IP: *.bmj.net.pl / *.bmj.net.pl 20.12.04, 19:14
Witam, jak sposrod 50000 wierszy (w jednej kolumnie wysortowac powtarzajace
sie (np dwukrotnie ale zeby znalazl tez te co sie powtorzyly 5 razy - tj..
wszystkie takie same.
Dzieki
Obserwuj wątek
    • sylwiassss Re: Exel 20.12.04, 20:06
      A nie wystarczy Ci zwykłe sortowanie, (np.) rosnące? Powtarzające ułożą się
      wtedy jeden pod drugim.
      • otreb Re: Exel 20.12.04, 20:57
        sylwiassss napisała:

        > A nie wystarczy Ci zwykłe sortowanie, (np.) rosnące? Powtarzające ułożą się
        > wtedy jeden pod drugim.

        Nie wydaje Ci sie, ze przegladanie kilku tysiecy wierszy i sprawdzanie, czy cos
        sie nie powtarza, przeczy idei automatyzacji?

        Do autora watku: zapewne najlepsze rozwiazanie to makro.
        • Gość: Obcy Re: Exel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.04, 21:15
          Witam - też mam taki problem ile jest procentowo w jednej kolumnie wpisów np. a
          ile b i ile c. Jak stworzyć takie makro.
          • Gość: Obcy Re: Exel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.04, 16:16
            Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.
        • Gość: Zbyszek Re: Exel IP: *.bmj.net.pl / *.bmj.net.pl 21.12.04, 19:29
          W porzadku - makro. Prosze podaj jak je zrobic na przykladzie: mam w kolumnie
          50000 wierszy - w kazdym jakies liczby. Chce znalezc powtarzajaca sie liczbe
          np. 203 (zakladajac ze wiem ze cos sie powtarza ale nie wiem ze to 203 akurat
          • Gość: Zbyszek up IP: *.bmj.net.pl / *.bmj.net.pl 22.12.04, 19:30
            > W porzadku - makro. Prosze podaj jak je zrobic na przykladzie: mam w kolumnie
            > 50000 wierszy - w kazdym jakies liczby. Chce znalezc powtarzajaca sie liczbe
            > np. 203 (zakladajac ze wiem ze cos sie powtarza ale nie wiem ze to 203 akurat
            • hiolka Re: up 27.12.04, 16:00
              Problem nadal aktualny?

              Zakladam, ze lista z numerami do sprawdzenia zaczyna sie w komorce A2.
              W komorce np. H2 wpisujesz formule:

              =JEZELI(LICZ.JEZELI($A$2:A2)>1;"powtarza sie!";"") i przeciagasz ja w dol.

              Powinno dzialac.
              Nalezy sie 5 zl :)


              • hiolka Re: up 27.12.04, 16:05
                poprawka, wcielo mi jeden argument:

                =JEZELI(LICZ.JEZELI($A$2:A2;A2)>1;"powtarza sie!";" ")

                Powodzenia!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka