14.09.06, 10:59
Akszugor - Ellenai to Rita sad
Jeśli kupisz ten słownik to dasz nam poczytać?
www.allegro.pl/item125534212_w_steffen_slownik_warminski_bdb_.html
Obserwuj wątek
    • gajowy555 Re: Akszugor 14.09.06, 11:22
      Witaj Tralala, Rita pewnie w pracy, a Elenai nie ma dostepu do kompa. Ja mam
      konto na Allegro. Walczyć???
      • tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 11:28
        Z przyjacielem Prusem sad
        Nie ziam co robzić. Po południu jida do roboty a aukcja sia kończy ło psiantej.
        Może eszcze bandzie taki słownik abo Akszugor jakoś go noma pokaże?
        • tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 11:36
          O 17.55 koniec aukcji. Może tak troszkę powalczyć? Jak Akszugor szybko
          zrezygnuje to może jednak jemu mniej zależy na tym słowinku niż nam.
          • gajowy555 Re: Akszugor 14.09.06, 11:40
            Fejn, banda walczył jek Herkus Monte. Jo Waju napewno dom poczytoć...
            • tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 11:45
              Adyć Herkus Monte buł Prusem. Łobaczym co sia bandzie działo - trzymam kciuki!
              • rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 11:55
                Ło jenu , jenu, bratobójcza walka.
                A Elenai ni ma , w Szczecinie załatwia sobzie studia.

                Co sia narobziło , jek tak studenci weselni ze Szczecina wkroczą w akcje, to
                bandzie bratobójcza walka.

                Zdam sia na Herkusa Monte, a Ty Tralala ?

                Jo , jo , jo, łuciekam w knieje, nic tu po mnie.

                powodzenia
                • tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 11:59
                  Jo nie mom czym walczyć (nie mom konta na Allegro). No ziam chtó wygra -
                  sprzedający wink
                  • rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 12:10
                    Tralala, nie je szpetno , bo ktokolwiek kupsi to bandzie ksiójzka nasza. Mym
                    sia dzielim i jinni napewno sia podzielom.
                    Łobaczym co Gajowy zrobzi - trzyma kciuki.
                    Szkoda , ze miedzy sobą sia licytujemy - no ale bądzmy dobrej mysli.
                    • gajowy555 Re: Akszugor 14.09.06, 18:34
                      Niestety nie wygraliśwa. W tajemniczych okolicznościach zostałem przelicytowany,
                      wg mnie już po zakończeniu aukcji. U mnie do końca moja oferta widniała jako
                      najwyższa. Cosik nie tak. Ale pocieszam się, że wygrał nasz Prus Akszugor, może
                      podzieli się z nami wiadomościami oraz kulisami tej aukcji.
                      No jó...
                      • rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 19:16
                        To nic Gajowy, liczy sia walka i dobre chęci. Jó tyż dzwoniła do Ellenai, no
                        ale ni mnioła dostempu. Poszła ksiójżka w cenie.
                        Sami jestesmy sobzie winni, bo wywołalim Herkusa Monte wink)))


                        Tera pytanie do Akszugora - co z ksiójżkó zrobzi ?
                        • rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 20:15
                          Nie martw sia Gajowy. Bandzie dobrze smile
                          • tralala33 Re: Akszugor 14.09.06, 20:40
                            Wenowejcie - mniast sia trapsić bandziewam prosić Akszugora coby noma
                            słowniczek poczytał na naszy Warniji smile
                            • rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 20:41
                              Ciekawe cy Akszugor zacnie godac po naszamu ? wink))))
                              • rita100 Re: Akszugor 14.09.06, 23:07
                                Dzie je ksiójżka ? Akszugor nie śpsij, mym czkamy - hihi
                                Przybądź smile
                                • akszugor Re: Akszugor 15.09.06, 20:01
                                  Nie spie, wybaczcie, nie wiedzialem ze licytujecie.
                                  Jesli chodzi o przebicia to dalem cene zaporowa i nawet kolega ktory walczyl
                                  mial marne szanse na pol minuty przed przebic, no chyba zeby znal cene jaka
                                  zapodalem tongue_out
                                  Oczywiscie podziele sie slownikiem. Choc moja mowa to raczej nauka jezyka
                                  pruskiego, ale by go lepiej zrozumiec trzeba znac tez ewolucje gwary.
                                  Moje ksiazki o Prusach, czy to poganskich czy tez pozniejszych mozna ogladac na
                                  innym forum, tutaj link: rbi.webd.pl/phpBB/viewtopic.php?t=1026
                                  Polecam to forum, szczegolnie dzial Prusy (nie mylic z prusakami!).

                                  czy jest tu jakas mozliwosc by o kazdym poscie czy odpowiedzi dostawac info na
                                  maila? To by ulatwilo nam korespondencje i przyspieszylo odpowiedzi...
                                  • rita100 Re: Akszugor 15.09.06, 20:51
                                    Akszugor i witam.
                                    Dobrze , ze ksiójżke kupsił. Ale mom propozycje coby jó skserować i może
                                    podzielić sią z nami. Koszty ksera pokryjem.
                                    Mym sia tyż dopsiero łuczym gwary.
                                    Ale kolekcje ksiójżek to mosz wyśmienitą, ło jenu !
                                    Cy myslołeś ło skserowaniu i podzieleniu sie z jinnymi ?
                                    Może bys wyjaśnił róznicę między Prusami a Prusakami ?
                                    Ciekawy temat.
                                    • tralala33 Re: Akszugor 15.09.06, 21:31
                                      A chtó to namawia do łamania prawa wink Bandziewam czkać na drugi słownik, może
                                      Dialektolog znowu da noma znać?
                                      Prusaki to só takie
                                      fastprotektor.com/pliki/photo/big/prusak.jpg
                                      Nikt jich z Prusami tu nie pomyli.
                                      • rita100 Re: Akszugor 15.09.06, 21:34
                                        prusacek fuj wink)))
                                        Ale ciasto spotyka sia jak chto goda:
                                        - Dzie sia pani łurodziła ?
                                        - W Łolstynie
                                        - Uuuu, to pani prusaczka je wink)))
                                        • akszugor Re: Akszugor 16.09.06, 16:07
                                          Prusak to Niemiec osiadly na ziemi Prusow i mowiacy o sobie jako obywatelu tej
                                          ziemi (dla nas to okupant), a Prus to autochtom, mieszkaniec Prus od dziada
                                          pradziada. Prusowie przetrwali najazd krzyzakow, niektorzy emigrowali w rejony
                                          Poznania, Warszawy, inni na Litwe. Ci co zostali walczyli lub podporzadkowywali
                                          sie nowym wladzom. Po 1283 roku wszyscy stali sie obywatelami nizszej kategorii
                                          w nowym Panstwie Krzyzackim.
                                          Dzis podnosza glowy, ucza sie jezyka, robia swe obrzedy, szyja flage i sa dumni.
                                          • rita100 Re: Akszugor 16.09.06, 20:18
                                            Dziękuję za wyjaśnienie i przeniosę tekst do watku 'Prusowie' cobysmy ziedzieli
                                            na przyszłośc.
                                            • tralala33 Re: Akszugor 16.09.06, 20:40
                                              Tero kozden bandzie ziedzioł co je Prus a co je Prusak. No mowam eszcze jedno
                                              pytanie, ło Jaćwingów. Ciasem piszó co Jaćwingowie buli Prusami, a ciasem co to
                                              buł jenakszy, bałtyjski naród. Akszugor, a Ty jak myślisz? Chtó ma prawda?
                                              • akszugor Re: Akszugor 16.09.06, 22:22
                                                Uwazam Jacwiegow (Sudowow) za Prusow. To byl graniczny lud, na poly Pruski na
                                                poly Litewski, tak jak Pomezanie (z osadnikami polskimi na swym terytorium i
                                                pomezanczykow za Wisla w strone np. Tczewa czy Gdanska vide Pruszcz)
                                                smile
                                                • rita100 Re: Akszugor 16.09.06, 22:32
                                                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=38446&w=41339652&a=41339652
                                                  Akszugor , lepiej cobys dokładał wiedze do tego wątku. Zapraszamy, można by go
                                                  pieknie rozwinąc.
                                                  • tralala33 Re: Akszugor 18.09.06, 21:02
                                                    Akszugor, jak znajdziesz chwilkę wolną, zajrzyj tu i powiedz co o tym myślisz?
                                                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=38446&w=41339652&a=48768704
    • tralala33 Re: Akszugor 05.10.06, 21:03
      Akszugor- czy dostałeś już ten słownik? Masz go w rękach? Jak wygląda?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka