Dodaj do ulubionych

Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox?

22.11.07, 19:35
Zainstalowałam Firefoxa ale nie mogę się do nie przyzwyczaić.Nie
potrafię dodać ulubionych, z tą czcionką nie tak (czasami za mała) i
w ogóle jakaś taka uboga. Nie znam się za bardzo i być może nie
potrafię uruchomić jej zalet. Napiszcie dlaczego ma być lepsza niż
IE a może nie jest lepsza?
Dzięki za wszystkie sugestie fachowców:-)
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 22.11.07, 20:20
      Widok -> Rozmiar tekstu -> Zwiększ.
      IE był dość oporny, jesli chodzi o zwiększanie tekstu.
      W FF możesz to robic dwoma kliknięciami mysza albo jednym wciśnięciem dwóch
      klawiszy. Widziałam też, że domyslna czcionka może być dowolnej wielkośc, ale
      jeszcze nie wiem, jak to działa.

      FF ma karty (podobno nowy IE też ma, jeszcze go nie widzialam) - błyskawicznie
      się do tego rpzyzwyczaiłam i uwazam za wielce wygodne.

      FF ma wbudowane czyszczenie paska adresów (ze wszystkiego hurtem, ale można) -
      IE wymagał zainstalowania takiego programu, którego nazwy nie mogę sobie
      przypomnieć, antysmieciowego, żeby w ogóle mozna było to ugryźć.

      Do FF mozna doinstalowac adblocka i uniknąć co bardziej nachalnych reklam. Mniej
      nachalnych też zresztą, ale mnie wystarczy brak tych najgłośniejszych.

      Irytuje mnie za to cholernie fakt, że jest inny skrót klawiaturowy do
      odświeżenia strony i musze to robić ręcznie, mysza w sensie, bo zaawansowana
      skleroza nie pzowala mi na zapamietanie kombinacji.

      Powoli przestaje mi działac na nerwy upierdliwe podkreślanie na czerwono
      wszystkich moich literówek w postach.
      • Gość: K4 Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.acn.waw.pl 22.11.07, 20:59
        > Irytuje mnie za to cholernie fakt, że jest inny skrót klawiaturowy do
        > odświeżenia strony i musze to robić ręcznie, mysza w sensie, bo
        > zaawansowana skleroza nie pzowala mi na zapamietanie kombinacji.

        Jest dokładnie taki sam jak w IE - F5.
        • Gość: T-800 Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.multimo.gtsenergis.pl 22.11.07, 21:02
          W FF jest jeszcze Ctrl + R (reload).
          • arachne007 Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 22.11.07, 21:42
            Najlepszy jest Firefox i Opera. Explorer to przeżytek. Mam wersję 7 i jest do
            d...y. Stawiam na Firefoxa mimo że zajmuje sporo miejsca jak na
            przeglądarkę(ok.25 Mb).
            • lucusia3 Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 29.11.07, 13:04
              Ja tam lubię Operę, do tego co robie - otwieranie wielu stron, większości każdego dnia, wygoda i logika obsługi. To jest to, co mi najbardziej potrzeba.
              • Gość: tralalala Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.07, 13:49
                ja uzywam opery i sobie ja chwale. jest taka jaka chciałam zeby była, zakładki tam gdzie powinny byc, szybko się otwiera, jest intuicyjna (częsć rzeczy wylączyłam bo wolę robic po swojemu - ale mąż chwali większość jej możliwości). podobno Firefox bedzie miał nowy silnik (ma już?) i będzie szybszy, ale dla mnie starcza opera
                • Gość: hella Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.softdesk.com.pl 29.11.07, 15:13
                  dla mnie też opera jest najlepsza.
                  firefoxa czasem używam, ale zdecydowanie wolę operę.
                  • Gość: asd Tylko Opera. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.07, 14:13
            • Gość: borg Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.telpol.net.pl 01.12.07, 01:33
              W czasach Hd 500giga to wiesz 25 mega to jest nic
        • mika_p Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 22.11.07, 22:15
          Mnie tam nie chciało F5 działać i odwykłam, ale masz rację, tez działa :)
          No to jeden problem mniej.
          • Gość: K4 Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.acn.waw.pl 22.11.07, 22:50
            Jesli chodzi o drugi "problem" to sprawdzanie pisowni w trakcie pisania mozna
            wylaczyc - Opcje/Zaawansowane/Ogolne ->"Sprawdz pisownie ..."
            • Gość: Mnietek Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.07, 03:41
              Używałem jednego i drugiego-FF używam do tej pory.
              Twierdzę, że FF jest bezpieczniejszy od IE-nie wchodzi tyle syfu na komputer co
              przy IE.
              Prędkość obu przeglądarek jest porównywalna-FF wydaje się być minimalnie
              szybsza. Tutaj kwestia jest dyskusyjna moim zdaniem.
      • Gość: Operetka Czcionki w FF IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.07, 15:58
        Narzędzia -> Opcje -> Treść -> Czcionki i kolory -> Zaawansowane
        Można zmienić domyślną czcionkę i jej rozmiar a także ustawić wielkośc minimalną (ale jak się zrobi za duża to niektóre strony sie przez to "rozsypują" trzeba sobie dopasować).

        Sprawdzanie pisowni to akurat pożyteczna rzecz i Opera tez ją posiada ale jeszcze się nie "naumiałam" i nie umiem uruchomić ;)
      • Gość: sundancer Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: 213.155.170.* 29.11.07, 21:41
        Klawisz F5 odświeża stronę.
      • langutssa Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 30.11.07, 16:49
        FF jest o wiele wygodniejszy w użyciu niż IE - jak się jeszcze doinstaluje gesty
        myszy to już jest miodzio ...
      • Gość: szefek Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.icm.edu.pl 30.11.07, 18:47
        flavour.ok1.pl/portal.php fajne forum
        ale tak to lepsza jest firefox
        bo mozna se robic zakladki
        ale w IE 1.9 tez w sumie mozna
        flavour.ok1.pl/portal.php
        flavour.ok1.pl/portal.php
    • sphinx10 Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 23.11.07, 09:28
      No, tak. FF trzeba troszkę dopieścić, a zrekompensuje ci ten wysiłek wzorową
      pracą. Znajdź sobie forum dyskusyjne FF.
    • szarex Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 23.11.07, 13:53
      Ja bym proponował wypróbować Operę. Ma wygodniejszy menedżer pobierania plików niż Firefox, wygodny system zakładek po zainstalowaniu dodatkowo wtyczki Aspell, potrafi sprawdzać pisownię w formularzach.

      O sprawdzaniu pisowni w Operze więcej znajdziesz w linku poniżej:
      mojaopera.9g.pl/wiki/Sprawdzanie_pisowni_w_Operze
      • Gość: FF Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.rdm.vectranet.pl 23.11.07, 22:56
        addons.mozilla.org/pl/firefox/
      • Gość: KiWi Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.acn.waw.pl 24.11.07, 00:09
        > po zainstalowaniu dodatkowo wtyczki Aspell , potrafi sprawdzać
        > pisownię w formularzach.

        To w Operze trzeba instalować jakieś dodatkowe wtyczki do sprawdzania pisowni? W
        FF to jest norma ...
        • szarex Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 24.11.07, 11:17
          Ale za to blokowanie niechcianych reklam to jest to, do czego nie potrzeba wtyczek :)
          • jan-w Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 24.11.07, 11:37
            Czasami lepiej instalować wtyczki potrzebne określonemu użytkownikowi, niż mieć
            kombajn z wbudowanymi wszystkimi możliwymi bajerami, długo się ładujący i powoli
            działający. To nie jest uwaga nt Opery, ale natury ogólnej.
            • fleur1 Używam przeglądarki Slimbrowser, polecam. 28.11.07, 11:03
              Spróbujcie, przeglądarka jest świetna.
              • Gość: katoda Re: Używam przeglądarki Slimbrowser, polecam. IP: *.sds.uw.edu.pl 30.11.07, 10:23
                Slimbrowser to jedynie "nakładka" graficzna na IE - ma dalej te same dziury, i
                dalej źle czyta kod HTML... Jedyne co robi to rekompensuje braki w interfejsie IE.
          • jorge.martinez Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 29.11.07, 23:21
            Opera nie blokuje mi wszystkich syfów na stronach. Firefox czyści wszystko.

            Co nie zmienia faktu, że używam FF z przyzwyczajenia i z powodu czasu, który
            poświęciłem na skonfigurowanie go pod swoje potrzeby.

            Opery się uczę dopiero.
      • chomikdc Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 29.11.07, 14:11
        Tyle, że do FF jest od groma darmowych downloaderów instalowanych jako wtyczki.
      • Gość: Operetka Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.07, 16:05
        Ten link niestety nie działa...;-(
    • Gość: tabatabasko Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza..... IP: 82.160.216.* 29.11.07, 03:01
      Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza ogolnodostepna przegladarka internetowa. Gesty myszy -miodzio :)
      • Gość: Jant Re: Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.07, 13:16
        Popieram. W dodatku można sterować tą przeglądarkę mową, ale to raczej zbędy bajer :p
      • Gość: Dżejms Re: Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.07, 15:57
        no własnie, zainstalowałem Operę chcąc dowiedzieć sie czemu jest lepsza od
        Firefoxa, którego używam od 2 lat.
        Przyznaję,trudno jest się przestawić.Coś co w Foxsie idzie Intuicyjnie
        w Operze trzeba sobie WYPRACOWYWAĆ.
        czegoś, czego najbardziej mi brak w Operze to otwierajace sie obok
        kolejne karty.
        Być moze Opera jest najbezpieczniejsza ale jednak przy Foxsie pozostanę.
        no a juz zupełnie nie rozumiem "zachwytów" nad IE!
        outlook, to pierwsze czego sie pozbyłem!
        • Gość: zajunc Re: Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza..... IP: *.chelmnet.pl 29.11.07, 23:04
          No jak to, otwierają sie obok kary przecież.
        • Gość: M. Re: Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.07, 23:06
          Nie rozumiem? Przeciez w operze sa karty.
        • Gość: opera user Re: Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza..... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.11.07, 23:13
          Hmm, nie wiem co tu jest do wypracowania. Przeciez to wlasnie Opera wprowadzila taby i ma najrozsadniejszy domyslny sposob ich dzialania. Jest "open in background" i mozna zdefiniowac porzadek w jaim beda sie pojawiac. Taby dopasowuja sie szerokoscia do okna przegladarki (czyli widzisz wszystkie), po najechaniu na nie jest podglad strony a przeskakujesz miedzy nimi klawiszami "1" (w lewo) i "2" (w prawo). Przycisk do zamykania tabu zawsze byl na nim a nie gdzies z boku. Jesli chodzi o pojawiajace sie opinie, ze Fx jest maly, a Opera to kombajn - to prosze porownac szybkosc: Opera szybciej sie uruchamia, szybciej dziala i zajmuje mniej miejsca w pamieci, zyczylbym sobie takich "kombajnow" jak najwiecej. Poza tym jest to najbezpieczniejsza przegladarka. Klawisze "9" i "0" zmieniaja wielkosc zarowno tekstu jak i obrazkow, co ma dopiero pojawic sie w Fx3. A wlaczanie/wylaczanie javyscript, javy i pluginow (tzn flasha) jest prostsze, po prostu "F12" i zaznaczasz, czy chcesz zeby dzialalo, czy nie.
          • Gość: eeeh Re: Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza..... IP: *.acn.waw.pl 30.11.07, 02:09
            Nie wiem co masz na myśli pisząc "Opera wprowadzila taby", ale jeśli to, że Opera je wprowadziła jako pierwsza, to jesteś w błędzie. Pierwszy był InternetWorks - 6 lat przed Operą (w 1994!), potem nakładka na Internet Explorera NetCaptor, IBrowse na Amigę i dopiero w 2000 Opera jako czwarta. A potem się posypało multum innych przeglądarek.
            • Gość: opera user Re: Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza..... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 30.11.07, 13:41
              Dzieki za info!
              Co za zaciekla dyskusja! weblogs.mozillazine.org/asa/archives/008433.html
              ale Opera rowniez w 1994 miala MDI (bez taskbaru, ale jednak definitywnie tryb wielu okien w jednym programie) www.igd.fhg.de/archive/1995_www95/proceedings/posters/31/
              czyli jesli sie na czyms wzorowali mogl to byc tylko InternetWorks program, o ktorym ciezko cokolwiek znalezc w sieci i rownie dobrze mogl to byc ich oryginalny pomysl
              en.wikipedia.org/wiki/Tabbed_Document_Interface
      • Gość: jaHU51 Re: Opera to najlepsza i najbezpieczniejsza..... IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.07, 23:55
        Opera Rules. I ma wbudowana obsluge poczty, czyli nie trzeba ani Outlooka ani Thunderbirda w osobnych oknach.Okienko pocztowe mam otwarte w otwartej zakladce. Opera w razie potrzeby identyfikuje sie jako FF lub IE :-)
        Szybka i bezpieczna, blokada reklam wbudowana.
    • Gość: gosc Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.elblag.dialog.net.pl 29.11.07, 13:16
      zdecydowanie FF

      widok->paski narzedzi->dostosuj i masz dokładnie to co chcesz

      poza tym FF jest megawygodna, w IE np nie da rady otworzyc kolejnej strony z
      poziomu ulubionych, trzeba otwierac nowe okno a w FF to bardzo ułatwia prace

      no i wbudowana przeglądarka rss, dla mnie to jedna z największych zalet FF
      • Gość: Misiek K-meleon! IP: *.chello.pl 29.11.07, 22:36
        2x szybszy od FF nie mówiąc o IE. Żadnych śmieci. Włączenie flashblocka daje
        to, że WRESZCIE można decydować którą flaszkę wyświetlić a których nie.
        Menu programu i jego działanie można prosto przerobić zmieniając plik.
        Zyczę szczerze FF i Operze takiej prędkości działania jaką ma K-meleon. Dla mnie
        IE nie istnieje od 8 lat
    • Gość: sebii Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.toya.net.pl 29.11.07, 13:57
      Najlepsza jest Opera !






      By the way.
    • chomikdc Kpisz czy o drogę pytasz ? ;) 29.11.07, 14:08
      FF
    • michal_ludwik Safari! 29.11.07, 14:12
      Safari czyli przeglądarka Apple - działa też na windows.
      Ma wszystkie zalety Firefoxa - nic dziwnego, bo głównym programistą
      jest tam David Hyatt, który miał spory wkład w rozwój lisa.

      Bardzo szybko wyświetla strony - zdecydowanie szybciej niż IE.

      Ma inne wyświetlanie czcionek - bardziej odpowiada krojowi czcionki
      (choć niektórym może wydawać się mniej ostre).

      Oczywiście wbudowany czytnik RSS.

      pl.wikipedia.org/wiki/Safari_(program)
      • Gość: Kic Re: Safari! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.07, 18:10
        Ja rowniez polecam wyprobowac Safari. Przegladarka ta jest zgrabna,
        lekka, nie zamula jak FF, a do tego strony otwieraja sie w niej nieco
        szybciej niz u konkurencji..

        • Gość: Misiek Re: Safari! IP: *.chello.pl 29.11.07, 22:44
          K-meleon nadal jest szybszy! Ale przyznam, że Safari jest b.dobrą przeglądarką.
          Jako jedyna przechodzi test ACID2 bez pudła. Szkoda tylko, że nie ma w pełni
          funkcjonalnego adblocka i platypusa. Bardzo mi tego brakuje w K-meleonie czy
          Safari -a w FF jest.
          • Gość: opera user Re: Safari! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.11.07, 23:26
            Acid 2 przechodzi takze Opera w stabilnej wersji 9.0 i testowej 9.5beta, poza tym jest na wiele systemow operacyjnych
            pl.wikipedia.org/wiki/Acid2
    • gibki Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 29.11.07, 14:22
      > Zainstalowałam Firefoxa ale nie mogę się do nie przyzwyczaić.Nie
      > potrafię dodać ulubionych, z tą czcionką nie tak (czasami za mała) i
      > w ogóle jakaś taka uboga. Nie znam się za bardzo i być może nie
      > potrafię uruchomić jej zalet. Napiszcie dlaczego ma być lepsza niż
      > IE a może nie jest lepsza?
      > Dzięki za wszystkie sugestie fachowców:-)

      w zasadzie przez lenistwo ludzie szybko rezygnują z tego czego nie znają
      mi przestawianie się na Firefoksa zajęło ok 6 miesięcy
      po pierwsze primo dlatego, że wcześniej korzystałem z maxthona i on mi dawał
      dużo więcej możliwości personalizacji /wg mojego wydumanego mniemania/ ale lis
      cały czas gdzieś tak pętał się na dysku
      w końcu zacząłem czytać na temat możliwości personalizacji ff i uważam, że jest
      świetny

      a z tymi ulubionymi to żart?
      menu->zakładki->dodaj do zakładek
      • Gość: wtf? Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.tsi.tychy.pl 29.11.07, 14:30
        ,,mi przestawianie się na Firefoksa zajęło ok 6 miesięcy"

        LOL
        • Gość: text Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.elartnet.pl 29.11.07, 17:48
          dokładnie ;-)

          mi jakieś 30 sekund
          • Gość: Gekon Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.telkonet.pl 29.11.07, 23:16
            Ku.., nie zaczynamy zdania od "MI"!
          • mistrzkungfu Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 30.11.07, 11:02
            HAHAHA.

            Jezeli poswieciles na przejscie na FF 30 sekund, to znaczy ze wogole nie znasz
            sie na przegladarkach.
      • lady_t Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 29.11.07, 14:51
        zakładki przez menu? :| Jak ktoś sobie lubi życie komplikować... Prawy klawisz i
        "dodaj do zakładek" :)
        • Gość: minimus Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.07, 11:57
          zakładki myszką? :| Jak ktoś sobie lubi życie komplikować... CTR+D
      • lady_t Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 29.11.07, 14:56
        Btw - maxthon jest tylko nakładką na IE, a nie samodzielną przeglądarką. Także
        chcąc niechcąc używałeś IE ;)
    • Gość: leyo Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: 195.116.35.* 29.11.07, 15:04
      zdecydowanie firefox - dzieki swojej wtyczkowosci moze stac sie poterzna
      przegladarka. ie sux ;)
    • Gość: user blondynka czy leniwiec? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.07, 15:33
      poczytaj sobie helpa. nie boli
    • Gość: BB Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.eastwest.com.pl 29.11.07, 15:36
      Prosty test nie pozostawiający kompletnie żadnych złudzeń:

      Otwieramy strone www.interia.pl w IE6 albo IE7 oraz w osobnym oknie w FF z
      wtyczką Adblock. W IE jest kolorowa choinka na ekranie od reklam. W FF jest
      bardzo czytelnie bez reklam i wodotrysków:
      IE: img227.imageshack.us/img227/1973/ieif8.png
      FF: img227.imageshack.us/img227/4572/fflk7.png

      A jak do tego jeszcze są wyskakujące okienka jakeś to w IE po 10 minutach można
      dostać nadciśnienia
      • omlet.schabowy Złudzenia pozostają b.z., gdyż nie chodzą linki. 29.11.07, 22:18
        Przynajmniej w IE6.
    • Gość: Operetka Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.07, 15:49
      Wszystko jest lepsze od IE, głównie ze względu na poziom bezpieczeństwa, możliwość dopasowania przeglądarki do własnych upodobań, blokowanie natrętnych reklam, szybkość ładowania stron etc.

      Również nie przepadam za FF, moim zdaniem jest przereklamowany. Od kilku lat używam Opery i jestem z niej bardzo zadowolona. Ale każdy jest inny, ma różne upodobania i przyzwyczajenia dlatego najlepiej wypróbować kilka przeglądarek i znaleźć najlepszą dla siebie. Na pewno jakaś istnieje :-)

      • Gość: umlaut Firefox jest Open Source IP: *.limes.com.pl 29.11.07, 16:12
        Przez wiele lat używałem najpierw IE, potem Opery i Firefoxa.
        Opera to doskonała przeglądarka, ale w końcu przesiadłem się na FF.
        ważnym dla mnie argumentem była otwartość źródeł FF - Firefox to Wolne
        Oprogramowanie, Opera jet po prostu darmowa, a to nie to samo.
        No ale to kwestia filozoficzna. (chyba nie muszę pisać, ze windowsa to na
        szczęście nie posiadam)
        W każdym razie faktycznie, cokolwiek się nie wybierze jest lepsze i
        bezpieczniejsze od IE.
        • Gość: Operetka Re: Firefox jest Open Source IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.07, 16:39
          Od niedawna jestem "dwusystemowa" ;-)
    • Gość: ka2 Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.limes.com.pl 29.11.07, 15:51
      Daj FF szansę, bo warto.
      popatrz troche na firefox.pl oraz na addons.mozilla.org/pl/firefox
      No i koniecznie doinstaluj sobie kilka fajnych rozszerzeń, bo goły Firefox to
      jakoś funkcjonalnością nie powala.
      Rozszerzeń są setki - dodają funkcjonalności i pozwalają dopasować FF do
      własnych upodobań
      Zacznij od AdBlock Plus i Adblock Filterset.G Updater - to Ci załatwi raz na
      zawsze problem nachalnych reklam na stronach.

      miłej przesiadki - za pół roku będziesz się zastanawiać jak w ogóle można było
      używać takiego niewygodnego i niebezpiecznego gniota jak IE :)
      ..a nadchodzący FF3.0 jest jeszcze lepszy :)
    • Gość: Wirus Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.siec.idealan.pl 29.11.07, 16:33
      Ani jednego wpisu chwalącego IE to skąd tak ogromna popularność tej przeglądarki
      ? Nawet na polskim rynku.

      Ale popieram to że FF jest dużo lepszy od IE, opera też jest świetna ale jednak
      wolę FF.
      • Gość: Tadekkk Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: 212.122.223.* 29.11.07, 17:03
        bo jest zainstalowana razem z Windowsem ?? Dlatego IE jest tak popularny ...

        szczerze to od IE 7 już nie jest tak tragicznie.
        Wadą FF jest memory leaking ... problem nie rozwiązany. I dla tych co używają PC
        po 8-12 godzin FF z wyłączonym cachem strasznie muli. Podobno w FF 3.0 jest
        jeszcze gorzej.
        • Gość: Wirus Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.siec.idealan.pl 29.11.07, 17:28
          Dziwne bo wszystkie newsy które ja czytam na temat FF 3.0 mówią że jest znacznie
          lepiej.
          • Gość: ka2 Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.limes.com.pl 29.11.07, 21:15
            Dokładnie tak.
            A moje własne doświadczenie z FF3.0 od wersji alpha6 do beta1 wskazuje, ze
            zużycie pamięci jest duzo dużo niższe niż dla 2.0
            Widać tu spora poprawę.
            inna sprawa, że faktycznie było co poprawiać.
        • Gość: Krop Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.net.external.hp.com 29.11.07, 18:21
          To obejrzyj sobie w IE jakąś stronę z dużą ilością zdjęć, otwórz
          PDFa itp, potem posurfuj normalnie po zwykłych stronach typu
          gazeta.pl i sprawdź ile pamięci nadal ci zajmuje IE. Zdziwisz się.
          On tej pamięci nigdy nie oddaje, tylko bierze nową cały czas.
          Potrafi zaalokować i 100MB jak się go dłużej używa. Mój IE, otwarty
          i używany od jakichś 5 godzin zajmuje w tej chwili ponad 60MB. Fox
          tak nie ma.

          Dla mnie fox ma dwie zalety których brak IE dyskwalifikuje. Po
          pierwsze wreszcie nie ma reklam dzięki adblockowi. Przez reklamy
          moim zdaniem czytanie np onetu jest tak irytujące że w zasadzie
          przestałem tam zaglądać, podobnie np dziennik.pl. W foksie problem
          znika. Poza tym kto tego nie widział, nie wie jak bardzo to
          przyspiesza ładowanie stron. Po drugie nawet i bez adblocka, za to z
          fasterfoksem, FF jest od IE o rząd wielkości szybszy. Gdyby nie to
          że muszę korzystać z IE w pracy bo niektóre korporacyjne aplikacje
          głupieją w innych przeglądarkach, to w życiu nie dotknąłbym się
          więcej do IE.
          • Gość: Jim Moore Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.07, 14:54
            W tej chwili postanowiłem przetestować zużycie pamięci, odpalając te
            same strony zarówno IE jak i firefox zużywają tyle samo pamięci.
            Różnice 2MB nie sądze żeby były tak bardzo istotne, na dzisiejszych
            systemach operacyjnych (nie embedded). Także nadal nie widze zalet
            IE.
    • partyboi Firefox - i życie stało się prostsze 29.11.07, 17:02




    • justinehh Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 29.11.07, 17:45
      ff oczywiście, nawet jak mi czasem skasuje zakładki ...
    • kruder76 Podobno najlepsza jest Opera 29.11.07, 18:11
      Ale ja używam FireFoxa.
      • Gość: texan Re: Podobno najlepsza jest Opera IP: *.chello.pl 29.11.07, 19:07
        Zarowno IE i FF sa slabe. IE wiadomo - dwa lata wstecz jest w stosunku do innych przegladarek, FF - jest zdecydowanie za ciezki.
        Jak dla mnie najlepsza przegladarka jest Opera - mnostwo swietnych funkcji i pluginow + dopracowane wszystko to co maja inne przegladarki. Oprocz tego wbudowany czytnik rssow i obsluga poczty (fakt ze slaba obsluga ale to jedyna wada Opery). Zdecydowanie polecam wiec Opere. Jesli naprawde zalezy Ci na szybkiej pracy, nie jestes maloletnim 'specjalista od kompa' ktory uzywa FF tylko dlatego zeby pochwalic sie rowiesnikom ze nie uzywa IE, to zainstaluj sobie Opere - na pewno sie na niej nie zawiedziesz
        • Gość: texan Re: Podobno najlepsza jest Opera IP: *.chello.pl 29.11.07, 19:15
          Dobre humorystyczne podsumowanie dzialania przegladarek znajdziecie tutaj www.joemonster.org/art/8180/Cala-prawda-o-przegladarkach

          Naprawde warto :) i naprawde jest to prawdziwe :)
        • jorge.martinez Re: Podobno najlepsza jest Opera 29.11.07, 23:37
          Gość portalu: texan napisał(a):

          Jesli naprawde zalezy Ci na szybkiej prac
          > y, nie jestes maloletnim 'specjalista od kompa' ktory uzywa FF tylko dlatego z
          > eby pochwalic sie rowiesnikom ze nie uzywa IE, to zainstaluj sobie Opere - na p
          > ewno sie na niej nie zawiedziesz

          Aleś pojechał (a). Ja mam czasem wrażenie, że użytkownicy opery onanizują się
          jej lekkością i funkcjonalnością...

          Tymczasem wsio dla ludzi. Wojny przeglądarkowe, jak na forum fotografia wojny
          systemowe: Canon, Nikon... A wiadomo przecie że Pentax...
          • dorsai68 Re: Podobno najlepsza jest Opera 02.12.07, 15:03
            > Tymczasem wsio dla ludzi. Wojny przeglądarkowe, jak na forum fotografia wojny
            > systemowe: Canon, Nikon... A wiadomo przecie że Pentax...

            Pentax? Nieeee.... Minolta! ;-)
    • Gość: magisterinżynier IE jest najnajlepsz IP: *.chello.pl 29.11.07, 20:53
      ...bo ma najmniej literek w nazwie przez co pochłania mało bajtów w mojej pamięci (głowie zanczy się). cześć!
    • mateoni1 Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 29.11.07, 21:38
      W jakimś fachowym piśmie (bodajże komputer świat) był test przeglądarek i najlepiej wypadła Opera, za nia FF a później IE7.
    • Gość: marlonk Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.icpnet.pl 29.11.07, 21:44
      najlepsza jest Opera! IE nikt z webmasterow ani ludzi obeznznych z netem nie uzywa.. FF jest ok ale opera najlepsza
      • Gość: M. Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.07, 23:12
        Kazdy profesjonalny webmaster uzywa IE. Bo kazdy dobry webmaster dostosowuje tworzona przez siebie strone tak, zeby dzialala w kazdej przegladarce (a przynajmniej w tych najbardziej popularnych). Webmaster, ktory nie uzywa IE ma ogromne szanse na stworzenie strony, ktora ponad polowie uzytkownikow internetu nie bedzie sie dobrze wyswietlac.
        • jorge.martinez Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? 29.11.07, 23:39
          A czy czasem nie jest tak, że IE akceptuje błędy w kodzie i wyświetla tak jak
          webmajster chce, podczas gdy Opera czy FF na błędy te są mniej tolerancyjne?
          • Gość: M. Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.07, 00:59
            Nie wiem, jak rozumiec Twoje pytanie.
            Jesli ktos zrobil blad w kodzie, to sila rzeczy wyswietli sie nie to, co chcial. Problem z IE natomiast polega na tym, ze on dobrze napisany kod (czyt. zgodny z obowiazujacymi standardami) wyswietla zle. Skutek jest taki, ze zeby strona wyswietlala sie w IE tak, jak chcemy, trzeba stosowac rozne dodatkowe sztuczki w kodzie.
            Kazda przegladarka ma jakas tolerancje na bledy, za to IE niestety nie toleruje dobrze napisanego kodu (wersja 7 jest pod tym wzgledem lepsza od poprzednikow, oby tak dalej, trzymam kciuki).
    • Gość: taktak Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.07, 21:52
      opera
    • Gość: Pogromca Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.adsl.inetia.pl 29.11.07, 22:48
      opera:D:D:D jest najszybsza, najlepsza i ma najfajniesze widgety a ponadto bardzo dobrze radzi sobie z kartami:D:D:D
    • Gość: towdi Re: Która przeglądarka lepsza IE czy Firefox? IP: *.rad.vectranet.pl 29.11.07, 23:10
      IE służy do przeglądania zaobów Internetu z twojego komputera i
      odwrotnie. Pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka