Dodaj do ulubionych

prosty przepis na szybkie pierniki prosze

17.12.12, 19:48
poratujcie.
nigdy nie robilam. U cui rok temu jadlam przepyszne.
tylko nie taki przepis co sie czeka tydzien :D
Obserwuj wątek
    • a_beatle Re: prosty przepis na szybkie pierniki prosze 17.12.12, 20:10
      w sobotę zrobiłam te:
      www.mojewypieki.com/przepis/szybkie-pierniczki
      naprawdę są szybkie, robiłam z młodym w chuście, Maja sama wałkowała i wykroiła połowę:-)
      a przede wszystkim bardzo smaczne, zwłaszcza z cytrynowym lukrem.
      • klaudia020707 Re: prosty przepis na szybkie pierniki prosze 17.12.12, 23:51

        tez polecam ten co a_beatle
        jest swietny, szybki i pyszne pierniczki wychodza
    • cui Re: prosty przepis na szybkie pierniki prosze 18.12.12, 09:29
      Czuję się wywołana do odpowiedzi :)
      Mój przepis jest idealny - prosty, szybki i nie czeka się tydzień. Pierniczki są gotowe do spożycia zaraz po upieczeniu i nie łamią zębów ;)

      Składniki:
      - słoik miodu,
      - kostka margaryny,
      - 3 jajka,
      - przyprawa do piernika,
      - 1/2 łyżeczki cynamonu,
      - 2 łyżeczki sody oczyszczonej,
      - 2 łyżki kakao,
      - szklanka cukru,
      - 3 łyżki śmietany,
      - mąka (tyle, ile zabierze ciasto)

      Rozpuścić margarynę, dodać do rądelka miód i cukier.
      Mąkę rozsypać na stolicy, zrobić "dołeczek", wsypać do niego pozostałe
      skłądniki, dodać jajka. Następnie dodać roztopiony tłuszcz z cukrem i
      miodem.
      Wałkować ciasto, wykrawać pierniczki. Piec około 5-6 minut w 180 stopniach.

      Ja wszystko wrzucam do garnka i mieszam łapką. Dopiero potem wyciągam po kawałku na stolnicę i wałkuję. Mniej brudzenia i szybciej ;)

      SMACZNEGO!
      • zabka11 Re: prosty przepis na szybkie pierniki prosze 18.12.12, 21:42
        No i pierdykne w sobotę, takie pierniczki od cui, bo kocham, ciasta co łopata w jednej misce zamieszać można;)
        A pierniczkowac muszę w tym roku, bo mój Jasiek dziś oświadczył, ze na choince trzeba wieszać (...i tu powymieniał kilka rzeczy)...pierniczki, ale nie takie z Biedronki kupowane!!!!;)...tylko upieczone z "rodziną w domu";)
        Czyż nie robią dzieciom wody z mózgu w tych szkołach?;)
        PS: cui a ten słoik miodu to taki litrowy?;)
      • alcea3 cui 22.12.12, 11:13
        cui błagam ile to jest " > - mąka (tyle, ile zabierze ciasto) "???
        >
        • zabka11 Re: cui 22.12.12, 11:55
          Pati to tak jak do drożdzowego...dajesz ugniatasz, dajesz ugniatasz, aż wejdzie w ciasto...efekt ma być taki że do rąk Ci sie nie klei ciasto, nie wchodzi między maluchy. Po lekkim posypaniu stolnicy mąką, łatwo je wałkowac, do wałka się nie przylepia....jest jak dobrej marki ciastolina:)
          Dasz radę:)
          • cui Re: cui 22.12.12, 14:53
            Sedno sprawy ;)
            Dzieki Zabko ;)
    • amalota Re: prosty przepis na szybkie pierniki prosze 19.12.12, 08:53
      Ja piekłam te z Ikei - taż b. szybkie: niebowgebie.blox.pl/2009/12/Pierniczki-swiateczne-przepis-z-IKEI.html Teraz wiszą na choince.
    • cui Żabka 19.12.12, 12:25
      Słoiczek miodu mały, chyba nie litrowy. Nie ten najmniejszy, w jakich sprzedaje się miód, tylko ten średni ;)
      U nas też co roku pierniczki wiszą na choince :)
      • zabka11 Re: Dziękuję za przepis:) 22.12.12, 20:31
        No fantastyczny przepis na pierniczki "jednogarnkowe";)
        Uwielbiam takie, więc ochoczo wzieliśmy się do roboty...i strraaasznie nam dużo ich wyszło:)
        Będzie co jutro ozdabiać, bo dziś już odpływam;)
        Ale ten zapach w domu, pierniczkowy...mniam:)..aż sąsiadka zapukała, co tak pachnie:)
        Pozdrawiam serdecznie:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka