Dodaj do ulubionych

przeprocesowanie idoc'a

29.01.06, 16:26
Hej

mam idoc'a przychodzacego z blędem. Wiem gdzie jest błąd i wiem gdzie go
poprawić [bo to transaction type] ale nie wiem jak go zmienić (podmienić) już
w istniejącym idoc'u.
znajduję idoc'a poprzez WE02 ale nie wiem jak wyedytować idoc'a aby podmienić
wartość w konkretnym segmencie.
Dajcie mi znać.... - może ktoś z Was będzie wiedział :)
Forum to kopania wiedzy....

zajac77
Obserwuj wątek
          • atutn Re: przeprocesowanie idoc'a 29.01.06, 20:54
            możesz też w WE02 zmienić zawartość segmentu i ponownie przetworzyć, tylko
            trzeba poklikać w segmenty (w ver 4.5 było to łatwiejsze - wyświetlałeś segment
            i w menu: zmiana, edycja, a w ver 4.7 już nie tak łatwo, trzeba trochę poklikać:
            na ikony "dokumentu" zamiast w opis segmentu w lewym oknie)

pozdrawiam,
            czarnY
                    • zajac77 Re: przeprocesowanie idoc'a 30.01.06, 19:04
                      tylko dlaczego z istniejącego juz idoc;a poprzez WE19 powstal nowy numer idoca?
                      czy teraz powinienem przeprocesować ten "nowy" czy ten "źródłowy" zmienić i
                      tego źródłowego przeprocesowac?
                            • zajac77 Re: przeprocesowanie idoc'a 30.01.06, 21:36
                              czyli mam zmienić teraz tego nowego idoca czy tego starego?
                              na podstawie tego "nowego" zaktualizowała sie transakcja ff67 - bank statement
                              overview ale kwoty sie nie zaksięgowaly.
                              co powinienem teraz zrobic?
                              jakieś pomysły?
                              próbowałem przeprocesować tego poprzedniego idoca i nic nie wyszlo.... i
                              próbowałem tego nowego i też nie wyszlo.... czy powinienem go wrzucić jakos do
                              batcha i dopiero w batchu powinny sie zaksięgować pozycje?
                              • atutn Re: przeprocesowanie idoc'a 31.01.06, 08:58
                                hej,
                                - generalnie "orginał" idoca (ten z którego powstała kopia i jest błędny)
                                powinien być zarchiwizowany, status 73 - jeśli będzie w systemie błędny (status
                                51) mogą zajść warunki że się zaksięguje (nie wnikając w szczegóły), w efekcie
                                pojawią się zwielokrotnione dokumenty.

- więcej info czemu się nie zaksięgował możesz zobaczyć w komunikacie
                                przetwarzania dla danego idoca,
                                pozdrawiam,
                                czarnY
                                • wojtas71 Re: przeprocesowanie idoc'a 31.01.06, 09:35
                                  nie rozumiem Waszych stresow ;-)
                                  Przychodzi IDoc do systemu, nie przetwarza sie z jakichs powodow
                                  (status np 51 badz 52). Wchodzimy do we19, zmieniamy dane ktore
                                  powoduja blad, i przetwarzamy jeszcze raz... system symuluje
                                  nadejscie nowego idoca do systemu, czyli powstaje drugi inbound
                                  idoc... mozemy sobie tak przysylac nowe idoci tak dlugo az ktorys
                                  zostanie prawidlowo zaksiegowany i akcja w systemie zakonczona poprawnie
                                  (status np 53). Jesli kolejne idoci maja bledy czyli zyskuja statusy
                                  np 51 badz 52 to mozna sobie popatrzec w statusy co sie z nimi dzialo
                                  i poprawiac bledy... i tak do skutku. czesto popatrzenie w application
                                  log daje dodatkowe informacje (transakcja SLG1).

pozdrowienia
                                      • dtylczyn Re: przeprocesowanie idoc'a 02.02.06, 09:17
                                        Proszę bardzo. W transakcji WE42 do kodu operacji przypisuje się typ obiektu
                                        workflow oraz zdarzenie początkowe i końcowe. Żeby dojść do odpowiednigo ekranu
                                        musisz wybrać szczegóły kodu operacji, następnie obok nazwy modułu funkcyjnego
                                        jest przycisk "Tabela ALE". Parametry workflow opracowujesz w ramce "IDoc".
                                        Dzięki takiemu ustawieniu w przypadku wystąpienia błędu przetwarzania IDoca
                                        zostanie wygenerowane zdarzenie początkowe dla podanego obiektu workflow.
                                        Odbiorcą tego zdarzenia powinno być zadanie workflow wywołujące metodę
                                        INPUTFOREGROUND z podanego w WE42 obiektu. Po zakończeniu obsługi błędu
                                        przetwarzania tj. poprawnym przetworzeniu IDoca lub oznaczeniu IDoca do
                                        usunięcia generowane jest zdarzenie końcowe. Zdarzenie to powoduje zakończenie
                                        zadania workflow.
                                        Polecam też rodział "Error handling" z ALE Programming Guide:
                                        help.sap.com/saphelp_46c/helpdata/en/78/217d6851ce11d189570000e829fbbd/frameset.htm
                                        HTH
                                        • hiubi Re: przeprocesowanie idoc'a 11.01.07, 23:59
                                          no a tym Idokom, które podlegały modyfikacjom w WE19 lepiej ustawić w programie RC1_IDOC_SET_STATUS status na 68 wtedy będzie wiadomo, że jest "załatwiony".
                                          Chociaz i tak chyba lepiej modyfikować w WE02 wtedy Idok zmodyfikwany przechodzi na status 70 i też jest już "załatwiony".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka