Dodaj do ulubionych

Schwarzer Wolf von Hubertus

24.07.18, 21:55
Przywracam stary temat, bo nie wszystko zostało powiedziane. Niebawem odejdą ostatni, którzy mogą coś wiedzieć.

Chcę pomóc w poszukiwaniach informacji o członku tej organizacji ( z zawodu piekarz) i nazwisku Mokros, lub Makros, którego w 1954 r. aresztowało UB.

Może uda się zebrać więcej informacji.

Smaczku dodaje fakt, iż przez funkcjonariuszy SB w/w organizacja zakwalifikowana została jako "Podziemie rewizjonistyczne w Polsce".

Spróbujmy usystematyzować prawdziwa wiedzę, a nie opartą na SBeckich kłamstwach.
Obserwuj wątek
  • hans-jurgen Re: Schwarzer Wolf von Hubertus 25.07.18, 07:03

   Wehrwolf, to taki hitlerowsi odpowiednik polskich Zolnierzy Wykletych,
   jedni i drudzy byli fanatykami, ktorzy probowali zmienic " losy swiata "
   porywajac sie z motyka na ksiezyc.


   books.google.de/books?id=T1WX_MyLJVoC&pg=PA110&lpg=PA110&dq=schwarze+wolf+von+hubertus&source=bl&ots=GT9N7c6jKt&sig=_5HtM4UCX8OT9u5m35vyHSZ3EcY&hl=de&sa=X&ved=2ahUKEwjc1drxtrncAhXKPOwKHfFbDUwQ6AEwCXoECAMQAQ#v=onepage&q=schwarze%20wolf%20von%20hubertus&f=false

   www.youtube.com/watch?v=4XwqMaITZ2M
   • 1fatum Re: Schwarzer Wolf von Hubertus 25.07.18, 09:28
    Dziękuję za pomoc, bo akurat tych materiałów nie znałem.

    Też mam podobne zdanie o wszelkich żołnierzach "przeklętych", jednak są historią.
    W tym przypadku chodzi głownie o tego jednego (Mokros, lub Makros), którego nawet imię nie jest znane. Powojenne władze usilnie zakłamywały historię do tego stopnia, że niemiecki ruch oporu klasyfikowali nako polskie podziemie. Przecież nie mogło być niemieckiej partyzantki.

    Z drugiej strony patrząc należy oddzielić oddzielić fanatyków i bandytów od patriotów. Podobnie jak potępiające oceny Powstania Warszawskiego i tych, którzy wywołali rzeź, od prawdziwych walczących bohaterów. W otoczonym Berlinie również nie brakował bohaterów i kanalii. Dlatego ujawnienie prawdziwej historii jest zasadne.
    Ostatnio miałem w ręku książkę: "Bandyci z Armii Krajowej" - Wojciech Lada. (dostępna na Allegro) Mimo kontrowersyjnego tytułu ukazuje skrywane fakty, aby nie było tak jak z "Żołnierzami zwanymi Przeklętymi", z których część na pewno na takie miano zasługuje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka