Dodaj do ulubionych

Cron - problem

25.08.05, 15:41
czesc. mam problem z demonem cron. otuz nie chce wykonywac polecen. mam skrypt
ktory po uruchomieniu recznie, wykonuje swoje zadanie archiwizacji logow,
natomiast wpisany w crontab nie dziala.

skrypt wyglada tak:

#!/bin/sh
tar -zcf /home/marek/Desktop/`date +%Y.%m.%d.%H.%M.%S`.tar /var/log

crontab wyglada nastepujaco:

SHELL=/bin/bash
PATH=/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/
MAILTO=root

# run-parts
01 * * * * root nice -n 19 run-parts /etc/cron.hourly
02 4 * * * root nice -n 19 run-parts /etc/cron.daily
22 4 * * 0 root nice -n 19 run-parts /etc/cron.weekly
42 4 1 * * root nice -n 19 run-parts /etc/cron.monthly
20 16 * * * root /etc/rc.d/rc.archiw

wszelkie sciezki sa poprawne. w logach crona nie ma zadnych bledow. probowalem
nawet komende kopiowania zmieniajac sam crontab bez skryptu, ale to tez nie
dziala. mam mandriva a wiec nie wysyla mi e-maili z wiadomoscia co sie stalo.
pomozcie.
Obserwuj wątek
    • xxx222 Re: Cron - problem 22.09.05, 00:15
      Nie jestm pewien, czy to to, ale spotkałem się kiedyś z tym, że cron ignorował
      ostatnią linię z pliku crontab... Czyli jeżeli twój skrypt konczy się na linii
      "20.16...", to wstaw za nią jedną lib dwie puste linie.
      • xxx222 Re: Cron - problem * 22.09.05, 00:18
        Oczysiście nie skrypt się kończy, ale plik z tabelą który ładujesz cron'owi
        przez crontab'a.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka