD parametry na Auto

      w sekcji Boot-owania zostaw układ 1. CD/DVD i 2. HDD , ale wyłącz Removable

      wychodząc zatwoerdź miany F10
      p[rzy starcie pownien pojawić się komunikat, czy wystartować z płyty
    • abcdefowicz Re: plyta windows xp - problem 07.06.15, 15:17
      Wkleiłbym link na poradnik, ale już kiedyś jak to zrobiłem, mimo że była to dokładna instrukcja zostało usunięte z tego forum, zapewne w trosce o niereklamowanie konkurencji. Dlatego nie wklejam linku, a jedynie zasugeruję. Wpisz w wyszukiwarkę 'instalacja xp z hdd', poszukaj porady jak skopiować zawartość płyty na dysk i z tej zawartości zainstalować/naprawić swój system.
      A tak z czystej ciekawości, skąd pewność, że przeinstalowanie systemu pomoże i komputer przestanie się wieszać? Może masz problem hardware a nie software?
    • wariant_b Re: plyta windows xp - problem 07.06.15, 17:06
      Wygląda jednak na to, że napęd ma problem z odczytem tej płyty.
      Sprawdź, czy podobny problem nie dotyczy innych tłoczonych płyt CD.
      Skopiuj płytę na drugim komputerze, a jeśli problem dotyczy płyt CD
      to przerób ją na DVD.

    • k0twidm0 Re: plyta windows xp - problem 08.06.15, 14:18
      Dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Wyprobowalam ostatni sposob (warianta_b) i to naprawilo problem. Plyta dziala :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka