Dodaj do ulubionych

Java (czaty) a Linux

05.01.04, 08:48
Przepraszam, bo być może zadam pytanie rażące brakiem wiedzy. Wspólnie ze
znajomymi często czatujemy ze znajomymi z USA w wiertualnej kawiarence. Jeden
z naszych polskich przyjaciół ma nowy problem. Jego brat zmienił komputer i
zamiast windozy używa Linuksa. Twierdzi, że z tego powodu nie może z tejże
kawiarenki korzystać, bo mu nie działa java. Czy jest na to jakiś sposób? Czy
można coś doinstalować i będzie znowu działać?
pozdrawiam i z góry dziękuję za rady
Obserwuj wątek
    • kell99 Re: Java (czaty) a Linux 05.01.04, 10:09
      Problem nie jest po stronie linuksa, ale po stronie nieumiejetnie i
      nieprofesjonalnie napisanych appletow. Niech sobie poszukaja takiego chatu,
      gdzie problem taki nie istnieje. Poza tym, sa duzo ciekawsze formy komunikacji,
      poczynajac od irc, na roznych im konczac (icq, jabber, yahoo, gg .. etc)
      • bluela Re: Java (czaty) a Linux 05.01.04, 17:04
        Nie mamy możliwości używania innego czatu. 250 amerykańskich użytkowników nie
        przeniesie się na inny czat :-(
        • beny5 Re: Java (czaty) a Linux 05.01.04, 17:22
          Pozmieniajcie run-time dla tej javy moze zamiast tej z sun'a uzyjecie blackdown?
          • bluela Re: Java (czaty) a Linux 05.01.04, 21:30
            Beny5, bardzo dziękuję za radę - już przesyłam dalej. Mam nadzieję, że ta zmiana
            pomoże :-)
            • kell99 Re: Java (czaty) a Linux 05.01.04, 23:14
              bardzo watpliwe. blackdown to java suna + optymizacja. zle napisany kod nie
              zacznie naraz dzialac.
              sprobowac mozna, ale wg mnie nie warto.
        • e.111 Re: Java (czaty) a Linux 05.01.04, 23:28
          ...niech moze ten Twoj kolega przetestuje czat w Gazecie.Jesli i tu nie bedzie
          dzialac znaczy to ze ma problem z instalacja Javy,a jezeli tu dziala a " tam"
          nie oznacza to wadliwy applet w tamtejszym czacie...
          • thurston Re: Java (czaty) a Linux 16.01.04, 15:27
            W Sun Java (tak mi się przynajmnij wydaje) nie ma application/x-java-vm a w
            Blackdown jest.

            Pozdrawiam
            • kell99 Re: Java (czaty) a Linux 16.01.04, 18:47
              to popraw swoja instalacje javy;)
              application/x-java-vm
              application/x-java-applet
              ...

              jre1.4.2
    • michuk Re: Java (czaty) a Linux 20.01.04, 01:26
      Mozilla 1.5 + j2sdk1.4.1 od suna
      i nie ma zadnych klopotow na razie z apletami
      moze podaj adres tego amełykańskiego chata i sprawdze czy dziala, bo jesli nie
      to moze rzeczywiscie problem ze zlym apletem, chociaz nie sądzę
    • michuk Re: Java (czaty) a Linux 20.01.04, 01:31
      ewentualnie mozna np sprobowac zainstalowac opere w wersji static z
      zainstalowaną javą, pamieta ze raz zdarzylo sie ze w Mozilli cos mi nie dzialalo
      a przez Operę to przeszlo (chyba jakis aplet)
      oczywiscie to pewnie zalezalo od wersji javy, ale sprobowac zawsze mozna
      • kell99 Re: Java (czaty) a Linux 20.01.04, 01:42
        tak samo mozna sprobowac zainstalowac netscape4.5 (dziadowstwo straszne:), ktory
        moze otworzy wszystkie nieprawidlowo i nieudolnie napisane applety.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka