Dodaj do ulubionych

ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka?

17.03.09, 16:44
Dziewczyny jak w temacie. moj niestety jeszcze ma.Niby tylko na
noc,ale jednak w ciagu dnia czasem mi wymusza np jak dlugo jedziemy
autem i zaczyna jeczec;-) czy jak chce zeby dluzej i spokojniej
posiedzial w wozku na spacerze.Kurcze,boje sie tego odstawiania, a
juz nocek w ogole .Spi cale noce od pol roku,ale sam sobie smoczek
bierze jak mu wyleci w nocy.Co bedzie jak wyleci.chce odstawic w
wakacje,ale powiedzialam mezowi, ze musi wtedy krotki urlop wziac;-)
Obserwuj wątek
    • kamsi Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 16:49
      Mój ma. Wyłącznie do spania, żadnych innych wyjątków.
      Nie planujemy jeszcze terminu odstawiania.
      • zabka11 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 16:53
        Jasiek ma, do spania to obowiązkowo i w ciągu dnia też sie zdarza,
        jak marudzi. Wyraźnie smoczek go uspokaja, zwłaszcza jak musze coś
        zrobic, a Jan włącza syrenę;)
        Na razie nie myslę o odstawieniu, czekam na "sygnał" z jego strony;)
        Pozdrawiam
        • a090707 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 17:01
          Moj tez ma- koniecznie do usypiania i czasem w ciagu dnia, jak jest zmeczony,
          rozdrazniony to sie uspakaja ze smokiem i kocykiem. Wlasnie odstawienia smoka
          boje sie najbardziej ...
          • moni_30 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 17:27
            Julek też niestety jeszcze ma :-(
    • dziunia27 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 17:40
      julka tez niestety jeszcze zasmoczona:(
      a niedługo juz dwa latka;O
      przydałoby sie odsmoczyć, jednak niewyobrazam sobie jakby to
      wygladało, tzn jakby ona zasneła bez swojego cycusia:) chyba wcale;/
      • sierpniowa27 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 17:51
        dziewczyny ja jak juz wspomnialam wlasnie tego odstawienia smoka sie
        strasznie boje;-)z odstawieniem cycusia poszlo gladko, z
        przestawieniem z butli na niekapka i kubek tez ale tu chyba nie
        bedzie tak pieknie;-)Dzieki za odpowiedzi.dobrze, ze nie jestem
        sama;-)
    • lee_a Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 18:37
      u nas też - tylko i wyłącznie do spania, ale jak ona kocha tego swojego
      "nionia". Z jaką rozkoszą idzie na drzemkę ze słowem "nionioooo" na ustach... ja
      nie wiem jak ją od tego odstawię.... serce mi pęknie. Problem tym większy, że
      Martusia ma już swojego nionia i jakby Ani zabrać to nie wiem, trzęsienie ziemi.
      • agasar79 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 19:24
        u nas tak samo jak u Lee_a :)
        Jak tylko mówie że idziemy spać (czy na wieczór czy popołudniu na
        drzemkę) idzie do łóżeczka z uśmiechem na buzi bo wie że będzie tam
        jej smoczek. jakoś nie mam serca jej go zabrać, jak zasypia to i tak
        zazwyczaj go wypluwa i w nocy śpi bez smoczka, więc nie jest tak
        źle ;)
        • dorka3078 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 19:57
          u nas podobnie ,smoczek jedynie do spania i tego nocnego i
          popołudniowego ,wywalczyłam jedynie to że jak wstaje to smoczek idzie
          lula, no i jest niesamowicie szczęśliwa jak idzie spać i woła dydula
          dydula
          • anmroz Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 20:15
            Smoczek służy Michałowi wyłącznie do zasypiania, potem już go nie potrzebuje,
            chyba, że wybudzi się w nocy, to wtedy mu daję,żeby szybciej zasnął.Czasami
            zasypia bez smoczka.
            • patrice7 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 20:45
              Malwina nad czym bardzo ubolewam:( Wygląda w nim okropnie,ale jest maksymalnie
              uzalezniona.
    • dagi.ww Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 21:21
      Wiki też niestety nie zaśnie bez smoka - zdarzyło się to może kilka razy, ale
      zupełnie przypadkiem. W dzień rzadko, choć jak marudzi w wózku to wymusza
      "cacuuu" - nie mam pojęcia, skąd wzięła takie określenie... Też się boję
      odsmoczkowania, bo Wiki jest znacznie większa niż jej rówieśnicy przez co
      wygląda na starszą i smok jej w ogóle nie pasuje, ale czekam na wyjazd do Polski
      na początku kwietnia - wtedy biorę się na maksa za nocnik i smoka ;))
    • sierpniowa27 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 21:35
      Patrcie totalnie uzalezniona to znaczy, ze tez w dzien czesto
      uzywacie?;-)a tak z ciekawosci macie termin i plan na odsmaczanie?;-)
      • burdziaa Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 17.03.09, 22:49
        Julek ma smoka,na noc do zasypiania - ja ssałam smoka- uwaga ! do 6
        roku - nie mogłam sie z nim rozstac- moze nie tak długo bede Julkowi
        dawac :) ale jeszcze nie zamierzam zabierać.
    • aurinko Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 18.03.09, 08:17
      Moja ma i wcale się tym nie przejmuję. Dajemy smoczek do spania albo jak Maja
      jest bardzo zmęczona (wtedy sama woła o smoczka). Czasem jest tak zmęczona, że
      ma gdzieś smoczek i zasypia bez niego. Nie martwię się odzwyczajaniem od
      smoczka, przyjdzie na to czas; najpierw pozbędziemy się pieluch a potem smoczka.
      Z butelki sama zrezygnowała, więc jestem dobrej myśli.
      • magda7717 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 18.03.09, 13:06
        ja was pociesze.odstawianie nie jest straszne
        Odstawilam Mlodej smoka ok 12 mies.balam sie wad zgryzu.ja niedawno sciagnelam
        kolejny aparat na zeby
        smoka odstawilysmy w 2 dni
        bez wiekszych problemow
        najpierw z drzemki dziennej potem z nocnej.
        konsekwentnie !
        Dacie rade!!
      • patrice7 sierpniowa27 18.03.09, 13:23
        Uzależniona tzn ,ze nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy odstawienia.
        Do zasypiania OBOWIAZKOWO.
        Raz sie zgubil poszlam za ciosem, ululalam, spiewalam, glaskalam..
        zasne4la,nawet lekko poszlo, po czym w nocy budzila sie co 15! minut i nie
        potrafilam zansac;/ krzyczala,nie pomagalo uspokajanie,glaskanie ... tyklo ja
        kladlam bez smoka histeria...
        To bylo straszne, o 3 nad ranem zaczelam siue ubierac i chcialam jechac do
        apteki po smoczka, ale wpadlam na cudowny pomysl i wyszperalam smoczek z szeroką
        szyjka aventu nr 1 i jej dalam...
        Pomoglo zasnela od razu...
        W dzien chowam ,ale czasami sytuacja "zmusza" jak juz jest strasznie marudna to
        po prostu daje.
    • joasia83m Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 18.03.09, 14:03
      ehhh, moj maly nadal ciumka do spania.
      myslalam, ze skoro juz tak duzo rozumie, to go oducze, no i przez chyba 3 dni
      udawalo sie, wieczorem byla modlitwa i bajke opowiadalam i usypial. a potem jak
      sie zorientowal ze chce wyeliminowac jego najlepszego przyjaciela, to nie bylo
      mowy o bajce. stal i jeczal "moczek!!"
      teraz jak go klade, zamiast "amen" po modlitwie jest "moczek!"
      odpuscilam.
      ale w dzien jak znajdzie gdzies smoka, to mi przynosi i oddaje i mowi "to dla
      dzidziusiów"
      i juz od dawna nie daje mu w dzien w zadnej sytuacji.
      • ankas4 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 18.03.09, 17:30
        O dzieki za ten watek , u nas tez smok w akcji, w sumie nie martwie sie
        strasznie, ale...czy id smoczka nie robia sie tzw. krolicze zęby czyli jedynki
        wystajace? tego sie obawiam najbardziej, bo znam dziewczynke , ktora ma bardzo
        wysuniete zeby do przodu , wlasnie jedynki gorne i ona bardzo dlugo ciumkala
        smoka i jej mama mowi ,ze te zeby od tego...ale nie wiem , bo to opinia tylko
        owej mamy.

        Tymek lubi smoka, tzn traktuje go jako naturalna rzecz przy zasypianiu, nie chce
        zasnac bez niego, lub jak sie uda pare razy tak bylo, to jak Malwinka budzil sie
        pozniej co kilkanascie minut az znalazlam smoka i mu dalam , spala juz pozniej
        spokojnie do rana...

        W dzien on nie potrzebuje smoczka, nigdy za nim nie wołał ale ja jestem wygodna
        i jak juz rozwyje sie na dobre daje mu i jest spokoj , na zakupach tez daje jak
        zaczyna piszczec, ogolnie to chyba ja sie czuje spokojniej z tym smoczkziem niz
        Tymon:)

        Ale pociesza mnie opinia Asi Burdy, skoor ona jest spokojna to ja tez :)

        sciskam

        • sierpniowa27 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 18.03.09, 17:39
          o wlasnie,Ankas super to ujelas;-)ja wlasnie tez jestem wygodna, jak
          moj juz marudzi jak np bardzo dlugo u kogos jestesmy i sie mu juz
          nudzi to dla swietego spokoju daje smoka i wtedy mozna by i jeszcze
          pol dnia byc;-)albo tez czasem na zakupach;-)i dokladnie tak jest,
          ze to ja sie ze smoczkiem czuje spokojniej ;-)Dzieki temu chyba
          nigdy moj nie mial zadnego ataka czy napadu jak piszecie w innym
          watku.ale wiadomo, ze to tez nie jest sposob.Dziewczyny a co robicie
          jak Wasze marudza w dzien np ze zmeczenia ?
          • ankas4 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 18.03.09, 17:52
            Sierpniowa Ty to dopiero swietnie ujęłaś:) bo dokladnie tak robimy jak zaczyna
            jeczeć u znajomych i wtedy mozna jeszcze chwilke posiedziec:)
            Moj jak zaczyna jeczec w dzien ale nie za czesto , bo energii mu starcza do
            wieczora :) po spaniu od 11 do 13, to staramy sie odwrocic mu uwage na cos co
            lubi np komp i ogladanie teledyskow na you tube:), lub np, maz idzie z nim
            przejsc sie po schodach w kamienicy w ktorej mieszkamy, najczesciej celem jest
            pojscie do skrzynki pocztowej , lub zaczynam zmywac wspolnie- maly ozywia sie
            blyskawicznie, albo idziemy umyc raczki, maly uwiebia babrac sie w wodzie! takie
            mamy szybkie sposoby na to jak Tymek zaczna jeczec lub zaczyna byc senny przed
            czasem:)
          • lee_a Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 18.03.09, 18:25
            jak marudzi ze zmęczenia to idzie spać po prostu. A na zakupy ani w odwiedziny
            nigdy nie zabieram smoka.
            • patrice7 Lee_a 18.03.09, 18:34
              a Marta ma smoczka??
              • lee_a Re: Lee_a 19.03.09, 12:28
                ma, ale nie jest wielbicielką. Ma raczej zadatki na cycoholiczkę. Jakiś inny
                model niż Ania ;)
                • patrice7 Re: Lee_a 19.03.09, 15:26
                  a nie zabiera siostrze??:)
                  U Ciebie pewnie ciezej bo przypomina Ani co?
                  • lee_a Re: Lee_a 19.03.09, 17:19
                    nie zabiera, ale na kazdy placz małej od razu krzyczy "nionio"! Ani smoczki w
                    dzien spia i nigdy ich nie bierze, wiec Marty smok tez jej nie interesuje w
                    sensie ssania.
    • malenkie7 Re: ile Lipcatek;-) ma jeszcze smoczka? 19.03.09, 11:52
      Piotrus jeszcze zasmoczkowany - na noc obowiazkowo do usypiania, a i
      w dzien potrafi wymusic. Niania ma prikaz niedawania smoczka, ale ja
      niestety mieknę czasem i jak marudzi to daje.
    • kachna79 mój sposób 19.03.09, 13:59
      My pożegnaliśmy się ze smokiem 6 grudnia - Św. Mikołaj zostawił
      prezenty i zabrał smoka. Zmobilizowałam się dlatego, że starsza
      miała już 2,5 roku i miałam wrażenie, że coraz bardziej się do
      smoczka przywiązuje - oczywiście zabranie pocieszyciela jednej z
      nich nie wchodziło w grę. Sposób zadziałał - obydwie nie uroniły
      nawet łezki:) Może imprezy urodzinowe bedą dobrym momentem na tego
      typu zmiany...
      • sierpniowa27 Re: mój sposób 19.03.09, 16:03
        dziekuje za odpoiedz kolejna:-)wlasnie wczoraj z M.pregadalismy
        temat i tak wlasnie ustalilismy.za 4 miesiace na urodziny prezent i
        pozegnanie ze smoczkiem;-)aby w trzecie wkroczyc juz
        bez "przyjaciela";-)
        • ankas4 tez mi sie podoba z tymi urodzinami 19.03.09, 18:27
          Tez przylacze sie do tych urodzin, mysle ,ze to swietny pomysl , bo nasze dzieci
          beda juz wtedy niezle rozumialy co i jak i mysle ,ze zakumaja ,ze prezent
          wymienny ze smokiem...:) przynajmniej taka mam nadzieje:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka