Dodaj do ulubionych

Jak 'zabić' pendrive'a?

05.12.07, 20:12
Sytuacja jest taka: system Windows XP Home i często używane - jak to niedawno gdzieś wyczytałam - 'pamięci błyskotliwe'. Jak zwał, tak zwał, ale mam problem polegający na tym, że próba usunięcia pamięci z portu USB przy pomocy zasobnikowego 'Bezpieczne usuwanie sprzętu' kończy się komunikatem, że wolumin jest w użyciu. Co z tym fantem zrobić? Da się skutecznie zamordować pendrive'a?

Obserwuj wątek
    • user0001 Re: Jak 'zabić' pendrive'a? 05.12.07, 20:20
      0. Zamknij wszystkie okienka explorera.
      1. Zamknij wszystkie programy które mogły być otwarte z pendrive.
      2. Zamknij wszystkie programy które odczytują lub zapisują pliki z pendrive.

Jeśli powyższe nie pomogło, to znaczy że jakiś program w tle korzysta z
      pendrive. Ściągnij program Process Explorer. Przy użyciu tego programu sprawdź
      jakie programy używają plików z pendrive (wiem że jest to możliwe ale nie
      pamiętam co trzeba kliknąć).

Gdy już ustalisz jakie programy używają plików na pendrive to pozostaje wyłaczyć
      te usługi lub zabić procesy.

Po wykonaniu powyższych czynności odłączenie pendrive powinno być możliwe.

Przy okazji zainteresuj się programami które bez Twojej wiedzy używały plików z
      pendrive, być może jest wśród nich jakiś wirus czy inny trojan.
      • starveling Re: Jak 'zabić' pendrive'a? 05.12.07, 20:39
        Dzięki za sugestie. Problem jednak w tym, ze drugi laptop takiego efektu nie daje, niezależnie od uruchomionego OS'a. Opisany objaw jest nawet wówczas, gdy z pendrive'a niczego nie otwieram - ba, nawet nie otwieram jego okna, ani nie przeglądam jego zawartości menedżerem plików. Zapewne masz rację, że muszę przyjrzeć się procesom. Być może chodzi o te, które związne są z pytaniem o otwarcie okna włożonego pendrive'a (nigdy jednak na to nie pozwalam). A nie chcę przyzwyczajać się do wyciągania pamięci 'na chamkę', bo przyzwyczajenie to druga natura człowieka; byłam już świadkiem utraty efektów całodziennej pracy nad plikiem uruchamianym bezpośrednio z pendrive'a. Inna sprawa, że gostek zachowł się głupio, ignorując nie tylko radę brunetki o bezpiecznym wyciąganiu pendrive'a - wtedy system ostrzegłby go przed popełnieniem głupoty - ale i o [CTRL]+[S] lub [ALT]+[P][Z].

Tak więc dzięki za trop. Nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi.

Głodomorka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka