Dodaj do ulubionych

Ubuntu 6.06: rozdzielczość ekranu - problem

18.07.06, 20:57
właśnie dostałam przesyłkę z nowiutkim Ubuntu. dosyć mi sie podoba, ale mam problem z rozdzielczością ekranu: dla moich oczu najlepsza jest 800x600, ale system uparcie ustawia sam 1024x768 - mimo, że w preferencjach zaznaczam tę pierwszą; system na mój wybór po prostu nie reaguje!
co z tym zrobić? ktoś wie? bo oślepnę!
Obserwuj wątek
    • hanatol Re: Ubuntu 6.06: rozdzielczość ekranu - problem 18.07.06, 23:29
      Wyedytuj plik /etc/X11/xorg.conf
      Chodzi o linijkę z Modes - jest tam lista rozdzielczości. Wywal te niepotrzebne.
      Subsekcji jest klika - dla róznej liczby kolorów. Możesz wszystkie poprawić -
      albo tylko dla Depth takiego jak używasz (To co jest w DefaultDepth).

      Section "Screen"
      ...
      DefaultDepth 24
      SubSection "Display"
      ...
      Depth 24
      Modes "800x600" "640x480"
      EndSubSection
      EndSection

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka