Dodaj do ulubionych

Po kontrolnej cystografii.:-(

09.10.08, 19:49
Dziś mieliśmy usłyszeć, że Hania jest wyleczona.
Jak zobaczyłam Panią diagnostę nerwowo głaskającą się po fartuchu wiedziałam
już że nie jest dobrze.
Po uroterocele nie ma śladu, pojawiły się natomiast refluksy.
Jeden 3-go drugi 5-go stopnia uszkadzający miąższ nerki.
I znów wiem, że nic nie wiem. Może wyrośnie, może nie wyrośnie i czeka ją
ostrzykiwanie...Jeden rok niepewności już za mną.
Idę zbierać siły na następny.

Ps. Trzymajcie kciuki jutro ja mam ważne badanie.
M.
Obserwuj wątek
    • lilka.k Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 19:52
      Oj dziewczyny..sciskam was!
      Trzymam kciuki za jutrzejsze badanie i zycze duzo sił Tobie!
      • blanka0 Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 20:08
        oj Madziu nic nie rozumiem co piszesz ale brzmi strasznie
        przytulam mocno i mysle o Was
        biedna Hania, kochana trzymaj sie
    • domatorka.amatorka Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 20:38
      ja też nic nie rozumiem z tego fachowo-medycznego slangu ale duuuużo zdrowia
      życzę Twojej Haneczce, buziaki od forumowej ciotki :***
      A za Ciebie trzymam kciuki,żebyś podołała temu wyzwaniu
      • m_k8 Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 20:54
        Powiem Wam, że ja też niewiele z tego rozumiem.
        Skąd to się wzięło? Pewności nie mam, ale paradoksalnie przeszkoda jaką Hania
        miała w pęcherzu mogła naturalnie blokować cofający się mocz, i dlatego
        wcześniej nie wykryto refluksów ( czyli cofania się moczu do nerki, co może ją
        uszkadzać). I wychodzi na to, że to co miało jej pomóc - zaszkodziło. :-(

        We wtorek wizyta u nefrologa, zobaczymy co on na to.
        • burdziaa Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 21:04
          Madziu Kochana sciskam i ja Was mocno- na razie nie denerwuj sie ,
          zobaczysz co powie nefrolog, chociaz oczywiscie bardzo szkoda,ze to
          sie wreszcie nie skonczyło :( te kłopoty z nerkami Haneczki. Mocno
          Was przytulam i daj znac co po wizycie i jak po jutrzejszych
          badaniach.
          • kristin4 Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 21:11
            Oj trzymam kciuki żeby Hania była zdrowa. A tobie dużo siły życzę.
          • chanastel Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 21:16
            Kochane tak myślę co by tu mądrego napisać i nic mi do głowy nie
            przychodzi:( ucałuj moją imienniczkę od naszej czwórki. Daj znać co
            powie nefrolog i co u Ciebie.
        • bobimax Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 10.10.08, 08:13
          Bardzo mi przykro i witam w klubie. Bardzo mnie niepokoi ten 5
          stopień, który kwalifikuje się do operacji.
          • m_k8 bobimax 12.10.08, 14:41
            Co u Was? Jeszcze zdaje się f3f jest w klubie, prawda?
            Miałyście może badanie urodynamiczne?
            • bobimax Re: bobimax 12.10.08, 15:59
              My czekamy na ostrzykiwanie. Na razie dostaje furaginy 1/2 tabletki
              wieczorem czasem co drugi dzień. Na razie badania moczu ok, no i
              odpukać jak bierze furaginę to przestała mi chorować na gardło i
              katary. Pewnie się zastanawiasz co ma wspólnego refluks i gardło,
              ale organizm nie skupia się teraz na walkę z bakteriami w moczu
              tylko ogólnie.
              Badania urodynamicznego nie miała tylko jak wiesz cystografię
              mikcyjną.
              Co do f3f to nie wiem czy jej maluch też ma refluks.
              Najważniejsze że dość szybko zostało to zdiagnozowane i dziewczyny
              będą odpowiednio leczone żeby nie uszkodzić nerek.
              Napisz mi proszę jak po wizycie u nefrologa, bo my chodzimy do
              urologa.
    • klarysa007 Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 21:12
      Ściskam mocno was obie i trzymam kciuki za poprawę!
      • ankas4 Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 21:47
        ojjj a myslalam o Was ostatnio... nic madrego nie wymysle... ale trzymam kciuki
        aby sprawa sie wyjasnila i aby Hania byla zdrowa!
        Dzielna mamusia jestes wiec dacie rade! A cora ma sile po mamie wiec.. wszystko
        jasne!:) bedzie dobrze!
        sciskam mocno








        • olus-ia80 Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 21:48
          Przytulam i zdrowia życze zeby wszystko dobrze było
    • julkakaz Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 21:52
      Duzo ciepelka zycze dla Was!
      Wiem, ze sie dobrze ulozy....
    • smolineczka Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 09.10.08, 22:05
      trzymajcie się dziewczyny. życzę dużo sił w walce z chorobami
    • zabka11 Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 10.10.08, 07:01
      Przykro mi to słyszeć, ale mam nadzieje, że nefrolog jednak powie
      coś optymistycznego, i wyniki okażą sie nie takie złe, na jakie
      wyglądają.
      I za Ciebie trzymam kciuki, żeby badanie wyszło pomyślnie:)
      Pozdrawiam
    • maadga Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 10.10.08, 09:10
      Współczuję i ściskam was mocno. Mam nadzieję że we wtorek
      dostaniecie jakieś pozytywne wieści od lekarza. A dziś trzymam
      kciuki za twoje badanie.
      • a.zaborowska1 Re: Po kontrolnej cystografii.:-( 10.10.08, 09:14
        trzymam kciuki myślami jestem z wami...
        • m_k8 Dziękuję. 12.10.08, 14:44
          Dziękuję Wam dziewczyny za dobre słowa i wsparcie.
          Dam znać co powiedział lekarz.
          Ps.
          Moje badanie wyszło ok :-)
          • a_beatle Re: Dziękuję. 12.10.08, 16:35
            Trzymajcie się dziewczyny, dużo sił i dobrych myśli. Musi być dobrze przecież!
          • lucy_cu Re: Dziękuję. 12.10.08, 18:54
            Dobrze, że Ty ok. :-)
            A za zdrowie Pociechy trzymam kciuki z całych sił!!!
    • m_k8 Po lekarzu. 15.10.08, 06:22
      Cóż ja się dowiedziałam na tej wizycie, hmmm...aaa, że Pani dr jest zaskoczona wynikami. Kurka, jak nie zadasz konkretnego pytania to sama nic nie powie, jak zadasz - mówi zagadkami. Może to, może tamto. Urolodzy muszą się wypowiedzieć. No to czekam dalej. Wizyta za 2 tyg.
      A! Właściwie to wiem jedną konkretną rzecz. Muszę kupić dobry szybki termometr dla Hani, bo przy każdej gorączce mam robić badanie moczu. I powinnam jej mierzyć ciśnienie. Są jakieś aparaty dla dzieci?
      Pozdrawiamy H&M

      Zamieszczam tu bo uwielbiam to zdjęcie :)
      Hania coś przeskrobała...
      • f3f Re: Po lekarzu. 15.10.08, 07:36
        Dziewczyny trzymam kciuki za wasze dzieciaczki, żeby wszystkie
        problemy zostały szybko opanowane i maluszki powróciły do zdrowia.
        Michał miał robioną cystografie i urografie ale nie wykazały żadnych
        nieprawidłowości - więc właściwie ma tylko powiekszony UKM i
        kontrolnie robimy badania moczu (co 2 miesiące) i USG (nastepne ma
        mieć w marcu).
        Poniewaz nie miewał też żadnych przypadków ZUM więc lekarze coraz
        bardziej skłaniają się ku opinii, że to powiększenie to "taka jego
        uroda" - podobno tak bywa.
        Co do aparatu do pomiaru ciśnienia to u lekarza mierzyli mu takim
        tradycyjnym ze stetoskopem tylko z mniejszym mankietem - ale
        ponieważ krzyczał to pielegniarka nie usłyszała cisnienia dolnego.
        Na pewno ten aparat musi mieć specjalny mankiet - tu jest taki
        elektroniczny:
        www.apteka-leki.com/go/_info/?id=6442&sess_id=ec48cd3dc80592a454dbe9b01815751a

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka