Dodaj do ulubionych

też się pochwalę.

29.04.10, 09:45
wczoraj mąż nabył ( co za cudowny człowiek, wręcz najlepszy) w supermarkecie
sadzonki pelargonii, lobelii i takiego żółtego zwisającego co to zawsze
zapominam jak się nazywasmile. sztuka za 0,50zł. bo małe, podeschnięte i
przecenionesmile. rzuciłam sie na reklamówkę: śliczne sadzoneczki! a mąż
stwierdził: " wiedziałem, że jak ci powiem że są przecenione kwiatki
balkonowe, to w ciapkach polecisz kupować, więc kupiłem od razu, po co dwa
razy jeździć!" . kocham tego człowiekasmile
ps. byłam w szklarniach w poniedziałek. i powiedzieli mi za pelargonię
zwisającą 4-5 zł! niech się w bekę ładują! faktycznie, mieli większe, opasione
rośliny ale i tak: niech się w bekę ładują!
Obserwuj wątek
    • bakali Re: też się pochwalę. 29.04.10, 10:25
      Pozazdrościć i pogratulowac męża! big_grin oby jak najwięcej takich na świecie smile
      To żółte to nie uczep - bidens?
      Sadzonki szybko dojdą do siebie, jak tylko je podlejesz, dasz dobrą ziemię i
      postawisz na słoneczku, raz- dwa się odwdzięczą.
    • aaaguniaaa Re: też się pochwalę. 29.04.10, 11:27
      a to i ja sie zakupami pochwalesmile

pojechalam w sobote kupic kilka rzeczy i w drodze powrotnej zajrzalam do
      budowlano-ogrodniczego. ze po drodze to w soboty wieczorami zagladam bo maja
      czasem przeceny kwiatkow. wczesniej pokupilam prymulek po 15centow(dalej kwitna
      jak szalone),10 fiolkow rogatych za 79 .
      a teraz prawie wszystkie kwiatki typowo balkonowe przecenilismile duze sadzonki
      pelargonii po 40centow, a wszystkie inne ktore zawsze uwazalam za drogie (no bo
      2-4e za cos w doniczce 10cm to wg mnie za duzo) za pol ceny. wiec mam jeszcze
      margerytke, gozdzika i hibiskus ktorych w normalnej cenie bym nie kupila. a
      kwiatki wcale marnie nie wygladaly, 2h wczesniej sasiadka kupila w tym sklepie w
      normalnej cenie.
      • bakali Re: też się pochwalę. 29.04.10, 11:52
        A ja poszłam wczoraj do centrum ogrodniczego na zwiady, czy przypadkiem nie mają
        już lantany, i wróciłam z fajnym kaktusem smile Kompletnie nie wiem co to za jeden,
        ale mrugał do mnie zieloniutkimi igłami, to go przygarnełam smile
      • nuvvo Re: też się pochwalę. 29.04.10, 12:04
        aaaguniaaa napisała:

> a to i ja sie zakupami pochwalesmile
        >
        > pojechalam w sobote kupic kilka rzeczy i w drodze powrotnej zajrzalam do
        > budowlano-ogrodniczego. ze po drodze to w soboty wieczorami zagladam bo maja
        > czasem przeceny kwiatkow. wczesniej pokupilam prymulek po 15centow(dalej kwitna
        > jak szalone),10 fiolkow rogatych za 79 .
        > a teraz prawie wszystkie kwiatki typowo balkonowe przecenilismile duze sadzonki
        > pelargonii po 40centow, a wszystkie inne ktore zawsze uwazalam za drogie (no bo
        > 2-4e za cos w doniczce 10cm to wg mnie za duzo) za pol ceny. wiec mam jeszcze
        > margerytke, gozdzika i hibiskus ktorych w normalnej cenie bym nie kupila. a
        > kwiatki wcale marnie nie wygladaly, 2h wczesniej sasiadka kupila w tym sklepie
        > w
        > normalnej cenie.

a gdzie taka taniocha? pewnie na zachodzie europy?
        nie dosc ze wiecej zarabiacie to jeszcze macie taniej.
        w markecie ogrodniczym pelargonie sa u nas po 3,29 euro
        supermarket jest troche tanszy 2,59 takze wiszace.
        i prymule tak tanio? to niesprawiedliwe
          • moonshana Re: też się pochwalę. 29.04.10, 12:23
            czasem liczę albowiem jak wydam wszystko to nic mi w kieszeni nie zostaje. nic.
            zaglądam tam za np. godzinę - i ciągle nic. nie chcą, się dziady jedne,
            pieniądze parszywe, same tworzyćsmile i dlatego czasem liczęsmile
            aaaa, to jeszcze się pochwalę, że mi lobelia zaczęła wyłazić z opakowań po
            jogurtach. korzeniami wyłazi. muszę cholery dziś wsadzić na miejsce docelowe.
            aaa, jak myślicie? z begoniami to lepiej jeszcze poczekać? bo niby przymrozków
            nie ma, ale noce chłodne. a co mi tam. niech sobie jeszcze porobią za kwiaty domowe.
        • aaaguniaaa Re: też się pochwalę. 29.04.10, 12:27
          dokladniej w hamburgusmile
          kupuje ostatnio w sklepie maxbahr. normalnie pelargonie mieli w promocyjnej
          cenie 0,89e/szt (chyba dalej maja). ale w innych sklepach sa po 3,29/6szt -
          tylko tak o polowe mniejsze doniczki (te w doniczkach 11cm).
          prymule to normalnie byly wszedzie po 0,45 no ale w tym sklepie czasami z
          niewiadomych powodow w soboty kwiatki przeceniaja, ja tam z tego powodu nie
          narzekamsmile

a co do zarobkow - czy wiecej nie wiem, ale palcimy mnostwo durnych podatkow,
          np. na niemcy wschodnie - tez uwazam to za niesprawiedliwe, a koszty zycia tez
          do najtanszych nie nalezasmile
          wiec chociaz kwiatki jak sie da kupuje taniosmile
    • moonshana Re: też się pochwalę. 30.04.10, 08:16
      donoszę, że wczoraj wieczorem przypadkiem przejeżdżałam obok rzeczonego
      supermarketu, jak już przejeżdżałam to wstąpiłam i trafiłam na moment kiedy
      pracownik wywoził regał ze świeżymi przecenionymi sadzonkami. pelargonie,
      lobelie, werbeny, margerytki, uczepy... wydałam szaloną sumę 7 zł i zakupiłam 14
      sztuksmile
      a teraz siedzę w pracy i się zastanawiam gdzie ja to wsadzę... margerytki (3
      szt.) pójdą do donicy, razem. 6 pelargonii i werbeny do kaskady, a.... reszta do
      poprzecznej skrzynki! no i proszę jak słusznie zrobiłam przypadkiem
      przejeżdżając obok tego sklepu! po prostu jestem z siebie dumna!
      ps. nigdzie nie jest napisane że na balkonie ma być jeszcze miejsce na sztukę
      ludzką.
    • moonshana Re: też się pochwalę. 04.05.10, 10:15
      tu już się nie ma czym chwalić, czas zacząć leczeniesmile
      oto jak mąż opowiadał znajomym:
      "jedziemy do was, przejeżdżamy przez miasteczko P. a tam jak wiecie są takie kręte uliczki. nagle moja żona się rozjaśnia i krzyczy: "jakie piękne!stój!!- kwiatki zobaczyła.
      zatrzymałem samochód, wyskoczyła i na obcasach w obcisłej spódnicy poleciała do kwiaciarni.padał niezły deszcz. za chwilę wyleciała, otworzyła drzwi od samochodu, z obłędem w oczach krzyknęła:"dawaj kasę, dawaj kasę!", wyrwała mi portfel i poleciała z powrotem. to od razu wysiadłem i zacząłem robić miejsce w bagażniku"
      moja wersja brzmi inaczej. przejeżdżając przez miasteczko P ujrzałam wystawione przed kwiaciarnią pelargonie o niespotykanym kolorze: przepiękna jasna malina. spokojnie poprosiłam o zatrzymanie pojazdu, z godnością wysiadłam i wolniutko udałam się w kierunku kwiecia. leciutko mżyło. ponieważ kwiaty spełniły moje oczekiwania, wróciłam do auta w celu pobrania gotówki. pobrałam, wróciłam do kwiaciarni, zakupiłam, wróciłam do samochodu gdzie czekał mój mąż przy bagażniku, a minę miał wielce dziwną: coś pomiędzy rozbawieniem, lękiem i rozczuleniem.
      powiedzcie, że to właśnie mnie wierzycie. nie mogło przecież być tak jak opisywał mój mążsmile
      • zott36 Re: też się pochwalę. 04.05.10, 13:28
        <No co Wy, liczycie pieniądze przy kupowaniu kwiatów? Ja w ogrodniczym dostaję
        amoku i wydaję wszystko co akurat mam przy sobie .

No właśnie nie liczymy .
        W sobotę wydałam(K?%#&*#) tysiaka na urządzenie balkonu (doniczki, ziemie,
        kwiaty , cuda wianki).
        Clematisów na balkonie (16m2) mam więcej niż moja mama w ogrodzie (mam 8 szt.) z
        7 wielkich tuj, róże , bratki, pomidory , poziomki, zioła.
        Ja również dostaje amoku w ogrodniczym. Kupuję oczami. Często daję mamie
        nadwyżki do ogrodu ,ale ma takiego samego hopla jak ja więc jest happy.
        Teraz mam zakaz wstępu do ogrodniczych bo nie mam już gdzie sadzić , tzn jest ,
        ale zrobiłabym raczej śmietnik niż przemyślaną kompozycję.
        Mój kochany mąż zamiast stawiać mnie do pionu , twierdzi , ze nie może mi
        odbierać tej radości. Dlatego jeździ ze mną i sobie obserwuje , jak latam po
        ogrodniczym cała w skowronkach.

• yoma Re: też się pochwalę. 04.05.10, 14:08
        Oczywiście, że wierzymy

mąż po prostu w zawoalowanych słowach, jak to chłop, podkreślał swój zachwyt
        twoją pupą w obcisłej spódnicy i gracją w chodzeniu na szpilkach smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka