Dodaj do ulubionych

CIEKAWA MAPA ZE STR ONZ - nieslawny mur rosnie...

IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 12:04
domino.un.org/unispal.nsf/cf02d057b04d356385256ddb006dc02f/86fff9e89c95cdcd85256ddb007bb36f/$FILE/ocha_wall_opt091103.pdf
Obserwuj wątek
    • Gość: z daleka Re: CIEKAWA MAPA ZE STR ONZ - nieslawny mur rosni IP: 5.3.1R3D* / 212.29.206.* 18.12.03, 12:18
      a ja bym powieadzial, ze nalezy do najslawniejszych.
      • Gość: mirmil Re: CIEKAWA MAPA ZE STR ONZ - nieslawny mur rosni IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 12:42
        tym osiagnieciem izraela chwalic sie raczej nie powinienes...
        • Gość: z daleka Re: CIEKAWA MAPA ZE STR ONZ - nieslawny mur rosni IP: 5.3.1R3D* / 212.29.206.* 18.12.03, 12:52
          jeszcze raz powtarzam. To nie dzielo sztuki , to nie obiekt turystyczny, to nie do chwaly. To tylko
          urzadzenie - budowla majaca zwiekszyc bezpieczenstwo obywateli. Podobna role spelniala kiedys
          tarcza, a dzis kamizelka koloodporna. Nasz nieslawny mur to taka zbiorowa kamizelka dla kilku
          milionow. Jesli bedzie skuteczna, bedzie chwalebna.
          • wtracalski Re: CIEKAWA MAPA ZE STR ONZ - nieslawny mur rosni 18.12.03, 12:59
            Gość portalu: z daleka napisał(a):

            > jeszcze raz powtarzam. To nie dzielo sztuki , to nie obiekt turystyczny, to
            nie
            > do chwaly. To tylko
            > urzadzenie - budowla majaca zwiekszyc bezpieczenstwo obywateli. Podobna role
            sp
            > elniala kiedys
            > tarcza, a dzis kamizelka koloodporna. Nasz nieslawny mur to taka zbiorowa
            kamiz
            > elka dla kilku
            > milionow. Jesli bedzie skuteczna, bedzie chwalebna.

            Już skuteczna w istotnej mierze.
            • kyle_broflovski koncept nie taki nowy 18.12.03, 19:08
              www.us-israel.org/jsource/Holocaust/warghetmap.html
          • Gość: mirmil to zaloz te kamizelke na siebie IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 15:09
            i wybuduj mur na swoim terytorium.
            • Gość: dana33 Re: to zaloz te kamizelke na siebie IP: 194.90.65.* 18.12.03, 15:13
              nu, to jest wlasnie co robimy, na naszym i na ich terytorium, jak nam najlepiej
              pasuje, zeby sie bronic przed atakiem.
              • Gość: mirmil Re: to zaloz te kamizelke na siebie IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 15:16
                szaron robi to po to, zeby obciac i przywlaszczyc sobie kolejny kawaleczek
                palestyny. najlepsza ochrona przed atakiem jest skonczenie okupacji, bo okupant
                nigdy spokojnie spac nie bedzie. wszystko jedno czy z murem, czy bez muru...

                w swoich granicach z 67 mozecie robic, co sie wam podoba. cudza ziemie zostawcie
                w spokoju.
                • Gość: dana33 Re: to zaloz te kamizelke na siebie IP: 194.90.65.* 18.12.03, 15:31
                  ty nie tylko klamczuch i kretacz, ty tez idiota: ty nie masz tutaj nic do
                  pozwalania, zabraniania i rozkazywania.
                  • Gość: mirmil dana - nie uzywaj inwektyw IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 15:37
                    no dana, gdzie to ja napisalem, ze nie bedzie mniej ofiar? pokazuj, juz, zaraz,
                    klamczuszko :)))))))

                    tak sie wscieklas za ten post, gdzie wykazalem twoja krzyczaca hiporkyzje, ze az
                    kipisz ze zlosci.

                    i, danka, jak kazdy normalny czlowie, rozkazuje:

                    a. skonczyc okupacje
                    b. budowac mur na swoim terytorium
                    c. przestac uzywac inwektyw (!!!)
                    • Gość: dana33 Re: dana - nie uzywaj inwektyw IP: 5.5R* / 192.114.47.* 18.12.03, 18:45
                      ciucius, juz ci powiedzialam, nic sie nie wsciekam, podsmiechiwuje sie tu
                      patrac na twoje niezdarne proby wykazania twojego prawa, inclusive krecenie i
                      klamanie i manipulowanie. ty tu mozesz rozkazywac do jutra, ty rozumiesz, to
                      jak w sciane idzie. smiechu warte twoje podskakiwanie. zrozum w koncu, ze nasza
                      pozycja w israelu to nie zyd skulony pod sciana. my na was z gory i to
                      dokladnie.
                • Gość: z daleka Re: to zaloz te kamizelke na siebie IP: 5.3.1R3D* / 212.29.206.* 18.12.03, 15:34
                  Staram sie jak moge, Bog mi swiadkiem , ze jestem dla Ciebie cierpliwy jak dla nieznosnego
                  bachora, ale wszystko ma swoje granice. Dlaczego nie chcesz przyjac do wiadomosci tej prostej
                  prawdy, ze trzy lata temu, przed intifada, nie bylo murow, nie bylo wypadow wojakow izraelskich
                  na tereny palestynskie,nie bylo polityki likwidacji terrorystow, nawet osadnictwo na "terenach" bylo
                  skromniejsze. Byly za to rozmowy o pokoju, praca dla Palestynczykow w Izraelu, plany powstania
                  panstwa Palestyna na 97%.... wszystko to bylo... ale sie zbylo. Arafat nie chcial tego, on wybral to
                  co jest. Do kogo masz pretensje Mirmil. Do kogo?
                  • Gość: mirmil Re: to zaloz te kamizelke na siebie IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 16:12
                    chodzi ci o camp davis? i w te 97% wliczasz te ziemie, ktore mialy byc niby
                    palestynskie, a kontrolowane przez izrael? i tak te 97% zmienia sie w 85%... a
                    co z uchodzcami, a co ze wschodznia jerozolima? taaaa, uczciwa propozycja pokojowa.

                    "osadnictwo bylo skromniejsze" - kpina. osadnictwa wogolne nie powinno byc, tak
                    jak calej tej okupacji.

                    masz teraz inicjatywe genewska. zaklada ona (wg ciebie) praktycznie to samo, co
                    97%-ktorych-nie-chcial-arafat. popierasz ja? dlaczego nie (jesli nie)???

                    nie zachowuj sie jak dana i nie obrzucaj mnie inwektywami. troche kultury nie
                    zaszkodzi...
                    • Gość: z daleka Re: to zaloz te kamizelke na siebie IP: 5.3.1R3D* / 212.29.206.* 18.12.03, 16:20
                      Nie mam do Ciebie cierpliwosci.Pasuje.
                      • Gość: mirmil bravo! IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 16:28
                        czyli inicjatywa genewska - rzeczywiscie oddajaca palestynczykom ich ziemie ci
                        nie pasuje. ciekawe dlaczego? skoro niby wlasnie o to caly czas ci chodzi.

                        podejrzane...

                        najlepszy kawalek twojego postu to fragment, gdzie przedstawiales jako cos
                        dobrego "umiarkowane osadnictwo"... taaaa biorac pod uwage, ze cale to
                        osadnictwo jest nielegalne, to faktycznie jest sie czym chwalic.
                        • goidbaum mirmil, ty jestes nielegalny, 18.12.03, 16:55
                          albowiem pisujesz z chrzescijanskiego, hiszpanskiego servera na polskie,
                          chrzescijanskie forum, broniac racji zamachowcow i BANDYTOW islamskich,
                          zabijajacych niewinnych, bezbronnych ludzi.

                          Nie widzisz tu sprzecznosci?
                          • Gość: dana33 do goidbauma IP: 5.5R* / 192.114.47.* 18.12.03, 18:51
                            nu, goidbaum, moze sie tak zastanowimy tutaj, dlaczego ten kretacz nie
                            odpowiedzial ci na takie proste pytanie? ani go nie "obraziles" jak ja to
                            podobno robie, ani nie zadales mu zadnych krzyzowek do myslenia (wtedy byloby
                            zrozumiale, ze nie odpowiada, bo z mysleniem u niego kiepsko), ani nie
                            poruszyles zadnego "drazliwego" tematu jak mur, osiedlency, jerozolima,
                            okupacja, morderstwa zydowskie na biendych terrorystach itd itd. nu, dalczego
                            ten manipulantg nagle woda w buzie i milczy????
                            • goidbaum Dana, Mirmilek nie lubi tanczyc Flamenco, 19.12.03, 10:31
                              Od czasu, gdy ostatnio zaprosilem go do tanca, Mirmilek najwyrazniej mnie unika.
                              Widzisz Dana, Mirmilek ma pewien problem kulturowy.
                              Zyje w chrzescijanskim kraju, ktory pogonil kiedys Muzulcow i nijak nie moze
                              sie odnalezc w tej rzeczywistosci.
                              Flamenco nie znosi, dzwiek pieknych hiszpanskich gitar przyprawia go o zawrot
                              glowy, na rozebrane kobiety na plazy nie moze wprost patrzec.

                              Jakby to powiedziec: pewna doktryna zabrania mu cieszyc sie zyciem
                              i rozneglizowanymi kobietami.
                              I z nudow tak tu smeci.
                              • Gość: dana33 Re: Dana, Mirmilek nie lubi tanczyc Flamenco, IP: 194.90.65.* 19.12.03, 10:53
                                :)
                        • Gość: dana33 do manipulanta IP: 5.5R* / 192.114.47.* 18.12.03, 18:47
                          nu, ja mam jeszcze ciut cierpliwosci, chociaz musze przyznac, ze rozumiem z
                          daleka. ja tylko po prostu nie wdaje sie z toba wiecej w zadne dyskusje, bo ty
                          i tak kazde slowo przekrecisz i jeszcze dodasz troche klamstewek. bylez w
                          szkole u generalissimo?
      • l_murcielago Re: CIEKAWA MAPA ZE STR ONZ - nieslawny mur rosni 18.12.03, 12:44
        Gość portalu: z daleka napisał(a):

        > a ja bym powieadzial, ze nalezy do najslawniejszych.


        Cieszy sie juz teraz bardzo zla slawa ale masz racje: slawa to slawa.
    • brennton IZRAEL znalazl odpowiedz na zamachy, MIRMIL 18.12.03, 12:58
      i to tak Pana martwi?
      to wlasciwa odpowiedz.

      zamachow bedzie 10 razy mniej,
      bo nie bedzie sie jak do Izraela dostac.
      I cala polityka hamasu i Arafata i Asada w lesie.
      • Gość: mirmil wlasciwa odpowiedzia by bylo podpisanie pokoju IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 15:00
        mur rosnie, nienawisc tez. zamiast 1000 ofiar bedzie 100 i to bedzie sukces
        polityki szarona???
        • Gość: dana33 Re: wlasciwa odpowiedzia by bylo podpisanie pokoj IP: 194.90.65.* 18.12.03, 15:20
          nu, kretaczu, nie umiesz tez czytac? przeciez brennton zupelnie jasno napisal,
          ze bedzie mniej zamachow a wiec i mniej ofiar. trudno ci to zrozumiec?
          ale ja rozumiem, ze ten mur ciebie denerwuje: twoi przyjaciele nie tylko beda
          mieli o duzo trudniej przedrzec sie na nasze tereny zeby zabijac i krasc, beda
          tez mieli duzo wiecej trudnosci w przejsciu zeby nielegalnie pracowac...
          ale, masz cialo cos chcialo.... ja jestem zadowolona i czekam niecierpliwie na
          zakonczenie budowy muru.
          • Gość: mirmil Re: wlasciwa odpowiedzia by bylo podpisanie pokoj IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 15:27
            dana, dana, a gdzie ja napisalem, ze nie bedzie mniej zamachow i mniej ofiar?
            jednego postu nie mozesz napisac, zeby nie sklamac?

            widzisz danka - jakby izraela wogole nie bylo, to ofiar tez by nie bylo. no i co
            z tego, czy to oznacza, ze izrael nalezy zlikwidowac? nie, prawda??? cel nie
            uswieca srodkow,
            danka. nawet jesli tym celem jest syjonistyczne szczescie.
            • goidbaum Mirmilku, to chyba bara-busy wsadzaja autobusy 19.12.03, 10:35
              wniosek prawidlowy jest zatem odwrotny: nie byloby bara-busow, nie byloby
              wysadzanych autobusow, czyz nie.

              A... ktos mi mowil, ze w medresach logiki nie ucza.
              Widze, ze ten ktos mial racje.
    • marcus_crassus ano rosnie...a ty mirmil nawet ja bys sie 18.12.03, 13:25
      poswiecil swojemu netowemu "dzihadowi" 24 h na dobe i tak nic nie mozesz
      zrobic...:))))))

      zrozumiales w koncu bezsens swojego netowego "dzihadziku"????bo jakos ostatnio
      rzadko wpadasz??

      a moze popadles w ogolny marazm i zwatpienie :))))
      • goidbaum Mirmil przestal liczyc rezolucje ONZ, 18.12.03, 13:31
        jak nie moge zasnac, to licze owieczki.
        ale powyzej 300 kazdemu rachunek przestaje sie w wkoncu zgadzac.

        Tak sobie pomyslalem:
        IRAN (Persja starozytna) piekny kraj, okrutnie zniszczony przez najazd islamski,
        przed ktorym dzielni Persowie dlugo sie bronili.

        Moze to bedzie pierwszy kraj, ktory zrzuci te historyczna okupacje?
        Co Ty na to , Mirmil?
        • Gość: mirmil nie masz prawa, JK, zadawac mi pytan IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 14:57
          bo nie odpowiadasz na moje.

          ja jak nie moge zasnac, to licze twoje nicki :)
          • goidbaum to w Islamii nie licza owieczek? - nie wiedzialem. 18.12.03, 15:10
            a co przed snem, wielblady?
            czego to sie czlowiek w necie nie dovie.

            pytania kazdy moze zadawac jakie chce.
            co innego odpowiedzi.
            mozna ich udzielac, lub tez nie.
            nicki kazdy moze miec jakie chce, byle wlasne.

            szpetota, jest tylko podszywanie sie pod cudze.
            podobnie jak (niesprowokowane) chamstwo.

            Chamstwo sprowokowane jest juz tylko obrona.
            ale to nie jest uwaga, ani do Ciebie,
            ani do mnie.
            tylko taka ogolna.



            • marcus_crassus mirmil i jego "prawa"-buhahahahahaha 18.12.03, 15:14
              ups..znow sie udlawilem precelkiem...:DDDD

              a ja kiedys zadalem mirmilowi pytanie czy zrobil dla swoich palestynow cos
              dobrego oprocz marnowania czasu na swoim idiotycznym netowym dzihadzie ktory
              jest ogolnie gowno warty :))))

              odpowiedzi jak nie ma tak nie bylo :DDDDDDDDDD
              • goidbaum caly czas uwazam, ze jak mirmil przylapie jakas 18.12.03, 15:24
                racza hiszpanke, to bedzie tanczyl flamenco niczym baletnica,
                pod wplywem czerwonego vina, od rana do wieczora.

                nie trafilo sie, biedakowi.
                ale pozostanmy przy nadziei.

                jakas chica, buena ESPERANZA z pewnosci sie jeszcze urodzi.
                • marcus_crassus nic sie nie przytrafi :))))on juz napisal ze czeka 18.12.03, 15:34
                  na nagrode w "raju" :DDDDDD

                  czyli swoja gromade hurys :DDDDDDD

                  oj,cos mi sie widzi ze sie rozczaruje :))))))

                  ps-a co do tego kogo on pozna to jakby to ujac...chciec nie znaczy moc ;)))))

                  moze mirmil jest jakby to ujac...malo przystojny??:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
                  • schlagbaum KMJC 18.12.03, 17:00
                    Parweniusze wszystkich krajow, laczcie sie.

                    • goidbaum Przegrani wszystkich krajow, nie placzcie 18.12.03, 17:05
                      laczyc sie nie musicie.
                      historia was i tak polaczy.
          • Gość: mirmil o, znalaz sie i crassus - chce zebym czytal jego.. IP: *.uBRgrb01.supercable.es 18.12.03, 15:18
            posty, serwuje prowokacyjne tytuliki, zeby zaciekawic ;)

    • Gość: U Re: CIEKAWA MAPA ZE STR ONZ - nieslawny mur rosni IP: *.75.0.35.Dial1.Boston1.Level3.net 18.12.03, 16:46
      No to co,ze rosnie.Cokolwiek by tam sie nie dzialo,jest to jedyne miejsce
      demokracji na Bl.Wschodzie,nieprzwdaz...
      • goidbaum Oczywiscie, ze tak, U-Boot. Kochasz DYKTATURY.? 18.12.03, 17:02
        a w lokalnych, amerykanskich wyborach w Bostonie nie bierzesz udzialu?

        co, demokracja Ci sie znudzila?

        WOLISZ DYKTATURY ISLAMSKIE..??
        • Gość: U Re: Oczywiscie, ze tak, U-Boot. Kochasz DYKTATURY IP: *.75.0.35.Dial1.Boston1.Level3.net 18.12.03, 17:12
          Wisz goidbaum,dyktature zion'cow znam z autopsji.Moze warto by sprobowac
          dyktatury islamskiej?
          • goidbaum odradzam, 18.12.03, 17:17
            ale jak chcesz sprobowac, to co za problem?
            jedz do Jordanii, lub Arabii Saud.
            Ale zaznaczam: piwka zero, za kontakty z panienkami mozesz miec spore klopoty.

            A, by the way, Boston jest jednym z piekniejszych i milszych miast Ameryki.

            Czy ktos Cie tam przesladuje, lub zrobil Ci jakas krzywde?
            Moze islamisci?
            • Gość: !!! Re: ciekawa mapa IP: 195.152.54.* 18.12.03, 17:35
              nie rozumiem o co tobie chodzi mirmil, nic nowego w tym wszystkim, zydzi
              domagaja sie korytarza aby mogli sie swobodnie poruszac miedzy "osadami".
              znamy to z histori i wiemy jak to wszystko sie skonczylo dla budowniczych
              korytarzy i muru :-)
            • Gość: U Re: odradzam, IP: *.75.0.35.Dial1.Boston1.Level3.net 18.12.03, 18:27
              Gidbaum,nikt mnie nie przesladuje.Poprostu"widze i opisuje"-jak nasz
              wieszcz,tyle ze daleko mi do jego talentu.
              Goidbaum,czy mozesz spojrzec (zakladam,ze jestes Zydem)na swoje etniczne
              srodowisko?Wszystko jest OK?.Zgodne z moralnoscia,etyka?bylem w wielu krajach
              islamskich.Czy nie sadzisz,ze ta "krwiozerczosc Arabow" jest stworzona niejako
              sztucznie w celu wycisniecia politycznych i terytorialnych zyskow?Ze Arabowie
              zaczeli sie bronic po latach szczypania ich przez szariki.?Pyskowal bym tak samo
              na swoich ziomkow,gdyby zachowywali sie tak,jak narod wybrany.

              Wczoraj w swojej VCR kolekcji znalazlem "Litzmannstadt Getto".Nawet nie
              wiedzialem,ze to mam.Tysiace Zydow,brudni,wystrzepione kubraki,dzieci o oczach
              osaczonych zwierzat...A nad tym wszystkim unaszal sie duch Chaima
              Rumkowskiego.Skonczylem to ogladac kompletnie zalamany.I zastanawiam sie,jak to
              sie dzieje,ze ludzie,ktorzy przeszli taka tragedie nie wywolali w sobie obyczaju
              podejscia do innych z wyciagnieta reka.Prawdopodobnie dlatego,ze ci ktorzy byli
              by w stanie to zrobic-przepadli...zostali rumkowscy-szarony,ktorzy pomagali tych
              pierwszych wyslac do gazu.
              Przedtem ogladalem inna tasme-"Promises".Wspanialy zydowski chlopak probuje
              stworzyc kontakt miedzy nastolatkami zydowskimi i palestynskimi.Nie
              wyszlo..Rowniez czulem sie potem,jak po uderzeniu mlotem w leb.

              Forum traktuje w pewnym sensie jak"relief valve".Napiszesz cos,cisnienie sie
              obniza.Taka sobie rozrywka.
              A jesli chodzi o Boston,rzeczywiscie ma swoj urok.Probowalem zamieszkac w innych
              stanach-nie wyszlo.Zadupie.W Bostonie przyszlo mi to latwo.
              Czy to Ty wybierasz sie na Karaiby?Objechalem ten region 2 lata temu + Costa
              Rica.Myslalem zeby sie tam osiedlic.Ale tam jest smutno.Ostatniego roku
              zaliczylem Egipt,Turcje,Italie,Francje Hiszpanie...uh,duzo,jak na raz.

              Jesli to Ty-stopy wody pod kilem,godspeed,good riddance for you.
              • Gość: dana33 Re: odradzam, IP: 5.5R* / 192.114.47.* 18.12.03, 18:59
                ah, zlotko uuuu, wzruszyles mnie do lez. jak ci obdartusi z getta niczego sie
                nie nauczyli i nie wyciagaja reki do biednych arabow, co? taaak, to moze mi
                powiesz, dlaczego ci biedni arabowie, tak przez tych zydow meczenie i
                mordowani, na sama mysl, ze ich wioska zostanie pod wladza generalissimo w
                ciagu 2 tygodni, kto tylko mogls przeniosl sie do mieszkan w wioskach, ktore
                maja zostac pod wladza israela? dlaczego staraja sie wszelkimi legalnymi i nie
                legalnymi dorgami zdobyc israelska id? dlaczego sa gotowi wynajmowac mieszkania
                nawet w zydowskich dzielnicach, byle nie ryzykowac pozostaniem w autonomii?
                oj wy slepi glupcy....
                • Gość: ANka Dano wierz mi. Nikt nie jest sklonny do uogolnien IP: *.ifn-magdeburg.de 18.12.03, 19:07
                  w kwestii cech grup etnicznych - czy narodow -zwlaszcza tak negatywnych dopoki
                  bezposrednio sie z tym problemem nie zetknie. A niestety zetknelo sie juz wielu
                  europejczykow. I nie chodzi mi tu o wydzielone osoby imigrantow do Europy, bo ci
                  jesli sie z integruja nie reprezentuja tych cech. Wystarczy jednak by stworzyli
                  swoj maly odrebny ´klanik´ a znow zaczynaja sie problemy. Natomiast wewnatrz ich
                  wlasnych - tworzonych przez nich samych panstw sytuacja przybysza europejczyka i
                  wyciagane przez niego wnioski sa niestety bardzo podobne...
                • Gość: U Re: odradzam, IP: *.75.50.5.Dial1.Boston1.Level3.net 19.12.03, 01:20
                  Danusiu,kochanie..Przenosili sie,bo wiedzieli,ze jesli zostana po tamtej stronie
                  ich wioska wyleci w powietrze po rajdzie IDF.
                  Shalom
                  A tak przy okazji-dalem sie sprowokowac.Moze to "zlotko"
                  zadzialalo.?Postanowilem kiedys,ze wiecej na Twoje posty nie
                  zareaguje.Jestes-jestem pewny-fajne dziewcze,ale tak zaszaronowane,ze
                  postanopwilem sie wycofac.
                  Shalom.

                  I napisz,jak sie bedziesz czuc,kiedy wasze granice beda na brzegach
                  Eufratu,Nilu...Mnie byloby smutno.Cos w rodzaju-i co teraz?
                  • Gość: dana33 Re: odradzam, IP: 194.90.65.* 19.12.03, 09:37
                    nu, zlotko to ja tylko do takich typow jak ty, mirmil, split, goldbaum & co.
                    tak ze nie wzruszaj sie specjalnie. a ze ja fajne dziewcze, to ja wiem to juz
                    od dawna. jak ja sie bede czuc z granicami na przy eufracie i nilu? duzo
                    pewniej. a co do biednych arabow palestynskich, to sprawa jest bardziej prosta
                    niz myslisz: oni nie boja sie rajdow idf, oni sie boja i z racja, ze w
                    autonomii pozostana bez pracy i bez wszelkich swiadczen socjalnych, jakie maja
                    w israelu, wlacznie z wdowia renta, jakie dostaja wdowy po zamachowcach...
              • Gość: ANka Do Goidbauma IP: *.ifn-magdeburg.de 18.12.03, 19:02
                Jezeli przemawia do Pana teza ze ´arabowie zaczeli sie bronic po latach
                szczypania ich przez szariki´to niech Pan sobie przypomni jak traktowali
                inzynierow i ludzi wyksztalconych, ktorych nota bene sami sciagali na kontrakty
                bo faktycznie takich ludzi nie mieli. Bo my nawet w PRL-u mielismy inzynierow a
                oni nie byli w stanie swojej kadry wyksztalcic..
                prosze nie wierzyc w te klamstwa. Naprawde TO wlasnie jest indoktrynacja.
                Typowo arabska. Prosze mi wierzyc ze widzialam podobna mentalnosc u mlodziezy i
                dzieci- nic dziwnego ze zostala u doroslych. Nie ma czegos takiego dla arabow
                jak blad araba. Oni zawsze beda dowodzic swoich racji chocby bezmyslnie cos
                zniszczyli czy Panu ukradli. Dlaczego takie same doswiadczenia ma tak wiele osob
                , ktore w krajach arabskich pracowalo w tak roznych zawodach?
                Ja tez nie moglam uwierzyc, ze narod zydowski, ktory zapewne zgodnie ze swoja
                filozofia nie zdobyl sie na bardziej jawny bunt przeciwko zorganizowanej
                eksterminacji (moze poza powstaniem w Gettcie) wydal wspolczesnie ludzi
                szczesliwych i dumnych z pokazywania w internecie synow z rakietnicami i corek w
                mundurach. Ale niestety im dluzej o tym mysle tym bardziej widze po prostu, ze -
                jak sami mowia nie mieli wyjscia - i to z cala pewnoscia jest prawda.
                • Gość: dana33 do anki IP: 5.5R* / 192.114.47.* 18.12.03, 19:48
                  dokladnie trafilas. nie mamy wyjscia, choc staralismy sie jak moglismy. jakie
                  panstwo jeszcze wytrzymaloby 3 lata takich krwawych zamachow? ten mur nas
                  orzdielajacy zaczelismy budowac dopiero po 3 latach. a powinnismy byli to
                  zrobic natychmiast, po pierwszym miesiacu. byloby pare rodzin mniej
                  oplakujacych swoje dzieci.
                  • monash do Dany 19.12.03, 03:07
                    Co bedzie wiec z Jerozolima i Betlejem ?
                    Malo wazne, czy podoba mi sie polityka Sharona czy nie, ale nie wyobrazam sobie
                    aby te miasta byly w rekach Arabow ?
                    • Gość: dana33 Re: do Dany IP: 194.90.65.* 19.12.03, 09:44
                      nu, to jest problem prawdziwy, dlatego tez nigdy nie zrozumialam, dlaczego
                      rabin zostawil jerozolime na "koniec" pertraktacji, jako ze obawiam sie, ze o
                      jerozolime wszystko sie rozwali. choc oczywiscie dla muzulmanow nigdy
                      jerozolima nie byla tym najwazniejszym miejscem, w przeciwienstwie do zydow.
                      beltehem jest juz oddane autonomii i nie lezy wiecej w administracji
                      israelskiej. ja tam pojechac juz nie moge (strata dla obu stron, jako ze
                      israelczycy a przede wszystkim mieszkancy jerozolimy kupowali tam regularnie
                      wszystko od zywnosci do bizuterii, a arabowie rozwijali swoje interesy).
                      natomiast jerozolima.... nie wiem jak to sie skonczy. najprawdopodobniej bedzie
                      w jakis sposob rozdzielona, znow ze strata i dla israela i dla turystow. wiemy
                      jak to wygladalo przed 1967 rokiem i tak to bedzie znow po ponownym
                      rozdzieleniu miasta.
                • goidbaum Aniu, jestes tu nowa 19.12.03, 11:14
                  i widze, masz wrazenie, ze mozesz powaznie dyskutowac z ekipa manipulantow
                  islamskich typu: mirmil, schlagbaum, goldbaum (ze pomniejsze fiszki pomine).

                  Nie ma takiej potrzeby!
                  towarzystwo przyszlo tu ze smietnika historii i w poczuciu swojej bezsilnosci
                  kreci i manipuluje tu na forum ile sie da, majac nadzieje, ze niedoswiadczeni
                  mlodzi forumowicze dadza sie na to nabrac.

                  Zapewniam Cie, ze efektywniejesze jest wysmiewanie tego towarzystwa.
                  Sama sie przekonasz, ze powazna dyskusja z nimi do niczego nie prowadzi,
                  poniewaz nie dyskusja, a manipulacja jest ich celem.

                  Powazni sa tylko wtedy, gdy tancza Flamenco.
                  • Gość: ANka Juz to dostrzeglam IP: *.ifn-magdeburg.de 19.12.03, 11:55
                    nie jestem tak bardzo nowa tylko bywam zrywami. A jestem mniej wiecej od wiosny.
                    Ale dziekuje za zyczliwe wyjasnienie. Tego nigdy za malo.
                    Pozdrawiam i zmykam bo mam dzis jednak troche pracy a zdrowie mnie juz nie
                    tlumaczy :)
                  • mirmilek JOTKA, STARY WYJADACZU, TY SIE NIE DASZ ;) 21.12.03, 01:31
                    goidbaum napisała:

                    > i widze, masz wrazenie, ze mozesz powaznie dyskutowac z ekipa manipulantow
                    > islamskich typu: mirmil, schlagbaum, goldbaum (ze pomniejsze fiszki pomine).
                    >
                    > Nie ma takiej potrzeby!
                    > towarzystwo przyszlo tu ze smietnika historii i w poczuciu swojej
                    bezsilnosci
                    > kreci i manipuluje tu na forum ile sie da, majac nadzieje, ze
                    niedoswiadczeni
                    > mlodzi forumowicze dadza sie na to nabrac.

                    TAK, TAK. TO WSZYSTKO SWIETA PRAWDA. MYSLE, ZE ZAPOMNIALES JESZCZE DODAC, ZE
                    WYSMIEWAJA SIE Z TWOJEJ NIEWIEDZY NA CZESTO PORUSZANE PRZEZ CIEBIE TEMATY -
                    ISLAM, MUZULMANIE, ARABOWIE, ETC. TO CHYBA BOLI CIE JESZCZE BARDZIEJ.

                    ZDAJESZ SOBIE SPRAWE, ZE CHOC ZGRYWASZ TUTAJ LUZAKA, TO NIE GOLDBAUM WYMYSLIL
                    SOBIE MAJACA SIE PODSZYWAC POD CIEBIE FALSZYWKE, ALE ZROBILES TO WLASNIE TY?
                    COS ZA BARDZO SIE PRZEJALES CALA TA SPRAWA MOJ ZNAWCO DOKTRYNY MONROE'A I
                    FILOZOFII HEGLA (ZE WSPOMNE TWOJE WPADKI TYLKO Z OSTATNICH DNI :)

                    POZDRAWIAM PANA DOKTORA,
                    M.
              • goidbaum sluchaj U 19.12.03, 11:18
                ja jestem takim samym "Zydem", jak Goldbaum, Schlagbaum etc...

                i Izrael mi po prawdzie "lata".

                ale ciesze sie, ze Izrael leje to swiatowe muzulstwo,
                zagrazajace naszym zachodnim wartosciom.
    • arsch_boli Sprawa muru przypomina mi aferę z minami atomowymi 19.12.03, 01:52
      Kiedy byłem jeszcze młodym człowiekiem przed 30-ką i mieszkałem jeszcze w
      Polsce, gdzieś na początku lat 60-tych, to pamiętam, że wybuchła afera z
      minami atomowymi. Otóz ktos, w Niemczech Zachodnich czy NATO, dokładnie już
      nie pamiętam, wystąpił z projektem, żeby po zachodniej stronie granicy
      pomiędzy NRD i NRF (wtedy jeszcze się mówiło NRF, dopiero później N
      przeniesiono z początku na koniec) zainstalować łańcuch stacjonarnych ładunków
      jądrowych, czyli min. Odpalone by one zostały w przypadku inwazji ze wschodu.

      Na zdrowy rozum, te miny mogły służyć wyłącznie celom obronnym. W żaden sposób
      nie dawałyby wojskom NATO przewagi w przypadku ataku na wschód.

      Tym nie mniej, politycy i prasa radziecka, a wraz z nimi politycy i prasa w
      Polsce i wszystkich krajach Obozu podniosły straszliwe larum, że ów projekt
      jest przejawem imperialistycznej i agresywnej polityki USA i ich marionetek z
      NATO.

      Do dziś dnia, mimo upływu 40 lat od tamtej pory, ja nie jestem w stanie
      zrozumieć, jak owa czysto obronna instalacja miałaby służyć agresywnym
      posunięciom?

      Podobnie jest z obecnym murem w Izraelu. Tak jak kiedys sowieci, tak dziś
      różne reinkarnacje sowietów i sowieckiego sposobu myślenia podnoszą straszny
      wrzask, że Izrael uprawia agresywną politykę.

      Coż, historia sie lubi powtarzać... Ale, wiadomo, jako farsa. A tutaj mamy
      jeszcze inny przypadek: jedna historyczna farsa sie powtarza jako współczesna
      farsa. Głównymi aktorami tej farsy są ci, którzy potrafią tylko wrzeszczeć,
      ale nic nie robią w praktyce, by doprowadzić do zakończenia konfliktu między
      Palestyńczykami i Żydami.

      Wrzaskiem nic sie nie załatwi. Izraelczycy wiedzą o tym i dlatego budują ten
      mur.
      • Gość: dana33 do bolejacego tylka IP: 194.90.65.* 19.12.03, 09:49
        sluchaj, dales mi pomysl.... co ty na to, jak po skonczeniu muru postawilibysmy
        na jego dlugosc tak co pare metrow karabin maszynowy. wszystkie polaczone
        jakims kablem w taki sposob, zeby za nacisniciem guzika wszystkie jednoczesnie
        strzelaly. po jakims zamachu terrorystycznym ktos upowazniony nacisnalby na
        taki guzik..... mysle, ze po 2 takich nacisnieciach intifada by sie
        skonczyla.... co ty na to... :)
      • goidbaum to jest oczywiste, stary, 19.12.03, 12:54
        krzyk w sprawie muru podnoasz tylko islamscy manipulancji, jak mirmi, goldbaum
        i schlagbaum., oraz inna platna agentura panstw Islamistanu.

        MUR jest dla nich o tyle grozny, ze cala polityka i cel intifady bierze
        w leb, poniewaz liczba zamachow spadnie kilkukrotnie.
        Dlatego taka ich wscieklosc.
    • wtracalski Do Mirmila 19.12.03, 09:27
      Mimil napisał: ...w swoich granicach z 67 mozecie robic, co sie wam podoba...

      Mianuję cię Prezydentem Stanów Zjenoczonych Arabii
      i idę spokojnie spać.
      Wtrącalski
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka