Dodaj do ulubionych

Pytanie do radnych -sprawa Piwko

29.11.06, 19:34
Czy radni zadawali Piwko jakieś pytania przed jej wyborem na przewodniczącą?
Czy Piwko tłumaczyła, dlaczego chce kandydować na przewodniczącą?

Obserwuj wątek
    • anna7773 Re: Pytanie do radnych -sprawa Piwko 29.11.06, 19:46
      katarzyna19752 napisała:

> Czy radni zadawali Piwko jakieś pytania przed jej wyborem na przewodniczącą?
      > Czy Piwko tłumaczyła, dlaczego chce kandydować na przewodniczącą?
      >
      Ciekawe pytania.
      Panowie Radni wraz z mężem też jesteśmy zainteresowani.
      Ania
      • j.w.orlowski Re: Pytanie do radnych -sprawa Piwko 29.11.06, 20:05
        Tylko dwuch radnych zadało pytanie p.Piwko, radny Skłodowski z zapytaniem jak
        P.Piwko widzi współpracę z wiceprzewodniczącym Rady gdyż w poprzedniej kadencji
        takiej współpracy niezauważył a wręcz odwrotnie oraz radny Orłowski z
        zapytaniem czy ośmioletnia praca p.Piwko w kierowaniu Radą nie stanie się złą
        rutyną z grożbą realizowania jej na obecną kadencję.
        • konradbob Re: Pytanie do radnych -sprawa Piwko 29.11.06, 21:03
          j.w.orlowski napisał:

> Tylko dwuch radnych zadało pytanie p.Piwko, radny Skłodowski z zapytaniem jak
          > P.Piwko widzi współpracę z wiceprzewodniczącym Rady gdyż w poprzedniej
          kadencji
          >
          > takiej współpracy niezauważył a wręcz odwrotnie oraz radny Orłowski z
          > zapytaniem czy ośmioletnia praca p.Piwko w kierowaniu Radą nie stanie się złą
          > rutyną z grożbą realizowania jej na obecną kadencję.
          A co na to Piwko?
    • konradbob Re: Pytanie do radnych -sprawa Piwko 29.11.06, 19:54
      A co Matrona odpowiedziała.
      Jakość nagrania jest fatalna.
      A poza tym, czy nagranie odpowiada prawdzie.
      • zielu52 Re: Pytanie do radnych -sprawa Piwko 29.11.06, 21:12
        Oj ludzie ludzie. Czy wy wogóle znacie tą kobietę. Zadajcie sobie trud i idźcie
        do biura rady gdzie ona łaskawie was przyjmie i zadajcie jej pytania które tak
        was nurtują. Zobaczycie wielebną i usłyszycie na własne uszy a nie z kiepskiego
        nagrania. Przecież ona już osiem lat poświęciła swoim wyborcom i ma takie
        osiągnięcia że chyba nie trzeba jej będzie beatyfikować. Sama to zrobi. Szczęś
        Boże Pani Przewodniczaca.
        • anna7773 Re: Pytanie do radnych -sprawa Piwko 29.11.06, 21:49
          zielu52 napisał:

> Oj ludzie ludzie. Czy wy wogóle znacie tą kobietę. Zadajcie sobie trud i
          idźcie
          >
          > do biura rady gdzie ona łaskawie was przyjmie i zadajcie jej pytania które
          tak
          > was nurtują. Zobaczycie wielebną i usłyszycie na własne uszy a nie z
          kiepskiego
          >
          > nagrania. Przecież ona już osiem lat poświęciła swoim wyborcom i ma takie
          > osiągnięcia że chyba nie trzeba jej będzie beatyfikować. Sama to zrobi.
          Szczęś
          > Boże Pani Przewodniczaca.

Oj, Zielu
          ja nie znam i chcę poznać, ale nie mam czasu, żeby pójść na dyżur.
          Czy Radni się boją napisać, co na zadane pytania odpowiedziała Przewodnicząca?
          Ania
          • zielu52 Re: Pytanie do radnych -sprawa Piwko 29.11.06, 22:06
            Proponuję wysłuchać nagranie. Kiepska jakośc ale jaka Przewodniczaca takie
            nagranie.
            • kiciamiau4 Re: Pytanie do radnych -sprawa Piwko 29.11.06, 22:24
              zielu52 napisał:

> Proponuję wysłuchać nagranie. Kiepska jakośc ale jaka Przewodniczaca takie
              > nagranie.
              Miau
              Jesteś radnym?
              Nie możesz zacytować "kiepskiej wypowiedzi" Kiepskiej Przewodniczącej.
              Widocznie Ania ma bardzo "kiepskie" nagranie.
              Miau
              Aniu Kobiety muszą trzymać Razem
              • zielu52 Re: Pytanie do radnych -sprawa Piwko 29.11.06, 22:43
                Nie nie jestem radnym. Juz o tym pisałem na Forum. Wielebna jak zwykle
                odpowiadała tak pokretnie że słuchajac ją zastanawiam sie jak ona uczy tej
                poprawnej wymowy.Nie powiedziała nic nowego od osmiu lat. Oświadczyła natomiast
                że liczy na radnych z pomysłami. No i nie przeliczyła sie bo na tej samej
                Radzie w sprawach róznych nastepny nawiedzony radny z Akcji wpadł na jakze
                genialny pomysł ze trzeba zrobić mszę u sw. Izydora. Prawda że pomysłowy facet.
    • arekzmarek1 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 29.11.06, 22:30
      A co Panowie na to?
      Jak było naprawdę.
      • anna7773 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 30.11.06, 21:01
        arekzmarek1 napisał:

> A co Panowie na to?
        > Jak było naprawdę.
        Mili Radni
        ja też czekam na odpowiedź
        Ania
        • adamos82 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 02:12
          Już odpowiadam, nie tylko przed komputerem spędzam życie.

Na życzenie osób które słabo słyszą, pytania i odpowiedzi do i od pani
          przewodniczącej.

Pierwsze pytanie:

T.S.: Jak pani sobie wyobraża współpracę z przewodniczącym rady? Jest taka
          funkcja. W poprzedniej radzie, jak wiemy, współpraca ta nie wyszła i nie
          układała się. I, jeśli nie udało się dobrze współpracować, to dlaczego?

M.P.-P.: Yhym, panie Tadeuszu, trochę..., ja nie rozumiem w ogóle tego pytania!
          Nie udawałała się współpraca z wiceprzewodniczącymi. Raz była bardzo krótko,
          bardzo dobra współpraca z panią Alicja, ymmm, Aliną Korotko, przepraszam,...

T.S.: Ale chodziło o poprzednią kadencję....

M.P.-P.: No tak, ale mówię o ośmiu latach..., prawda, bo odeszła z przyczyn,
          takich formalnych, formalno-prawnych. Następnie to była, zastępcą moim była pani
          Agata Świstowska i ja tu nie mam żadnych.., nic na swoim sumieniu. Chociaż jak
          pan Chojnowski powiedział, pan właśnie jest takim sumieniem Rady, ...yyyymm. Z
          panią Agatą Świstowską, nie wiem dlaczego nie układała się, tu nie było żadnych
          nieporozumień między nami, raczej...mmm. No i ostatnie, to pan Paweł Chojnowski,
          który sam może powiedzieć. Ale pana Pawła Chojnowskiego współpraca ..mmm...
          ograniczała się do, do pytania mnie co się dzieje. Natomiast jakieś takiej,
          takiego czynnego włączenia się do prac no nie było. Nawet przy moich zachęcie no
          to pan.. mmm... Paweł Chojnowski mówił o braku czasu. Ale nie dochodziło do nas,
          tutaj, do żadnych ..mmm. kłótni, ....mmm....do żadnych ....mmmm.......różnic
          zdań. No po prostu, towarzyszył mi. Tak samo jak pani Agata, i to nie było
          jakieś rozstanie...mmm... spowodowane moim zachowaniem. Wręcz przeciwnie.
          Chciałam i bardzo sobie cenię, żeby ...ymmm, w ogóle tak powinno być, żeby nie z
          tego samego..., no ugrupowania, z tej samej opcji był zastępca. Właśnie my się
          mamy uczyć od siebie, my się mamy ... ymymhm, mamy nie być towarzystwem
          wzajemnej adoracji, tylko właśnie z kimś kto ....., i my mamy poznawać siebie,
          poprzez działanie i poprzez konfrontowanie tego co robimy i co można zrobić w
          tych realnych warunkach. Bo one są stwarzane..hmmy, no ...one do tego będą bo w
          tej chwili mamy inną sytuację, za chwilę będzie inna, więc dlatego to jest...
          możliwość, tylko trzeba się włączyć, w te prace. Aktywnie. Bo to nie jest,
          ...myślę, że nieraz aktywność niektórych radnych ogranicza się do krytykowania,
          do czytania ...hmmm, do szukania jakiś błędnych sformułowań, natomiast aktywność
          to jest myślenie o projektach uchwał, składanie interpelacji, dawanie pomysłów,
          ale nie tylko pomysłów ale włączenie się do ich realizacji. Tak widzę. i tu nie
          mam nic .. na.. sumieniu ani nic do ukrycia. Czy to wystarczy? A jeśli pan wie o
          czymś to bardzo proszę, bo naprawdę, na cztery lata wybieramy kogoś
          ...kto...będzie kierował. (Koniec odpowiedzi.)
          (nagranie: od 35:00 do 38:33)

>Osobiście urzekło mnie ostatnie zdanie. A dlaczego, to przypomnę fragment, w
          którym pani P.-P. wręcz obrusza się na stwierdzenie że ona „kieruje” Radą.

P.-P.:.....jeszcze wrócę do tego, organizować i prowadzić, nie ma tutaj słowa
          kierować. Które mogło być. Ale zaraz się do tego ustosunkuję, w następnej części
          mojej wypowiedzi (nagranie: od 27:12 do 27:25 minuty)

Drugie pytanie:

J.O.: Mam pytanie do pani. Pani już osiem lat jest przewodniczącą rady. Była
          pani, przepraszam. czy jeżeli zostanie pani wybrana, to czy nie będzie to dla
          pani rutyną. A jak wiemy rutyna może zgubić. Dziękuję.

M.P.-P.: Dziękuję za tą uwagę. Hyammyyy.. bym ...hmmma, powiedziałam o tym...
          że... Nie nigdy nie .... traktowałam... hmmmm, w ogóle pracy jako rutyny. To
          znaczy mówi się, ale ja myślę że to jest jak ... Tak jak powiedziałam, to są
          nowe realia. Zawsze są inni ludzie. yyyy .. Każda rada jest inna. Każda rada
          jest.. no trzeba pracować z ludźmi. Co to znaczy rutyna? W czym rutyna? To może
          być tylko rutyna organizacyjna. Ale to tylko by dobrze świadczyło o usprawnianiu
          prac. Natomiast nie jakieś bezmyślne..yyymmmm. takie zupełnie jak... ymmm.. psa
          Pawłowa reakcje, prawda które poprzez doświadczenia odchodzi się od
          ...świadomości a później od rozumu. Dziękuję (nagranie od 38:36 do 39:40)

Sami oceńcie.

Pozdrawiam
          adamos
          • adamos82 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 02:14
            Aaaa, bym zapomniał. Odpowiadam na pytania czy nagranie jest autentyczne.
            Mianowicie: Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że jest :)
            Pozdrawiam
            • zielu52 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 08:40
              Brawo Adamos coraz bardziej podoba mi sie twoje działanie. Konkretnie. ja
              słuchałem całosci i chciało mi sie ryczeć. Teraz uśmiałem sie do łez. Wielebna
              powinna występować w kabarecie. Czy możesz umieścić to w internecie tak jak
              zamieścili nagranie tego śledzia z Białegostoku. To będzie drugi HIT! Czy ktos
              ma jeszcze watpliwości kto to jest Pani Przew. Powinienes Paweł jeszcze dodać
              że przez cały czas wypowiedzi zerkała na J.W. Robi tak od ośmiu lat. Jeszcze
              raz brawo.pzdr.
            • xar-rax Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 08:46
              Jestem pod mmmyyy.. wrażeniem.

> takie zupełnie jak... ymmm.. psa
              > Pawłowa reakcje, prawda które poprzez doświadczenia odchodzi się od
              > ...świadomości a później od rozumu.

Dobrze, mocno powiedziane. Trzeba się trzymać najgorsze pierwsze 8 lat!!!

Pozdrawiam xar:-)))))
            • tomt3 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 09:20
              A nie mają tam w UM jakiegoś alkomatu?Bo ten bełkot wskazuje albo na bycie pod
              wpływem albo na naćpanie się.Bo chyba ktoś,kto ma wieloletnią wprawę bycia radną
              a także tytuł doktorski(!)będąc przy zdrowych zmysłach potrafiłby sklecić ze
              trzy dające się zrozumieć zdania ,w jasno sformułowanej odpowiedzi.Ale pewnie
              pierwszy raz ktoś ośmielił się postawić jej publicznie niewygodne pytania i babę
              zatkało.
              • zielu52 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 10:12
                tomt3 napisał:pierwszy raz ktoś ośmielił się postawić jej publicznie niewygodne
                pytania i babę zatkało.

Nie Baba jest zatkana od ośmiu lat.

• ambanasik Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 10:15
                  Baby to są w nosie:-P
              • zombi191 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 10:21
                >tomt3 napisał:
                >A nie mają tam w UM jakiegoś alkomatu?Bo ten bełkot wskazuje albo na bycie pod
                >wpływem albo na naćpanie się.Bo chyba ktoś,kto ma wieloletnią wprawę bycia
                >radną a także tytuł doktorski(!)będąc przy zdrowych zmysłach potrafiłby
                >sklecić ze trzy dające się zrozumieć zdania ,w jasno sformułowanej odpowiedzi.

A to nie pamiętasz jak madonna chorowała? Bełkot po lekach pozostał do dzisiaj
                i będzie trwam nadal.
                • ambanasik Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 10:33
                  Baranku drogi naigrwyanie sie z choroby kogokolwiek cios poniżej pasa.Jesli o
                  tym nie wiesz, to Ci uprzejmie przypominam że każdego z nas może dopaść w
                  najmiej oczekiwanym momencie.Ciebie również.Gwarantuję ci, ze p.Piwko nie
                  obśmieje cie wtedy na forum.
                  PS Przepraszam za emocjonalny ton wypowiedzi, ale bliska mi osoba walczy z
                  nowotworem i takie teksty ruszają mnie jak cholera.
                  amba
                  • zombi191 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 10:56
                    ambanasik napisała:
                    > Baranku drogi naigrwyanie sie z choroby kogokolwiek cios poniżej pasa.Jesli o
                    > tym nie wiesz, to Ci uprzejmie przypominam że każdego z nas może dopaść w
                    > najmiej oczekiwanym momencie.Ciebie również.Gwarantuję ci, ze p.Piwko nie
                    > obśmieje cie wtedy na forum.

Nie nabijam się z choroby bo sam ledwo z tego wyszedłem lecz zaniedbywanie
                    własnego zdrowia z racji pychy jest grzechem.
                    • zielu52 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 11:10
                      Też tak uważam. Tym barzdiej ze Pani Piwko znana jest jako praktykująca
                      bardziej niż przeciętny smiertelnik.
                      • b.zyk Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 11:16
                        a ja uwazam ze jestes JOGI
                        • zielu52 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 11:33
                          A co to ma do rzeczy. Jak ty jesteś bzik to ja mogę być nawet BUBU.
                          • b.zyk Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 11:36
                            mozesz byc nawet zombi
                            • zielu52 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 11:39
                              Mogę.
                              • b.zyk Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 11:42
                                i zorro możesz?
                                • j.w.orlowski Re: PUK,PUK,PUK 01.12.06, 11:49
                                  Szanowni, z pytania w sprawie Rady zrobiły się wpisy nieprzyjemnie.
                                  Czy można prosić o zmianę tematu.
                                  • b.zyk Re: PUK,PUK,PUK 01.12.06, 11:52
                                    owszem juz znikam
                                    • zielu52 Re: PUK,PUK,PUK 01.12.06, 12:02
                                      Przy takich pytaniach które dotycza waznych spraw miasta opiekun forum powinien
                                      nie dopuszczac do prowokacji wobec piszacych i odwracania uwagi od istoty sprawy.
                                      • k.bychowski Re: PUK,PUK,PUK 01.12.06, 13:37
                                        zielu52 napisał:
                                        > Przy takich pytaniach które dotycza waznych spraw miasta opiekun forum
                                        > powinien nie dopuszczac do prowokacji wobec piszacych
                                        > i odwracania uwagi od istoty sprawy.

Jeżeli nie wiesz "co powinien a czego nie powinien" opiekun forum
                                        przeczytaj regulamin forum i netykietę (linki na dole strony po lewej).

Jeśli dalej będziesz miał wątpliwości - przeczytaj ponownie (ze 3 razy).

Jeśli dalej będziesz miał wątpliwości - musisz szukać pomocy gdzie indziej
                                        - ja Ci już nie pomogę.

Jak już napisałem Ci tutaj:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=450&w=53145996&a=53191927
                                        - jak masz _do_mnie_ jakąś sprawę to pisz na mojego maila.
                                        • zielu52 Re: PUK,PUK,PUK 01.12.06, 13:43
                                          Z A J E B I Ś C I E !!!!!
                                          • k.bychowski Re: PUK,PUK,PUK 01.12.06, 13:49
                                            Cieszę się że Ci się podoba ;-)))
                                        • soviet46 Re: PUK,PUK,PUK 01.12.06, 13:51
                                          k.bychowski napisał:
                                          > - musisz szukać pomocy gdzie indziej
                                          > - ja Ci już nie pomogę.

Jemu już chyba nikt i nic nie pomoże.
                                          Zielsko spowodowało że gościu przestał w pewnym momencie myśleć,
                                          stał się zombi i teraz nie wie jak zacząć znowu myśleć.
                                          • zielu52 Re: PUK,PUK,PUK 01.12.06, 14:13
                                            Nie będę sie zniżał do twojego poziomu i powiem tak. Wybaczcie a będzie wam
                                            wybaczone. Uprzedze twoje nastepne produkcje i powiem: I ty mnie też.
                                            • soviet46 A ty mnie nie 01.12.06, 14:20
                                              JA ty mnie nie.
                                              Żebym się głupotą nie zaraził.
                                              I chorą nienawiścią do wszystkiego i wszystkich wokół.

• xar-rax Re: A ty mnie nie 01.12.06, 18:41
                                                Chłopaki dajcie hmmyyy... spokój taki fajny temacik.
                                                Ładnie się mmmmy... rozwijał, pewnie można z niego zrobić yyyymmm... pracę
                                                doktorską.

Pozdrawiam xar;-)))
                                                • zielu52 Re: A ty mnie nie 01.12.06, 18:47
                                                  Cześc mmyy xar. Mocy przybywaj bo te hieny od yyymmmoo Wielebnej strasznie
                                                  atakuja. Mysle ze jak załozymy nowy watek to znowu przylezą, jak to hieny.
                                                  Pracę napewno nawet profesorska.
                                                  Pozdrawiam jasna stronę mocy.
                                                  • tomt3 Re: A ty mnie nie 01.12.06, 19:30
                                                    Jak widać obaj z xarem nie nadajecie się na stanowisko przewodniczącej Rady
                                                    Miasta Marki.Nieudane podróbki.Nędza.Wychodzi z was brak wprawy.Mimo tych
                                                    uhmów,yymmmów i co tam jeszcze wymyśliliście,to z waszych wypowiedzi można się
                                                    niestety coś dowiedzieć.
                                                  • xar-rax Re: A ty mnie nie 02.12.06, 12:13
                                                    Przez te lata gdy ta Pani była przewodniczacą wspólczuję radnym i podziwiam ich
                                                    samozaparcie do wybierania tej Pani na następną kadencję.
                                                    Pod każdym pismem Pani przewodnicząca stawia pieczatkę z tytułem dr.
                                                    Tytuł powinien do czegoś zobowiązywać. Choćby do tego by artykułować zdania
                                                    poprawną polszczyzną.
                                                    A tak na marginesie tytuł doktora czego dotyczy? ;-)

Pozdrawiam xar :-)
                                                  • ja20051 Re: A ty mnie nie 02.12.06, 12:27
                                                    Kim jestem: urodzona w Markach i wciąż w nich mieszkająca, absolwentka Liceum
                                                    Ogólnokształcącego w Radzyminie (1968) oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu
                                                    Warszawskiego (1973), Pomagisterskiego Studium Logopedycznego UW (1982). W tej
                                                    uczelni uzyskałam stopień doktora n.hum. (1986), w niej pracuję od ponad 30.
                                                    lat dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami ze studentami i słuchaczami
                                                    studiów podyplomowych. Jestem przewodniczącą Polskiego Kolegium Logopedycznego(
                                                    porozumienia bez osobowości prawnej), skupiającego przedstawicieli wszystkich
                                                    ośrodków akademickich w kraju kształcących logopedów oraz towarzystw i związków
                                                    logopedycznych, wiceprzewodniczącą Towarzystwa Kultury Języka, członkiem
                                                    Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Polskiego Towarzystwa Logopedycznego,
                                                    Komisji Rozwoju i Zaburzeń Mowy Komitetu Językoznawstwa PAN (przez kilka lat
                                                    pełniłam funkcję jej sekretarza).
                                                  • konradbob Re: A ty mnie nie 02.12.06, 17:17
                                                    ja20051 napisał:

> Kim jestem: urodzona w Markach i wciąż w nich mieszkająca, absolwentka Liceum
                                                    > Ogólnokształcącego w Radzyminie (1968) oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu
                                                    > Warszawskiego (1973), Pomagisterskiego Studium Logopedycznego UW (1982). W
                                                    tej
                                                    > uczelni uzyskałam stopień doktora n.hum. (1986), w niej pracuję od ponad 30.
                                                    > lat dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami ze studentami i słuchaczami
                                                    > studiów podyplomowych. Jestem przewodniczącą Polskiego Kolegium Logopedycznego
                                                    (
                                                    >
                                                    > porozumienia bez osobowości prawnej), skupiającego przedstawicieli wszystkich
                                                    > ośrodków akademickich w kraju kształcących logopedów oraz towarzystw i
                                                    związków
                                                    >
                                                    > logopedycznych, wiceprzewodniczącą Towarzystwa Kultury Języka, członkiem
                                                    > Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Polskiego Towarzystwa Logopedycznego,
                                                    > Komisji Rozwoju i Zaburzeń Mowy Komitetu Językoznawstwa PAN (przez kilka lat
                                                    > pełniłam funkcję jej sekretarza).

Ludzie, nie zauważyliście.
                                                    Wielebna anonimowo dała głos
                                                • adamos82 Re: A ty mnie nie 02.12.06, 02:00
                                                  xar-rax napisał:
                                                  > Chłopaki dajcie hmmyyy... spokój taki fajny temacik.
                                                  > Ładnie się mmmmy... rozwijał....

no całe szczeście że ktoś zareagował bo się jakoś nieprzyjemnie robiło w tak
                                                  przyjemnym pokoju.
                                                  A przecież nasza przewodnicząca potrafi ... yhmmm... stworzyć taką.. yymmm...
                                                  klimat do .... rozmowy, radosnej rozmowy:)

Pozdrawiam
                                                  adamos
                                                  • soviet46 żenujący jesteś 02.12.06, 07:22
                                                    adamos82 napisał:
                                                    > A przecież nasza przewodnicząca potrafi ... yhmmm... stworzyć taką.. yymmm...
                                                    > klimat do .... rozmowy, radosnej rozmowy:)

Czepnąłeś się kobiety jak pijany płotu.
                                                    Żałosny się robisz.
                                                    Dla mnie to typowo gówniarskie zachowanie.
                                                    Na co liczysz? Na poklask kilku postowiczów?
                                                    Nie dorosłeś jeszcze do bycia osobą publiczną.

A śubowałeś mandat radnego wypełniać godnie.
                                                    To co robisz jest nie tylko niegodne. Jest żenująco prymitywne.
                                                    I taki prymityw z Ciebie wychodzi mimo dwóch fakultetów.
                                                    Trzeba jeszcze mieć najważniejszy fakultet.
                                                    Kindersztubę.
                                                  • emeb Re: A ty mnie nie 02.12.06, 14:11
                                                    adamos82 napisał:

> A przecież nasza przewodnicząca potrafi ... yhmmm... stworzyć taką.. yymmm...
                                                    > klimat do .... rozmowy, radosnej rozmowy:)

Z niecierpliwością czekam na nagrania z kolejnych sesji, by posłuchać Pańskich
                                                    wypowiedzi i nacieszyć się świetnie skonstruowanymi, płynnymi i pełnymi mądrych
                                                    myśli wystąpieniami.
                                                    Mam nadzieję, że z taką samą wytrwałością będzie je Pan relacjonował (nie
                                                    pomiając nawet zdrobnego zająknięcia), jak to uczynił Pan w tym wątku.

Choć właściwie .. zmieniłam zdanie. Chyba raczej wolałabym, żeby zajął się Pan
                                                    czymś bardziej produktywnym niż wyśmiewanie się z innych radnych, np.
                                                    przestudiował dokładnie dokumenty, które będą istotne przy uchwalaniu budżetu.
                                                    Tu już niedługo...

Powodzenia. emeb
                                                  • adamos82 Re: A ty mnie nie 02.12.06, 14:19
                                                    emeb napisała:
                                                    > Mam nadzieję, że z taką samą wytrwałością będzie je Pan relacjonował (nie
                                                    > pomiając nawet zdrobnego zająknięcia), jak to uczynił Pan w tym wątku.

Jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba,bo ktoś będzie miał problemy z odsłuchaniem
                                                    nagrania, to napewno spiszę swoją wypowiedź.
                                                    A co do zająknięć w wypowiedziach, to uważam że są równie ważne co reszta,
                                                    lepiej wyartykułowanych tworów. Dlatego zawsze, gdy piszę czyjąś wypowiedź,
                                                    staram się nie pomijać najdrobniejszej nawet przerwy. W końcu to jest cytat,
                                                    prawda??
                                                  • tomt3 Re: A ty mnie nie 02.12.06, 15:09
                                                    Jak śmiałeś tak dokładnie relacjonować wystąpienie przewodniczącej?Przecież
                                                    jako początkujący radny jesteś "dzieciakiem"w porównaniu z innymi,wręcz
                                                    weteranami tego urzędu,a śmiało można o niektórych powiedzieć że są już radnymi
                                                    z zawodu.Żyją z tego.Nie zaczynaj z zawodowcami.Zjedzą cię oni i ich poplecznicy.
                                                  • ryszard.korotko Re: A ty mnie nie 02.12.06, 16:56
                                                    > Nie zaczynaj z zawodowcami.Zjedzą cię oni i ich poplecznicy.

Cytaty z sesji oddały atmosferę tam panującą.
                                                    Profesjonalizm przeprowadzenia I sesji był szokujący.
                                                    W trakcie odpowiedzi Panu Skłodowskiemu Pani Przewodnicząca broniła się czytając
                                                    wyrywkowo statut i tłumaczyła co Ona powinna robić wg statutu.
                                                    Jest to tym bardziej przykre, że przez 2 kadencje przewodniczenia radom szuka
                                                    się odpowiedzi w statucie na wydaje się proste pytania.
                                                    Ktoś powiedział w poprzednich postach, że nieznajomość statutu nie
                                                    usprawiedliwia nawet "raczkującego radnego".
                                                    Jak w takiej sytuacji określić postępowanie Pani Przewodniczącej, będącej na tym
                                                    stanowisku 2 kadencje?
                                                    Jedynym usprawiedliwieniem może być tylko to, że nikt wcześniej nie zadawał
                                                    niewygodnych pytań i nie oczekiwał odpowiedzi.
                                                    Lekarstwem na to jesteśmy my nowi radni. Nie bójmy się zadawać niewygodnych
                                                    pytań i informować mieszkańców o tym co się dzieje w Radzie.
                                                    Tylko Państwa poparcie może doprowadzić do widocznych zmian w Naszym Mieście.
                                                    Każdy z nas musi liczyć sie ze zdaniem wyborców.
                                                    To Pństwo musicie na nas wymóc rzetelność i wywiązywanie się z obietnic
                                                    przedwyborczych.

Pozdrawiam
                                                    Ryszard Korotko
                                                  • emeb Re: A ty mnie nie 02.12.06, 17:25
                                                    ryszard.korotko napisał:

> Jedynym usprawiedliwieniem może być tylko to, że nikt wcześniej nie zadawał
                                                    > niewygodnych pytań i nie oczekiwał odpowiedzi.

Nie wiem jak Pam, ale ja dyskusje na sesjach rady miasta śledzę od kilku lat i
                                                    nie mogę się zgodzić z takim podsumowaniem.

Dziwię się trochę, że tak łatwo jednym zdaniem zdyskredytował Pan pracę radnych
                                                    w poprzednich dwóch kadencjach (mocna ocena, zero argumentów). Co zatem, według
                                                    Pana, robili chocby radny Skłodowski i Młodzianowski przez ostatnie cztery lata?
                                                    Wydawało mi się, że Pan nie tylko z nimi sympatyzuje, ale także docenia ich
                                                    starania... Z Pańskiej wypowiedzi wynika, że nie siedzieli cicho i nie robili
                                                    nic .... Nie bronię tych panów, a nawet nie wypowiadam się temat ich
                                                    działalności w poprzedniej kadencji (wydaje mi się ona co najmniej kontrowersyjna).

No cóż pozostaje mieć nadzieję, że to lekarstwo, o którym Pan mówi w swoim
                                                    poście (czyli Pan i inni nowi radni), okaże się skuteczne. Proszę jednak
                                                    najpierw postawić trafną diagnozę.

Powodzenia, emeb
            • tomt3 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 09:35
              I jeszcze jedno.Strasznie mnie zaintrygowało zdanie
              "...Nawet przy moich zachęcie no
              to pan.. mmm... Paweł Chojnowski mówił o braku czasu..."
          • anna7773 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 01.12.06, 19:40
            adamos82 napisał:

> Już odpowiadam, nie tylko przed komputerem spędzam życie.
            >
            > Na życzenie osób które słabo słyszą, pytania i odpowiedzi do i od pani
            > przewodniczącej.
            >

>> Pozdrawiam
            > adamos
            Mmmm
            Bardzo dziękuję za odpowiedź mmm. Myślałam, że mmm. mam kłopoty ze słuchem
            mmm.,ale się mmm..., cieszę, że jest mmmm... ok.
            Pozdrawiam
            Ania
            • spartakus15 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 02.12.06, 16:52
              Pytanie do Adamosa.
              Bawi cię chlopie obrażanie i dyskredytowanie innych?
              Zwlaszcza jeżeli nie mogą się bronic?
              Nie przystoi takie zachowanie komuś kto posiada mandat radnego i zdobył
              społeczne zaufanie.
              Jeżeli miałeś jakieś wątpliwości dotyczace kandydatury P.Piwko trzeba je było
              przedstawic na radzie - a nie siedziec cicho.
              Powiedzenie komuś w oczy co się mysli jest trudniejsze niż wyśmiewanie go na
              forum.
              Dopiero odbyla się pirwsza rada, a ty wraz ze swoimi poplecznikami na forum tyle
              zrobileś aby upodlic drugiego człowieka.
              Skladam wyrazy współczucia wszystkim ktorzy na ciebie glosowali.
              Moja rada-wiecej taktu i kultury.Zasady dobrego wychowania(cóż trzeba je wynieśc
              z domu)przydadzą się w czasie kadencji.
              • konradbob Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 02.12.06, 17:05
                spartakus15 napisał:

> Pytanie do Adamosa.
                > Bawi cię chlopie obrażanie i dyskredytowanie innych?
                > Zwlaszcza jeżeli nie mogą się bronic?
                > Nie przystoi takie zachowanie komuś kto posiada mandat radnego i zdobył
                > społeczne zaufanie.
                > Jeżeli miałeś jakieś wątpliwości dotyczace kandydatury P.Piwko trzeba je
                było
                > przedstawic na radzie - a nie siedziec cicho.
                > Powiedzenie komuś w oczy co się mysli jest trudniejsze niż wyśmiewanie go na
                > forum.
                > Dopiero odbyla się pirwsza rada, a ty wraz ze swoimi poplecznikami na forum
                tyl
                > e
                > zrobileś aby upodlic drugiego człowieka.
                > Skladam wyrazy współczucia wszystkim ktorzy na ciebie glosowali.
                > Moja rada-wiecej taktu i kultury.Zasady dobrego wychowania(cóż trzeba je
                wynieś
                > c
                > z domu)przydadzą się w czasie kadencji.

Mafia Wielebnych dała głos!!!
                Wielebna jest nietykalna?
                Dlaczego nie układała współpraca Wielebnej ani z Korotko, ani ze Świstowską,
                ani z Chojnowskim?
                Obnażenie "nicości" Wielebnej jest brakiem kultury?
                W poprzedniej kadencji Wielebna upodlała Skłodowskiego, bo śmiał zorganizować
                festyn, który się udał, upodlała Świstowską, za inicjatywę zwołania sesji z
                udziałem dzieci, z której dzieci się bardzo cieszyły.
                Na ostatniej Komisji Oświaty zarówno Skłodowski, jak i Świstowska zgodnie
                oświadczyli, że nie mają za co dziękować Przewodniczącej Piwko.
                Mafio Wielebnych, bez przesady z tym taktem.

• adamos82 Re: Pytanie do radnych Korotko i Adamos 03.12.06, 10:58
                spartakus15 napisał:
                > Bawi cię chlopie obrażanie i dyskredytowanie innych?
                > Zwlaszcza jeżeli nie mogą się bronic?

Czy zacytowanie czy też przepisanie ustnej wypowiedzi jest obrażaniem? Nie
                według mnie!!!
                Czy ja kogoś dyskredytuję?
                To pani przewodnicząca swoją wypowiedzią, a w szczególności jej jakością sama
                siebie dyskredytuje!
                Co według Ciebie znaczy zatem możliwość obrony?
                Ja wypowiadam się publicznie na tym forum, jak widać było nieco wyżej pani
                przewodnicząca też sie wypowiedziała, więc może sie publicznie bronić.
                A wiesz czemu tego nie robi?
                Bo ja przedstawiłem fakty, cytowałem wypowiedź, bardzo dokładnie cytowałem.
                Łącznie ze wszystkimi zająknięciami. I tyle.

A zatem, czy nie przystoi radnemu głośne wypowiadanie co myśli o niektórym
                osobach. Nawet jeśli myśli o kimś nie tylko w superlatywach.
                I czy nie przystoi radnemu zaprezentowanie mieszkańcom tego co dzieje się i jak
                się dzieje na sesjach rady?
                Ja nie boję sie głośno wypowiadać krytyki, również prosto w oczy.
                Moje zarzuty co do przewodniczącej były zgodne z tymi które zaprezentował radny
                Skłodowski. Wiec po co powtarzać pytania? Wtedy ktoś inny zarzuciłby mi że nie
                słucham tego o co moi przedmówcy pytaja.
                A wyraz swojej dezaprobaty nad kandydatką na przewodniczącą - panią Piwko dałem
                podczas głosowania nad powyższą kandydaturą.
                I to tyle na ten temat.

Pozdrawiam
                adamos
    • darek1371 Re: Świstowska miała klasę 02.12.06, 17:44
      Czytając, to wszystko.
      Muszę przyznać, że Wiceprzewodnicząca Świstowska miała klasę.
      Sama zrezygnowała z funkcji Wiceprzewodniczącej, motywując to "całokształtem
      tego co się dzieje w Radzie"
      Pozdrawiam
      Darek
      • katarzyna19752 Re: Świstowska miała klasę 02.12.06, 17:53
        darek1371 napisał:

> Czytając, to wszystko.
        > Muszę przyznać, że Wiceprzewodnicząca Świstowska miała klasę.
        > Sama zrezygnowała z funkcji Wiceprzewodniczącej, motywując to "całokształtem
        > tego co się dzieje w Radzie"
        > Pozdrawiam
        > Darek

Jestem z Fabrycznej.
        Żałuję, że Pani Agata nie startowała w wyborach.
        Dziękuję Pani Agato za Pani starania o wybudowanie sygnalizacji świetlnej na
        skrzyżowaniu z Ząbkowską.
        Kasia z rodziną
      • emeb Re: Świstowska miała klasę 02.12.06, 17:55
        darek1371 napisał:

To chyba sarkazm... Bo trudno mi uwierzyć, że poważnie Pan tak sądzi. Zadaniem
        radnych, nie jest obrażać się na trudną rzeczywistość i z dystansu obserwować,
        lecz pracować. Co z resztą pani Świtowska robiła w Komisji Oświaty. Ja raczej
        akcentowałabym to drugie.

Pozdr emeb
        • darek1371 Re: Trzeba umieć odejść 03.12.06, 00:13
          emeb napisała:

>
          > To chyba sarkazm... Bo trudno mi uwierzyć, że poważnie Pan tak sądzi. Zadaniem
          > radnych, nie jest obrażać się na trudną rzeczywistość i z dystansu obserwować,
          > lecz pracować.

Trzeba umieć odejść, co P.Świstowska zrobiła.
          Jej odejście oceniam, jako protest przeciwko temu "co się działo w Radzie", a
          nie "obrażanie się na Radę"
          Pozdrawiam
          Darek
      • arekzmarek1 Re: Świstowska miała klasę 02.12.06, 17:57
        darek1371 napisał:

> Czytając, to wszystko.
        > Muszę przyznać, że Wiceprzewodnicząca Świstowska miała klasę.
        > Pozdrawiam
        > Darek

Pani Agato Pani powinna być Burmistrzem. Popierałem Chojnowskiego, ale gdyby
        Pani kandydowała WYGRAŁABY PANI WYBORY. BYŁABY PANI PIERWSZYM BURMISTRZEM W
        SPÓDNICY.
        Pozdrawiam
        Arek
        • ines38 Re: Świstowska miała klasę ??? 02.12.06, 18:56
          Nie wszystko złoto co się świeci!!!
          Pani Świstowska była świetna w zgłaszaniu pomysłów.Gorzej było z realizacją.
          Zawsze wyręczała się innymi.
          Fakt-szum wokół siebie to P.Świstowska robiła ,że hej.
          Widzę, że wielu się nabrało.

• momo41 Re: Świstowska miała klasę ??? 02.12.06, 19:35
            Masz rację ines.
            Slyszalem,że jak organizowała marsz poświęcony ofiarom wypadków drogowych, to
            tylko pomysł był radnej Świstowskiej.Wszystko kupował i organizował burmistrz i
            urząd miasta.
            Za to podziękowania skladała sobie P.Agata przez następne pół roku.
            Pozdrawiam momo41
            • zielu52 Re: Świstowska miała klasę ??? 02.12.06, 22:53
              A ja słyszałem że w 1955 roku G.Hannot francuski dziennikarz miał pomysł
              zorganizowania rozgrywek o puchar Europy w piłce nożnej a później wszystko
              robili działacze i pracownicy UEFA. I robią do dzisiaj. Bo od tego są.
            • anna7773 Re: Świstowska miała klasę ! 03.12.06, 00:08
              momo41 napisał:

> Masz rację ines.
              > Slyszalem,że jak organizowała marsz poświęcony ofiarom wypadków drogowych, to
              > tylko pomysł był radnej Świstowskiej.Wszystko kupował i organizował burmistrz
              i
              >
              > urząd miasta.
              > Za to podziękowania skladała sobie P.Agata przez następne pół roku.
              > Pozdrawiam momo41

A ja słyszałam, że pomysł był radnej Świstowskiej, a podziękowania składała
              wszystkim, którzy pomogli Jej w realizacji pomysłu.

Ania
          • konradbob Re: Świstowska miała klasę ??? 03.12.06, 00:04
            ines38 napisała:

> Nie wszystko złoto co się świeci!!!
            > Pani Świstowska była świetna w zgłaszaniu pomysłów.Gorzej było z realizacją.
            >
            >
            Świstowska była świetna w zgłaszaniu pomysłów, a Piwko ją krytykowała, że to
            Świstowska ma pomysły, a nie Piwko.
            Świstowska była bardziej kompetentna, żeby być Przewodniczącą niż Piwko.
          • swiatelko2005 Re: Świstowska miała klasę 03.12.06, 12:22
            ines38 napisała:

> Nie wszystko złoto co się świeci!!!
            > Pani Świstowska była świetna w zgłaszaniu pomysłów.Gorzej było z realizacją.
            > Zawsze wyręczała się innymi.
            > Fakt-szum wokół siebie to P.Świstowska robiła ,że hej.
            > Widzę, że wielu się nabrało.
            >
            Cenię P. Świstowską właśnie za zgłaszane pomysły i za konsekwencje w ich
            realizowaniu. Byłam uczestnikiem Marszu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, w
            którym szła p Świstowska.
            P. Piwko tam nie było.
            Byłam w Szkole Podstawowej Nr 2, gdzie p. Świstowska czytała dla dzieci.
            P.Piwko tam nie było.
            Moje dziecko uczestniczyło w lekcji na temat samorządu w Szkole Podstawowej Nr
            2, którą prowadziła p. Świstowska. Z tej lekcji moje dziecko dostało piękny
            list napisany do każdego dziecka przez p. Świstowską.
            Dzięki p. Świstowskiej ma ulicy wodociąg.
            I to są fakty, których byłam świadkiem.
            Dlatego cenię p. Świstowską.
            • momo41 Re: Świstowska miała klasę 03.12.06, 20:32
              Z tą konsekwencją w realizacji to lekka przesada.
              Akcja czytania dzieciom byla prowadzona w 5 szkołach.
              Pani Świstowskiej starczyło zapału tylko na 3 szkoły.Czyż nie wypada aby osoba
              zgłaszająca akcję uczestniczyła w niej do końca?
              Pozdrawiam.momo41
              • swiatelko2005 Re: Świstowska miała klasę 03.12.06, 21:19
                momo41 napisał:

> Z tą konsekwencją w realizacji to lekka przesada.
                > Akcja czytania dzieciom byla prowadzona w 5 szkołach.
                > Pani Świstowskiej starczyło zapału tylko na 3 szkoły.Czyż nie wypada aby osoba
                > zgłaszająca akcję uczestniczyła w niej do końca?
                > Pozdrawiam.momo41

Pomysł czytania w szkołach wyszedł od P. Świstowskiej i to jest fakt i prawda.
                P. Świstowska jest osobą czynnie pracującą zawodowo. Jest adwokatem.
                Tak się składa, że tego jednego dnia, kiedy była akcja czytania dzieciom,
                podajże było to w Szkole Podstawowej Nr 1 prowadziła sprawę mojego znajomego w
                sądzie.

• anna7773 Re: Świstowska miała klasę 03.12.06, 21:34
                momo41 napisał:

> Pani Świstowskiej starczyło zapału tylko na 3 szkoły.Czyż nie wypada aby osoba
                > Pozdrawiam.momo41

Cha cha cha , ale się uśmialiśmy
                Czyli jak nie było p. Świstowskiej mmm....., to inni mmmmm..... radni nie
                umieli mmm.............czytać mmmm......?
                Rozumiem mmmm...............

Zabawna jesteś mono41

Przypominam wątek nie dotyczy p. Świstowskiej, tylko p. Piwko.
                P. Piwko nie miała żadnych pomysłów.
                Nie odwracajcie kota ogonem!!!!
                Ania
              • konradbob Re: Świstowska miała klasę 03.12.06, 21:44
                momo41 napisał:

> Pozdrawiam.momo41

Czepiasz się kobiety ot wszystko. Za bardzo błyszczy na bezbarwnym tle Wiecznej
                Przewodniczącej.
              • kiciamiau4 Re: Świstowska miała klasę 03.12.06, 21:57
                momo41 napisał:

> Pozdrawiam.momo41

Miau
                Mono, to co piszesz wzajemnie się wyklucza, na początku piszesz, że "wyręczała
                się innymi", potem piszesz, że jednak coś robiła, bo "czytała w 3 szkołach"
                Osoba radnej Świstowskiej wciąż budzi emocje.
                Czy to ma być temat "zastępczy", bo innych nie ma.
                Nie rozumiem, po co pisać o przeszłości.
                Pomysł był Świstowskiej. Był to fajny pomysł.
                Czy teraz, kiedy ta akcja będzie może kontyowana, to też będą zarzuty, że
                radnej Świstowskiej nie ma
                Miau
                więcej zdrowego rozsądku Mono.
                Tak trudno przyznać, że radna Świstowska miała pomysły i pracowała.
                Oj, Miau Miau
                a temat dotyczy przyszłości i przewodniczącej Piwko.
                Oj, Miau Miau
                • spartakus16 Re: Świstowska miała klasę 03.12.06, 23:50
                  kiciamiau4 napisała:

Pomysł był Świstowskiej. Był to fajny pomysł.

Pomysł CAŁA POLSKA DZIECIOM wymyśliła pani Agata Swistowska???

Pani Agata tylko wykorzystała modny w swoim czasie temat.
                  Pani Świstowska podała sie do dymisji z funkcji zamiast podjąc starania naprawy
                  sytuacji na rzecz dobra wszystkich mieszkańców miasta.
                  Ale to tylko parę nic nie znaczacych faktów...
                  PS.Pani Kiciu miauczy Pani pięknie.Nie wyobrazam sobie co będzie w marcu?
                  • kiciamiau4 Re: Świstowska miała klasę 04.12.06, 00:12
                    spartakus16 napisał:

> parę nieznaczących miau miau

Miau miau spartakusku
                    Czy Kicia, napisała, że Świstowska wymyśliła CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.
                    Spartakusku, nie czytasz uważnie Świstowska wymyśliła, żeby radni czytali w
                    mareckich szkołach
                    Miau
                    Spartakusku Miau już teraz w grudniu
                  • aleksandra.login Re: Świstowska miała klasę 04.12.06, 00:26
                    spartakus16 napisał:

>
                    > Pomysł był Świstowskiej. Był to fajny pomysł.
                    >
                    > Pomysł CAŁA POLSKA DZIECIOM wymyśliła pani Agata Swistowska???
                    >
                    > Pani Agata tylko wykorzystała modny w swoim czasie temat.
                    > Pani Świstowska podała sie do dymisji z funkcji zamiast podjąc starania
                    naprawy
                    >
                    > sytuacji na rzecz dobra wszystkich mieszkańców miasta.
                    > Ale to tylko parę nic nie znaczacych faktów...
                    >

Spartakusie walczący
                    Świstowska odeszła.
                    A może w Przewodniczącej Piwko nie znalazła partnera do naprawy, bo mmm....
                    wiecie mmm...... rozumiecie mmm.....
                    Nie te klimaty mmm.......
                    Europa jest chora mmm.... i kilka innych mmm.... ciekawych poglądów
                    Przewodniczącej.
                    Spartakusie walczący
                    Świstowska była zastępcą Piwko, a ona nie dopuściła ani jej ani Chojnowskiego.
                    Być w złym towarzystwie to lepiej odejść, to są moje przypuszczenia.
                    Ty znasz lepiej, bo jesteś albo Piwko albo jej kompanem.
                    Olka nie mylić z Olkiem
      • olekzmarek2006 Re: Świstowska miała klasę 03.12.06, 00:24
        Trzeba umieć ze sceny zejść niepokonanym.
        Sztuką jest odejść we właściwym momencie.
        I powiedzieć nie, kiedy inni mówią tak.
        P.Piwko, choć starsza od P. Świstowskiej trwa za wszelką cenę jako
        Przewodnicząca, choć ani zdrowie jej na to nie pozwala, jak również brakuje jej
        do tego kwalifikacji.
        P.Świstowska nie chciała być figurantem, Piwko nim jest na usługach burmistrza,
        aby tylko być przy władzy.
      • kiciamiau4 Re: Świstowska miała klasę 03.12.06, 00:33
        Miau
        To fenomen.
        Świstowska nie kandydowała z własnego wyboru ani na radną ani na burmisrza.
        A jednak na I sesji Rady Miasta na Jej temat się mówiło.
        I mówi się na Forum.
        Miau
        Kicia
        • spartakus16 Re: 03.12.06, 00:59
          Po co tu wylewacie żale, zróbcie zrzutkę, kupcie taczki i wywieźcie tych co sie
          wam nie podobaja na zwałkę.Radny adamos bedzie za szofera.Następna sesja 5
          grudnia o 16-tej. macie kupe czasu bohaterowie zakichani.
          • adamos82 Re: 03.12.06, 11:04
            spartakus16 napisał:
            > Po co tu wylewacie żale, zróbcie zrzutkę, kupcie taczki i wywieźcie tych co sie
            >
            > wam nie podobaja na zwałkę.Radny adamos bedzie za szofera.Następna sesja 5
            > grudnia o 16-tej. macie kupe czasu bohaterowie zakichani

W poście kierowanym do mnie napisałeś:
            >Moja rada-wiecej taktu i kultury.Zasady dobrego wychowania(cóż trzeba je
            wynieśc z domu)przydadzą się w czasie kadencji.

A zatem popatrz w lustro i powiedz to jeszcze raz.
            • spartakus15 Re: Sprostowanie dla Adamosa 03.12.06, 14:55
              Nie wiem jak udało ci się skończyc dwa fakultety skoro nie odróżniasz 15 od
              16.Pomyliłeś dwa różne posty i wziąłeś je za jeden.Radzę czytac uważniej.
              Co do kultury i dobrego wychowania -nadal podtrzymuję.
              spartakus15!!!
              • anna7773 Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 03.12.06, 15:38
                spartakus15 napisał:

> Nie wiem jak udało ci się skończyc dwa fakultety skoro nie odróżniasz 15 od
                > 16.Pomyliłeś dwa różne posty i wziąłeś je za jeden.Radzę czytac uważniej.
                > Co do kultury i dobrego wychowania -nadal podtrzymuję.
                > spartakus15!!!

Spartakusie 15 i Jego klonie Spartakusie 16
                Przyjęty przez Was login "spartakus" przeczy treściom, które zamieszczacie!
                Kole Was w oczy, że P. Radny skończył dwa fakultety i ma odwagę pisać prawdę.
                Co zrobił P. Radny?
                Na prośbę mieszkańców, w tym moją zacytował wypowiedź P. Przewodniczącej Piwko.
                Wypowiedź Pani Dr Piwko była "porażająca" i raczej zarzuty w stylu jak ta Pani
                zrobiła doktorat z poprawnego mówienia są bardziej uzasadnione.
                P. Radny jest radnym pierwszy raz.
                P. Piwko jest weteranem Rady.
                Mieszkańcy mają prawo żądać od P.Piwko profesjonalizmu, a nie tylko mmmm.......
                Forumowicze nie dajmy się zwariować.
                Panie Miły Radny Adamos dziękujemy za uajwnienie prawdy.

"Co Piwko tutaj robi, w co się bawi z nami"
                Ania wraz z mężem
                • spartakus16 Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 03.12.06, 16:00
                  anna7773 napisała:
                  klonie Spartakusie 16
                  > Przyjęty przez Was login "spartakus" przeczy treściom, które zamieszczacie!

Imię które nosisz przeczty treściom, które publikujesz.
                  • zielu52 Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 03.12.06, 18:59
                    Kto zna Wielebną choć odrobinę wie że tej prawdy o niej wcale nie należało
                    ujawniać. Wystarczy przesłuchać nagrania z jej produkcji na Radzie z lat
                    poprzednich. Jeden wielki bełkot. Natomiast wszyscy jej obrońcy to koteria
                    moherów która nie wie na czym polega różnica pomiędzy fakultetem i faktorem
                    dlatego tak bezmyślnie faktorują a Pawłowi zazdroszczą bo to dla nich
                    nieosiągalne. Paweł nie martw się jesteśmy z Tobą.
                    • logan.marki Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 03.12.06, 19:30
                      zielu52 napisał:

> (...) jesteśmy z Tobą.

Wypowiadasz się w liczbie mnogiej, więc mam jedno pytanie:
                      Ile osób kryje się na Twoim nickiem?
                      Skoro wypowiadasz się w imieniu innych, to może być raczył powiedzieć kim są te
                      osoby i ile ich tak naprawdę jest?

Ps. Pytanie jest jak najbardziej poważne, i liczę na taką samą odpowiedz.

• tygrysek1331 Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 03.12.06, 20:01
                        A pisał np. w moim, bo ja ostatnio nie miałem okazji ;P
                        • logan.marki Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 03.12.06, 20:17
                          tygrysek1331 napisał:

> A pisał np. w moim, bo ja ostatnio nie miałem okazji ;P

Akurat każda osoba, która w mniejszym lub większym stopniu udziela się na forum
                          może wyrazić swoje zdanie, i adwokatów nie potrzebuje.

A w tym konkretnym przypadku, wypowiadanie się w liczbie mnogiej sugeruje, iż za
                          osobą tak formułującą swoje wypowiedzi stoi pewna bliżej nie określona liczebnie
                          oraz personalnie grupa osób, która jest reprezentowana przez tę osobę, które to
                          są związane z w/w osobą w sposób formalny, bądź nieformalny, i dająca jej prawo
                          wypowiadania się ich przedstawicielowi w ich imieniu.

Skoro więc ktoś pisze w liczbie mnogiej, powinien wiedzieć w czyim konkretnie
                          imieniu się wypowiada, oraz mieć ku temu przynajmniej słowne pozwolenie.
                          • tygrysek1331 Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 04.12.06, 17:45
                            A po co miałbym pisać kolejny raz, to, co napisał już Paweł? Racja nikt
                            adwokatów nie potrzebuje, ale czepianie się zwrotu "Jestesmy z Tobą" tez do
                            światłych pomysłów nie należy. Mógł pisać w imieniu swoim, żony, męza, siostry
                            brata, psa, kota.... i innych stworzeń, które mieszkają w Markach i mająprawo
                            wyrażać swoją opinie na temat władz miasta wybranych na nastepone 4 lata ;P
                            • logan.marki Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 04.12.06, 18:08
                              tygrysek1331 napisał:

> Mógł pisać w imieniu swoim, żony, męza, siostry
                              > brata,

Idąc takim tokiem myślenia, równie dobrze od teraz wszyscy na forum mogą zacząć
                              pisać w liczbie mnogiej. Ale jeżeli już się używa takiej formy, to wypada
                              określić w czyim imieniu się dana osoba jeszcze wypowiada.

> psa, kota.... i innych stworzeń, które mieszkają w Markach i mająprawo
                              > wyrażać swoją opinie na temat władz miasta wybranych na nastepone 4 lata ;P

Jak już zaczynasz posługiwać się taką bezsensowną retoryką, to teraz powiedz jak
                              można stwierdzić jakie poglądy na daną sprawę ma pies, kot, lub inny zwierzak,
                              oraz w jaki sposób daje on komuś prawo wypowiadać się w jego imieniu.

• tygrysek1331 Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 04.12.06, 18:13
                                No wiem jakie ma mój pies ... pożarł ulotkę Wspólnoty Samorządowej ;P
                        • spartakus15 Re:Do Logana 03.12.06, 20:20
                          Drogi Panie.
                          Myślę,że P.Adamos Panu nie odpowie.Jego kółko wzajemnej adoracji nie liczy
                          więcej niż 10 osob(włączając męża P.Anny).Pani Anna wszystko robi z mężem.
                          Pozdrawiam.
                          spartakus15
                          • spartakus16 Re: 03.12.06, 20:36
                            Mylisz sie starszy bracie, to nie jest kółko wzajemnej adoracji.T
                            • spartakus16 Re: 03.12.06, 20:43
                              To przemyslana akcja mająca na celu kompromitacje p.Adamosa i innych
                              radnych.Niektórzy z nich sa czujni i nie wchodza w pomiatanie
                              przewodnicząca.Adamos jest młody i niedoswiadczomy w polityce, kompromituje sie
                              publicznie.Pan Zielu już sie wtym chyba połapał, bo zjechał z tonu.Pan Tompt ma
                              mu to nawet za złe.Tu nie potrzeba talentów Holmesa, wystarczy dystans i trochę
                              logiki....
                              spartakus16
                              • anna7773 Re: 03.12.06, 21:39
                                spartakus16 napisał:

> To przemyslana akcja mająca na celu kompromitacje p.Adamosa i innych
                                > radnych.Niektórzy z nich sa czujni i nie wchodza w pomiatanie
                                > przewodnicząca.Adamos jest młody i niedoswiadczomy w polityce, kompromituje
                                sie
                                >
                                > publicznie.Pan Zielu już sie wtym chyba połapał, bo zjechał z tonu.Pan Tompt
                                ma
                                >
                                > mu to nawet za złe.Tu nie potrzeba talentów Holmesa, wystarczy dystans i
                                trochę
                                >
                                > logiki....
                                > spartakus16

Kopromituje się P. Piwko.
                                • spartakus16 Re: 03.12.06, 22:24
                                  Aniu, kompromitują się ci, którzy pomimo pseudonimów nie sa tu anonimowi.Ty
                                  jesteś po prostu naiwna i poddajesz się "owczemu pędowi" stada niezadowolonych
                                  mieszkańców.___Jaka jest i była P.Piwko wie kazdy mieszkaniec miasta od 8
                                  lat.Nie trzeba o tym bić piany...a piana sie bije mimo wszystko__...Aniu
                                  świadmie(lub nieswiadomie) bierzesz udział w przedsiewzięciu
                                  zaaranzowanym.Wielki Szu rozdaje karty, a ty się cieszysz jak ci przyjdzie
                                  para.Pikowy poker przyjdzie, ale gwarantuje że nie Tobie.Gra toczy się dalej
                                  (zakładam ,ze wiesz z kim grasz i o co grasz)to nie są tylko nocne Polaków
                                  rozmowy.
                                  ps.
                                  nie mów mi proszę wiecej, że moje inetrnetowe imie przeczy temu co mówię.
                              • tomt3 Re: 03.12.06, 22:54
                                Jeżeli chodzi o mnie a nie o Tompta to nic ziołowi nie mam za złe.Po prostu
                                uważam że dla przewodniczącej ważne jest stanowisko lub kasa albo jedno i
                                drugie,bo z pewnością nie dobro miasta.Nic w tym kierunku nie zrobiła i nie
                                zrobi.I dlatego jak napisałem,przewodnicząca ma wszystkich poniżej nosa.Takie
                                jest moje zdanie,nie zmienię go.
                                • spartakus16 Re: 03.12.06, 23:15
                                  tomt3 napisał:

> Jeżeli chodzi o mnie a nie o Tompta
                                  O przepraszam z błąd w inetrnetowym imieniu pana.Zapytam z ciekawości, gdzie
                                  podział sie AUTOR/KA tego watku?Czy nie wydaje sie Panu zastanawiający brak
                                  autora w trakcie toczącej sie polemiki?
                          • adamos82 Re:Do Logana 04.12.06, 00:07
                            spartakus15 napisał:

> Drogi Panie.
                            > Myślę,że P.Adamos Panu nie odpowie.

Nie odpowiem Loganowi bo nie do mnie skierował zapytanie.
                            Wiec czemu mam sie ustosunkować do do nie swojej wypowiedzi, jeśli nie mam
                            takiej ochoty czy też wiedzy?

Pozdrawiam
                            • spartakus16 Re:Do Logana 04.12.06, 00:38
                              adamos82 napisał:

> Nie odpowiem Loganowi bo nie do mnie skierował zapytanie.
                              > Wiec czemu mam sie ustosunkować do do nie swojej wypowiedzi, jeśli nie mam
                              > takiej ochoty czy też wiedzy?

Panie Adamos, Pan pędzi na oślep bez wiedzy, bez ustosunkowania, Pan jestes jak
                              ułan, ja Pana nie ganie...wstrzymaj Pan konia zanim poniesie, upadek jest
                              zawsze bolesny.Ludzie starzy wiedzą, bo sie z ksiazek mądrych nauczyli, ze nie
                              zawsze lwem...czasem lisem być trzeba i na tym polega polityka.Dobrej nocy Panu
                              życze.
                              spartakus 16 młodszy
                      • zielu52 Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 04.12.06, 20:49
                        Najpierw sie zdecyduj czego chcesz. Później przypomnij sobie co jest po
                        jedynce, bo piszesz: "więc mam jedno pytanie" a za chwile zaprzeczasz sam sobie
                        pisząc:"to może być raczył powiedzieć kim są te osoby i ile ich tak naprawdę
                        jest? To już trzy pytania. Trudne no nie.
                        • logan.marki Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 04.12.06, 21:01
                          Tak jak myślałem... bezsensowny zlepek przemyśleń z domieszką zgryźliwości,
                          zamiast odpowiedzi na proste pytanie.
                          Ale widzę że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo się i tak odpowiedzi od Was nie
                          doczekam (obojętnie ilu tam Was siedzi przed po drugiej stronie przed
                          komputerem, i ile głów myśli nad kolejnym błyskotliwym postem).
                          • zielu52 Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 04.12.06, 21:22
                            Posłuchaj Logan nie zaczynaj znowu. Nie mam ochoty na polemike akurat z tobą.
                            Ja ciebie juz od dawna ignoruję a ty nadal swoje. Nie osmieszaj sie. Juz kiedys
                            pisałes że nigdy wiecej itp. A nas jest cała gromada. Już sie nie mieszcza u
                            mnie w domu. Chyba zabiore ich do swojej hali. O idą nastepni. A może chcesz
                            adres to przestanie cie zżerac ta twoja ciekawośc.
                            • logan.marki Re:Dziękujemy za ujawnienie prawdy p. Adamos 04.12.06, 21:32
                              zielu52 napisał:

> Posłuchaj Logan nie zaczynaj znowu. Nie mam ochoty na polemike akurat z tobą.
                              > Ja ciebie juz od dawna ignoruję a ty nadal swoje. Nie osmieszaj sie.

Prawdę mówiąc to zachowujesz się jak taka chodząca „komuna” na dwóch nogach –
                              masz jedną słuszną wizję świata, i jak się tylko trafia ktoś o innych poglądach,
                              to albo twierdzisz że nie masz z taką osobą ochoty rozmawiać (np. Ze Mną, co
                              jest dla mnie powodem do dumy), albo jak parę dni temu piszesz że jesteś
                              atakowany przez innych.

Mam propozycję: Załóż własne forum dla ludzi o jedynie słusznych poglądach, i
                              tam będziesz mógł do woli wygłaszać swoje teorie...

• spartakus16 Re:Do Logan.Marki 04.12.06, 21:54
                                logan.marki napisał:
                                Mam propozycję: Załóż własne forum dla ludzi o jedynie słusznych poglądach, i
                                > tam będziesz mógł do woli wygłaszać swoje teorie

Założenie własnego forum wymaga wiedzy, która dla P.Ziela jest wiedzą
                                tajemną.Obawiam sie, ze jeszcze nas P.Zielu trochę porozluźnia na tym forum.
    • darek1371 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 00:01
      Z wątku zrobiono specjalnie Kabaret.
      Ośmiesza się młodego radnego, który odważył się zacytować wypowiedż
      Przewodniczącej Piwko.
      Forma tej wypowiedzi tj. słynne mmmmm......, jak i treść bez ładu i składu
      świadczą o tym, że Przewodnicząca Piwko może być nie zdolna do pełnienia tej
      funkcji.
      Być może jest poważnie chora i przyjmowane leki mogą ograniczać jej sposób
      mówienia lub nawet kojarzenia.
      Temat choroby Przewodniczącej nie może być tematem tabu
      Ta sytuacja jest bardzo niepokojąca.
      W końcu Przewodnicząca podpisuje ważne dokumenty dla Miasta.
      Mnie jako mieszkańca Marek ta sprawa niepokoji.
      Czy nie ma dla p.Piwko innego stanowiska ?
      Darek
      • spartakus16 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 00:20
        Panie Darku.
        Kto zadał __precyzyjne__ pytanie?Kogo wmanewrowano w odpowiedz na precyzyjnie
        zadane pytanie?Kto nie udzielił odpowiedzi?Kto odpowiedzi udzielił i jak długo
        to trwało?Kto atakowł, kto prowokował,kto żartował,kto się chował i kto pod kim
        dołki kopie?Nie odbiorę Panu satysfakcji z samodzielnej odpowiedzi na
        pytania.Ma Pan tu wszystko napisane.Spisane zostały rozmowy...
        PS
        Wydaje mi sie, ze zdrowie p.Piwko to jej prywatna sprawa.
        • darek1371 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 00:32
          spartakus16 napisał:

> Panie Darku.
          > Kto zadał __precyzyjne__ pytanie?Kogo wmanewrowano w odpowiedz na precyzyjnie
          > zadane pytanie?Kto nie udzielił odpowiedzi?Kto odpowiedzi udzielił i jak
          długo
          > to trwało?Kto atakowł, kto prowokował,kto żartował,kto się chował i kto pod
          kim
          >
          > dołki kopie?Nie odbiorę Panu satysfakcji z samodzielnej odpowiedzi na
          > pytania.Ma Pan tu wszystko napisane.Spisane zostały rozmowy...
          > PS
          > Wydaje mi sie, ze zdrowie p.Piwko to jej prywatna sprawa.

Wydaje mi się, że zdrowie p.Piwko to nie jest prywatna sprawa, jeżeli z tego
          powodu może ucierpieć interes społeczności lokalnej. Jeżeli choroba może
          ograniczać zdolność kojarzenia.
          Darek
        • katarzyna19752 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 00:38
          spartakus16 napisał:

> Panie Darku.
          długo
          kim
          >
          > PS

Mam na imię Kasia, to ja zadałam ptanie, bo byłam ciekawa, czy ktoś zadawał
          p.Piwko pytania i co na nie odpowiedziała.
          Dziękuję radnym, że na nie odpowiedzieli.
          Zadałam pytanie i uzyskałam odpowiedź.
          Nie zdawałam sobie sprawę, że moje pytania, wywołają taką burzę.
          Kasia
          • spartakus16 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 00:41
            O niewinność dziewczęca, ta obroni się sama.
            dobrej nocy Kasiu.
          • anna7773 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 00:45
            katarzyna19752 napisała:

> spartakus16 napisał:
            >
            > > Panie Darku.
            > > Kto zadał __precyzyjne__ pytanie?Kogo wmanewrowano w odpowiedz na precyzy
            > jnie
            > > zadane pytanie?Kto nie udzielił odpowiedzi?Kto odpowiedzi udzielił i jak
            > długo
            > > to trwało?Kto atakowł, kto prowokował,kto żartował,kto się chował i kto p
            > od
            > kim
            > >
            > > dołki kopie?Nie odbiorę Panu satysfakcji z samodzielnej odpowiedzi na
            > > pytania.Ma Pan tu wszystko napisane.Spisane zostały rozmowy...
            > > PS
            > > Wydaje mi sie, ze zdrowie p.Piwko to jej prywatna sprawa.
            >
            > Mam na imię Kasia, to ja zadałam ptanie, bo byłam ciekawa, czy ktoś zadawał
            > p.Piwko pytania i co na nie odpowiedziała.
            > Dziękuję radnym, że na nie odpowiedzieli.
            > Zadałam pytanie i uzyskałam odpowiedź.
            > Nie zdawałam sobie sprawę, że moje pytania, wywołają taką burzę.
            > Kasia

Słuchałam nagrania z sesji i nie mogłam nic zrozumieć.
            Mój mąż mówi, że jestem niecierpliwa, byłam ciekawa, czy to nagranie jakieś nie
            dobre, czy rzeczywiście przewodnicząca tak jęczała, najlepszym źródłem
            informacji byli radni.
            Dziękuję że odpowiedzieli i jest mi na prawdę przykro, że za "przytoczenie
            wypowiedzi" przewodniczącej są na tym forum atakowani.
            • spartakus16 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 01:02
              Dobranoc Kasiu,jutro zacznij od Bacha...
              • kiciamiau4 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 01:11
                spartakus16 napisał:

> Dobranoc Kasiu,jutro zacznij od Bacha...

Miau
                No proszę, ale Spartakusik się rozmarzył o Kasi
                Oj. Miau
        • aleksandra.login Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 01:08
          spartakus16 napisał:

> Panie Darku.
          długo
          kim
          >
          > PS

Walczący Spartakusie
          W głowie Ci spiskowe teorie.
          Bronisz Piwko jak lew.
          Prawda jest taka Piwko jest wygodna w razie wpadki nie wiedziała co robi, bo
          brała leki.
          Piwko została wybrana przez radnych również wygodnych, wybranych przez
          mniejszość.
          Winni są ci którzy nie poszli na wybory, ja głosowałam przeciwko ludziom
          pokroju Piwko.
          Mam chociaż czyste sumienie. Niewiele, ale zawsze.
          • spartakus15 Re:Do aleksandry 04.12.06, 18:31
            Jak to się stalo P .Aleksandro,że mniejszosc wybrała większosc w radzie?
            Ciekawe zjawisko.
            • logan.marki Re:Do aleksandry 04.12.06, 18:37
              spartakus15 napisał:

> Jak to się stalo P .Aleksandro,że mniejszosc wybrała większosc w radzie?
              > Ciekawe zjawisko.

Nie... tylko nie znowu to samo ;-)
              Bo zaraz zacznie się jałowa dyskusja, gdzie pewne osoby będą wpierały swoją
              tezę, jakoby wszyscy co nie poszli do wyborów, oraz ci co głosowali inaczej niż
              na Werczyńskiego oraz MWS, tak naprawdę byli przeciw Burmistrzowi oraz radnym z
              jego ugrupowania, a popierają ich tylko te osoby które były na głosowaniu, i
              oddały na te osoby głos.
        • aleksandra.login Re:Skłodowski chce być Przewodniczącym ? 04.12.06, 08:54
          spartakus16 napisał:

> Panie Darku.
          długo
          kim
          >
          > PS

Pytanie Kto zostanie Przewodniczącym, gdy Piwko nie wytrzyma i sama odejdzie?
          Wiceprzewodniczący Skłodowski?
          Pytanie Kto najwięcej zyska na osłabieniu pozycji Przewodniczącej Piwko?
          Wiceprzewodniczący Skłodowski ?
          Kto zadawał pytania ?
          Między innymi Wiceprzewodniczący Skłodowski?
          Kto jest tym Pokerem
          Wiceprzewodniczący Skłodowski?
          A inni naiwni, dali się wmanewrować ?
          A może Adamos też chce być Przewodniczącym?
          Został wywołany do tablicy?
          Czy sam się wywołał?
          Ty Walczący Spartakusie bronisz swojej Piwko jak lew.
          Ola nie mylić z Olkiem K
      • spartakus15 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 16:26
        Dziwne,że nie zauważył Pan kto zrobił tu kabaret.
        To nie radnego ośmieszono, to radny był ośmieszającym.
        Jak Pan myśli czym rózni się tekst pisany od mówionego?
        Dlaczego w wywiadach prasowych nie stosuje się przerywników typu:mmmm....
        byy....eeee....???
        Bo celem ich nie jeat ośmieszanie rozmówców.
        Gorliwośc z jaką spisał tę wypowiedż radny Pawel Adamczyk nie pozostawia
        wątpliwości w jakim celu to zrobił.
        Pozdrawiam
        spartakus15 starszy
        • tygrysek1331 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 17:52
          Zrobił to, poniewąz nagranie jest dość kiepskie i nie wszyscy mogli wychwycic
          bogactwo formy i treści wypowiedzi Pani Przewodniczacej. I absolutnie nie miał
          być to wywiad, tylko przelanie słowa mówionego na tekst pisany...jest to dośc
          wierne odtworzenie i bardzo dziękuję Pawle za tę wersję :)

Spartakus (zm. 71 r. p.n.e.) był gladiatorem oraz przywódcą największego
          powstania niewolników w starożytnym świecie. Pochodził z Tracji i służył w
          rzymskiej armii, dopóki z niej nie zbiegł i jako niewolnik nie został sprzedany
          do szkoły gladiatorów w Kapui. W 73 r. p.n.e. uciekł z niewoli i z grupą innych
          zbiegłych niewolników założył obóz pod Wezuwiuszem. Przez następne dwa lata
          wszystkie próby schwytania go kończyły się niepowodzeniem. Jego wojsko urosło
          do niemal stu tysięcy zdecydowanych na wszystko mężczyzn, którzy przeszli całą
          Italię wzdłuż i wszerz - po Alpy i Cieśninę Mesyńską. W 72 r. p.n.e. udało mu
          się w rozstrzygających bitwach pokonać kolejno wszystkich panujących konsulów.
          W końcu zapędzono go w pułapkę w okolicach Petelii w Lukanii, oddzielono od
          galijskich i germańskich sprzymierzeńców i ostatecznie unieszkodliwiono przy
          pomocy oddziałów pretora Marka Licyniusza Krassusa. Spartakus zginął z mieczem
          w ręku, najpierw zabiwszy własnego konia, aby sobie uniemożliwić dalszą
          ucieczkę *1 . Jak na ironię, Krassus był jednym z najbogatszych właścicieli
          niewolników w Rzymie. Czerpał zyski z majątków odebranych w drodze sekwestracji
          zwolennikom Mariusza; dorobił się kolosalnej fortuny na korzystnych
          transakcjach w handlu niewolnikami i na kopalniach srebra. Był znany pod
          przydomkiem "Dives"; w 70 r. p.n.e. sprawował urząd konsula obok Pompejusza, a
          w roku 60 p.n.e. wszedł w skład triumwiratu wraz z Pompejuszem i Cezarem.
          Zwycięstwo nad Spartakusem uczcił, obwieszając 120 mil drogi wiodącej z Kapui
          do Rzymu ukrzyżowanymi jeńcami, a ludność Rzymu zapraszając na bankiet na
          dziesięć tysięcy stołów. Jeszcze bardziej wzbogacił się jako gubernator Syrii i
          zaraz potem, w 53 r. p.n.e., zginął zabity przez Partów. Obcięto mu głowę, a do
          ust nalano roztopionego złota. W poprzedzającym to wydarzenie liście od króla
          Partów napisano: "Udław się na śmierć tym metalem, którego tak pożądałeś przez
          całe życie".

To Tak aby mieć pełną jasność ;P
        • tygrysek1331 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 17:54
          Gladiator walczący na arenie o swoje zycie...tak tak Spartakuski...:)
          • spartakus15 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 19:43
            Tygrysku!
            Nie będę ci robił wykładu o Kubusiu Puchatku i jego niezbyt mądrych
            przyjaciołach.Myślę,że znasz tę bajkę. W końcu ty sobie wybraleś ten pseudonim.
            Co do Spartakusa to walczył o to aby jeden człowiek nie ponizał drugiego.
            Jak widzę ,ty tygrysku w ogóle nie rozumiesz tego tematu.
            Depresja wyborcza jeszcze ci nie przeszła???
            Acha,jeszcze jedno:
            Moje życie nie zależy od obecnej rady (na całe szczęscie).
            Homo homini deus,homo homini lupus.
            Lepiej aby ludzie byli dla siebie bogami.
            Szkoda,ze nowi radni piszacy na obecny temat to wilki kąsające z ukrycia.
            Pozdrawiam spartakus15 starszy
            • adamos82 Wilk kąsający z ukrycia 05.12.06, 01:32
              spartakus15 napisał:
              >Szkoda,ze nowi radni piszacy na obecny temat to wilki kąsające z ukrycia.

Dobry tekst.
              Tylko kto jest wilkiem kąsającym z ukrycia?
              Adamos, czyli radny Adamczyk
              czy też,
              Spartakus15, czyli ..., no właśnie kto?
              Jakiś tchórz!

(nie)Pozdrawiam
              Adamos
              • spartakus15 Re: Wilk kąsający z ukrycia 05.12.06, 10:09
                Panie radny Adamczyk.
                Cieszę się, że mój tekst zrobił na Panu tak duże wrażenie.
                Nie jestem osobą publiczną i jak wielu na tym forum piszę pod pseudonimem.
                Jakoś nie zauważyłem aby od swoich popleczników domagał się Pan wyjścia z
                ukrycia.
                Prawie wszyscy piszą pod pseudonimami.
                Za to przejawy krytyki nazywa Pan tchórzostwem.(już nie po raz pierwszy)
                Jak widzę wyznaje Pan zasadę"kto nie jest z nami, jest przeciwko nam".
                Nie przyszło Panu do glowy,że istnieją jeszcze ludzie, którzy nie są
                zwolennikami żadnej ze stron ale reagują na chamstwo,brak taktu i wyrachowanie.
                Pan po prostu żle zaczął kadencję radnego.
                A co do tchórzostwa- to będzie Pan miał możliwosc pokazania na dzisiejszej
                radzie, że nie jest Pan tchórzem .
                Proszę przedstawic wszystkie swoje wątpliwosci,ktorymi tak chętnie dzielił się
                Pan na forum.
                Pozdrawiam Wilka kąsającego z ukrycia.
                spartakus15 starszy
            • tygrysek1331 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 06.12.06, 00:26
              Spartakusku, a może Ty nabierzesz odwagi, aby podpisac się pod postami imieniem
              i nazwiskiem??? Skoro Twój bohater walczył o to, by jeden człowiek nie poniżał
              drugiego, to nie kryj sięjak tchórz i nie hańb nicku, którego używasz,
              bezprecedensowymi atakami pod adresem ludzi, którzy nie kryją swoich poglądów,
              mówią otwarcie co im sie nie podoba, a nie tak jak Ty, jak sam napisałeś, jak
              wilk atakują z ukrycia. Tak, człowiek człowiekowi wilkiem, ale lepiej, zeby
              człwoiek nie stawiał sie na równi z Bogiem, bo jak widać na Twoim przykłądzie,
              to nie najlepszy jest tego skutek...

Co do mojego nicku, raczej niewiele ma wspołnego z tą bajką, chociaż lubie
              Kubusia Puchatka... nigdy nie miałem wyborczej depresji, depresję mam razcej,
              jak muszę odpowiadać na takie posty...Szkoda, że Twoje życie nie zalezy od
              Rady...moze miałbyś wtedy inne zdanie, inne oczekiwania i wyobrażenia. Moje
              zalezy tylko pośrednio...w tej częsci, któa jest związana z otoczeniem, w
              którym mieszkam...to jednak staram się od lat kształtować w taki sposób, aby mi
              odpowiadało.

Pozdrawiam
              • jo_fajo Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 06.12.06, 17:24
                tygrysek1331 napisał:
                > Szkoda, że Twoje życie nie zalezy od Rady...moze miałbyś wtedy inne zdanie,
                inne oczekiwania i wyobrażenia.

Puk, puk jest tam kto?
                • b.zyk Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 06.12.06, 17:27
                  Puk puk ja jestem:-)
                  • jo_fajo Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 07.12.06, 06:58
                    Bzyku, żartownisiu, przecież wiesz, że to było do tygryska, bo
                    tygrysek1331 napisał:
                    > Szkoda, że Twoje życie nie zalezy od Rady...moze miałbyś wtedy inne zdanie,

Ano właśnie. Tygrysek napisał i zwiał.
                    Szkoda, że jego życie nie zależy od mądrości...może miałby wtedy inne zdanie,

Ten teskt tygryska napisany pod wpływem emocji, jest moim zdaniem trochę
                    niespójny logicznie. Najlepszy jest fragment:
                    >Tak, człowiek człowiekowi wilkiem, ale lepiej, zeby człwoiek nie stawiał sie
                    na równi z Bogiem

A i jeszcze jedno, porównywanie forumowiczów do tchórzy, bo piszą anonimowo,
                    jest po prostu głupie. Pewnie tygrysek nie wie dlaczego, ale o tym kiedy
                    indziej.
      • spartakus15 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 18:17
        Panie darku1371 kto tu tak naprawdę zrobił kabaret?
        To przecież radny Adamos wystąpił w roli ośmieszającego.
        Czy wie Pan jaka jest róznica między tekstem pisanym a mówionym?
        Dlaczego wywiadów prasowych nie pisze się z przerywnikami typu:mmm....,eeee....,
        buu...???
        Większośc rozmówców w żywej wypowiedzi używa tego radzaju przerywników.
        Skrupulatnosc i nadzwyczajna gorliwosc z jaką radny Paweł Adamczyk spisał całą
        wypowiedż P.Piwko świadczy o jednym.Radny chciał ośmieszyc przewodniczacą.
        Ze zdumieniem teraz dowiaduję się że Pan Adamczyk z prześmiewcy stał się ofiarą
        Rewelacja.
        Pozdrawiam
        spartakus15 starszy
        tylko o jednym.
        • spartakus16 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 18:37
          To rzeczywiscie zdumiewające jak szybko osoba osmieszająca stała się ofiarą
          swoich czynów.
          Wyobraź sobie starszy bracie, jak będzie sie czuł jutro na Sesji, jak będzie
          sie czuł na dyzurze radnego.Który z mieszkańców przyjdzie do niego ze swoim
          problemem bez wątpliwosci czy p.Radny nie wysmieje jego osoby i sprawy na forum?
          Czy człowiek który się jąka, albo sepleni odwazy sie rozmawiać z p.Radnym bez
          obawy wyśmiania?
          spartakus16młodszy
          • logan.marki Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 18:43
            No cóż. Ten radny już chyba sobie wyrobił opinie na cała kadencję.
            Będzie miał pewnie teraz pretensje, że nikt go nie będzie traktował poważnie, a
            ludzie będą go wytykali palcami na ulicach.

Ale cóż... osobę publiczną obowiązują pewne standardy zachowania, oraz poziomu
            dyskusji.
            • spartakus16 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 04.12.06, 20:02
              Nie sądzę żeby było aż tak źle jak mówisz...ludzie w dzisiejszych czasach są
              pobłazliwi.Sprawa przycichnie.Sam zauważ, że już dzis w tym wątku panuje
              spokój, nikt nikogo nie obraza, prześmiewcy rozpłynęli się.Jutro zmienią swoje
              imiona i ...ludzie przestaną pamiętać.Ciekaw jestem czy p.Piwko wybaczy młodemu
              Radnemu jego arogancje i brak taktu?Myślę, ze tak. Okaze sie wielkoduszna,
              miłosierna i znowu zdobędzie kilka plusów...żałosny obrót sprawy przybrały.
              • arekzmarek1 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 05.12.06, 20:52
                spartakus16 napisał:

> Nie sądzę żeby było aż tak źle jak mówisz...ludzie w dzisiejszych czasach są
                > pobłazliwi.

To znaczy ty jesteś pobłażliwy w stosunku do nieprofesjonalnej wiecznej
                Przewodniczącej Piwko.

>Sprawa przycichnie.

Mam nadzieję, że tak się nie stanie.

>Sam zauważ, że już dzis w tym wątku panuje
                > spokój, nikt nikogo nie obraza, prześmiewcy rozpłynęli się.Jutro zmienią
                swoje
                > imiona i ...ludzie przestaną pamiętać.

Mam nadzieję, że tak się nie stanie.

>Ciekaw jestem czy p.Piwko wybaczy młodemu
                >
                > Radnemu jego arogancje i brak taktu?

Starsza Piwko napewno wspaniałomyśnie "nastawi drugi policzek", z tymże jest to
                pomylenie pojęć, gdyż to Piwko powinna PRZEPROSIĆ MIESZKAŃCÓW MAREK ZA SWOJĄ
                NIEKOMPETENCJĘ.

>Myślę, ze tak. Okaze sie wielkoduszna,
                > miłosierna i znowu zdobędzie kilka plusów...żałosny obrót sprawy przybrały.

Piwko miłosierna?????
                To chyba żart jakiś?????

Spartakusie 15 czy 16
                Radny Adamczyk przedstawił prawdę i nie ma żadnych powodów, żeby przepraszać za
                swoje zachowanie. Piwko powinna choć raz być w stosunku do siebie
                samokrytyczna, choć jest mało prawdopodobne, bo jest to osoba zakochana sama w
                sobie, uważająca siebie za nieomylną i wszystkowiedzącą.
                Pani Radny Adamczyk jestem z Panem i w przyszłych wyborach będę na Pana
                głosował. Odwagi, czas przegonić miejscowe mamuty.
                • spartakus16 Re:Sprawa Przewodniczącej-temat tabu 07.12.06, 08:38
                  Arkuzmarek1, czytasz bez zrozumienia tekstu, stąd Twoja błędna interpretacja
                  moich słów.Mam nadzieję, ze Pan Radny zrozumiał o co mi chodzi.W tym
                  przypadku "cel nie uświęca środków".Metody muszą być szlachetne,bo cel jest
                  ważny i szlachetny.
                  spartakus16młodszy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka