Dodaj do ulubionych

Jak prowadzić stronę?

10.01.12, 22:33
Witam. Moja siostra poprosiła naszego brata ciotecznego o założenie strony internetowej. Założyli, jednak potrzeba wprowadzić jeszcze dużo zmian. Brat tłumaczył siostrze jak to zrobić, jednak ona jest kompletnie zielona w sprawach dotyczących komputera a co dopiero internetu. Postanowiłam jej pomóc, ale odnośnie zakładania stron nie mam JESZCZE :) bladego pojęcia. Tak więc proszę o pomoc, co mam zrobić aby WEJŚĆ w środek tej strony żebym mogła dokonać zmian :) Proszę o wyrozumiałość i pomoc.
P.S. Nie piszcie tylko żeby poprosić brata o pomoc, bo w tej chwili jest to niemożliwe.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • silius_666 Re: Jak prowadzić stronę? 11.01.12, 09:42
      Hmmm...

Zorientuj się czy miała CMS ( to taki panel administracyjny do zarządzania treścią bez konieczności grzebania w kodzie samej strony). Aby się zalogować musisz znać adres, login i hasło na jakim wchodzisz do tego panelu. Jeśli tego nie ma i brat kazał jej grzebać w kodzie gdy ona nie potrafi nawet otworzyć pliku html czy php ... ehh chyba pozostańmy przy nadziei, że jednak ma ten panel administracyjny :)

Pozdrawiam.

• silius_666 Re: Jak prowadzić stronę? 11.01.12, 12:52
          Jeśli strona mało skomplikowana i napisana w zwykłym html to możesz skopiować sobie ją lokalnie na komputer i grzebać. Jak już uda Ci się poprawić to co chcesz i działa bez problemu to możesz ją spowrotem wysłać na serwer podmieniając starą. I pamiętaj, że zawsze ale to ZAWSZE rób kopie zapasowe ;)

A jak jakaś skomplikowana w php z bazą danych to niech Cię ręka boska broni coś tam zmieniać :)
    • nocnycopywriter Re: Jak prowadzić stronę? 14.01.12, 09:55
      Witaj.

Koniecznie sprecyzuj swoje pytanie. Nie wiadomo od czego zacząć: grafiki, układu zakładek, treści na teksty www...

Przesyła Ci link, gdzie możesz sprawdzić jak pisać teksty na www:www.tekstynastrone.com/biblioteka-tekstow/teksty-na-www.
      W razie czego chętnie Ci podpowiem, co i jak, tylko zadaj konkretne pytanie.

Pozdrawiam.
    • zuza_m_zuza_m Re: Jak prowadzić stronę? 14.01.12, 14:39
      Zgadzam się. Kursy html i css dla zielonych rzeczywiście dużo tłumaczą :)
      Przy okazji:
      Forumowicze, dlaczego konkurs na Bloga Roku znowu ma wygrać wzruszający blog o życiu z niepełnosprawnością/niepełnosprawnym dzieckiem?! Nie wzbudzam litości stanem swojego ciała ni umysłu, czy tylko dlatego nie mam prawa do kilku głosów? Jeśli masz telefon służbowy, za który nie płacisz - co Ci szkodzi? Proszę o głos :) Szczegóły na notatkiozyciu.blox.pl
      • sorger Re: Jak prowadzić stronę? 06.02.12, 10:17
        kurshtml.edu.pl - chyba najlepszy polski kurs, a programy. Do ftp polecam FilleZilla, a do edycji plików Notepad++. Profesjonalnie na tym pracuje i daje radę. Dodatkowo programy są freeware, więc nic nie trzeba kupować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka