Dodaj do ulubionych

NIEPROSZONY GOŚĆ W SKRZYNCE???

22.01.06, 18:39
Witajcie,
jestem kompletnym laikiem, stąd moje pytanie. Od kilku tygodni mam konto na
jednym z portali randkowych. Nick różni się od nazwy konta, hasło moim
zdaniem trudne, no i nikt poza mną nie korzysta z mego kompa. Przedwczoraj
coś mnie podkusiło, by wrzucić własny nick na serwisową wyszukiwarkę i
okazało się, że byłam on-line, w czasie gdy spałam!!! Od tamtej pory ktoś
kilkukrotnie figurował pod moim nickiem i wizytówką jako ja!!! Rozumiem,że
ktoś mi się włamał do skrzynki, mylę się? Co zrobić, by się tego
nieproszonego "gościa" pozbyć i jak zabezpieczyć się na przyszłość ?
Pozdrawiam
laik
Obserwuj wątek
    • Gość: T-800 Re: NIEPROSZONY GOŚĆ W SKRZYNCE??? IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 22.01.06, 19:18
      Może jakieś błędy w serwisie? Napisz do administratora.
      • niestetylaik Re: NIEPROSZONY GOŚĆ W SKRZYNCE??? 22.01.06, 20:55
        Już to zrobiłam, ale na odpowiedź prawdopodobnie przyjdzie mi długo poczekać, o
        ile rzecz jasna takowa nastąpi. A ja za każdym razem dosłownie kipię, kiedy
        widzę, że jestem bądź byłam zalogowana i wiem, że to nie ja!
    • Gość: Konrad Re: NIEPROSZONY GOŚĆ W SKRZYNCE??? IP: *.chello.pl 23.01.06, 11:47
      Moja rada to przeskanowac caly komputer glownie uwzgledniajac tzw. "keylogery" i "trojany" moze poprostu ktos zna twoje chasla dostepowe. sa np. trojany ktore ktos podrzuca ci na komp.-mailem, moze cos sciagalas i tam byl ukryty czesto to sie zdarza. i teraz wpisujac swoje chaslo gdzies na stronie ktos dostaje juz twoje chaslo. Czyli 1- scan komputera, 2- dobrze zabezpieczyc komputer oraz skrzynke, 3- zmienic nick i haslo w servisie.
      • niestetylaik Re: NIEPROSZONY GOŚĆ W SKRZYNCE??? 23.01.06, 12:34
        Właśnie odkryłam, że w dziwny sposób wyparował mi Spybot,zwyczajnie znikł, jak
        to możliwe??? I jeszcze jedno pytanie, "dobrze zabezpieczyć komputer
        i skrzynkę" to znaczy jak , co możecie polecić???
        Dziękuję i pozdrawiam
        niestety laik
        • Gość: Konrad Re: NIEPROSZONY GOŚĆ W SKRZYNCE??? IP: *.chello.pl 23.01.06, 14:27
          dobry firewall polecam np. keiro firewall jest dosc prosty. i jakis dobry anty wir np. norton antyvir.warto poszukac na necie jakichs anty wirow czesc jest darmowa i dosc dobra. radze zainstal. jakiego kolwiek antyvira i przeskanowac kompa dokladnie.
          • niestetylaik Re: NIEPROSZONY GOŚĆ W SKRZYNCE??? 23.01.06, 15:40
            Dzięki bardzo za wszystkie wskazówki:). Zastanawia mnie tylko gdzie się podział
            Spybot??? Mam dziwne wrażenie, że jego zasakujące zniknięcie ma związek z tą
            gangreną, którą mnie chyba ktoś "poczęstował".
            Jeszcze raz wielkie dzięki za wskazówki:)
            wściekły laik
            • neder Re: NIEPROSZONY GOŚĆ W SKRZYNCE??? 23.01.06, 15:48
              > Dzięki bardzo za wszystkie wskazówki:). Zastanawia mnie tylko gdzie się podział
              >
              > Spybot??? Mam dziwne wrażenie, że jego zasakujące zniknięcie ma związek z tą
              > gangreną, którą mnie chyba ktoś "poczęstował".

              nie przesadzaj...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka