tralala33 14.09.06, 10:59 Akszugor - Ellenai to Rita Jeśli kupisz ten słownik to dasz nam poczytać? www.allegro.pl/item125534212_w_steffen_slownik_warminski_bdb_.html Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gajowy555 Re: Akszugor 14.09.06, 11:22 Witaj Tralala, Rita pewnie w pracy, a Elenai nie ma dostepu do kompa. Ja mam konto na Allegro. Walczyć??? Odpowiedz Link
tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 11:28 Z przyjacielem Prusem Nie ziam co robzić. Po południu jida do roboty a aukcja sia kończy ło psiantej. Może eszcze bandzie taki słownik abo Akszugor jakoś go noma pokaże? Odpowiedz Link
tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 11:36 O 17.55 koniec aukcji. Może tak troszkę powalczyć? Jak Akszugor szybko zrezygnuje to może jednak jemu mniej zależy na tym słowinku niż nam. Odpowiedz Link
gajowy555 Re: Akszugor 14.09.06, 11:40 Fejn, banda walczył jek Herkus Monte. Jo Waju napewno dom poczytoć... Odpowiedz Link
tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 11:45 Adyć Herkus Monte buł Prusem. Łobaczym co sia bandzie działo - trzymam kciuki! Odpowiedz Link
rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 11:55 Ło jenu , jenu, bratobójcza walka. A Elenai ni ma , w Szczecinie załatwia sobzie studia. Co sia narobziło , jek tak studenci weselni ze Szczecina wkroczą w akcje, to bandzie bratobójcza walka. Zdam sia na Herkusa Monte, a Ty Tralala ? Jo , jo , jo, łuciekam w knieje, nic tu po mnie. powodzenia Odpowiedz Link
tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 11:59 Jo nie mom czym walczyć (nie mom konta na Allegro). No ziam chtó wygra - sprzedający Odpowiedz Link
rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 12:10 Tralala, nie je szpetno , bo ktokolwiek kupsi to bandzie ksiójzka nasza. Mym sia dzielim i jinni napewno sia podzielom. Łobaczym co Gajowy zrobzi - trzyma kciuki. Szkoda , ze miedzy sobą sia licytujemy - no ale bądzmy dobrej mysli. Odpowiedz Link
gajowy555 Re: Akszugor 14.09.06, 18:34 Niestety nie wygraliśwa. W tajemniczych okolicznościach zostałem przelicytowany, wg mnie już po zakończeniu aukcji. U mnie do końca moja oferta widniała jako najwyższa. Cosik nie tak. Ale pocieszam się, że wygrał nasz Prus Akszugor, może podzieli się z nami wiadomościami oraz kulisami tej aukcji. No jó... Odpowiedz Link
rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 19:16 To nic Gajowy, liczy sia walka i dobre chęci. Jó tyż dzwoniła do Ellenai, no ale ni mnioła dostempu. Poszła ksiójżka w cenie. Sami jestesmy sobzie winni, bo wywołalim Herkusa Monte ))) Tera pytanie do Akszugora - co z ksiójżkó zrobzi ? Odpowiedz Link
tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 20:40 Wenowejcie - mniast sia trapsić bandziewam prosić Akszugora coby noma słowniczek poczytał na naszy Warniji Odpowiedz Link
rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 20:41 Ciekawe cy Akszugor zacnie godac po naszamu ? )))) Odpowiedz Link
rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 23:07 Dzie je ksiójżka ? Akszugor nie śpsij, mym czkamy - hihi Przybądź Odpowiedz Link
akszugor Re: Akszugor 15.09.06, 20:01 Nie spie, wybaczcie, nie wiedzialem ze licytujecie. Jesli chodzi o przebicia to dalem cene zaporowa i nawet kolega ktory walczyl mial marne szanse na pol minuty przed przebic, no chyba zeby znal cene jaka zapodalem Oczywiscie podziele sie slownikiem. Choc moja mowa to raczej nauka jezyka pruskiego, ale by go lepiej zrozumiec trzeba znac tez ewolucje gwary. Moje ksiazki o Prusach, czy to poganskich czy tez pozniejszych mozna ogladac na innym forum, tutaj link: rbi.webd.pl/phpBB/viewtopic.php?t=1026 Polecam to forum, szczegolnie dzial Prusy (nie mylic z prusakami!). czy jest tu jakas mozliwosc by o kazdym poscie czy odpowiedzi dostawac info na maila? To by ulatwilo nam korespondencje i przyspieszylo odpowiedzi... Odpowiedz Link
rita100 Re: Akszugor 15.09.06, 20:51 Akszugor i witam. Dobrze , ze ksiójżke kupsił. Ale mom propozycje coby jó skserować i może podzielić sią z nami. Koszty ksera pokryjem. Mym sia tyż dopsiero łuczym gwary. Ale kolekcje ksiójżek to mosz wyśmienitą, ło jenu ! Cy myslołeś ło skserowaniu i podzieleniu sie z jinnymi ? Może bys wyjaśnił róznicę między Prusami a Prusakami ? Ciekawy temat. Odpowiedz Link
tralala33 Re: Akszugor 15.09.06, 21:31 A chtó to namawia do łamania prawa Bandziewam czkać na drugi słownik, może Dialektolog znowu da noma znać? Prusaki to só takie fastprotektor.com/pliki/photo/big/prusak.jpg Nikt jich z Prusami tu nie pomyli. Odpowiedz Link
rita100 Re: Akszugor 15.09.06, 21:34 prusacek fuj ))) Ale ciasto spotyka sia jak chto goda: - Dzie sia pani łurodziła ? - W Łolstynie - Uuuu, to pani prusaczka je ))) Odpowiedz Link
akszugor Re: Akszugor 16.09.06, 16:07 Prusak to Niemiec osiadly na ziemi Prusow i mowiacy o sobie jako obywatelu tej ziemi (dla nas to okupant), a Prus to autochtom, mieszkaniec Prus od dziada pradziada. Prusowie przetrwali najazd krzyzakow, niektorzy emigrowali w rejony Poznania, Warszawy, inni na Litwe. Ci co zostali walczyli lub podporzadkowywali sie nowym wladzom. Po 1283 roku wszyscy stali sie obywatelami nizszej kategorii w nowym Panstwie Krzyzackim. Dzis podnosza glowy, ucza sie jezyka, robia swe obrzedy, szyja flage i sa dumni. Odpowiedz Link
rita100 Re: Akszugor 16.09.06, 20:18 Dziękuję za wyjaśnienie i przeniosę tekst do watku 'Prusowie' cobysmy ziedzieli na przyszłośc. Odpowiedz Link
tralala33 Re: Akszugor 16.09.06, 20:40 Tero kozden bandzie ziedzioł co je Prus a co je Prusak. No mowam eszcze jedno pytanie, ło Jaćwingów. Ciasem piszó co Jaćwingowie buli Prusami, a ciasem co to buł jenakszy, bałtyjski naród. Akszugor, a Ty jak myślisz? Chtó ma prawda? Odpowiedz Link
akszugor Re: Akszugor 16.09.06, 22:22 Uwazam Jacwiegow (Sudowow) za Prusow. To byl graniczny lud, na poly Pruski na poly Litewski, tak jak Pomezanie (z osadnikami polskimi na swym terytorium i pomezanczykow za Wisla w strone np. Tczewa czy Gdanska vide Pruszcz) Odpowiedz Link
rita100 Re: Akszugor 16.09.06, 22:32 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=38446&w=41339652&a=41339652 Akszugor , lepiej cobys dokładał wiedze do tego wątku. Zapraszamy, można by go pieknie rozwinąc. Odpowiedz Link
tralala33 Re: Akszugor 18.09.06, 21:02 Akszugor, jak znajdziesz chwilkę wolną, zajrzyj tu i powiedz co o tym myślisz? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=38446&w=41339652&a=48768704 Odpowiedz Link
tralala33 Re: Akszugor 05.10.06, 21:03 Akszugor- czy dostałeś już ten słownik? Masz go w rękach? Jak wygląda? Odpowiedz Link