Dodaj do ulubionych

Jak wygląda Rosja

02.08.22, 22:54


Film nagrany przez Rosjanina. Pokazuje Rosję prowincjonalną. Makabra, u nas nawet za socjalizmu było lepiej.
Obserwuj wątek
  • dunajec1 Re: Jak wygląda Rosja 03.08.22, 02:24
   O kurwa, ale tak to jest kiedy "wszystko jest nasze".
   A z drugiej strony, mozna by powiedziec ze to nagrana propaganda ze tak jest.
   Co by tu do "ciula putina" powiedziec wiecej.
   • boomerang Re: Jak wygląda Rosja 03.08.22, 03:48
    To nie propaganda. Rosja to tragedia, o czym nie wiedzą ci co wizytowali tylko Moskwę, St.Petersburg i ze 2 winne miasta.
    • buldog2 Re: Jak wygląda Rosja 03.08.22, 08:23
     Nie propaganda, ale to jest rzeczywistość najwyżej kilku procent mieszkańców prowincji, w szczególności miasteczek, w których zlikwidowano jedyny zakład pracy. Na Śląsku podobnie pękające bloki to była codzienność w czasie eksploatacji kopalń. Widziałem więcej podobnych obrazków, ale to malowniczy margines i raczej przykład braku opieki społecznej, złego kierowania dotacji itp.
     • yabbaryt Re: Jak wygląda Rosja 03.08.22, 09:40
      na YT jest reportaż z Norylska (Planeta Abstrakcja). To jest jedno z ważniejszych centrów przemysłowych kacapii. I tam to mniej więcej tak wygląda.
      • buldog2 Re: Jak wygląda Rosja 04.08.22, 01:16
       Norylsk upada ileś lat, teraz upadnie jeszcze bardziej. Ale to nie jakieś centrum przemysłowe - po prostu kopalnia - niklu, palladu i platyny. Produkcja chyba rośnie, ale też rośnie dług, bo gwałtownie rosną podatki i koszty własne. Tyle w tej chwili wyczytałem. Jak pamiętam, to było jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast Rosji i to, jak jest tam, niewiele mówi o tym, jak jest gdzie indziej.
       Planetę Abstrakcję oglądałem kilka razy i wystarczy. Dyletanci, nadają się może do plotkowania na Instagramie. Są inne relacje, znacznie lepsze i "mocniejsze", coś w rodzaju "10 przeklętych miejsc w Rosji" itp. Ale to też wybiórcze obrazki. Najgorzej jest w upadających monogorodkach, miastach na Syberii (Jakucja, Buriacja), ale już bliżej Oceanu jest lepiej. W Irkucku też (ale to wyjątkowe miasteczko, uniwersyteckie).
       • buldog2 Re: Jak wygląda Rosja 04.08.22, 01:16
        smart-lab.ru/blog/825809.php
  • yabbaryt Re: Jak wygląda Rosja 03.08.22, 09:26
   Może w tych pokazanych miastach w ostatnim czasie, armia rosyjska przeprowadzała jakąś operacje pokojową?
  • buldog2 Re: Jak wygląda Rosja 04.08.22, 01:21
   Tu jest coś lepszego - powrót Bieriozki:

   В России появятся магазины, купить товары в которых смогут только дипломаты и работники международных организаций

   В Москве и Петербурге откроют магазины беспошлинной торговли, купить товары в которых смогут только дипломатические работники, сотрудники международных организаций и члены их семей. На соответствующий документ, опубликованный кабмином 27 июля, обратила внимание «Парламентская газета».

   Постановление правительства об их учреждении вступит в силу 27 августа. Ценники в duty free магазинах будут указаны в рублях, долларах и евро. Купить товары в торговых точках можно будет только в розницу при предъявлении документов, подтверждающих служебное положение.

   [...] Ассортимент их будет представлен алкоголем, табачными изделиями, ювелирными украшениями, косметикой, парфюмерией, кондитерскими товарами, а также смартфонами и часами.
   • europitek Re: Jak wygląda Rosja 04.08.22, 07:25
    Ciekawe po ile dolców będą "Dzieła Wszystkie" W.W. Putina?
   • borrrka Rewelacyjna wiadomość 04.08.22, 10:17
    W sowku Bieriozka była niemal w każdym hotelu klasy "dla cudzoziemców".
    W tych większych działały restauracje i bary walutowe, więc przyszłość i rozwój jeszcze przed nimi.
   • tapatik Re: Jak wygląda Rosja 04.08.22, 19:01
    Dla nieznających rosyjskiego - w Rosji pojawiają się sklepy tylko dyplomatów i pracowników organizacji międzynarodowych.

    To nasze Peweksy były lepsze, bo mogli tam kupować wszyscy o ile mieli twardą walutę (dolary, funty brytyjskie, marki zachodnioniemieckie itp.) lub bony dolarowe.
  • kobalt_x Re: Jak wygląda Rosja 04.08.22, 14:57
   Po długim przerzucaniu zdjęć na mapach Googla udało mi się znaleźć trochę zadrzewiony teren na granicach Norylska. W mieście brak drzew, żadnego placu zabaw dla dzieci, mało budynków, które wyglądałyby na szkoły, przedszkola, sklepy, itd. Jak ktoś się tam wychował to tylko współczuć. Norylsk jest połączony drogą z paroma miasteczkami i koniec drogi. Wydostać się można tylko samolotem.
   • boavista4 Re: Jak wygląda Rosja 04.08.22, 15:50
    Zobaczcie na slumsy Nowego Yorku, Favele Brazylii, gated kondominia obu Ameryk, podatki katastralne, a potem zobaczycie, ze w Polsce tak źle nie ma.
    www.youtube.com/watch?v=6ezVdESxxeo
    www.youtube.com/watch?v=YB6gwOBClwE
    • buldog2 Re: Jak wygląda Rosja 04.08.22, 19:51
     Mowa o Rosji.
     Oglądałem filmy o warunkach, w jakich żyją mieszkańcy Jakucji, w rozpadających się tymczasowych miejscach zamieszkania z czasów sovka, w barakach, wagonach kolejowych itp. Nie przebiją ich slumsy Nowego Yorku ani brazylijskie fawele, choćby dlatego, że klimat tam lepszy (za to wyższa przestępczość).
    • petronella.kozlowska Jak wygląda Berlin 05.08.22, 09:13
     www.youtube.com/watch?v=bVUwCI1qEj4
  • j-k Jak wyglądala Rosja - dobrze. 04.08.22, 15:51
   wygladala dobrze.

   a bylem tam wiele razy.

   i pisze tu o wrazeniach przed rosyjska inwazja na Ukraine w lutym 2022 tego roku.

   po co oni (Rassijanie) to zrobili - to nie wiem.

   pewnie nie chcieli wpuscic Ukrainy do NATO - tylko wpuszcza tam Ukr.RUINE...

   Rosja - to na tle Ukrainy - i jej niedostatku (nie nazwe tego bieda...)

   to jest (byl) kwitnacy kraj.

   • buldog2 Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 04.08.22, 16:02
    Rosja ma olbrzymie dochody z surowców, Ukraina nie. Reszta dość podobna, tyle że na Ukrainie jest więcej prób zerwania z przeszłością i budowy czegoś innego. Przy czym kierunek UE, to dopiero od wybuchu wojny, wcześniej
    były zamiary stworzenia własnego imperium tranzytowego pośredniczącego pomiędzy UE i Chinami.
    • boavista4 Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 04.08.22, 17:58
     Ukraina miała lepsza ekonomie niż Polska przed rokiem 2000, To wina Zachodu że zamiast pomoc rozwinąć ten kraj, postanowili go prywatyzować jak kolonie, a potem skonfliktować z Rosja.
     • boavista4 Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 04.08.22, 18:05
      Zachód popadł w dogmatyzm stylu sowieckiego. Sowieci walczyli o pokój w Afganistanie, Węgrzech, Czechach, Indochinach i Polsce, Zachód tez walczy o pokój , ale trupów jest dużo więcej a ekonomia leci na łeb na szyje.
     • tapatik Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 04.08.22, 19:39
      boavista4 napisał(a):

      > Ukraina miała lepsza ekonomie niż Polska przed rokiem 2000,
      > To wina Zachodu że zamiast pomoc rozwinąć ten kraj,
      > postanowili go prywatyzować jak kolonie, a potem skonfliktować z Rosja.

      Nie zgadzam się.
      Ukraina była zbyt długo pod wpływami Rosji, a Polska w większym stopniu przynależała do Zachodu.
      Po rozpadzie ZSRR Polska potrafiła szybciej rozpędzić gospodarkę, natomiast na Ukrainie nadal panowała mentalność człowieka radzieckiego. W efekcie na Ukrainie panował "oligarchizm", a nie kapitalizm.
      • buldog2 Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 04.08.22, 19:57
       Pełna zgoda. Do tego oligarchizm nastawiony wyłącznie na eksploatację zasobów, które można było eksploatować, nie inwestując w zamian. To doprowadziło do upadku technologicznych gałęzi gospodarki, czarna metalurgia stała bardzo mocno dzięki nierynkowo niskim cenom nośników energii z Rosji. Chyba tylko rolnictwo jest na poziomie światowym, no bo co jeszcze?
       • boavista4 Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 04.08.22, 22:21
        Powiem wam ze Ukraina to była dla mnie taka trochę inna Rosja, Słyszałem coś o Wołyniu, Moja rodzina została przesiedlona ze Lwowa do Polski, wujowie kresowi zginęli w obozach gułagu, wielu przeżyło wojnę dzięki Armii Andersa, albo walcząc w Armii Czerwonej. Pradziadek podróżował do Odessy po wina. Dopiero od 30 lat dowiaduje się o konflikcie Polsko Ukraińskim. Jest to konflikt niemal jak Polsko Niemiecki. Polska powinna zrobić wszystko żeby być pomostem współpracy i przyjaźni miedzy swoim sąsiadami ze wschodu i zachodu, tak jak to robi Szwajcaria. Potomkowie mojej rodziny z Kresów osiedlili się w Anglii, ale utrzymują stały przyjazny kontakt z Rosjanami, Ukraińcami, Irańczykami , Niemcami, Polakami i Anglikami.
        Tak trzeba!
        Pamiętacie Wojciecha Niedziałka z Zakopanego? W 1939 został zabrany przez sowietów ze swojego harcerskiego obozu na kresach i internowany do Gułagu w głębi Rosji, Po kilku miesiącach uciekł i przedostał się na Podhale dzięki pomocy wielu nieznanych Rosjan. Wojtek działał w podziemiu antyhitlerowskim Podhala, a po wyzwoleniu był prześladowany przez komunistów za swoje związki z AK i aliantami zachodnimi. Wojtek był znanym w Zakopanem działaczem opozycji , solidarności, a także trenerem narciarskim. Wojtek nigdy źle o Rosji nie mówił, choć współpracował z Wolna Europa i miał osobiste powody, żeby czuć urazę do tego kraju.
        • tapatik Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 04.08.22, 22:25
         Zachwalanie Rosji, odcinek 2137.
        • boavista4 Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 04.08.22, 22:44
         Wojciech Niedziałek,
         Wiadomość , która podałem, nie jest ścisłą. Wojtek był moim instruktorem narciarskim i to, co napisałem, powiedział mi sam. A więc Wojtek nie był harcerzem, wzięty do niewoli sowieckiej, był już walczącym z komunistami bojownikiem. Resztę przeczytajcie z linku. Dodam jeszcze, ze kiedy wyjechałem do Wiednia i spotkałem się z panem Wacławem z RWE, pan Wacław powiedział, że zna Wojtka, to nasz człowiek.
        • wykrywacz_klamcow wypociny ruskiego trolla 05.08.22, 09:28
         boavista4 napisał(a):
         > Powiem wam ze Ukraina to była dla mnie taka trochę inna Rosja,

         jasne, bełkot sowieckiego trolla. Skoro dla was rusku Ukraina to taka trochę inna rosja to dlaczego mordujecie, gwałcicie i okradacie mieszkańców Ukrainy?
         • buldog2 Re: wypociny ruskiego trolla 05.08.22, 17:47
          Właśnie dlatego. Dlatego że w relacjach z własnym społeczeństwem roswładza jest zbrodnicza.
          Rosja ma wiele rozmaitych cech, dobrych i złych. Do tych drugich należy barbarzyńskie urządzenie państwa i przestępczy stosunek władz do ludzi. Dlatego władza sowiecka ze Stalinem na czele nienawidziła Petersburg.
     • buldog2 Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 05.08.22, 18:49
      I dlatego kiedy Rosja napadła na Ukrainę, Ukraina nie powinna przeszkadzać, nikt nie powinien Rosji przeszkadzać:
      - w morderstwach cywilów,
      - niszczeniu miast i wsi, infrastruktury,
      - wywożeniu ludzi na Syberię,
      - walce o pokój, tak jak w 1939, w czasie Powstania Warszawskiego,
      - w Finlandii.

      Wiemy, że podobają ci się oprawcy.
   • boomerang Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 05.08.22, 00:16
    masz poglądy zbieżne z poglądami towarzysza Kwaśniewskiego oraz Jorla
    • borrrka Oczywiste bzdury 05.08.22, 09:26
     Rosja nigdy nie wyglądała "dobrze" w europejskim rozumieniu.
     Poza Moskwą i podróbką Amsterdamu nad Newą, kraj cechuje bylejakość architektoniczna, całkowity brak planowania przestrzennego i zaniedbanie.
     Mentalnie w sowku nie zaakceptowano europejskiego pojęcia "remont":)
     Tam buduje sie, czeka aż sie rozleci i buduje nowe, gdy giełda surowców sypnie kasą.
    • j-k Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 05.08.22, 16:42
     boomerang napisał:
     > masz poglądy zbieżne z poglądami towarzysza Kwaśniewskiego oraz Jorla


     nie mam zadnych pogladow na temat Rosji i Rosjan.

     mam tylko poglady n/t Rosjanek. - jak najlepsze.
     • boomerang Re: Jak wyglądala Rosja - dobrze. 06.08.22, 01:35
      Z Rosjankami bezpieczniej, bo z Rosjanami trzeba uważać. Pijany Rosjanin będzie cię klepał po plecach i zapewniał żer jesteś jego najlepszym przyjacielem, a to u nich znaczy że jak wytrzeźwieje to cię zabije i okradnie. Uważaj.
  • de_oakville Re: Jak wygląda Rosja 05.08.22, 11:42
   Kraje imperialne na wschodzie Europy - zarowno Rosja jaki i Turcja ("Imperium Otomanskie") byly zawsze uderzajco zacofane w porownaniu w Zachodem (imperiami brytyjskim i francuskim). Zarowno gospodarczo jak i mentalnie. "Smród, brud i ubóstwo" w calym kraju, tylko w stolicach "złote sedesy" dla władców i "złote miski" dla ich czworonoznych ulubiencow. "Sławojki i lampy naftowe" na prowincji, kiedy np. w New Yorku kanalizacja i swiatlo byly "od zawsze" nawet w "slumsach". Jednak byle imperium tureckie przezywa w ostatnim czasie rodzaj odrodzenia - demograficznie rosnie "jak na drozdzach", a Istambul stal sie w 21-szym wieku najludniejszym miastem Europy (wraz z azjatycka czescia). Ponad 15 milionow mieszkancow, a jeszcze w roku 1955 mial odrobine mniej ludnosci od Warszawy. Inaczej w Rosji - demograficznie nie najlepiej pomimo, ze w Moskwie prawie tyle mieszkancow co w Istambule, ale gospodarczo ciagna tylko na surowcach. Turcja poszla mentalnie do przodu, Rosja nie. Realizacja ambicji demograficznych poprzez ponowne "pozeranie" bylych republik sowjeckich z Ukraina na czele, to kiepska metoda na "wzrost" i realizacje snów o potedze. Powinni najpierw stoczyc wojne mentalna sami ze soba w swoich glowach, a potem dostosowac sie do nowych swiatowych realiow. Bycie normalnym panstwem, a nie imperium to zaden powod do hanby. Przykladem Finlandia, dorownanie ktorej byloby dla nich szlachetniejszym celem niz "walenie glowa o mur".
   • kobalt_x Re: Jak wygląda Rosja 06.08.22, 00:48
    W Turcji akurat inflacja gorsza niż w Polsce. Erdogan ściga w Syrii i Iraku kurdyjskich terrorystów a tak naprawdę to chciałby się załapać na roponośne tereny. Akurat kiepski przykład porównania sułtana do cara.
   • boomerang Re: Jak wygląda Rosja 06.08.22, 01:39
    Co do Rosji, pełna zgoda.
  • janusz.sobczak1 Re: Jak wygląda Rosja 05.08.22, 16:35
   Wiara w to że ta ruska azjatycka dzicy to ludzie i cywilizacja jest tak samo zabawna jak wiara w to że niemcy zmienili się cokolwiek od czasów Adolfa.
   • boavista4 Re: Jak wygląda Rosja 05.08.22, 18:19
    Można zrozumieć, ze złowrogi Putin to wróg, ale nazywanie Rosjan azjatycka dzicza pochodzi z nazistowskiego słownika.
    • tapatik Re: Jak wygląda Rosja 05.08.22, 21:48
     Co nie znaczy, że nie jest prawdziwe.
  • jackk3 Re: Jak wygląda Rosja 05.08.22, 23:51
   Che, che... To bylo widac w 44/45. A potem przez nastepne 45 lat.
  • kobalt_x Re: Jak wygląda Rosja 06.08.22, 00:36
   Proszę mi to wytłumaczyć jk2007. Mój rosyjski to tylko z translatora. Tam na północy reaktor jądrowy spuścili? Jak to się wszystko ociepli to będzie dryfował wokół ziemi?
   Od 1960 r. Lodołamacz jądrowy Lenin działa w ramach floty lodołamaczy Murmańskiej Kompanii Żeglugowej. Po 6 latach eksploatacji, w 1966 roku podjęto decyzję o wymianie reaktorów OK-150 na dwa reaktory OK-900. Z technologicznego punktu widzenia proces wymiany jest wciąż niesamowity. „Lenin” zbliżył się do Nowej Ziemi, gdzie znajduje się poligon jądrowy Nowaja Ziemia. Materiały wybuchowe zostały umieszczone w kadłubie naczynia w taki sposób, aby siła wybuchu zepchnęła komorę z reaktorem w dół. Było to bardzo ryzykowne, ponieważ każdy błąd w obliczeniach mógł po prostu zatopić lodołamacz. Ale wszystko się udało. Skierowane eksplozje przebiły dno statku we właściwym miejscu, a komora reaktora zatonęła na dnie Oceanu Arktycznego. Dziś, kiedy wszyscy walczą o środowisko, nie byłoby to dozwolone. Ale w 1966 roku była to mądra decyzja inżynierska. Po wybuchu Lenin podskoczył - statek pozbył się 3000 ton wagi. Lodołamacz został odholowany z powrotem do Murmańska.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka