14.07.08, 23:49
Czy ktoś z was ma ? miał ? jakie macie zdanie o tych laptopach ?
Obserwuj wątek
    • Gość: piotr Re: Lenovo ? IP: *.chello.pl 15.07.08, 05:40
      > Czy ktoś z was ma ?

Mam t60 wyprodukowane przez lenovo, wcześniej miałem t42 też wyprodukowane w fabryce lenovo. Oba opatrzone znaczkiem IBM. Oba pracowały do tej pory bezawaryjnie, znosiły dość bezwzględne traktowanie i pomijając nieco gorszą obudowę t60 w stosunku do t42 były/są najlepszymi lapkami na jakich pracowałem.
        • szalony88 Re: Lenovo ? 15.07.08, 15:16
          Ja te względu na zastosowanie poleciłbym T61
          taki:
          www.allegro.pl/item400415974_lenovo_thinkpad_t61_15_4_c2d_t8300_2gb_160gb_vb32.html
          Karta graficzna NVIDIA Quadro® NVS 140M, długi czas pracy na baterii i dobra
          matryca. Jedynie może brakować ramu (2GB) i przestrzeni na dysku (160GB), ale
          przy zakupie można od razu wziąć 3/4GB ramu i dysk 320GB
          • kell99 Re: Lenovo ? 15.07.08, 16:40
            Nie wierz w dlugi czas pracy na bateriach. Mam T61 o podobnych parametrach
            (C2D-7300, 4GB, nvidia quadro nvs140m) i jak dociagne do 2h to bedzie ok. Jak
            zalezy Tobie na dlugiej pracy na bateriach to koniecznie model z grafika Intela,
            a nie pradozernym Quadro.
            Pracuje na nim przez wiekszosc czasu pod Ubuntu, ale mam tez Win XP i przez
            dlugi czas mialem problemy i zwiechy (komunikaty 'Delayed write failed' i
            calkowity zwis systemu), ale pomoglo pogrzebanie w opcjach zarzadzania energia i
            wylaczenie usypiania hdd przy pracy z podlaczonym zasilaniem.

Jezeli masz mozliwosc to bierz matyce WSXGA+ (1680x1050) - jest swietna, a
            komfort pracy zwiazany z wyzsza rozdzielczoscia jest ogromny.

Co lubie w tym modelu to wytrzymalosc konstrukcji (od ponad pol roku przez 5 dni
            w miesiacu przezywa cykl dom-plecak-robota-plecak-dom) i brak jakichkolwiek
            wgniecen czy zarysowan - mialem doczynienia z biznesowym HP, z Tecra i Latitude
            i tutaj Lenovo jak na razie jest nie do pobicia.
      • Gość: piotr Re: Lenovo ? IP: *.chello.pl 21.07.08, 03:28
        > I jak to jest z awaryjnością, czy lenovo rzeczywiście są mniej wadliwe od innym marek ?

Nikt rozsądny nie odpowie na tak postawione pytanie, brak danych do zabawy w statystykę. Posiadałem lub używałem kilka marek laptopow: IBM/Lenovo, HP, Dell, Toshiba i Acer. Tylko jeden z dwóch Acerów był wadliwy, wszystkie inne działały bezproblemowo. Ale nie podjąłbym się stwierdzenia, że reszta producentów sprzedaje bezawaryjne komputery a połowa Acerów to złom. Wszystko w gruncie rzeczy zależy od szczęścia, a szczęściu należy pomagać wybierając sprzę z dobrą gwarancją i sprawnym serwisem. Kupując maszynę dla siebie pamiętaj też, że w przypadku lapka nie tylko wnętrzności są ważne ale również solidna obudowa, w końcu będziesz go nosił i narażał na różne przygody. Życzę udanego wyboru i ze swojej strony polecam Lenovo z serii Thinkpad, to naprawdę twarde maszyny.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka