azi81 16.01.12, 10:33 No i mam dylemat.... Mam już zaleconą cesarkę. Jedank z tego co wiem już za późno żeby się zaczepić przeciw zółtaczce. Do porodu zostały niespełna 4 tyg. No i co teraz?? Powinnam się bac?? :/ Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mimi_mm Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 16.01.12, 10:38 Nie! Nie masz sie czego bac. Ja tez nie zdazylam sie zaszczepic. Odpowiedz Link
ankas4 Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 16.01.12, 11:49 Pierwsze słyszę o takim wymogu... a jak sie ma cesarke nagłą> ? to co wtedy? przeciez wtedy sie jej nie planuje? o co chodzi z tym szczepieniem? No i jesli to nie tajemnica z jakiego powodu masz wskazanie do CC/? Odpowiedz Link
zalasso Ankas 16.01.12, 12:03 Ryzyko zarażenia żółtaczką podczas zabiegu jest wysokie- jak się ma zaplanowany, to powinno się być zaszczepionym. Jak nagły zabieg- uznaje się, że zabieg (jako ratujący życie) jest ważniejszy niż walka z żółtaczką.. Azi no dylemat :/ Ale jeżeli zabieg cc jest konieczny, to zdecydowałabym się. Odpowiedz Link
yvonne79 Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 16.01.12, 12:12 Ja też nie zaszczepiłam się przed operacją cc. Na szczęście nic się nie stało. Też miałam ten dylemat, ale u mnie już było zdecydowanie za późno na szczepienie. A co mówi Twój lekarz? Odpowiedz Link
olus-ia80 Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 16.01.12, 12:21 Dla spokoju sprawdziłabym poziom przeciwciał jaki masz jeżeli masz powyzej 10 to nie bałabym się az tak bardzo , ponizej 10 trzeba sie szczepic Odpowiedz Link
solaris31 Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 16.01.12, 12:52 ryzyko jest zawsze, przy każdej operacji, i CC nie jest ti wyjątkiem - brzuch sie kroi tak samo ;) ja sama nie szczepiłam się, za pierwszym razem nie planowałam cesarki, z drugim było za późno, bo juz ciąża stwierdzona ;) ale gdybym planowała 3 dziecko, zaszczepiłabym się, bo na pewno musiałabym rodzić przez CC. Odpowiedz Link
porzeczka_mocna Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 16.01.12, 13:57 Miałam dwie cesarki, nie byłam szczepiona. Ale obie cesarki nie były planowane. Nie zachorowałam. Czego i tobie życzę :) Odpowiedz Link
smolineczka Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 16.01.12, 14:04 byłam szczepiona przed innym zabiegiem - wymagali w szpitalu ale przed cc, w moim przypadku planowaną cesarką, nikt nawet nie wspominał o żółtaczce Odpowiedz Link
aga_junior Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 16.01.12, 19:23 Miałam 2 cesarki bez szczepienia. Po nich robiłam przeciwciała dla spokojności umysłu. Odpowiedz Link
azi81 Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 16.01.12, 21:39 uff to mnie uspokoiłyście :) Ja przy pierwszej nie byłam szczepiona bo nie było mowy o cc. Teraz cesarka bedzie ale w sumie ostateczna decyzja o niej podjeta zostala 2 tyg. temu wiec to za pozno na szczepienie bo pierwsze pwoinno byc pol roku wcześniej czy jakoś tak.Poza tym moja gin nic mi nie mowila o takowym szczepieniu. Spytała mnie o to moja znajoma i narobiła mętlik w głowie.... Odpowiedz Link
boazeria Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 17.01.12, 17:50 Ja też miałam cesarkę- nigdy wcześniej nie słyszałam, że trzeba pomyśleć o szczepieniu. Odpowiedz Link
azi81 Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 17.01.12, 18:41 No ja tez nie slyszalam ale mowie kolezanka mnie spytala czy sie szczepilam i lekko si ezgubilam.... Odpowiedz Link
amalota Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 17.01.12, 18:43 Przy kazdej operacji/zabiegu trzeba pomysleć o tym szczepieniu. Odpowiedz Link
kamila_m_g Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 20.01.12, 10:53 Miałam 2 cesarki, ale decyzja była podejmowana w ostatniej chwili (u Klary, ostatnich sekundach). Za drugim razem kulturalnie byłam przytomona, ale wcześniej to całkowite znieczulenie i koniec.... i nikt nie pytał czy głodowałam przed, ( choć sama nie jadłam i piłam na wszelki wypadek ;- ) Zresztą gdy wspomniałam o następnej C to gin powiedział tylko o kwasie foliowym, że 3 miesiące wcześniej by było dobrze pobrać, ale o szczepieniu nic, a przezież wiadomo, że za3 razem cc na 100% Odpowiedz Link
mama_ditte Re: Cesarka a brak szczepienia na żółtaczke? 20.01.12, 11:18 Ja miałam 3 cc i nawet w pierwszej ciąży jak nie było żadnych wskazań to od razu na początku ciąży pytali o szczepienie ,ja byłam szczepiona jako nastolatka Odpowiedz Link