Dodaj do ulubionych

Sieciowy pendrive

13.06.10, 16:17
microsoft skydrive 25 Gb za darmo, limit wielkosci pliku 50 MB ktory da sie obejsc uzywajac programow do dzielenia plikow
Obserwuj wątek
  • lisa2 Re: Sieciowy pendrive 14.06.10, 10:42
   Nie rozumiem na czym to polega? W artykule nie jest to wyjaśnione.

   Czy to znaczy, że gdy podłączę do komputera bez dostępu do Internetu, to będę miał tą dodatkową pamięć pendriva dostępną? To jak to się łączy z tą dodatkową pamięcią - drogą radiową?

   Bo jeśli sam pendrive, to fizycznie kostka pamięci, która jest zasilana z komputera przez złącze USB i nie ma tam więcej pamięci niż sama pojemność zamontowanej kości - skąd więc ta pamięć dodatkowa?

   A może w trakcie zapisu 24 GB danych na taki pendrive - nadmiar powyżej 4 GB zapisuje się w pamięci dyskowej? - Nie, bo wtedy po przeniesieniu tego pendriva na inny komputer, te nadmiarowe 20GB nie zostaną w odczytane, bo ich fizycznie nie zapisaliśmy na aktualnym dysku, tylko można będzie odczytać te 4 GB zapisane.

   Nie rozumiem. Wyjaśnijcie mi to w Google nie znalazłam żadnej informacji o buuudowie i działaniu takiego pendriva.
  • marder Re: Sieciowy pendrive 14.06.10, 11:09
   Żeby używać dysków sieciowych (i przechowywać tam gigabajty danych) trzeba mieć konkretny upload, a z tym w Polsce jest kruchutko, łącza symetryczne to prawdziwa rzadkość.
  • tetlian Re: Sieciowy pendrive 14.06.10, 21:06
   @lisa2, chodzi o to, że razem z tym pendrive'm dostajesz konto w chmurach. A do tego jest potrzebne połączenie z Internetem (jak inaczej uploadować i downloadować swoje pliki?). Tyle, że cała idea takiego penka jest bezsensowna, ponieważ posiadanie samego konta bez potrzeby ciągłego podłączania pendrive'a jest o wiele wygodniejsze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka