Dodaj do ulubionych

Wilgoć w domu

01.05.22, 13:16
W domu jest problem wilgotności i niedługo przyjdzie specjalista wykonać prace na dachu, która ma ten problem rozwiązać. Jest to praca kosztowna, wiec się obawiam. Czy ta praca rozwiąże problem wilgoci?
Cesarz, odwrócona dziewiątka mieczy, odwrócona piątka monet. Cesarz to dobra karta przy rozkładach na budowę i budynek w ogóle. Ale dwie pozostałe mnie niepokoją. Żadna mi się nie kojarzy z wilgocią , ale dziewiątka mieczy i piątka monet to takie sobie karty. Ale obie są odwrócone. Nie wiem, jak do tego podejść. Mysle , ze jednak problem wilgoci zostanie rozwiązany. Ale może okaże się , ze jeszcze coś trzeba zrobić ?
Obserwuj wątek
  • akademia.magii Re: Wilgoć w domu 03.05.22, 20:28
   Karty, które wylosowałaś jak najbardziej odpowiadają stanowi rzeczy na teraz. Cesarz oznacza osobę, która będzie zarządzać tym procesem, na pewno dobrze. Lecz jest to fachowiec, który się wysoko ceni, 9 mieczy oznacza perypetie związane z czasem wykonania usługi, będzie się to odkładać i stracisz trochę czasu na przymiarki do problemu. 5 monet oznacza niespodziewane problemy finansowe, może się okazać, że nie będzie czym zapłacić specjaliście, mogą być spory z tym związane.. Uwaga na deszcze, które będą przeszkadzać w realizacji celu.
   • andgie Re: Wilgoć w domu 03.05.22, 21:09
    Hello Akademia. Dzięki wielkie za odpowiedź. Odłożyłam pieniądze na robotę , ale jest ona kosztowna i boje się , żeby wszystko poszło dobrze. Chce , żeby fachowiec wykonał wszystko jak należy, a z tym bywa różnie sad
    • andgie Re: Wilgoć w domu 03.05.22, 21:11
     No i chce dużego zadatku, a to wiadomo wzbudza obawy. To, ze chce to ok, ale to spora kwota.
  • akademia.magii Re: Wilgoć w domu 03.05.22, 22:49
   Co pokazuje przyszłość w twojej sprawie.

   Odwrócona Gwiazda, to nawet podtopienie, zalanie wodą, trzeba uważać, możliwa choroba wykonawcy w trakcie realizacji zadania. Paź buław mówi o tym, że z tego powodu może być próba zamiany głównego fachowca na pomocnika, ale z tego będą tylko problemy, nie wolno się na to zgadzać, bo to będzie człowiek nierozsądny, slaby fachowiec, sknoci robotę. Sprawiedliwość mówi o tym, że nie warto zgadzać się na doraźne rozwiązania, bo to nic nie da jedynie zaszkodzi, będziesz musiała i tak od początku wszystko zaczynać, dopłacisz tylko do tego. całość układu mówi o tym, aby nie zgadzać się na żadne szybkie zmiany i zastępstwa innymi pracownikami, lepiej zmienić cały układ, niż potem bawić się w dochodzenie swoich praw. Fachowcy będą chcieli potem zwalić winę na ciebie, a sami do niczego się nie przyznają.
   • andgie Re: Wilgoć w domu 03.05.22, 23:28
    Akademia, zupelnie mnie wystraszylas sad Nie wiem, co robic, odwolac tego fachowca? Ale problem pozostaje. Dac zadatek i pilnowac? To jest jednoosobowa firma, moze jakiegos pomocnika tam sobie przyprowadzi, ale robote ma robic sam. Chce, zeby po prostu wykonal zadanie, zaplacic mu i miec problem z glowy.
    • akademia.magii Re: Wilgoć w domu 04.05.22, 00:04
     Spokojnie, jeżeli będzie to pod jego nadzorem, to będzie ok. Gdyby chciał zastąpić to kimś bez nadzoru, to bym się nie zgodził. Postaw warunek, że dajesz zaliczkę, ale pod warunkiem, że sam osobiście będzie to kontrolował. Odwrócona gwiazda to choroba, nieoczekiwane zmiany, które przynoszą kłopoty, również konieczność przekładania planów, zastój, nietrafione decyzje. Można sprytnie podpytać o jego stan zdrowia, zapytać czy ma dużo zamówień itd.
  • aprepopa Re: Wilgoć w domu 05.05.22, 15:11
   "Żadna mi się nie kojarzy z wilgocią , ale dziewiątka mieczy i piątka monet to takie sobie karty."

   A mnie zdaje się, że praktycznie nie ma lepszych kart, by zobrazować taki problem... Używasz Tarota Marsylskiego, ale przypomnij sobie obrazki na obu tych kartach z talii Waite´a... Te karty po czwórce, to problem wilgoci w ścianie, jak nic. Ja bym się cieszyła, że (akurat te) odwrócone, ale to zależnie, jak Ty postrzegasz te dwie karty w odwróceniu.... Powodzenia!
   • andgie Re: Wilgoć w domu 05.05.22, 18:03
    Aprepopa, Dzieki za odpowiedz. Jeśli problem będzie rozwiązany , to w porządku 🙂
    • aprepopa Re: Wilgoć w domu 05.05.22, 21:23
     Nie ma za co. smile Nie interpretowałam całości, tylko zwróciłam uwagę na ten aspekt 5 monet i 9 mieczy. Pozdrawiam
     • magdalena.1230 Re: Wilgoć w domu 15.05.22, 21:32
      Co jest powodem wilgoci w domu ?

      3 KIELICHY, 6 buław, 8 mieczy

      Krótko opiszę wilgoć jest spowodowana oknami , zwróc uwagę na okna czy woda się nie skrapla na oknach , czy okna , balkon są zabezpieczone gipsowanie , ale też okap o mocnym nawiewie żeby wyciągnąć parę podczas gotowania .
      Komin na 8 mieczy - test drożności kratek wentylacyjnych
      dodatkowo na 3 kielichy są farby z mikrocząsteczkami srebra, które są odporne na wilgoć, tworzą barierę przed rozwojem bakterii i grzybów,.      • andgie Re: Wilgoć w domu 16.05.22, 00:03
       Dzieki wielkie za wpis smile W miedzyczasie przyszli fachmani od okien i dachu, wykonali robote. Balkonu nie ma, ale okna domocowane. Komin poprawiony, choc majster powiedzial, ze za trzy, cztery lata trzeba bedzie znowu poprawic. No i trzeba pomalowac od wewnatrz specjalna farba.
       • magdalena.1230 Re: Wilgoć w domu 16.05.22, 00:27
        Farba specjalna jest dobra to dobrze radził fachowiec . Komin i okna na tych kartach oraz ta woda jakby się osadzała dlatego też o nawiewie pomyślałam żeby okap był albo kratki bo mur jako cegła się nie pokazał to nie te rzeczy czyli ściany , cegły . To okna i komin i ta farba to w to warto zaintwestować srebro chroni fajnie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka