Dodaj do ulubionych

Moje pytanie

25.05.20, 19:51
Jak poprawic swoja sytuacje finansowa? Mam maly biznesik, ktory ucierpial przez pandemie I nawet nie moge teraz szukac nowych klientow. Oprocz tego mam prace na etat w banku, ale krotkie zakontraktowane godziny. Podniesli mi tymczasowo na pare miesiecy, ale nie jakos bardzo. Ciagnie sie, ale na dluzsza mete bedzie ciezko.
Obserwuj wątek
    • stassiboe Re: Moje pytanie 26.05.20, 10:25
      Znowu jako stassi bo piszę z kompa:
      krzyz celtycki:
      1- główny problem/nastawienie pytającego - królowa monet - oczywiście kobieta troszcząca się/martwiąca się o finanse
      2 - co pogłębia problem - 10 mieczy - Twoje nastawienie ale i warunki zewnętrzne, na które nie miało się wpływu i ktore skutecznie nas dobily, nie dajac mozliwosci wielkiego manewru
      3 - dlaczego problem powstał - 9 monet - poniewaz ma byc w negatywie wiec w mojej ocenie chodzi tutaj o fakt "porwania sie" na wlasny biznes, ktory pochlonal znaczna czesc srodkow, aby w ogole go rozkrecic. Wyglada to tak, jakby to byl przede wszystkim twoj biznes (a nie np razem z mezem)
      4 - sytuacja, ktora ma wplyw - wieża - też tłumaczyć nie trzeba, kwarantanna, rozwałka naszego dotychczasowego systemu
      5 - terazniejszosc, nastawienie pytajacego - as monet - no kurcze, same karty, ktore za bardzo nic nowego nie wnosza a opisuja sytuacje... myslisz o nowych zrodlach dochodu, jakby cos podpedzic, podreperowac, wprowadzic innowacje do juz istniejacego systemu lub poszukac nowego kanalu jakiegos dochodu;
      6- bliska przyszlosc - as mieczy - mysle, ze nowy pomysl zaswita w twoim umysle juz niebawem, nawet nie tyle, ze bedziesz rozmyslac a autentycznie na cos wpadniesz
      7- sila i mozliwosci pytajacego - ciekawe, bo 6 mieczy - moze masz mozliwosc przeniesienia biznesu, przeprowadzki, pracy zdalnej? To ty jestes osoba decyzyjna, nie musisz sluchac niczyich polecen - jednym slowem masz wolnosc podejmowania wyborow (mozesz biznes prowadzic albo zmaknac, zdecydowac o jego lokalizacji itd). Jest to tez "powolna" karta, sugeruje brak gwaltownych ruchow, nie musisz podejmowac decyzji szybko i pochopnie (chociaz, gdyby ci sie nie palilo, pewnie bys kart o sytuacje nie pytala...)
      8 - wplyw otoczenia - 8 bulaw - tak jakby otoczenie wywieralo jednak presje (?), dostajesz zapytaina z roznych stron, co dalej zamierzasz; tak jakby otoczenie szturchalo cie i wypytywalo, co zamierzasz; nie stosuje kart odwroconych a wiem, ze ty tak - gdyby byla odwrocona mozna by wskazac na stagnacje. Odwracanie kart - czy to robic czy lepiej nie to cos, co musze zglebic. Wiele wrozek nie odwraca bo uwaza, ze kazda karta ma znaczenie na swoim miejscu - ale np. w tym przypadku brac wplyw otoczenia na
      czy na - ? Chetnie poslucham sugestii.
      9 - obawy i nadzieje - krolowa pucharow; podchodzisz do sprawy emocjonalnie, jest dla ciebie baaardzo wazna
      10 - rezultat - 4 bulawy - jakby mimo wszystko nie masz sie o co obawiac, bedzie dobrze.

Karty nie sa zle, bardziej pokazuja twoje nerwy niz zagrozenie znalezenia sie w dole finansowym.

Zrobilam jeszcze rozklad "rada", ale wsyszlo dziwie - zinterpretuj ze mna, prosze
      1. Co zrobic - as kijow
      2. dlaczego powinnas to zrobic - 3 mieczy
      3. co bedzie, jak to zrobisz - paz mieczy
      4. czego nie robic - as pucharow
      5. dlaczego nie powinnas tego robic - 4 bulawy
      6. co bedzie, jak zrobisz, to czego nie powinnas - rycerz mieczy
      Czy ty lekko sie klocisz sie z mezem (o ile jest na obrazku) o ta sytuacje?
        • andgie Re: Moje pytanie 26.05.20, 13:20
          Hi Stassiboe/Uhuhana!
          Dzieki za rozklad. Jestem teraz na przerwie w pracy, wiec skomentuje na szybciutko, a potem dodam.
          Faktycznie , zalozylam swoj nowy biznes , wynajem nieruchomosci na wakacje. Co sie stalo pozniej, wszyscy wiedza. Czlowiek, z ktorym wspolpracuje, faktycznie mnie “ szturcha”, co zrobie. Chyba go wkurza to, ze mnie teraz chroni prawo I nie moze mnie wyrzucic z lokalu. Staram sie o dofinasowanie od rzadu. Chyba biznesik zamkne, bo widac, co sie dzieje. Biznes faktycznie tylko moj, Maz w to nie ingeruje. Ale nie, nie kloce sie z nim smile Oczywiscie, nie cieszy sie, ze stracilam kase, ale widzi, ze to nie Moja wina.
          Szukam nowych zrodel. Niedlugo ukoncze Kurs ksiegowosci I bede miec uprawnienia do prowadzenia swojego biura. Moze to?
          Dodam jeszcze komentarze, ale na razie trzeba wracac do pracy smile
          • andgie Re: Moje pytanie 26.05.20, 16:51
            Jestem tu znowu smile
            Mnie bardziej chodzi o ustalenie, co zrobic , zeby poprawic sytuacje finansowa. Chce podniesc dochody. Ale wiecej godzin w pracy etatowej nie dostane, a nie moge szukac teraz nowych klientow do biznesu. Oprocz wspomnianego wakacyjnego biznesu mam, od paru lat, inny, sprzatajacy- ktory tez ucierpial. Czasami mysle, ze chwytam za wiele srok za ogon I efekt jest taki, ze z zadnego przedsiewziecia nie ma zbyt wielu pieniadzy.
            1. Co zrobic- Krol Kijow. Przejac wladze? Poslugiwac sie innymi, delegowac prace? Np. zlecic komus szukanie nowych klientow, kiedy jestem w etatowej pracy.
            2. Dlaczego powinnam tak zrobic. 3 mieczy. Nie mma przebacz I przepraszam. Trzeba walczyc o swoja pozycje teraz, nie zostawiac na jutro. Trzeba sie soba przechwalac, byc widocznym.
            3. Co bedzie, jesli tak zrobie. Paz mieczy. Troche nie lubie tej karty, wydaje mi sie taka malo wazna. Paz pokazuje osobe sluzaca, mniej wazna. Paz to nie Krol. Ale to takze poczatek jakies nowej strategii, ktora moze sie okazac korzystna. Nabiore wiedzy.
            4. Czego nie robic. As pucharow. Nie dac poniesc sie uczuciom. Kierowac sie rozumem, nie sercem. Decydowac ma portfel, nie emocje.
            5. Dlaczego nie powinnam tego robic. 4 kijow. Tego, domyslam sie, nie dac poniesc sie uczuciom. Bo jesli to zrobie, to sie nie rozwine? Jesli przyjemnie jest milego kilenta, ktorego sie odwiedza I ktory placi na czas, ale sama obsluzyc tylko kilku I tyle. A ja mam byc szefem, Krolem Kijow.
            6. Co bedzie, jesli nie zrobie tego, czego powinnam. Rycerz mieczy. Bede niezadowolona, dalej chwytac sroki za ogony I byc moze omina mnie mozliwosci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka