Dodaj do ulubionych

Bazy danych (hasla internetowe)

28.12.20, 16:46
Czesc
Ja od ilesz lat uzywam baze danych (dla hasel internetowych do n.p. Gazeta.pl forum i.t.d.) na komputerach. Mam ponad 100 hasel i mysle ze naprawde duzo latwiej uzywac Internet dzieki temu. Teraz po ilesz lat studiowania i uzywania bazych danych (z haslami). To uzywam Openoffice .ods plik dla hasel ktory jest kryptowany na Windowszie przes Veracrypt a na linuxie przes Gnu Privacy Guard i do tego kryptowany home folder. Dlaczego dziele sie ta informacja nawet jak mozna by sie obawiac n.p. rosjan?

Dlatego bo mysle ze uaktywnie w ten sposob wiecej polakow do bardziej zawansowanego dziala na Interneczie dla sprawy konsweratywnej polski jest dobry cel!
Obserwuj wątek
        • wariant_b Re: Bazy danych (hasla internetowe) 30.12.20, 13:56
          michael.nowik napisał:

> Wszystkie kosztuja raczej a ten niemiecki, Keepass, od pana Reichl odpada wedlug mnie.

No, bez przesady - jest trochę menedżerów z otwartym kodem, a większość komercyjnych
          posiada również ograniczone wersje bezpłatne (choć zwykle praktycznie mało użyteczne).
          Faktycznie Keepass nie jest szczególnie przyjazny dla początkujących użytkowników,
          ale jest dostępny na wszystkich platformach systemowych i posiada masę pluginów,
          w tym do używanego przez ciebie OneDrive'a. No i w odróżnieniu od plików .ods z Calca
          nie wymaga żadnego programu odczytującego bazę haseł oraz nie pozostawia śladów
          w pamięci komputerów, na których został użyty, np. w postaci plików tymczasowych.

Niestety przeżytek w postaci haseł jeszcze długo będzie zmorą komputerów i Internetu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka