Dodaj do ulubionych

Z poczciwca multimilioner

23.01.21, 09:47
Zaplakalem gorzko dostajac raz jeszcze epitet poczciwca. I zaczalem goraczkowo kompinowac jak stac sie szybko milionerem. A jeszcze lepiej multimilionerem. A ze emigranci ufaja innym emigrantom to zerknelem czy Tusk (oh pardon Musk) nie zechcialby sie podzielic swoimi miliardami?

Bingo! Musk oferuje 100 mln US$ tej albo temu, kto znajdzie technologie zmniejszenia zawartosci dwutlenku wegla w atmosferze. Tak na oko, trudno oddzielic CO2 z powietrza zawierajacego N2 czy O2. Tym bardziej, ze te ostatnie sa bardziej reaktywne.

Moze pomoga Niemcy, pomyslalem. Oni tez za forsa leca a znaja sie na chemii (dzi-kej poswiadczy). No i faktycznie kilka idei znalazlem mozna, na ten przyklad rozrzucic maczke bazaltowa by stworzyc karbonaty albo gwaltownie zalesic niepotrzebne ludziom powierzchnie....

Ale, ze Musk jeszcze nie wybral technologii faworyta to mozna i trzeba szukac dalej. A ze nie jestem zazdrosny z natury to sie informacja z innymi dziele.

A wiec kto chce byc bogaty?

PF
Obserwuj wątek
    • a.jej.rkoniak Re: Z poczciwca multimilioner 23.01.21, 11:37
      Umówmy się, chemia nie jest twą matką i kochanką.
      Budujesz wielką farme wiatrową lub PV i wzmrażasz z powietrza dwutlenek.
      Tak na oko to chłop w szpitalu umarł. Pogadaj z Muskiem i daj mi połowę, taki jestem szczodry.
      • bmc3i Re: Z poczciwca multimilioner 23.01.21, 21:14
        felusiak1 napisał:

> A w jakim celu on chce usuwać swutlenek wegla z atmosfery? Bez CO2 nic nie wyro
        > śnie.

Chce w takim celu, ze środowisko naturalne Ziemi sam usuwa dwutlenek wegla z atmosfery. Tyle ze produkcja tego gazu przez cywilizacje ludzką już dawno przekroczyła mozliwości Ziemi w naturalnym usuwaniu go, w efekcie powstał stan głebokiej nierównowagi. Cywilizacja produkuje znacznie wiecej CO2, niż Ziemia jest w stanie naturalnie usunąć. A teraz napisz swoje standardowe blah, blah, blah.
        • polski_francuz Efekt cieplarniany 23.01.21, 21:44
          bmc3i napisał:

"Chce w takim celu, ze środowisko naturalne Ziemi sam usuwa dwutlenek wegla z atmosfery. Tyle ze produkcja tego gazu przez cywilizacje ludzką już dawno przekroczyła mozliwości Ziemi w naturalnym usuwaniu go, w efekcie powstał stan głebokiej nierównowag
          i. "

Zbyt duzo CO2 i pary H2O w atmosferze powoduje "efekt cieplarniany" (bo jak w cieplarni) i promieniowanie podczerwone (ir), ktore emituje Ziemia nie jest wysylane w kosmos ale zostaje pochloniete przez gazy cieplarniane i sa wyemitowane z powrotem w strone Ziemi podnoszac jej temperature.

PF
      • polski_francuz Cel pal 24.01.21, 09:43
        engine8 napisał(a):

" Najpierw pomysl co byc zrobil jakbys byl multimionerem bo jak sie okaze ze nic to po co sobie glowe zawracac? "

To dobre pytanie i dobry punkt. Zyc dluzej nie bedziemy. A nawet, jesli sie daloby, to czy warto dluzej zyc? Wszak juz teraz i Ty i ja widzimy, ze sie pewne rzeczy banalnie powtarzaja. Jesc wiecej sie nie da bo utyjesz. Mozna jesc lepiej ale tu gdzie zyje juz bardzo dobrze jemy. Mieszkac lepiej? No coz lysawy blondyn buduje se ladna wille, ale mu jej wszyscy zazdroszcza. Czy warto zatem? W koncu, ladniejsza partnerka. Ale urode sie, w koncu, przestaje sie zauwazac, a pozostaje charakter. I ta, ktora za forsa poleciala moze ma troche "sprzedajny" charakter.

Wiec moze lepiej zadowolic sie ty co sie ma? I tu dodam motywacje, ktore maja dla mnie sens. Ano warto miec cel by o niego zawalczyc. Bo wlasnie to zawalczenie jest interesujace. A niekoniecznie sam cel.

Pozdro

PF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka