Dodaj do ulubionych

Nowe Albumy 2007

16.02.07, 21:57
Proponuje nowy wątek na albumy roku 2007
Obserwuj wątek
      • rita100 Re: Wszystko co stare & antyk 21.02.07, 20:06
        Bardzo ciekawy temat. Antyki są piękne i unikatowe. Ciężko je tak znaleźć w
        dzisiejszych czasach. Powracają do łask, a i czasami stanowią pamiątkę rodzinną
        związaną z dawnym życiem.

schlesien.nwgw.de/foto/thumbnails.php?album=379
              • ballest Re: Bad Harzburg 22.02.07, 10:13
                to som Krzyze Niemieckiego Wschodu,

tam som pomniki z godlami niemieckimi jak
                Pommern=Pomorze,
                schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=44&pos=2
                Prusy Wschodnie=Ostpreusen
                schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=44&pos=7
                Brandenburg=Brandenburgia, do niej nalezala Ziemia Lubuska
                schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=44&pos=5
                Bund der Danziger=Zwiazek Gdanszczan
                (schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=44&pos=4)
                Prus Zachodnich = Westpreussen
                schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=44&pos=0
                Deutsch-Baltische Landschaften=Niemiecko-Baltyckie Krainy
                schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=44&pos=9
      • ballest Re: Nowe Albumy 2007 28.02.07, 21:02
        Bajtle, a jou Wom uobum dziynkujam, Bolek napewno nom jeszcze trocha wiyncy
        napisze uo Egipcie i czy mu zona porwac chcieli a Laband o swoich przezyciach
        na Wschodzie Europy.
        • szwager_z_laband Re: Nowe Albumy 2007 28.02.07, 21:10
          no tosz wom opowia jak ech zjod czi porcje plackow za jednym zamachym a inksze
          guodne siedzieli:))

siedli my sie wele srogego tisza bo aze za tela nos bouo i kozdy se cos tam
          obsztalowac musiou, a ze to pou popielec no to musiauo to byc cos "biydnego".
          Jo i jeszcze dwoch obsztalowali my se placki ze kartofli ze bryndzom na wiyrchu
          i czyms tam jeszcze maszkytnym. Kelnery i kelnerki nom wszysko przinoszom i
          widza take fajne ale maue czi placki na jednym talyrzu ze jednom widoukom
          podane - no tosz zech se uwinou i te wszyske czi placki co bouy sroge jak dekel
          od krauzy wciep do gymby i pomlaskou, bo dobre to bouo ze tom bryndzom :)

ale te dwa inksze karlusy ino czekajom i czekajom, aze my sie wnerwili i
          kelnerowi cos na rozum padali -
            • szwager_z_laband Re: Nowe Albumy 2007 28.02.07, 21:22
              to je nic - jo i tak potym miou guod:)

i we inkszyj gospodzie piyli my pifo ze mamom i mojom, i se tak mysla wzionc
              placki pod te piwo. Prziuazi kelnerka i sie pyto co se winszuja. Jo jyj padom
              ze placki, a ona sie mie pyto eli jedyn abo dwa
                • szwager_z_laband Re: Nowe Albumy 2007 28.02.07, 21:54
                  po prowdzie to mauo rubych suowakow widziouech:)

ale na drugi dziyn ech se yntlich plackow richtik pojod - poszli my do jeszcze
                  inkszyj gospody, jo i czi frelki, ino sie napic co dobrego. No tosz tak
                  siedzymy i cyckomy, kozdy co tam se obsztalowou = jo miou pifffo!

No i pacza a na tiszu kole nos jedyn dostou take sroge placki jak my w doma na
                  styryj patelni piykli, co jeszcze bouo od oumy od mojego fatra!

No to jo sie pytom kelnera jak sie to mianuje co tyn chop tam jy, a on mi pado
                  tak a tak - no to jo se to obsztalowou = bouy to dwa sroge placki miyndzy nimi
                  ze jednyj zajty wontrobka posiekano, a poa drugyj ciplik tysz drobno pokrony:) -
                  - na wiyrch jeszcze bou oscypek i jakes papryki i wszysko fajnie ze piekarnika -
        • rita100 Re: pytanie techniczne 01.03.07, 19:53
          Mam propozycje, musisz Laband skasować zdjęcie , na pulpicie obrucić i od nowa
          wsadzić. A ważne to jest , bo są tam napisy i cięzko głowe dostosować do obrazka.

Jest w Twoim albumie dużo do oglądania, daj nam czas i opisz , szczególnie te
          skanseny, tyle ich jest i odpust tam chyba był, bo tyle straganów z lizakami też :)

• slonzok.jak.cza Re: pytanie techniczne 01.03.07, 20:25
        Obroski musisz pryndzi obrocić, bo inaczy bydzie z tygo amba.
        Jak chcesz jakis dobry program to proponuja ACDSee 9 foto-manager. Super program do pryeglondanio bildow (bardzo szybki). Tam mogesz nie tela co obrocac, ale i fajnie obrobiac itd. Mozesz tysz cali ordner/folder z fotkami pomniejszyc.

A jak wtos chce dobry program do segregowania swoich bildow wedlug np: daty, do pokazow zdiec to se mozecie sciagnyc Picasa 2 : picasa.google.com/download/ (niemiecko i polsko wersja)
        To jest darmowy program, a po zainstalowaniu idzie pryeskanowac pc, a on znejdzie wszystkie fotki i filmy. Poten wedlug potrzeb sie to einfachowo dzieli.

Galerio mosz bardzo fajnoł
          • rita100 Re: pytanie techniczne 02.03.07, 20:15
            Zostaje Ci jedno Laband, moja propozycja, skasować zdjęcie i wkleic od nowa
            poprawnie, bo nie da rady nic odczytać.
            Powiem Ci , że 160 zdjęć i każde w swoim rodzaju, to musisz mi dać czas na
            trawienie. Podoba mi się ta kapela góralska z bajtlem i grającym i tańczącym i
            czy śpiewającym to nie wiem, głosu nie słychać. Piękna też jest stara fotografia
            dziewczynki, piękne są te chatki czyli domki, ale podpisów jeszcze nie widzę.
            Widać, że energicznie spędziliście czas.
                • rita100 Re: 02.03.07, 20:37
                  Laband, jeśli masz tyle zdjęć , to nie warto było podzielic je na dwa albumy -
                  jeden urlop w Polsce, a drugi na Słowacji. Powiem Ci szczerze, ze czasami mam
                  kłopoty gdzie to jest ? Może Hanys tam trochę podporządkuje.

Hanys, a będą jeszcze witraże, tez czekam, bo są kolorowo piękne.
                    • rita100 Re: 02.03.07, 20:43
                      No tak, ale jak jesteś w dwóch krajach to nam się to pomieszało w albumie.
                      Nie bądź taki skąpy z albumami. Popatrz na Hanysa - jeden album , a tylko dwa
                      witraże i lepiej je znaleź.
                      Ja myśle , że Hanys poprawi , zresztą trzymam za słowo Hanysa obiecał, ze będzie
                      pilnował i stał na skrzyżowaniu :)
      • ballest Re: Wrocuaw 02.03.07, 21:33
        Bolek stawiou fantastyczne Bildy!, jou juz nie bou pora lot w Wrocku, to
        myslam, zeby bou czas tam juzas zawitac, bo miasto se zmieniou!
          • rita100 Re: Wrocuaw 02.03.07, 22:05
            schlesien.nwgw.de/foto/thumbnails.php?album=385
            Wrocław w tym albumie wygląda jak szklana architektura, inaczej sobie go
            wyobrażałam.

A tu Ołówek i Kredka, ale w dole widać piękny pałacyk
            schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=385&pos=12
                • ballest Re: Wrocuaw 02.03.07, 22:19
                  Rita, Bolek pokazuje nam nasza stolice z najlepszej strony
                  schlesien.nwgw.de/foto/thumbnails.php?album=386
                  Dzieki Bolek, Rita nie martw sie, Krakau tysz kochamy, bo wytyczyli go
                  Slonzacy, Rynek z kosciolem Mariackim, sukiennicami to wszystko dzielo
                  Slonzakow, nawet Krakauer Wurst nie je krakowski tylko slonski;)
                • bolek5 Re: Wrocuaw 02.03.07, 22:37
                  Witam!

rita100 napisała:

> Bolek , tez zdjęcia jakby zrobione z powietrza, wszystkie są widokowe.

Robiłem je przeważnie z wieży Kościoła Św. Elżbiety (Garnizonowego) i z katedry.
                  • rita100 Re: Wrocuaw 02.03.07, 22:42
                    No właśnie. Bolek , a macie we Wrocławiu zamek ?

Ballest, ja wiem , ze większość skarbca wawelskiego jest to wyrób niemiecki, ale
                    wykonywany na zamówienie króla polskiego. Zabieram się do skanowania :)
                    • bolek5 Re: Wrocuaw 02.03.07, 22:48
                      Witam!

rita100 napisała:

> No właśnie. Bolek , a macie we Wrocławiu zamek ?

W rodzaju Wawelu? Nie. Były tu zamki Piastów Śląskich i Królów Pruskich ale
                      żaden nie przetrzymał burzliwej wrocławskiej historii ;))
                      • rita100 Re: Wrocuaw 02.03.07, 23:59
                        Oj, to szkoda, zamek to jednak wielka ozdoba miasta. Właśnie skanuje zbiory
                        wawelskie dla tych co nie byli. Wrocław jest pięknym starym zabytkowym miastem.
                        A które miejsce jest miejscem takim magicznym Wrocławia ?
                        Bolek urodziłeś się w nim ?
                        • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 09:58
                          Witam!

rita100 napisała:

> A które miejsce jest miejscem takim magicznym Wrocławia ?

Czy ja wiem? Rynek, Ostrów, okolice Hali Stulecia. Trwa renowacja i
                          rekonstrukcja fragmentów secesyjnej zabudowy Śródmieścia. Też będzie ładnie ;)

> Bolek urodziłeś się w nim ?

Tak. Jestem autochtonem ;))
                            • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 11:02
                              Witam!

ballest napisał:

> Cieszes sie, ze Bolek sie autochtonem czuje, bo duzo jego braci tego nie robi
                              > czyje sie wpierw Polakiem a potem Slonzakiem!

Sorki, ale ja nie czuję się Ślązakiem (zakładając, że wiem, jak rozumiesz
                              słowo "Ślązak"). Po prostu - odczuwam emocjonalny związek z moją małą ojczyzną,
                              czyli - jak powiedziałby Niemiec - Heimatem. Dla Wrocławian to dość typowe.
                              Była taka ankieta w GW niedawno, z której wynikało, że Wrocław jest w czołówce
                              miast polskich jeżeli chodzi o przywiązanie mieszkańców do swojego miejsca
                              zamieszkania. Chyba tylko Krakowianie nas wyprzedzili.
                                  • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 20:29
                                    Witam!

rita100 napisała:

> Laband , trudno wytłumaczyć odczucia, no ciekawe jak Bolek to wytłumaczy :)

A co tu jest do tłumaczenia? Tu się urodziłem, ty przeżyłem dzieciństwo i
                                    młodość. Tu leżą moi zmarli. To niby z jakim miejscem na ziemi mam się czuć
                                    związany? Moja Mama to było coś innego. Do końca życia, ilekroć wybierała się
                                    do swojej rodzinnej wsi pod Kępnem, mówiła, że jedzie "do domu". Ale ja nie mam
                                    innego domu, niż Wrocław. O ile pamiętam tą ankietę, był w niej bardziej
                                    zastanawiający wątek. Silny pozytywny stosunek emocjonalny do Wrocławia
                                    deklarowali młodzi ludzie, którzy się tu osiedlili. To nas - o ile pamiętam -
                                    wyróżniało na tle innych miast.
                                    • szwager_z_laband Re: Wrocuaw 03.03.07, 20:34
                                      a co z korzyniami (geszichtom) - przepraszom ze sie tak pytom, ale okazja mom
                                      sie wkoncu kogos o to spytac = jak Twoim zdaniym te mode pokolynie
                                      widzi/odczuwo prawa tych kere tam miyszkali do 45go roku? Jak TZy to odczuwosz?
                                      Do mie tu le konflikt zaprogramowany. Abo?
                                      • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 20:52
                                        Witam!

szwager_z_laband napisał:

> a co z korzyniami (geszichtom) - przepraszom ze sie tak pytom, ale okazja mom
                                        > sie wkoncu kogos o to spytac = jak Twoim zdaniym te mode pokolynie
                                        > widzi/odczuwo prawa tych kere tam miyszkali do 45go roku? Jak TZy to
                                        odczuwosz?
                                        >
                                        > Do mie tu le konflikt zaprogramowany. Abo?

Czy ja wiem? Myślę, że większość Wrocławian ma do Breslauerów stosunek trochę
                                        taki, jaki mają Amerykanie do Indian. Niezwykłą popularność zdobyła sobie
                                        trylogia Marka Krajewskiego o detektywie Mocku, dziejąca się w realiach
                                        międzywojennego Breslau, choć nie jest to literatura najwyższych lotów. Ludzie
                                        interesują się przeszłością miasta i zbierają pamiątki po jego dawnych
                                        mieszkańcach, Ja, na przykład, przechowuję fotografię młodej kobiety gdzieś z
                                        przełomu wieków XIX i XX-tego, znalezioną w pawlaczu poniemieckiego mieszkania,
                                        w którym mieszkałem z rodzicami do 1988 r. Nazywam ją ciocią Trudą z
                                        Dusseldorfu, bo tam zrobiono zdjęcie ;) A prawa Breslauerów to odrębny temat.
                                        • szwager_z_laband Re: Wrocuaw 03.03.07, 21:01
                                          chyba cos z tego "Mocka" czytouech - czi tyn Krajewski je krewnym od tego z
                                          Czerwonych Gitar? Tyn Mocek je to o rodowitym Wrocuawioku, kery mo w tyj
                                          ksionzce jakes polske korzynie - co do wiary to juz mi sie myli, ale on tam
                                          chyba w jednym momyncie jedzie na zydowski fridhof?

S.Krajewski chodziou we Glywicach do szkouy muzycznyj i odniego brat jezdziou z
                                          nami z Huty Labedy do szczyrku na narty.

ps

moj oupa bou w kotle wrocuawskim, ale udauo mu sie wyrwac, a od mojego tescia
                                          familia miyszko dzisiej we Wrocuawiu - tela razy nos zaproszali ...

... chyba cza bydzie faktycznie ich kedys po drodze odwiedzic:)

• bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 21:13
                                            Witam!

szwager_z_laband napisał:

> chyba cos z tego "Mocka" czytouech - czi tyn Krajewski je krewnym od tego z
                                            > Czerwonych Gitar?

Nic o tym nie wiem. To pracownik naukowy którejś z naszych filologii.

> Tyn Mocek je to o rodowitym Wrocuawioku, kery mo w tyj
                                            > ksionzce jakes polske korzynie - co do wiary to juz mi sie myli, ale on tam
                                            > chyba w jednym momyncie jedzie na zydowski fridhof?

Chyba coś pokręciłeś. Główny bohater nazywa się Eberhardt Mock. Przeczytałem
                                            całą trylogię i nie pamiętam żadnej wzmianki o jego polskich czy żydowskich
                                            korzeniach.

> ... chyba cza bydzie faktycznie ich kedys po drodze odwiedzic:)

Zapraszam. Naprawdę warto.
                                    • rita100 Re: Wrocuaw 03.03.07, 20:44
                                      bolek5 napisał:
                                      > A co tu jest do tłumaczenia? Tu się urodziłem, ty przeżyłem dzieciństwo i
                                      > młodość. Tu leżą moi zmarli. To niby z jakim miejscem na ziemi mam się czuć
                                      > związany? Moja Mama to było coś innego. Do końca życia, ilekroć wybierała się
                                      > do swojej rodzinnej wsi pod Kępnem, mówiła, że jedzie "do domu". Ale ja nie mam
                                      > innego domu, niż Wrocław.

To samo przez się rozumie - jesteś takim samym pełnoprawnym obywatelem Wrocławia
                                      jak wcześniejsze pokolenia z tego miasta. Pięknie to wytłumaczyłeś i na pewno
                                      serce od takiego czytania zamięknie Labandowi i Ballelstowi :)

• rita100 Re: Wrocuaw 03.03.07, 19:01
                                > > Cieszes sie, ze Bolek sie autochtonem czuje, bo duzo jego braci tego nie
                                > robi
                                > > czyje sie wpierw Polakiem a potem Slonzakiem!

Nie zaprzeczysz Ballest , ze istnieje cos takiego jak polski Slązak ?

>
                                > Sorki, ale ja nie czuję się Ślązakiem (zakładając, że wiem, jak rozumiesz
                                > słowo "Ślązak"). Po prostu - odczuwam emocjonalny związek z moją małą ojczyzną,
                                >
                                > czyli - jak powiedziałby Niemiec - Heimatem. Dla Wrocławian to dość typowe.
                                > Była taka ankieta w GW niedawno, z której wynikało, że Wrocław jest w czołówce
                                > miast polskich jeżeli chodzi o przywiązanie mieszkańców do swojego miejsca
                                > zamieszkania. Chyba tylko Krakowianie nas wyprzedzili.
                                >

Każdy posiada mała swoją ojczyznę bez względu jak ją nazwą. Wspólna miłośc do
                                tej małej ojczyzny czy Heimatu we Wrocławiu przynosi korzyść. Jak widać dziś to
                                jest jedno z piękniejszych miast.

• ballest Re: Wrocuaw 03.03.07, 22:54
                                Czyli miyszkosz na Slonsku a nie czujesz sie Slonzakiem?
                                Czyli Twoje pokolenie jeszcze nie identyfikuje sie z Regionem Slonskim?, szkoda
                                Bolek wielka szkoda!
                                • bolek5 Re: Wrocuaw 04.03.07, 05:58
                                  Witam!

ballest napisał:

> Czyli miyszkosz na Slonsku a nie czujesz sie Slonzakiem?
                                  > Czyli Twoje pokolenie jeszcze nie identyfikuje sie z Regionem Slonskim?,

Staram się być precyzyjny. Tu się używa słowa "Ślązak" w szczególnym znaczeniu,
                                  określającym odrębną grupę etniczną, złączoną językiem i wspólną tradycją. W
                                  takim sensie na pewno nie jestem Ślązakiem.
                          • rita100 Re: Wrocuaw 03.03.07, 18:55
                            bolek5 napisał:
                            > > A które miejsce jest miejscem takim magicznym Wrocławia ?
                            >
                            > Czy ja wiem? Rynek, Ostrów, okolice Hali Stulecia. Trwa renowacja i
                            > rekonstrukcja fragmentów secesyjnej zabudowy Śródmieścia. Też będzie ładnie ;)

Bolek, to magiczne miejsce nie musi być piekne, tylko magiczne , najczęściej
                            podają miejsce spotkania swojej miłości pierwszej. Jako autochton na pewno takie
                            skryte posiadasz :)
                            • rita100 Re: Wrocuaw 03.03.07, 19:10
                              schlesien.nwgw.de/foto/thumbnails.php?album=387
                              O, proszę, jakie piękno w piękności :)To jest klasa miasta.

Trzeba chyba założyć nowy wątek, bo jest co oglądać.
                            • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 20:33
                              rita100 napisała:

> bolek5 napisał:
                              > > > A które miejsce jest miejscem takim magicznym Wrocławia ?
                              > >
                              > > Czy ja wiem? Rynek, Ostrów, okolice Hali Stulecia. Trwa renowacja i
                              > > rekonstrukcja fragmentów secesyjnej zabudowy Śródmieścia. Też będzie ładn
                              > ie ;)
                              >
                              > Bolek, to magiczne miejsce nie musi być piekne, tylko magiczne , najczęściej
                              > podają miejsce spotkania swojej miłości pierwszej. Jako autochton na pewno
                              taki
                              > e
                              > skryte posiadasz :)
                              • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 21:00
                                Ooops, tu coś nie wyszło ;o))

bolek5 napisał:

> rita100 napisała:
                                >
                                > > bolek5 napisał:
                                > > > > A które miejsce jest miejscem takim magicznym Wrocławia ?
                                > > >
                                > > > Czy ja wiem? Rynek, Ostrów, okolice Hali Stulecia. Trwa renowacja i
                                >
                                > > > rekonstrukcja fragmentów secesyjnej zabudowy Śródmieścia. Też będzi
                                > e ładn
                                > > ie ;)
                                > >
                                > > Bolek, to magiczne miejsce nie musi być piekne, tylko magiczne , najczęśc
                                > iej
                                > > podają miejsce spotkania swojej miłości pierwszej. Jako autochton na pewn
                                > o
                                > taki
                                > > e
                                > > skryte posiadasz :)

Napisałem w odpowiedzi (nie wiem czemu nie przeszła) że mam szczególny osobisty
                                sentyment do okolicy, w której się wychowałem, ale to miejsce jest mało
                                magiczne. Nieomal geometryczny środek miasta z wszystkimi konsekwencjami w
                                postaci hałasu, tłoku itd.
                                  • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 21:23
                                    Witam!

rita100 napisała:

> A było podwórko ?

Jasne. Ale nie typowa "studnia", bo w wyniku wojny część oficyn przepadła. Była
                                    przestrzeń i miejsce na oddech. Jak to we Wrocławiu ;))
                                      • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 21:33
                                        Witam!

rita100 napisała:

> A były magazyny z oknami do których strzelałes z procy ?

Nie ;) Mieliśmy w podwórku biura jakiejś firmy budowlanej z oknami dokładnie
                                        okratowanymi. I nie bawiliśmy się procami, tylko rakietami napędzanymi saletrą
                                        topioną z cukrem.
                                          • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 21:39
                                            Witam!

rita100 napisała:

> A mieszkałes w starym budownictwie powojennym ?

Nie. W przedwojennym. W latach 70-tych odwiedzili nas nawet przedwojenni
                                            mieszkańcy tego lokalu.
                                            • rita100 Re: Wrocuaw 03.03.07, 21:42
                                              bolek5 napisał:
                                              >
                                              > Nie. W przedwojennym. W latach 70-tych odwiedzili nas nawet przedwojenni
                                              > mieszkańcy tego lokalu.
                                              >

Chodziło mi o budowle przedwojenne. Troche błędnie się wyraziłam. Ale
                                              zrozumiałeś. A jakie warunki tam mieliście ? Toaleta wspólna dla wszystkich
                                              mieszkańców była ?

A jak odwiedzili , rozumię Niemcy to powiedz coś więcej na ten temat.
                                              • bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 21:55
                                                Witam!

rita100 napisała:

> A jakie warunki tam mieliście ? Toaleta wspólna dla wszystkich
                                                > mieszkańców była ?

Nie. Są takie miejsca we Wrocławiu chyba nawet do dzisiaj, ale my mieliśmy
                                                szczęście. Mieliśmy tzw. "wspólny przedpokój" z polsko-niemiecką rodziną ale
                                                sanitariaty były oddzielne.

> A jak odwiedzili , rozumię Niemcy to powiedz coś więcej na ten temat.

Nic szczególnego. Ja byłem akurat w szkole. Rozmawiała z nimi moja ciotka.
                                                Zostawili mi czekoladę w obrazkiem przedstawiającym Uve Seelera w akcji
                                                (zbliżały się akurat Weltmeisterschaft w Monachium) i opowiedzieli trochę o
                                                historii naszego mieszkania. Przed wojną mieszkał tam prawnik, który prowadził
                                                niewielką kancelarię adwokacką.
                                                • rita100 Re: Wrocuaw 03.03.07, 22:08
                                                  bolek5 napisał:
                                                  > Nie. Są takie miejsca we Wrocławiu chyba nawet do dzisiaj, ale my mieliśmy
                                                  > szczęście. Mieliśmy tzw. "wspólny przedpokój" z polsko-niemiecką rodziną ale
                                                  > sanitariaty były oddzielne.
                                                  Mój poniemiecki dom stoi tez do dziś, nazywam go mój, bo historie i dzieje
                                                  rodzin zamieszkujących są wspólne - miała wspólną toaletę z innymi mieszkańcami
                                                  i co najgorsze to ten dom był obok dworca autobusowego , więc mieszkańcy jak
                                                  zgubił sie klucz od toalety trzymali wartę. Powrotu Niemców się nie doczekałam.

To fajna sprawa wiedzieć i znać histore poprzedników. Wiele kamienic się teraz
                                                  kupuje dla pieniędzy i zysku, ale o historie jej mieszkańców się nie dba.
                                                  Szkoda, bo niejedno ciekawe wspomnienie byśmy mieli zapisane.

A to mieszkanie dalej masz ? Chyba nie , bo sam wskazałeś na zdjeciu gdzie
                                                  mieszkasz.

• bolek5 Re: Wrocuaw 03.03.07, 22:17
                                                    Witam!

rita100 napisała:

> i co najgorsze to ten dom był obok dworca autobusowego , więc mieszkańcy jak
                                                    > zgubił sie klucz od toalety trzymali wartę.

Hi, hi, hi! To chyba rozumiem. Mieszkaliśmy przy głównej ulicy miasta. Po takim
                                                    np. pochodzie pierwszomajowym przez naszą bramę nie dało się przejść. Prędzej
                                                    przepłynąć ;o))

> A to mieszkanie dalej masz ?

Niestety nie. :((
                                                  • rita100 Re: Wrocuaw 04.03.07, 11:17
                                                    bolek5 napisał:

> Witam!

> np. pochodzie pierwszomajowym przez naszą bramę nie dało się przejść. Prędzej
                                                    > przepłynąć ;o))
                                                    >
                                                    > > A to mieszkanie dalej masz ?
                                                    >
                                                    > Niestety nie. :((
                                                    >
                                                    To co teraz jest w tym domu ? To musiało być w centrum , jak szły pochody
                                                    pierwszomajowe. O to jest temat - pamietam jak w telewizji cały dzień
                                                    transmitowano te pochody i łączyli się z miastami, by pokazać te tłumy ze
                                                    sztandarami. Oj, co za tłumy wtenczas były , aż kamienice się trzęsły.