bystra2000 05.10.06, 21:34 Z jaką częstotliwością odp.na zadane pytania? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gluby Re: Specjaliści z Centrum 05.10.06, 22:15 tyle ile moga ostatnio maja duzo pracy napisz do nich na emaila Odpowiedz Link Zgłoś
niepelnosprawni.info Re: Specjaliści z Centrum 06.10.06, 09:32 Witam Rzeczywiście ostatnio na forum bywam rzadziej i nie zawsze starcza mi czasu na przygotowanie odpowiedzi. W praktyce wiele zależy od przyjętych w danym powiecie zasad – spotykałem się z bardzo różnymi interpretacjami i rozszerzeniami tych przepisów. Na pewno w części powiatów dofinansowanie na likwidacje barier otrzymują osoby niewidome, nie wiem jak z epi. To co mogę zaproponować to by wystąpili Państwo w tej sprawie z opisem sytuacji i prośbą o interpretacje przepisów do Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (PCPR same często korzystają z jego wykładni) www.mps.gov.pl/index.php?gid=29 Poniżej przedstawiam przepisy w tej sprawie: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. § 2. Ze środków Funduszu mogą być finansowane w części lub całości następujące rodzaje zadań: 4) (4) likwidacja barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych, § 6. (9) O dofinansowanie ze środków Funduszu zadań, jeżeli ich realizacja umożliwi lub w znacznym stopniu ułatwi osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem, mogą ubiegać się: 1) na likwidację barier architektonicznych - osoby niepełnosprawne, które mają trudności w poruszaniu się, jeżeli są właścicielami nieruchomości lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości albo posiadają zgodę właściciela lokalu lub budynku mieszkalnego, w którym stale zamieszkują, 2) na likwidację barier w komunikowaniu się i technicznych - osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności. ps. zresztą przyznam, że na tym forum jest kilka osób dysponujących dużą wiedza w zakresie uprawnień osób niepełnosprawnych. Pozdrawiam ps2. namiar na Centrum: centrum@niepelnosprawni.info Odpowiedz Link Zgłoś