Dodaj do ulubionych

Così rischiamo l’ecatombe sociale!

21.11.20, 10:37
Wlosi sa bardzo dotknieci ekonomicznie przez pandemie i potrzebuja jak najemcy czynszu czy spragnieni wody pomocy finansowej Europy na rozruszenie ekonomii. W przeciwnym razie grozi im katastrofa socjalna i w tym swietle nie-do-zrozumienia wydaje sie blokada budzetu europejskiego pomocy ekonomicznym ofiarom pandemii przez Wegry i Polske mowi Luigi Visentini, sekretarz konferederacji europejskiej zwiazkow zawodowych (reprezentujacych 45 mln czlonkow z krajow europejskich).

Blokada budzetu europejskiego jest z wloska ricatto czyli szantazem na Europie by sie nie wtracala do wewnetrznych rozgrywek politycznych miedzy PiSem a aparatem sadowniczym w Polsce. Problemem jest, ze zakladnikami tego szantazu jest wielu malych przedsiebiorcow z Wloch, Hiszpanii czy Francji potrzebujacych na gwalt ekonomicznego wsparcia. A liczba tych, ktorzy stracili prace jest 20 mln wg. Visentiego a bedzie 40 mln.

Czy reforma systemu w sadowniczego w Polsce jest warta tego ricatto na potrzebujacych i dotknietych pandemia Europejczykow?

Osobiscie dosc watpie.

PF
Obserwuj wątek
  • felusiak1 Już nie muszę wyjaśniać 21.11.20, 18:43
   W Gazecie wisi artykul mowiacy o zamknieciu biura belgiskich regionow.
   To doskonala ilustracja standardow używanych przez lepszych i madrzejszych.
   Zamykamy bo uwazamy, bo ataki, bo wybryki.
   Takie same standardy obowiazywalyby przy przyznawaniu unijnych pieniedzy.
     • polski_francuz Re: Już nie muszę wyjaśniać 21.11.20, 21:41
      No coz, opinia wielu krajow europejskich n/t rzadow w Polsce jest negatywna. W szczegolnosci w podporzadkowywaniu sadownictwa wladzy wykonawczej.

      Czy te rzady patrza w przyszlosci i przyszlosc przygotowuja? Nie sadze. Sadze, ze prowadza Polske do nikad.

      PF
      • felusiak1 Re: Już nie muszę wyjaśniać 21.11.20, 22:04
       To jest obok tematu a nawet nie na temat. Ja piszę o mglistych standardach powiazania dotacji a praworzadnością. Kto ma badać praworzadność i wedlug jakiego wzorca. Jak widać w decyzji belgiskich regionow decydujaca role zagraly odczucia.
       Sadownictwo nie jest podporzadkowane wladzy wykonawczej nawet przy najlepszych checiach.
       Polska nie rózni się od innych europejskich krajow jesli chodzi o proces powolywania.
       A sedziowie powinni być powolywani przez organ pochodzacy z wyboru a nie przez mianowaną na stolki gabinetową koterię.
       I niech opozycja wygra wybory bo do tej pory zachowuje sie jak przedszkolne dzieci ktorym pilka wpadla za plot.
       • polski_francuz Re: Już nie muszę wyjaśniać 21.11.20, 22:11
        "I niech opozycja wygra wybory bo do tej pory zachowuje sie jak przedszkolne dzieci ktorym pilka wpadla za plot. "

        Z tym sie zgadzam. I to jest wazny issue. Bo na polskiej scenie politycznej widac tylko, czy sie chce czy nie, jedna tancerke. I mimo, ze tanczy kiepsko to nie widac innych.

        PF

        PF
       • eva15 Ma nie być alternatywy 21.11.20, 22:58
        felusiak1 napisał:

        > To jest obok tematu a nawet nie na temat. Ja piszę o mglistych standardach pow
        > iazania dotacji a praworzadnością. Kto ma badać praworzadność i wedlug jakiego
        > wzorca.

        No właśnie - wg jakiego wzorca, czyli wg jakiej legislatywy? Jest tu oczywistym, że podstawę prawną chcą dowolnie tworzyć politycy (czyli egzekutywa) wg aktualnie panującego ducha czasu i ideologicznych prądów.

        Zgoda na ten dyktakt zaprowadzi Polskę i Węgry prostą drogą do wymuszenia zgody na małżeństwa jednopłciowe, na adopcję przez nie dzieci no i przede wszystkim na otwarcia szeroko granic dla nowych cennych obywateli. Tego wymaga ideologicznie definiowana unijna praworządność. I dokładnie o to toczy się gra.

        EU wie, że dopóki nie wymusi na tych krajach posłuszeństwa, dopóty jej "progresywny, praworządny projekt" będzie zagrożony, również w krajach starej EU. Obecnie na forach niemieckich pełno jest wpisów ludzi zazdroszczących Polsce i Węgrom życia w normalnych warunkach, bez nożowników, ataków, zamachów, bez lęku wyjścia wieczorem na ulicę etc. Niemcy, którzy jeżdżą do Polski na urlop czują się tam tak, jak w Niemczech przed laty - spokojnie, bezpiecznie, kulturalnie, wszędzie jest czysto, żadnych no-go-areas. Oni o tym piszą...

        Merkel często mówi, że nie ma alternatywy. Jeszcze jest, ale ma nie być. I po to to wszystko.


        • polski_francuz Pokuta 22.11.20, 09:09
         "No właśnie - wg jakiego wzorca, czyli wg jakiej legislatywy? Jest tu oczywistym, że podstawę prawną chcą dowolnie tworzyć politycy (czyli egzekutywa) wg aktualnie panującego ducha czasu i ideologicznych prądów."

         Polska i Wegry przebywaly przez 44 lata pod okupacja ideologiczna i ekonomiczna Sowietow. Sa gdzie indziej mentalnie niz zachod Europy. Za kilka/nascie/dziesiat lat pewnie stana sie jak zgnili zapadnicy. Tyle, ze PiS sie zywi dzisiejszymi pogladami Polakow bo niezbyt rozumie co sie dzieje gdzie indziej.

         "Obecnie na forach niemieckich pełno jest wpisów ludzi zazdroszczących Polsce i Węgrom życia w normalnych warunkach, bez nożowników, ataków, zamachów, bez lęku wyjścia wieczorem na ulicę etc"

         Mysle, ze to jest, a wlasciwie byla, pokuta za masowe morderstwa w Polsce, na Bialorusi czy w Rosji. Pracujac w Niemczech ciagle sobie przypominalem, ze jestem Polakiem i ze drobne 40 lat temu mialbym prawo tylko by 7 klas skonczyc.

         No to idzmy dalej i zapytajmy sie jaka ma byc ta pokuta? Ano, wierze, ze Niemcy wychowaja wierzacych w Allaha na porzadnych Europejczykow. Nie wierze, ze sa to w stanie zrobic Francuzi, ktorzy mysla tylko o sobie. Nie mowiac o notorycznych balaganiarzach - Wlochach.

         Mozna im tylko zyczyc good luck!

         PF
         • herr7 Pan pokutuje? 22.11.20, 10:45
          polski_francuz napisał:

          > Polska i Wegry przebywaly przez 44 lata pod okupacja ideologiczna i ekonomiczna
          > Sowietow. Sa gdzie indziej mentalnie niz zachod Europy. Za kilka/nascie/dziesi
          > at lat pewnie stana sie jak zgnili zapadnicy. Tyle, ze PiS sie zywi dzisiejszym
          > i pogladami Polakow bo niezbyt rozumie co sie dzieje gdzie indziej.

          Okupacja sowiecka nie miała większego wpływu. Polska się zasadniczo różniła od innych państw komunistycznych. Zresztą w takich krajach jak Czechy wszystko wróciło bardzo szybko w stare koleiny po 90 r. Istnieje coś takiego jak charakter narodowy. Komuna nie miała na niego w Polsce większego wpływu. Inaczej było w Rosji, gdyż tam represje miały większą skalę. Chociaż i tak Rosja pozostała Rosją.


          > Mysle, ze to jest, a wlasciwie byla, pokuta za masowe morderstwa w Polsce, na B
          > ialorusi czy w Rosji. Pracujac w Niemczech ciagle sobie przypominalem, ze jeste
          > m Polakiem i ze drobne 40 lat temu mialbym prawo tylko by 7 klas skonczyc.
          >
          > No to idzmy dalej i zapytajmy sie jaka ma byc ta pokuta? Ano, wierze, ze Niemcy
          > wychowaja wierzacych w Allaha na porzadnych Europejczykow. Nie wierze, ze sa t
          > o w stanie zrobic Francuzi, ktorzy mysla tylko o sobie. Nie mowiac o notoryczny
          > ch balaganiarzach - Wlochach.

          Chyba im się to niezbyt udaje. Problemem nie są tylko Arabowie ale murzyni z Czarnej Afryki. Nie ma dla nich zbyt wiele możliwości pracy. A integracja jest kosztowna. Polska i Węgry jest karana za odmowę w przyjmowaniu uchodźców. Decyzję w tej sprawie podjęła Merkel, bez pytania się nikogo o zgodę. To jest główna przyczyna Brexitu.
          Rozwiązanie problemu jest proste. Należy aresztować kapitanów statków które szmuglują ludzi do Europy oraz blokować łodzie, które ich do Europy dostarczają z Turcji. Niestety problem tkwi w słabości polityków, którzy się boją wszelkiej maści obrońców praw człowieka. Z jakiegoś powodu uchodźcy nie szukają ratunku w Izraelu. Tam potraktowano by ich ołowiem.
          • polski_francuz Szlachcic na zagrodzie 22.11.20, 10:57
           "Polska się zasadniczo różniła od innych państw komunistycznych. Zresztą w takich krajach jak Czechy wszystko wróciło bardzo szybko w stare koleiny po 90 r. Istnieje coś takiego jak charakter narodowy."

           Jajn, czyli i tak i nie. Czechy byly liderem ekonomicznym przedwojennej Europy. Dzisiaj daleko im do tego. Co do Polski, to czuje, ze chcesz bym sie znow wstydzil mego szlachciurowego pochodzenia:) Jak w kazdym pochodzeniu sa w nim dobre (poczucie honoru) i zle (szlachcic na zgrodzie rowny wojewodzie) strony. Mysle, ze raczej nam brakuje ciagle tych 123 lat podleglosci.

           "Rozwiązanie problemu jest proste. Należy aresztować kapitanów statków które szmuglują ludzi do Europy oraz blokować łodzie, które ich do Europy dostarczają z Turcji."

           Grecy juz tak robia. Turcy ich namierzyli jak odsylaja emigrantow na pelne morze. Ale problemem, jak zwykle, nie sa objawy ale przyczyny. Emigracja wynika z krzyczacej nierownosci losow miedzy Europa i Afryka, z katastrofy klimatycznej dotykajacej Afryke...To jest issue. I tym trzeba sie zajac na serio.

           PF
           • herr7 Re: Szlachcic na zagrodzie 22.11.20, 12:01
            Nie sądzę. Zapomina Pan o osiągnięciach polskich pozytywistów, które miały miejsce w zaborze rosyjskim i niemieckim. Takich osiągnięć praktycznie nie było w zaborze austriackim, gdzie mieliśmy najwięcej wolności. Potrafi pan odpowiedzieć dlaczego? Galicja i Lodomeria zwana też do Głodomerią należała do najmniej rozwiniętych prowincji Austro-Węgier. Czyżby przypadek?

            Problem migracji można rozwiązać oferując Syrii pomoc w odbudowie, która została zniszczona w wyniku spisku państw Zachodu realizującego interes państwowy Izraela oraz Arabii Saudyjskiej, Turcji i kilku państw Zatoki Perskiej. Żaden z tych krajów nie jest przykładną demokrację, tak więc oszczędźmy sobie dyskusji na temat braku demokracji w Syrii. To jest zapewne kwota rzędu 20 mld $, co Unia może z łatwością unieść. Nie muszę chyba tutaj pisać, dlaczego żaden Borrell takiego rozwiązania nie zaproponuje.

            W przypadku Czarnej Afryki problem przekracza możliwości Europy. Przyczyny są dwie. Praktycznie żaden z tych krajów nie potrafił po uzyskaniu niepodległości zbudować sprawne państwo. Po drugie, eksplozja demograficzna która ma tam miejsce powoduje, że tamtejsze zasoby się szybko wyczerpią. Afryka cierpi na brak wody na większości obszaru, a tamtejsze gleby są przeważnie mało urodzajne. Jeżeli przeciętna kobieta rodzi tam 7-10 dzieci, z których do okresu rozrodczego przeżywa 5-8 to to musi to tworzyć problemy demograficzne, których nawet najsilniejsza gospodarka nie potrafi udźwignąć. Prawdą jest, że Unia nie ma poważnego programu dla Afryki, a taki powinien być. Należy przede wszystkim inwestować w edukację kobiet, gdyż to one zadecydują o przyszłości tego kontynentu.
            • polski_francuz Pozytywny kabel 22.11.20, 12:48
             "Nie sądzę. Zapomina Pan o osiągnięciach polskich pozytywistów, które miały miejsce w zaborze rosyjskim i niemieckim. Takich osiągnięć praktycznie nie było w zaborze austriackim, gdzie mieliśmy najwięcej wolności. Potrafi pan odpowiedzieć dlaczego? "

             Porozmawiajmy o literaturze. Pozytywista byl pan Glowacki i Jego "Lalka" jest wielkim utworem, ktory kazdy Polak dobrze zna. Skad sie wzial? Ano pewnie byl reakcje na kleske powstania styczniowego. Dzieki ktoremu Ruscy zyskali wielu inteligentnych ludzi z Polski na Syberii. Rosyjskie scierwa sie mscily na Polakach i trzeba sie bylo zastanowic skad ta porazka. Austrowegry nie byly az tak uciskajace i sa i byly bardziej burdeliczne. Nie byla takiego ucisku, porazek i zastanawiania sie skad one przychadza. Byl "Zielony Balonik", byl wielki pisarz i tlumacz Boy-Zelenski, byla jako-taka wolnosc.

             "Problem migracji można rozwiązać oferując Syrii pomoc w odbudowie"

             Analiza sluszna. Tyle, ze zapominasz o lysawym blondynie i o jego szachowych rozgrywkach. Wez i je pod uwage.

             Co do Afryki, to podzielam Twoje analizy. Dodalbym do nich projekt generacji elektrycznosci w Afryce przy pomocy ogniw fotowoltaicznych. Elektrycznosc mozna by sprzedawac w Europie. I tak i wilk afrykanski i europejska owca bylyby cale. A inwestycje bylyby w ogniwa i w kabel (licze na nadprzewodniki).

             PF
           • boomerang Re: Szlachcic na zagrodzie 22.11.20, 20:54
            Czechy byly liderem ekonomicznym przedwojennej Europy.

            Czechy odziedziczyły austriacki przemysł, samochodowy, zbrojeniowy, etc. Polacy dla odmiany odziedziczyli biedę w Galicji, bo Austriacy Galicją się nie interesowali, zostawili jej wolną rękę, stąd kwitła tam polska kultura (Kraków, Lwów), a przemysł był słaby.
         • yurek_1111 Re: Pokuta 22.11.20, 15:15
          PF : Ano, wierze, ze Niemcy wychowaja wierzacych w Allaha na porzadnych Europejczykow. 

          Na jakich dogmatach opierasz te wiare?
          Niemieckie doswiadczenia z wychowywaniem Turkow na porzadnych Europejczykow, raczej temu przecza bo pamietam czasy gdy tak się zmeczyli tym wychowywaniem, ze placili Turkom po 25 000 marek , za to by wyjechali z RFNu...
          • polski_francuz Re: Pokuta 22.11.20, 16:49
           "Na jakich dogmatach opierasz te wiare?"

           Bo im rak do pracy braknie. Turcy sa OK w Niemczech. Zarzuca sie im tylko (Sarrazin), ze maja maly ciag na wyksztalcenie. Ale i ten zarzut z tureckim Biontechem i jego szczepionka wspolnie z Pfizerem upadnie.

           PF
         • boomerang Re: Pokuta 22.11.20, 20:40
          Polska i Wegry przebywaly przez 44 lata pod okupacja ideologiczna i ekonomiczna Sowietow. Sa gdzie indziej mentalnie niz zachod Europy.

          Może ty przebywałeś pod okupacją ideologiczną Sowietów, jak mniejszość Polaków. Ja byłem z większością, która spoglądała na Zachód i to już w szkole podstawowej. Na Węgrzech było podobnie.
          • polski_francuz Re: Pokuta 22.11.20, 22:16
           "Może ty przebywałeś pod okupacją ideologiczną Sowietów, jak mniejszość Polaków. Ja byłem z większością, która spoglądała na Zachód i to już w szkole podstawowej. Na Węgrzech było podobnie. "

           Ja nie jestem tematem watku.

           PF
            • polski_francuz Re: Pokuta 23.11.20, 08:34
             Zaczelem watek n/t ktory wydaje mi sie wazny. Jest nim izolacja polityczna Polski na arenie miedzynarodowej. Mysle, ze to dotyczy tak czy inaczej kazdego kogo Polska obchodzi. A ze mysle jak mysle i argumentuje jak argumentuje to jest rzecz wtorna a nie podstawowa.

             Jak sie myle, to sie myle. Zdarza mi sie to niekiedy.

             A wiec, raz jeszcze, pisz na temat watku.

             PF
             • boomerang Re: Pokuta 23.11.20, 09:14
              Zaczelem watek n/t ktory wydaje mi sie wazny. Jest nim izolacja polityczna Polski na arenie miedzynarodowej.

              Histeryzujesz. Nie ma izolacji. Liczą się z nią.
       • czizus Re: Już nie muszę wyjaśniać 22.11.20, 09:55
        felusiak1 napisał:

        > To jest obok tematu a nawet nie na temat. Ja piszę o mglistych standardach pow
        > iazania dotacji a praworzadnością. Kto ma badać praworzadność i wedlug jakiego
        > wzorca.

        Wg takiego samego wzorca jak wszystko się bada w ustroju demokratycznym. Władza sądownicza powinna być wyraznie oddzielona od władzy wykonawczej, sądy powinny być absolutnie niezależne, tak samo jak prokuratura. A w Polsce nie jest,. . . . . . . , sędzia Tuleya został odsunięty od prowadzonych spraw i odebrano mu immunitet bo krytykował tzw. reformę sądownictwa, prokuratorka która oskarżała kierowcę(potem się okazało że to kierowca BOR-u) za wjechanie w tłum kobiet i narażenie ich na śmierć czy kalectwo została odsunięta od sprawy, zarzuty wobec bandyty który uderzył dziennikarkę GW we Wrocławiu zostały wycofane na polecenie z Wa-wy, Przyłębska ogłasza wyrok TK o aborcji w środku pandemii(niszcząc w ten sposób działający od lat kompromis) ale robi to na wyraznie polecenie szalonego Kaczyńskiego co doprowadza do protestów kobiet. Prokuratura ściga kobiety ale zostawia w spokoju bandytę Bąkiewicza, . . . - organizatora tzw. Marszu Niepodległości( w gruncie rzeczy zdominowanego przez bandytów i kiboli), organizatora bojówek które maja bronić kościołów, . . . ale jak się okazuje są uczeni posługiwania się bronią z ostrą amunicją(zupełnie jak terroryści), etc. I nic bo to "patrioci".
        W Polsce Ziobro ręcznie steruje prokuraturą, odsuwa jednych prokuratorów od pewnych spraw, innych powołuje a robi to jak mu się podoba i co jest dobre dla PIS a nie dla praworządności. Sędziowie są cały czas niezależni ale absurdalna i gigantyczna nagonka na sędziów, sprawa sędziego Tuleyi, sprawa sędziny Morawiec i innych pokazują patologie systemu i próby wpływanie na sędziów. Powołano sąd który ma sądzić sędziów ale został on skrytykowany przez TSUE. To są tylko przykłady ale widać nieprawidłowości gołym okiem w tym perfidne podporządkowywanie sobie przez Ziobrę całego systemu sprawiedliwości i jest to dość łatwe do zbadania i do zweryfikowania co też Komisja UE czyni i ma już dużą wiedzę n/t temat. Standardem w świecie zachodnim jest absolutna niezależność systemu sprawiedliwości w tym sądów od władzy wykonawczej a w Polsce już nie jest.
  • caesar_pl Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 21.11.20, 21:18
   Hans-Werner Sinn (ur. 7 marca 1948 w Brake) – niemiecki ekonomista, prezes instytutu badań nad gospodarką Ifo Institut für Wirtschaftsforschung w Monachium (od lutego 1999), profesor ekonomii (ekonomia i finanse publiczne) na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium (od 1984). Sam określa się jako ordoliberał w duchu Ludwiga Erharda.
   Na youtube jest wiele jego wystapien.O Makaronach mowi wprost - Wlosi jako narod sa duzo bogatsi niz Niemcy,mogli by bez problemu z wlasych oszczednosci,ktore przewyzszaja wartoscia wloski deficyt budzetowy, pomoc panstwu Wloskiemu,ale oszukuja,wyworza do Szwajcarii w walizkach miliardy Euro,Szwajcaria ma problemy graniczne z nimi.
   Ale Unia i Niemcy dalej laduja kase w Makaronow.
  • jorl Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 22.11.20, 17:13
   eva15 napisała:


   > Zgoda na ten dyktakt zaprowadzi Polskę i Węgry prostą drogą do wymuszenia zgody
   > na małżeństwa jednopłciowe, na adopcję przez nie dzieci no i przede wszystkim
   > na otwarcia szeroko granic dla nowych cennych obywateli.

   ja dotad slyszalem od Ostblokowcow a i od Ciebie droga Evo ze Merkel w tym slawetnym 2015 sierpien wrzesien zaprosila tych pare setek tysiecy uchodzcow bo ich lubila.
   A tu twierdzisz ze chcialaby Polsce, Wegrom jakas czesc im podrzucic. Wiec to jakas schizofrenia i u Ostblokowcow jak i u Ciebie droga evo. Bo

   1. albo chciala tych uchodcow miec w Niemczech i wtedy nie chcialaby sie z innymi krajami nimi podzielic wiec pizdzisz ze skutkiem ustapienia Polski i Wegier beda przyslani ci uchodzcy

   2. albo ich nie kochala ale wziela z innych powodow i aby ich ilosc w Niemczech zmniejszyc chciala oddac innym krajom.

   Wiem, pozostaniesz przy swojej schizofrenii i bedziesz twierdzila ze punkty 1 i z drugiego ta czesc o oddaniu sa sluszne.

   Ale to nieprawda, sluszny jest punkt 2. I Ostblokowcy klamia. Jak juz nie raz pisalem najlepiej bylo wtedy w 2015r sierp/wrzesien zamknac granice austriacko-wegierska i zobaczyc do jakich bestialstw posunie sie Orban. Bo mial przeciez te setki tysiecy u siebie.
   Wlasnie dlatego aby Wegrzy sie nie pokazali do jakich bestialstw sa zdolni Merkel otworzyla granice dla tych uchodzcow. Zakladala ze jakos ie sytuacja uspokoi jakos ich sie podzieli na duza w koncu Uniie. Ale pomylila sie, dostala szydercza i klamliwa odpowiedz od Ostblockowcow "Wzielas ich bo ich kochasz wiec sie mecz z nimi".
   Za taka bezczelnosc nalezy sie Ostblokowcom kopniaki i cos mi sie wydaja ze wlasnie sie do tego Unia zabiera.

   Nastepna sprawa jest geopolityczna. Unia, kraje Zachodu, te "stare" chca sie jednoczyc do panstwa federalnego. Polska glownie chce miec sojusz z USA a USA federalnej Unii oczywiscie nie chce. Pozbywamy sie Wielkiej Brytanii z Unii, ona by sie na to nie zgodzila, ale pozostaje Polska. I jako ze Polska ma dosc przypadkowego sojusznika w Wegrach aparatem prawnym Unii sie dotad nie dalo nakopac Polsce. Bo jednomyslnosc obowiazuje. No ale te zmiany z lipca na ktore sie Polska z chciwosci na kase za koronke zgodzila daje narzedzie w koncu i Polske postawic przed wyborem. Albo Unia albo USA.
   I ja uwazam ze to jest glowny powod tego co sie dzieje i uwazam ze wszystko jedno czy PiS czy inne PO w Polsce, sojusz z USA dla Polski dowolnej jest najwazniejszy i zadna liczca sie sila w Polsce od tego nie odstapi.
   Dla mnie papierkiem lakmusiwym jest stosunek do NS2. Nie ma sily politycznej w Polsce, nawet antypisowcy jak czuzis, w_k, pijaczna sa przeciw NS2. A 28-4=24 kraje Unii sa za NS2.
   Dlatego uwazam ze trzeba Polske z Unii albo wywalic albo zabrac jej wszelkie mozliwosci mienia wplyw na federalizacje Unii.
   Merkel mowi ze ten konflikt potrwa, zobaczymy jak bedzie.

   • jorl Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 22.11.20, 18:37
    jorl napisał:


    > Nastepna sprawa jest geopolityczna. Unia, kraje Zachodu, te "stare" chca sie je
    > dnoczyc do panstwa federalnego. Polska glownie chce miec sojusz z USA a USA fed
    > eralnej Unii oczywiscie nie chce. Pozbywamy sie Wielkiej Brytanii z Unii, ona b
    > y sie na to nie zgodzila, ale pozostaje Polska. I jako ze Polska ma dosc przypa
    > dkowego sojusznika w Wegrach aparatem prawnym Unii sie dotad nie dalo nakopac P
    > olsce. Bo jednomyslnosc obowiazuje.


    Tu wywiad z Patrykiem jakim, poslem tez w Unii:

    tvn24.pl/premium/patryk-jaki-o-premierze-wecie-i-aborcji-wywiad-arlety-zalewskiej-i-krzysztofa-skorzynskiego-4756672
    I pare cytatow z wypowiedzi Jakiego stamtad:

    W porównaniu do wielu osób, które biorą udział w tej dyskusji, czytam dokumenty i brałem udział we wszystkich możliwych debatach zamkniętych i otwartych w czasie tworzenia tego rozporządzenia (o powiązaniu unijnych funduszy z praworządnością - red.). Znam więc motywy osób, które je tworzyły i wszystkie dokumenty odsyłające. Z nich jasno wynika, że my i Orban jesteśmy celem...


    Zgadzam sie, wie z prac w Brukseli to.

    I dalej jego wypowiedz:

    I pokazują, że nie o sprawę chodzi, a o uderzenie w konkretne państwa. Polskę i Węgry, bo są konserwatywne, bo się stawiają jeśli chodzi o migrację, o lewacką agendę, jeśli chodzi o tworzenie superpaństwa europejskiego, itd.


    Ja bez czytania tych dokumentow to wiedzialem, pisze nie pierwszy raz to na forum. Poska nie chce superpanstwa wiekszosc chce.
    O migracji napisalem wyzej, trzeba bylo Wegry z tymi setkami tysiecy zostawic w tym 2015r.
  • felusiak1 Nienawiść odbiera rozum. 22.11.20, 20:31
   Panowie i panie dyskutanci postrzegają wszystko pzrez pryzmat nienawiści do kaczystow. Oto w ich mniemaniu kaczyści ukradli sady i podporzadkowali sobie prokuratorów. Jeden mysliciel wymyslił, ze prokuratorzy powinni byc niezalezni od wladzy wykonawczej. A to ci zlota mysl. Funkcjonariusze aparatu ścigania mieliby być niezalezni.
   A czy jest jakies miejsce na ziemi gdzie sa niezalezni? I co to znaczy "niezalezni"? Dam sobie reke odciąć, że nikt nie bylby w stanie sprecyzować na czym mialaby polegać niezalezność sądów.

   Wróćmy do tematu watku. Ponawiam pytanie. Kto i wedlug jakich kryteriow decydowalby czy praworzadność w Polsce jest przestrzegana?
   I dlaczego waszym zdaniem sposob powolywania czlonkow KRS jest niedemokratyczny a sposób powolywania czlonkow odpowiednika KRS w Hiszpanii jest dobry i nie przeszkadza brukselskij koterii?
     • polski_francuz Re: Nienawiść odbiera rozum. 22.11.20, 22:12
      "Polska nie ma tu żadnego znaczenia. PiS nie stoi po tej samej stronie co brukselska koteria zatem jest politycznym wrogiem."

      Z kim jest Polska? Nie jest z Bruksela, nie jest z Moskwa, nie jest z Bidenem...moze jest z Chinami?

      PF
      • eva15 Re: Nienawiść odbiera rozum. 22.11.20, 22:59
       Poolska jest w tej sprawie z Węgrami. To już ostatnie dwa kraje, które chcą się z uporem trzymać litery prawa i umów podpisanych w ramach EU. Reszta patrzy cynicznie na EU (gł. Niemcy) jako na dojną krowę i podpisze wszystko, co daje szybką kasę.
        • eva15 Re: Nienawiść odbiera rozum. 22.11.20, 23:38
         Od miesięcy na ulice wychodzą Bułgarzy. Wychodzą sami z siebie, bez podżegania via NGOs i innych zainteresowanych robieniem przewrotów. Oni wychodzą z czystej rozpaczy, bo mają wyjątkowo złodziejskie i bandyckie władze, proszą więc EU o pomoc. EU jest GŁUCHA. Czemu?
         Ano bo ten przez lud nazwany nastajaszczyj wor - Borisow wszystko, co EU chce przyklepuje. On zachowuje się jak w XVIII w. szlachta prowincjonalna, którą magnaci mogli do głosowania w Sejmie za grosze kupić.
         No i on ma klawe życie, a Polskę i Węgry stawia się pod pręgierzem praworządności.
         • polski_francuz Re: Nienawiść odbiera rozum. 23.11.20, 08:49
          "EU jest GŁUCHA. Czemu? Ano bo ten przez lud nazwany nastajaszczyj wor - Borisow wszystko, co EU chce przyklepuje. On zachowuje się jak w XVIII w."

          Bulgarzy, jak Grecy kiedys, wybrali skorumpowanego premiera. I przeciwko niemu teraz protestuja. I co ma EU teraz zrobic? Zdjac go? To by dopiero byl wrzask na calym swiecie. Jak masz pomysl jak rozsadnie zadzialac to napisz i moze, jakos dojdzie do EU.

          PF
       • polski_francuz Re: Nienawiść odbiera rozum. 23.11.20, 08:45
        "Polska jest w tej sprawie z Węgrami. To już ostatnie dwa kraje, które chcą się z uporem trzymać litery prawa i umów podpisanych w ramach EU."

        Ewa, Ty badz czlowiek, Ty sie popatrz co sie dzieje. Trybunal Konstytucyjny wydaje opinie n/t aborcji podczas pandemii i dziesiatki/setki tysiecy kobiet wychodzi na ulice. Sedzia Tuleya mowi, ze prawo polskie jest europejskie i go zawieszaja...itp, itd. Gdzie jeszcze sie takie rzeczy dzieja? Ostatnim ewenementem medialnym w/s sadownictwa bylo mianowanie przez prezia Stanow sedziny do Trybunalu Najwyzszego. Skad sie takie "decyzje" w Polsce biora? Pewnie stad, ze szef PiSu sie tylko i wylacznie na prawie zna i w prawie miesza.

        Na Wegrzech jest taka mala dyktaturka, z tego co rozumiem. I to tez tego czy innego razi. Ale az tak dobrze sytuacji tam nie znam by sie wpypowiadac.

        PF
    • czizus Re: Nienawiść odbiera rozum. 23.11.20, 10:40
     boomerang napisał:

     > Komuś nie jest w smak żeby Polska wybiła się na niezależność jaką miała 250 lat
     > temu.

     Niezależność? Masz na myśli doprowadzenie do upadku państwa i do rozbiorów? Taaaak, po zwycięstwie kontrreformacji w połowie XVII w. Polska poszła "swoja drogą" zadbała o suwerenność ale jednocześnie całkowicie odcięła się się od zachodu i wstrzymała jakiekolwiek reformy państwa co z czasem doprowadziło właśnie do rozbiorów. Zachodnie reformy i zasady, budowanie bogatego mieszczaństwa, . . . .etc. to były te obce wzorce, liczyły się te nasze, . . . . . .! W efekcie Oświecenie dotarło do nas z 80-letnim opóznieniem a rewolucja przemysłowa w ogóle nie dotarła co pogłębiło zacofanie. A to były te dwa wielkie żywioły kulturowo-społeczne które ukształtowały Europę. Polska w tym nie uczestniczyła , . . . . . . ale była suwerenna i "poszła własną drogą".
     PIS-patałachy a w szczególności jaskrawo antyzachodnia Polska Solidarna Ziobry idą dokładnie tą samą drogą i wymachują na lewo i prawo wytrychem pt. "suwerenność". Ale głupi lud wszystko kupi jak powiedział kiedyś J. Kurski.
     Ps. Polski interes narodowy to ścisła integracja z zachodem, głównie w ramach UE, . . . . . całkowite zaakceptowanie wartości zachodnich, budowanie wspólnoty interesów, . . . itd. A dlaczego? A dlatego że jesteśmy zbyt słabi żeby samotnie rozwijać się dynamicznie i utrzymać niepodległość w tym miejscu Europy w jakim jesteśmy. Każde działanie na rzecz rozbijania jedności europejskiej jest wspierane przez Kreml a uczestniczy w tym Polska Solidarna Ziobry i sekta Ordo Juris. To zdrada polskiej racji stanu.

     Nizle to opisała D. Wielowiejska.
     wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26528306,przelew-w-imie-boze-ziobro-ordo-iuris-szef-rosyjskich-kolei.html
     O tę suwerenności ci chodzi??????
   • eva15 Nienawiść odbiera rozum. Ja sobie wypraszam! 22.11.20, 22:42
    felusiak1 napisał:

    > Panowie i panie dyskutanci postrzegają wszystko pzrez pryzmat nienawiści do kaczystow.

    Jestem bodaj jedyną panią/kobietą w tej dyskusji. Więc jeśli i do mnie pijesz, to wypraszam sobie. Najwyraźniej nie czytasz (uważnie) moich postów. Nigdy nie analizuję sytuacji w Polsce przez pryzmat nienawiści do kaczystów. Ja w ogóle żadnej nienawiści do nich nie odczuwam, więc takich postów u mnie nie znajdziesz.
   • czizus Re: Nienawiść odbiera rozum. 23.11.20, 10:48
    felusiak1 napisał:


    > Wróćmy do tematu watku. Ponawiam pytanie. Kto i wedlug jakich kryteriow decydow
    > alby czy praworzadność w Polsce jest przestrzegana?


    To juz jest czynione przez Komisję Europejską UE. Wszystkie kraje UE są badane pod kątem przestrzegania praworządności w taki sam sposób, stosując identyczne kryteria i są opracowywane raporty n/t temat.

    Ostatni ukazał się 30.09.2020 r.
    wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-komisja-europejska-opublikowala-pierwszy-raport-na-temat-pra,nId,4763796
  • engine8 Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 22.11.20, 21:20
   To jest podobnie jak nasi Demokraci proponuja w kongresie pakiety dla pomocy biednych i poszkodowanych przedsiebiorstw wiedzac z gory ze w formie i tresci jakiej proponuja to nie przejdzie.
   No ale to bezpieczne podejscie bo sie po pierwsze "kopnie puszke przed siebie" i na jakis czas kasy nie wyda i mozna ciagle dyskutowac a po drugie mozna za to winic tych bez serca co "blokuja".
   No i jakby sie udalo ze przejdzie to bylby dopiero sukces.
   • felusiak1 Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 22.11.20, 22:14
    Obama w 2008 przed wyborami mówil o amnestii dla nielegalnych głównie latynosów. Potem wygral wybory o mial wiekszość w Kongresie i mógl przepchnac co dusza zapragnie ale już nie mowil o amnestii. W 2010 stracil Izbe Reprezentantow i niespodzianka. Znowu zaczął o amnestii. Z tego wniosek, ze im jest potrzebna rozmowa o amnestii ale nie amnestia. To jest temat do politycznej propagandy a nie do zalatwienia.
     • felusiak1 Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 22.11.20, 23:18
      I tak i nie. Polityka jest wszedzie taka sama. Ludzkie przywary są takie same. Msciwość to cecha ludzka a nie europejska lub amerykańska. Udalo sie poskromić w lochow i austriakow a te dwa kutasy sie nie dają.
      Przeraża mnie, że ty, wyksztalcony człowiek nic z tego nie rozumiesz. Nie potrafisz połączyć kropek.
      Jedyne niezależne sądy to amerykańskie sady fedralne. Sedzia jest mianowany dozywotnio i nie mozna go zdjać. Mize być impeached ale to proces wymagajacy 67 głosow w Senacie. Zatem nielatwo.
      Jednak ci niezalezni sedziowie maja swoje poglady i fobie i to widac. I nic nie mozna zrobić.
      Innymi slowy uzaleznianie przyznania dotacji od mgliście definiowanej praworzadności jest jawnym naruszeniem praworzadności. Państwo nie moze być poddane administracyjnej karze wymyślonej przez mianowanych nominatow wypelniajacych polecenia mocodawcow.
      • eva15 Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 22.11.20, 23:47
       Ta "praworządność", którą chce narzucić EU jest kategorią ideolgiczną, zgodną z aktualnym duchem czasu.
       Jeszcze ca 10 -15 lat temu większość państw unijnych nie uznawała małżeństw homoseksualnych. Czy te kraje były wówczas niepraworządne?
        • eva15 Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 00:17
         Nie sądzę. Zachód, a przynajmniej Niemcy, bo na tych trochę się znam, więc mogę mówić, rozwija się w kierunku odwrotnym do Chin. Jeszcze 20-30 lat temu wszyscy Chińczycy byli zmuszeni jeździć na rowerach, auta były tylko dla bonzów partyjnych. Wszystko było państwowe- domy, sklepy, fabryki. Chińskie komuchy zrozumiały, że tą drogą nigdy nie wyjdą z nędzy i z pozycji słabego kraju 3-świata.

         Niemcy uparli się zniszczyć swój przemysł samochodowy, przemysł w ogóle. Zieloni chcą
         zakazu aut i masowej przesiadki na rowery, co bardziej radykalni żądają wywłaszczenia i upaństwowienia nieruchomości i firm. Firmy powinny produkować wg z góry ustalonych planów.

         Wątpię, czy Niemcy zmieniający się dobrowolnie w Chińczyków sprzed 30 lat , będą obecnym Chińczykom bić brawo. Przecież ci aktualni Chińczycy to zaprzeczenie ich obecnej niemieckiej drogi "rozwoju".
         Trudno sobie wyobrazIć, że Niemcy jeżdżący już tylko na rowerach, będą bić brawo chińskim autom:-).
         • polski_francuz Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 09:55
          "Niemcy uparli się zniszczyć swój przemysł samochodowy, przemysł w ogóle. Zieloni chcą
          zakazu aut i masowej przesiadki na rowery, co bardziej radykalni żądają wywłaszczenia i upaństwowienia nieruchomości i firm. Firmy powinny produkować wg z góry ustalonych planów
          . "

          Przechodza na naped elektryczny. To jest prawdziwa rewolucja i jej horyzont to tylko 10-15 lat. A ogolnie to elity polityczne zrozumialy, ze jestesmy w przededniu katastrofy klimatycznej i staraja sie cos zrobic.

          BTW zielona Analena Baerbock z kumple Habeckiem beda przyszlymi wicekanclerzem(yna)/waznym ministrem. Zieloni dochodza wraz z CDU do wladzy. W moich oczach to nienajgorsze rozwiazanie.

          "Wątpię, czy Niemcy zmieniający się dobrowolnie w Chińczyków sprzed 30 lat , będą obecnym Chińczykom bić brawo. Przecież ci aktualni Chińczycy to zaprzeczenie ich obecnej niemieckiej drogi "rozwoju".

          Bylas w Holandii? Widziales ile tam rowerow? Tedy ida Niemcy. Jak dla mnie OK.

          PF
          • boomerang Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 20:58
           Bylas w Holandii? Widziales ile tam rowerow? Tedy ida Niemcy. Jak dla mnie OK.

           Niemcy żeby iść holenderską drogą musiałyby się najpierw porządnie skurczyć. Niewielu Niemców ma krzepę Jorla na to żeby jeździć rowerem z Berlina do Frankfurtu nad Menem.
  • jorl Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 10:32
   polski_francuz napisał:

   > "Polska nie ma tu żadnego znaczenia. PiS nie stoi po tej samej stronie co br
   > ukselska koteria zatem jest politycznym wrogiem
   ."
   >
   > Z kim jest Polska? Nie jest z Bruksela, nie jest z Moskwa, nie jest z Bidenem.
   > ..moze jest z Chinami?
   >
   > PF


   Acha, nie jest Polska z Bidenem. Dlaczego nie napisales ze nie jest z USA drogi PF? A dokladnie dlaczego nie napisales ze nie jest z USA z Polska?

   A wiec USA zawsze bedzie z Polska, jesli jacys politycy polscy mysla ze Biden gorszy dla Polski jak Trump to po prostu wynika u nich z malej wiedzy geopolitycznej.

   Gdzie jest zbieznosc interesow Polski i USA? USA nie chce aby Unii sie jednoczyla az do panstwa federalnego. To jest podstawowa sprawa dla USA. Wystarczy nawet poczytac naszych forumowych jankesow, mamy dwie grupy, pro Trumpowskie, f1, e8 m6 i innych troche, mamy pro Bidenowskiego bmc. I obydwa obozy sa przeciw jednoczenia sie Unii do federalnego panstwa.
   A ze USA jest silnym panstwem wiec trzeba Polske solidnie skopac bo inaczej sie od USA nie odlaczy. Albo Polska zostawic sama. Wtedy tez nie bedzie mogla szkodzic Unii. Sadze ze polscy üolitycy nie zmienia pogladow, niewazne jacy, czy PiS cz PO czy jacys inni, wiec pozostaje Polska obejsc. Jak ta zagrode takiego co nie chcial jej sprzedac tym co autostrade buduja wiec w konci autostrade zbudowano tak ze jeden pas biegnie z jednej strony tej zagrody a drugi z drugiej. I zagroda gnije.

   www.fakt.pl/pieniadze/finanse/chiny-uparla-sie-ze-nie-sprzeda-domu-wiec-wybudowali-autostrade-wokol-niego/hh7wnw1

   Powodzenia
  • jorl Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 10:47
   eva15 napisała:

   > Nie sądzę. Zachód, a przynajmniej Niemcy, bo na tych trochę się znam, więc mogę
   > mówić, rozwija się w kierunku odwrotnym do Chin.

   Mieszkasz w Niemczech ale sie nie znasz. Conajniej nie znasz sie na przemysle ale zabiersz wlasnie na ten temat glos droga evo.   >Jeszcze 20-30 lat temu wszysc
   > y Chińczycy byli zmuszeni jeździć na rowerach, auta były tylko dla bonzów party
   > jnych.

   Nie byli zmuszeni jezdzic na rowerach b im specjalnie samochodow niedawano a dlatego ze produktywnosc ich spoleczenstwa byla taka mala ze rowery glownie mogli produkowac a samochodow malo.   >Wszystko było państwowe- domy, sklepy, fabryki. Chińskie komuchy zrozum
   > iały, że tą drogą nigdy nie wyjdą z nędzy i z pozycji słabego kraju 3-świata.

   Komunizm, gospodarka panstwowa, malo produktywna ale Ty ja lubisz. zreszta w niej pracujesz.


   > Niemcy uparli się zniszczyć swój przemysł samochodowy, przemysł w ogóle.

   Alez bzdura! Ja wiem ze w przemysle samochodowym sa placze bo jak sie zaczyna wprowadzac produkcje samochodow elektrycznych to np. produkcja skrzynek biegow czy silnikow, a sa skaplikowane, znika. Wiec ci ludzie co przy tym pracowali i dobrze zarabiali boja sie o przyszlosc. Ale taka jest kolej Swiata, postep wymaga zmian i trzeba nadazac za zmianami. Jak samochody elektryczne beda wymagaly mniej pracy ludzkiej potrzebwac do produkcji to tylko dobrze dla ogolu. Efektywniejsza gospodarka wtedy jest.
   Poza tym sama produkcja samochodow to maly % przemyslu niemieckiego przymysl maszynowy w Niemczech jest podstawa. I ten jest i bedzie.
   Do tego dochodzi, decyzje zapadly, budowa przemyslu polprzewodnikowego w Europie czyli w duzej mierze w Niemczech. HighTech przemyslu. Dodam ze to nie jest IT co kochasz bo nie rozumiesz przemyslu i w tym zakresie.


   >Zielon
   > i chcą
   > zakazu aut i masowej przesiadki na rowery,

   Ja od 20 lat nie mam samochodu, roweru tez te 20 lat nie mialem, jezdzilem srodkami komunikacji miejskiej, pociagami, samolotami, taxi.
   Rower kupil wlasnie ale nie po to aby jezdzic po miescie, kupilem bo zamierzam zapakowac go bagazem i Weltreise zrobic nim. Tylko covid mnie zatrzymal niestety.   > co bardziej radykalni żądają wywłasz
   > czenia i upaństwowienia nieruchomości i firm.

   Idiotyzm. Kapitalizm zostanie.

   > Firmy powinny produkować wg z gór
   > y ustalonych planów.

   Nastepny idiotyzm, kapitalizm ma sie i bedzie sie mial w Niemczech dobrze. nawet jak sie to Tobie nie podoba bo sie Tobie wlasnie komunizm czyli gospodraka panstwowa podoba. Nieraz to stwierdzalas ale masz i tu schizofrenie.
   • jorl Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 11:02
    eva15 napisała:
    >Zielon
    > i chcą
    > zakazu aut i masowej przesiadki na rowery,

    Dodam ze sie zawsze smialem z ludzi co jezdzili rowerami w miescie. Oni jezdzili rowerami dlateg ze mieli samochody woleli zaoszczedzic na jakis trasach i benzyne i oplaty za parking i siadali wtedy na rower. A siadali na rower bo kupic bilet na autobus czy metro bylo im za drogo.
    Ja mialem zawsze bilety miesieczny na wszystko na caly Berlin, teraz mam taki na Berlin i Brandenburgie. Wszystko, metro, autobusy SBahny itd. W dowilnym misteczku w Brandenburgi tez.
  • jorl Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 10:57
   czizus napisał:


   > PIS-patałachy a w szczególności jaskrawo antyzachodnia Polska Solidarna Ziobry
   > idą dokładnie tą samą drogą i wymachują na lewo i prawo wytrychem pt. "suwerenn
   > ość". Ale głupi lud wszystko kupi jak powiedział kiedyś J. Kurski.
   > Ps. Polski interes narodowy to ścisła integracja z zachodem, głównie w ramach U
   > E, . . . . . całkowite zaakceptowanie wartości zachodnich, budowanie wspólnoty
   > interesów, . . . itd.

   No to mamy test na ten Twoj drogi czuzisie zrozumienie Unii. Jak wiadomo Unia chce NS2, ogromna wiekszosc krajow Unii tego tez . Ty tez chcesz NS2? Czy jednak tu nie? jak nie to gdzie solidarnosc Unijna? Acha wolisz tu solidarnosc polsko amerykanska, wroga unijnej? No widzisz wiec sie do Unii tak samo jak Ziobro nie nadajesz.
   I mysle ze stara unia tez to wie. Wiec wszystko jedno czy PiS czy PO czy ktos inny. Won z Unii, najpierw zabrc subwencje. A ze po zabraniu subwencji przestaniecie wplacac do Unii wlasnych skladek czyli zlamienie prawa Unii to wano z Unii.

   • czizus Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 14:56
    jorl napisał:


    >
    > No to mamy test na ten Twoj drogi czuzisie zrozumienie Unii. Jak wiadomo Unia c
    > hce NS2, ogromna wiekszosc krajow Unii tego tez . Ty tez chcesz NS2? Czy jednak
    > tu nie? jak nie to gdzie solidarnosc Unijna? Acha wolisz tu solidarnosc polsko
    > amerykanska, wroga unijnej?

    Moje zrozumienie UE jest europejskie kacapski trollu. NS2 to projekt polityczny i UE nie popiera matołku tego projektu. Rządy też nie koniecznie, . . . . . , popierają natomiast różne firmy europejski bo chcą zarobić. Taka uroda kapitalizmu. Ale już rząd niemiecki jest mocno podzielony i wielu przedstawicieli CDU jest przeciwna. Generalnie chodzi o to żeby Europa nie uzależniała się zbyt mocno od Rosji bo Rosja to wróg Europy co udowadnia każdego dnia. Amerykanie maja rację że blokują tę rurę bo z jednej strony bronią Niemiec, Holandię, Włochy, . . . . w ramach NATO, z kolei ci nie zwiększają wydatków na obronę(po co skoro USA ich bronią) a jednocześnie chcą uzależniać Europę od bandyckiego i całkowicie niewiarygodnego kraju jakim jest Rosja co może się skończyć zle dla Europy. USA już dwa razy broniły Europy przed bandyckim krajem, więc mają doświadczenie!!!

    Ps. Rosję putinowską należy izolować od UE bo to bandycki kraj. Chyba, że stanie się krajem demokratycznym, . . . . . to bardzo proszę. Amerykanie na szczęście właściwie odczytują intencje wroga Europy.
    Więc ja jestem za obroną i wzmacnianiem Europy a nie za wpychaniem jej w łapy wroga. Jednym z podstawowych elementów tego wzmacniania matołku kremlowski jest wzmacnianie relacji europejsko-amerykańskich na wszystkich szczeblach również militarnych i mam nadzieję będzie to miało miejsce za prezydentury Bidena. A na Rosję należy nakładać kolejne sankcje, . . . . jak to wypada czynić w przypadku kraju bandyckiego.
    To kiedy zwrócicie Krym Ukrainie?
  • de_oakville Ciekawy watek 23.11.20, 12:16
   Przeczytalem wszystkie wpisy w tym watku i ogolnie biorac, najbardziej zgadzam sie z opiniami Czizusa i Polskiego Francuza. Ponadto jest dla mnie rzecza oczywista, ze USA, choc tak bardzo roznia sie od Europy, sa Europie znacznie blizsze i mentalnie i kulturowo od Rosji. Tacy dyskutanci jak Jorl, antyamerykanski i wrogi Ameryce do szpiku kosci, chce widziec Unie Europejska jako wroga USA i vice versa natomiast jako przyjaciela i sojusznika Rosji. Natomiast krajem najbardziej zainteresowanym w oderwaniu Polski od Unii Europejskiej jest wlasnie Rosja. Oderwac owce od stada, zeby ja pozrec to marzenie kazdego wilka. I wielu ludzi powiazanych z PiSem jest rowniez, jak sie okazuje, powiazanych roznymi interesami z Rosja. Rosja to nie jest wprawdzie potega gospodarcza na tak wielka miare, jaka moglaby potencjalnie byc, ale jest to potega szpiegowska, potega makiawelistycznych intryg i "krecich" podkopan istniejacych porzadkow w innych krajach, zwlaszcza slowianskich, takich jak Polska. Czesto slyszy sie ("nie ma dymu bez ognia"), ze rozni "pozyteczni idioci", takze politycy, jezdzili do Rosji i brali udzial w licznych "orgiach" tam organizowanych, a teraz boja sie szantazu, tego, ze pokaza ich w taki sam sposob jak niejaki ksiadz Lisowski w filmie "Kler" mogl pokazac "hierarche" Mordowicza w roli "prosiaczka", kiedy ten ostatni sprowadzil sobie prostytutke. A potem, w stroju biskupim, wyglaszal przemowienie do wiernych ze slowami:

   "Kiedy przychodzilo mi cierpiec za wiare, a przychodzilo (!), nie raz i nie dwa razy..."

   Zalaze sie, ze wielu forumowcych "folksdojczow" tylko podszywa sie pod takowych, naprawde bedac wyrazicielami interesow Rosji. Sklocenie Polakow i Niemcow oraz odnowienie dawno zasklepionych ran, to jeden z ich glownych celow. Internet to dla nich jeszcze lepsza "trybuna propagandowa" od "Trybuny Ludu" albo "Prawdy". A jesli jakis wysoki "bonza" kosciola katolickiego nosi sutanne i biskupia czapke to nie oznacza wcale, ze ten stroj wyraza prawde o jego duszy. Lawrence of Arabia - Anglik, jezdzil w stroju arabskim na wielbladzie oddajac cala dusze i serce dla interesow Anglii, a nie dla interesow Arabow.
   • boomerang Re: Ciekawy watek 23.11.20, 20:48
    rozni "pozyteczni idioci", takze politycy, jezdzili do Rosji i brali udzial w licznych "orgiach" tam organizowanych, a teraz boja sie szantazu

    Mógłbyś wymienić takich polityków? Do Moskwy jeździł Jaruzelski, Kwaśniewski, Miller, Korwin-Mikke, Kopacz i Tusk. Czy wszystkich wymieniłem? Kwaśniewski nawet tam studiował. Lech Kaczyński był zaproszony do Moskwy przez Miedwiediewa w marcu 2010, ale zamiast do Moskwy poleciał do Katynia.
    • lubat Re: Ciekawy watek 24.11.20, 10:19
     boomerang napisał:

     > Kwaśniewski nawet tam studiował.

     Jeśli wszystko inne, co piszesz, jest tak samo prawdziwe, to oszczędź sobie roboty.
     Kwaśniewski nie tylko nie studiował w Moskwie czy gdziekolwiek indziej w ZSRR, ale nawet w Polsce formalnie nie ukończył ich - nie przystąpił do egzaminu magisterskiego. Co nie odbiera mu mądrości. Znam profesorów głupszych od niego.
      • czizus Re: Ciekawy watek 24.11.20, 12:31
       boomerang napisał:

       > W Polsce nie przystąpił do egzaminu magisterskiego, gdyż wyjechał o Moskwy właś
       > nie robić studia na prestiżowym uniwersytecie dla dyplomatów.

       No popatrz a mimo to wprowadził Polskę do UE i do NATO dzięki czemu Polska wyrwała się z rosyjskiej dominacji i dokonała skoku cywilizacyjnego. Kaczyński, Ziobro i Macierewicz wyprowadzają nas z UE co niechybnie skończy sie powrotem do rosyjskiej dominacji a do NATO nigdy by nas nie wprowadzili przy takiej polityce.

       • polski_francuz Iloraz inteligencji 24.11.20, 12:37
        "Kaczyński, Ziobro i Macierewicz wyprowadzają nas z UE co niechybnie skończy sie powrotem do rosyjskiej dominacji a do NATO nigdy by nas nie wprowadzili przy takiej polityce"

        Obawiam sie, ze ci politycy nie sa zbyt inteligentni, nie znaja jezykow, nie czytaja gazet. Umieja sie utrzymac u wladzy w Polsce, ale nie potrafia ja prowadzic w lepsza przyszlosc.

        Coz mozna na to poradzic?

        PF
      • lubat Re: Ciekawy watek 24.11.20, 16:14
       boomerang napisał:

       > W Polsce nie przystąpił do egzaminu magisterskiego, gdyż wyjechał o Moskwy właś
       > nie robić studia na prestiżowym uniwersytecie dla dyplomatów.

       Nie wiem, skąd bierzesz te bzdury. W Polsce nie przystąpił do egzaminu magisterskiego, bo już wcześniej zaczął robić karierę polityczną, najpierw w Gdańsku, a potem w Warszawie - członek Zarządu Głównego ZSMP. Poza tym pod koniec lat 70-ch wyjazd do Moskwy był dla ambitnych działaczy partyjnych czy młodzieżowych passe. Oni wyjeżdżali na stypendia do USA lub WB - (Cimoszewicz, Rosati, Balcerowicz).
       • boomerang czy money.pl to niewiarygodny portal? 24.11.20, 18:08
        W 1979 r. KC PZPR wysłał go na roczne studia do Moskwy, na Wydział Dziennikarstwa Międzynarodowego w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych przy MSZ, który ukończył z sukcesem uzyskując dyplom nr 1792 z dnia 20 czerwca 1980 r.

        www.money.pl/gospodarka/politycy/kwasniewski,aleksander,polityk,653.html
        • lubat Re: czy money.pl to niewiarygodny portal? 24.11.20, 20:48
         boomerang napisał:

         > W 1979 r. KC PZPR wysłał go na roczne studia do Moskwy, na Wydział Dziennika
         > rstwa Międzynarodowego w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynaro
         > dowych przy MSZ, który ukończył z sukcesem uzyskując dyplom nr 1792 z dnia 20 c
         > zerwca 1980 r.

         >
         > www.money.pl/gospodarka/politycy/kwasniewski,aleksander,polityk,653.html


         Money jest wiarygodny, szkopuł w tym, że on zacytowanego fragmentu nie opublikował. Tak z ciekawości wpisałem go w wyszukiwarkę i okazuje się, że powielają to szowinistyczne media, daleko na prawo od PiS, dla których Kwachu to Żyd ożeniony z Żydówką i zdrajca Polski.
         Nie potwierdzają tych "studiów" także źródła rosyjskie, chociaż bardzo lubią przypominać radzieckie "łatki" wszystkim politykom zagranicznym.
  • jorl Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 16:37
   czizus napisał:


   > Moje zrozumienie UE jest europejskie kacapski trollu.

   No i nastepne pol roku bedzie wisiala moja stopka z och jak slusznymi Twoimi slowami drogi czuzisie. Dodam ze to jedyne sluszne Twoje slowa.

   Nie potrafisz bez chamstwa, prawda?
   > NS2 to projekt polityczny
   > i UE nie popiera matołku tego projektu. Rządy też nie koniecznie, . . . . . ,
   > popierają natomiast różne firmy europejski bo chcą zarobić. Taka uroda kapital
   > izmu.

   Schizofrenia u Ciebie drogi czuzisie bo:
   1. Jak jest polityczny to musza sie rzady nim zajmowac.
   2. jak jest gospodarczy to tylko firmy.

   Wiec jak?

   >Ale już rząd niemiecki jest mocno podzielony i wielu przedstawicieli CDU
   > jest przeciwna. Generalnie chodzi o to żeby Europa nie uzależniała się zbyt moc
   > no od Rosji bo Rosja to wróg Europy co udowadnia każdego dnia.

   Jakos bez ogromnych amerykanskich sankcji na Europe by NS2 napewno juz dzialal. Teraz jest tylko sprawa jak te sankcje amerykanskie tak skontrowac, aby USA sie z tych sankcji wycofala.
   Ja mysle ze jedna z tej kontry europejskiej sa wlasnie zabranie Polsce subwencji unijnych. Niech was USA utrzymuje.   > Amerykanie maja
   > rację że blokują tę rurę bo z jednej strony bronią Niemiec, Holandię, Włochy, .

   Wlasnie to pisalem, PiS PO czy jak to tam wszyscy jestescie tacy sami w waznej dla Unii sprawie. Wiec nawet zmiana rzadu w Polsce niczego nie zmieni.
   Dlatego pieniadze beda wam zabrane.

   > . . . w ramach NATO, z kolei ci nie zwiększają wydatków na obronę(po co skoro
   > USA ich bronią) a jednocześnie chcą uzależniać Europę od bandyckiego i całkowic
   > ie niewiarygodnego kraju jakim jest Rosja co może się skończyć zle dla Europy.
   > USA już dwa razy broniły Europy przed bandyckim krajem, więc mają doświadczeni
   > e!!!

   Chcesz byc madrzejszy od moich i europejskich politykow drogi czuzisie? No, no, niezle chloptysiu. Do piaskownicy najpierw maszeruj.

   Najperw to mamy francuskie sily nuklearne, trzeba jeszcze niemieckie stworzyc, USA nie bedzie potrzebna do niczego. OK, wojska amerykanskie beda siedzialy w Polsce ale Polska bedzie wygladala jak ta chalupa :

   www.fakt.pl/pieniadze/finanse/chiny-uparla-sie-ze-nie-sprzeda-domu-wiec-wybudowali-autostrade-wokol-niego/hh7wnw1

   Nikt, nawet ta straszna Rosja na was nie napadnie, bedziecie mieli korpus uzbrojonych po zeby jankesow, jankesowskie jakies rakiety z glowicami jadrowymi, tylko ze Unii sie od was odlaczy. Taki skansen w Europie bedziecie.
   Wlasnie w tym kierunku sie Polska posuwa. Z wlasniej woli i to kaczynskich i antykaczynskich.


   > Ps. Rosję putinowską należy izolować od UE bo to bandycki kraj. Chyba, że stan
   > ie się krajem demokratycznym, . . . . . to bardzo proszę. Amerykanie na szczęś
   > cie właściwie odczytują intencje wroga Europy.
   > Więc ja jestem za obroną i wzmacnianiem Europy a nie za wpychaniem jej w łapy
   > wroga. Jednym z podstawowych elementów tego wzmacniania matołku kremlowski jest
   > wzmacnianie relacji europejsko-amerykańskich na wszystkich szczeblach również
   > militarnych i mam nadzieję będzie to miało miejsce za prezydentury Bidena. A na
   > Rosję należy nakładać kolejne sankcje, . . . . jak to wypada czynić w przypad
   > ku kraju bandyckiego.

   A taki Makron uwaza inaczej. Byl niedawno u Baltow i im tlumaczyl aby przestali tak na Rosje wrzeszczec ale wiem, nie pomoglo. Ach ci ostblokowi politycy, madrzy jak cholera.

   > To kiedy zwrócicie Krym Ukrainie?

   Pytasz kiedy Rosja podaruje Ukrainie Krym? Mysle ze przylaczy Rosja Ukraine i wtedy bedzie wszystko zalatwione.
   • czizus Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 17:54
    jorl napisał:    > Ja mysle ze jedna z tej kontry europejskiej sa wlasnie zabranie Polsce subwencj
    > i unijnych. Niech was USA utrzymuje.

    Ha!, ha! Chciałbyś matołku żeby rosyjskie trolle zabrały nam środki unijne ??? Nic z tego a Niemcy dogadają się z nami bo im na Polsce zależy. A kacapskie trolle na drzewo - tam wasze miejsce!!!! I to biegusiem!
   • jorl Re: Così rischiamo l’ecatombe sociale! 23.11.20, 18:15
    czizus napisał:


    > Moje zrozumienie UE jest europejskie kacapski trollu. NS2 to projekt polityczny
    > i UE nie popiera matołku tego projektu.

    Dodam, tak u mnie w Niemczech mowiono, ze z 28 krajow unii 4 kraje nie popieraja NS2 a 24 tak.

    Jakie nie popieraja, jakos nie czytalem ale mysle ze Polska i Baltowie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka