Dodaj do ulubionych

Żołnierze Wyklęci

06.10.18, 13:47
Dnia 16 oaździernika o godz 18.00 odbędzie się wykład prof. Leszka Żebrowskiego na temat żołnierzy wyklętych. Spotkanie będzie miało miejsce w pałacyku Brigsów. Wstęp wolny.
Obserwuj wątek
  • rrotek Re: Żołnierze Wyklęci 08.10.18, 17:56
   o tym też będzie opowiadał? za wikipedią.
   Zbrodnie na ludności cywilnej
   Osobne artykuły: Mord w Puchałach Starych, Pacyfikacja wsi Zanie i Szpaki i Zbrodnia w Zaleszanach.
   Dowodzony przez Rajsa oddział Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego ponosi odpowiedzialność za przestępstwa przeciwko prawosławnej ludności cywilnej ówczesnego powiatu bielskiego. Oddział Rajsa odpowiedzialny jest w szczególności za zbrodnię w Zaleszanach, w wyniku której śmierć poniosło łącznie 16 osób, które straciły życie w palonych domach od kul lub zmarły później w wyniku odniesionych ran. Dokonał również mordu w Puchałach Starych, w czasie którego rozstrzelano 30 prawosławnych białoruskich chłopów, uwalniając przy tym uprzednio kilka osób, które zadeklarowały polskie pochodzenie. Na początku lutego 1946 roku nastąpił atak oddziałów NZW na miejscowości Zanie, Szpaki i Końcowizna. Wymienione wsie zostały częściowo spalone, a w Zaniach i Szpakach łącznie zamordowano 31 osób cywilnych Niektóre z tych czynów IPN określił jako niosące znamiona ludobójstwa. 30 stycznia 2011 roku na Podlasiu oddano hołd 79 ofiarom tych zbrodni
  • kalkulacja Re: Żołnierze Wyklęci 09.10.18, 23:02
   A czego profesorem jest Pan Leszek Żebrowski i na jakiej uczelni uzyskał ten tytuł?
  • rrotek Re: Żołnierze Wyklęci 11.10.18, 19:54
   kalkulacja -może to pomoże w poznaniu pana profesora stopnacjonalizmowi.wordpress.com/2015/12/18/leszek-zebrowski-tropiciel-zydokomuny-i-idol-narodowcow/
   • kalkulacja Re: Żołnierze Wyklęci 17.10.18, 21:20
    No i wychodzi na to że pan Leszek Żebrowski profesorem nie jest - przynajmniej na razie . I własnie tak powstaja mity i legendy na temat WIELKICH HISTORYKÓW.
    Ja osobiscie za najlepszego Profesora uważam śp. Profesora mniemamologii stosowanej Jana Tadeusza Stanisławskiego.
    Niestety , Pan mgr Leszek Żebrowski nie był jego uczniem . A szkoda !!!!!
  • rafal43 Re: Żołnierze Wyklęci 13.10.18, 20:17
   j
  • rafal43 Re: Żołnierze Wyklęci 13.10.18, 20:30
   Do użytkownika rrotek proszę o natychmiastowe usunięcie kłamliwego wpisu na temat żołnierzy wyklętych-niezłomnych jeżeli pan tego nie uczyni to proszę mieć na tyle odwagi i podać swoje dane osobowe to spotkamy się na drodze sądowej a dla pozostałych użytkowników ciekawych jaka jest prawda a nie lewacka propaganda polecam udać się do IPN i zapoznaniem się z wyrokiem uniewinniającym np Burego prawomocnym .
   A jak ktoś chce usłyszeć całą historię polecam się udać na film podwójnie wyklęty no i moja skromna osoba może szczegółowo napisać historię o zalesianach .
  • kalkulacja Re: Żołnierze Wyklęci 28.10.18, 19:03
   przykre ale prawdziwe takki z niego profesor jakk ze mnie kosmonauta
   • rafal43 Re: Żołnierze Wyklęci 30.10.18, 13:18
    No i co on nigdy się tak nie określa mało nie pozwala tak na siebie mówić a co najważniejsze piszę prawdę z faktów nie wyssanie z palca ,tylko z dokumentów zeznań itp. robi to z zamiłowania nie jeden historyk by mógł mu zazdrościć i nie jednego zdemaskował że kłamie więc czego ci chłopie przykro ? A bo taki dobry jest i przeszkadza hahhha
   • rafal43 Re: Żołnierze Wyklęci 17.11.18, 10:42
    No i co z tego jest po szkole wyższej a jako ekonomista jest skrupulatny ,warsztat nie jeden historyk mu zazdrości bo pracuje w archiwach i podaje fakty a nie coś zasłyszanego czy wyssanego z palca a jak masz odwagę to mogę zorganizować debatę to porozmawiasz sobie kolego i przedstawisz swoje obiekcje bo jak na razie nie napisałeś nic konkretnego tylko jakieś inwektywy bo ktoś się zajmuje historią z patriotyzmu i zamiłowania ale robi to o wiele lepiej jak nie jeden historyk który nie powinien tak się nazywać może ty kolego jesteś takim historykiem?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka