Dodaj do ulubionych

WSZYSCY SIĘ ZMIEŚCIMY

IP: *.agora.pl 22.08.08, 12:54
Mam nadzieję, że puszkarze też to przeczytają i zaczną wreszcie
grzecznie ustepować drogi :). Niestety zawsze się znajdzie jakiś
uparty, który stwierdzi że "jak ja stoję, to ty też".
Obserwuj wątek
      • Gość: mikun Re: Wszyscy się zmieścimy IP: *.dip.t-dialin.net 25.01.09, 23:30
        Niedzielni kierowcy, "rodzina" Radia Maryja + Wieczny = poza
        samochodami osobowymi (grupa pojazdów klas. prawo jazdy kat.B)
        istnieje jeszcze grupa pojazdow jednosladowych, motocyklisci i
        rowerzysci (maja tylko dwa kola - nie mylić z jednym...), więc może
        lepiej sam pozostań w domu bo jesteś największym zagrożeniem na
        drodze ! Polecam MZK.
        • prawdziwy.jonek Re: Wszyscy się zmieścimy 25.06.09, 13:07
          Gość portalu: mikun napisał(a):

> Niedzielni kierowcy, "rodzina" Radia Maryja + Wieczny = poza
          > samochodami osobowymi (grupa pojazdów klas. prawo jazdy kat.B)
          > istnieje jeszcze grupa pojazdow jednosladowych, motocyklisci i
          > rowerzysci (maja tylko dwa kola - nie mylić z jednym...), więc może
          > lepiej sam pozostań w domu bo jesteś największym zagrożeniem na
          > drodze ! Polecam MZK.

dlatego(teraz to tych osiolow nie tych co wiedza co motocykl) wszystkie tempaki
          co to se kupili wypasione motocykle po 500 czy 1000 koni, nie wazne, macie tylko
          dwa kola i duza szybkosc i zadnych szans z innymi wiekszymi i mniejszymi
          samochodami wiec prosze was matoly jedne wescie sobie to do seca i zachowujcie
          szcegulna z naciskiem szczegulna ostroznosc na drogach, a bedziecie sobie
          jezdzic dlugo i szczesliwie na tych waszych zabawkach.
          pozdrawiam
          • kuba30001 Re: Wszyscy się zmieścimy 14.06.11, 19:06
            prawdziwy.jonek napisał:

> Gość portalu: mikun napisał(a):
            >
            > > Niedzielni kierowcy, "rodzina" Radia Maryja + Wieczny = poza
            > > samochodami osobowymi (grupa pojazdów klas. prawo jazdy kat.B)
            > > istnieje jeszcze grupa pojazdow jednosladowych, motocyklisci i
            > > rowerzysci (maja tylko dwa kola - nie mylić z jednym...), więc może
            > > lepiej sam pozostań w domu bo jesteś największym zagrożeniem na
            > > drodze ! Polecam MZK.
            >
            > dlatego(teraz to tych osiolow nie tych co wiedza co motocykl) wszystkie tempaki
            > co to se kupili wypasione motocykle po 500 czy 1000 koni, nie wazne, macie tylk
            > o
            > dwa kola i duza szybkosc i zadnych szans z innymi wiekszymi i mniejszymi
            > samochodami wiec prosze was matoly jedne wescie sobie to do seca i zachowujcie
            > szcegulna z naciskiem szczegulna ostroznosc na drogach, a bedziecie sobie
            > jezdzic dlugo i szczesliwie na tych waszych zabawkach.
            > pozdrawiam

A ja proszę prawdziwych jonków i innych tępaków o zachowanie szczeGÓLnej, powtarzam szczeGÓLnej ostrożności podczas wertowania słownika ortograficznego
            • szymon.dziawer Re: Wszyscy sie zmiescimy 08.09.08, 13:33
              Czy mógłbyś rozwinać myśl? Bo powiem szczerze, że na słowo "plagiat"
              jestem wyjatkowo wyczulony, a wspomniane forum niegdy nie było dla
              mnie inspiracją do czegokolwiek, bo zwyczajnie tam nie zaglądam.
              Szymon
              • Gość: e.t. Re: Wszyscy sie zmiescimy IP: *.pmpoland.pl 09.09.08, 13:31
                Proszę -
                forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=92252oraz
                forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=96518
                Jak to jest, że forum organizuje akcję od lutego, koło kwietnia naklejki się
                pojawiają w Polsce a potem "nagle" "świat motocykli jest wszędzie", nie mówiąc o
                Zipie który też zaczął spoglądać w lusterka i wszędzie widzieć motocykle. Nawet
                jakiś sklep na allegro sprzedawał takie podróbki - PO edycji naklejek forumowych.
                A tegoroczna akcja byłe drugim już jej wydaniem.
                Stąd odczucie że jest to plagiat, czyli - podpatrzenie i skopiowanie pomysłu.
                Daty mówią prawdę, a w takie "zbiegi okoliczności" po prostu nie chce mi się
                wierzyć. Ale oczywiście może to był zbieg okoliczności.......

Swoją drogą, jak na autora miesięcznika mającego aspiracje do naj- miesięcznika
                motocyklowego w kraju, ignorowanie największego forum motocyklowego w Polsce to
                troszkę dziwne...
                No, ale co ja się znam na dziennikarstwie. Może tak się da - jestem specem od,
                np. samochodów, słyszałem że istnieje marka Volkswagenosuzukihondavolvo, ale się
                nią nie zajmuję. To nic że ich samochodami jeździ (np.) 50% kierowców. Po prostu
                mnie nie interesuje. Ale jestem szpecem od samochodów!!

Powodzenia życzę!
                • Gość: Adaś Re: Wszyscy sie zmiescimy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.08, 13:43
                  Może tak się da - jestem specem od,
                  > np. samochodów, słyszałem że istnieje marka Volkswagenosuzukihondavolvo, ale si
                  > ę
                  > nią nie zajmuję. To nic że ich samochodami jeździ (np.) 50% kierowców. Po prost
                  > u
                  > mnie nie interesuje. Ale jestem szpecem od samochodów!!

E... przepraszam, ale co miałeś na myśli pisząc odnośnie szpeców od
                  samochodów-może masz siódemkowe poczucie humoru...
                • szymon.dziawer Re: Wszyscy sie zmiescimy 09.09.08, 14:46
                  Po pierwsze - przypisywanie sobie/forum motocyklistów pomysłu z
                  naklejką "wszyscy się zmieścimy" jest plagiatem, za który dostało
                  się już Zippowi (próbował przekonać wszystkich, że to on jest
                  pomysłodawcą tej akcji - na szczęście po mojej interwencji szybko
                  się ze swego "pomysłodawstwa" wycofał). Jak widzę następne w kolejce
                  staje forum motocyklistów.
                  Według moich informacji i wiedzy, naklejki "wszyscy się zmieścimy"
                  można było dostać u Griszy (który jest pomysłodawcą naklejki) w
                  warszawskim pubie 2oo już w czasach, kiedy większość z "forum
                  motocyklistów" zastanawiała się jeszcze nad zakupem motocykla.

Po drugie - hasło, "akcja spójrz w lusterko" nie zachęca kierowców
                  samochodów do pomocy motocyklistom w przejeździe w zakorkowanym
                  mieście - a to ma za zadanie nasza naklejka - uświadomienie, że
                  motocykliści na taką pomoc liczą i za nią dziękują. Bo co z tego
                  kiedy ktoś patrzy w lusterko, widzi motocykl i nic z tym nie robi?

Ale rzeczywiście, obydwie akcje dotyczą relacji samochód-motocykl,
                  tym niemniej nie zamierzam nikomu dziękować za natchnienie, bo
                  takowym akcja pubu 2oo dla mnie nie była.

Jak widać sukces ma wielu ojców, porażka zawsze pozostaje sierotą.

A co do
                  śledzenia "największegoinajwspanialszegoforummotocyklowegowpolsce",
                  to zawsze miałem wrażenie, że rzetelnym fachowcem można być bez
                  czytana forum. Jak widzę - myliłem się. Od jutra odkładam kask na
                  półkę i zamiast jazdy na motocyklu zacznę serfoweanie po
                  motocyklowych wortalach i forach.

Szymon
                  • Gość: e.t. Re: Wszyscy sie zmiescimy IP: *.pmpoland.pl 09.09.08, 15:28
                    Nie mam nic do akcji "mieszczenia się". Moje uwagi dotyczyły naklejki "świat
                    motocykli jest wszędzie" która ukazała się zaraz po ukazaniu się naklejki "patrz
                    w lusterka, motocykle są wszędzie". A teraz widzę prośby i pytania na tym forum,
                    gdzie tą (patrz w lusterka) naklejkę dostać.

Co do for internetowych - są one różne i na różnych bywam. Ale z tego co się
                    orientuję, ŚM nie porusza tylko wątków techniczo-mechanicznych motocykli (a
                    szkoda) lecz również aspiruje do wypowiadania się o szeroko pojętym
                    "środowisku". A wtedy wypada wiedzieć co się w owym dzieje. Oczywiście, może to
                    przesada twierdzić że największe (nie pisałem o najwspanialszym czy najlepszym i
                    w proszę moich wypowiedzi nie przekręcać. To też jest częścią warsztatu
                    dziennikarskiego, o ile się nie mylę) polskojęzyczne forum motocyklowe ma
                    jakikolwiek związek ze środowiskiem motocyklowym, ale chyba jednak tak nie jest.

Tak więc żeby nie było niejasności - chodzi mi o naklejkę "patrz w lusterka" z
                    forum i waszą "ŚM jest wszędzie". To tutaj dopatruję się związku.

Wydawało mi się że to wynikało z mojego poprzedniego wpisu. Jeżeli nie, to
                    przepraszam. teraz jest jasno.

P.S. Linki mogą działać dopiero po zalogowaniu - nie wiem, nie jestem komputerowcem.
                    • cien1100 Re: Wszyscy sie zmiescimy 09.09.08, 15:47
                      O ile się orientuję, naklejka z tekstem "Patrz w lusterka..." została wymyślona
                      i opatentowana przez jakiegoś gościa z USA. Nie chce mim się szperać w necie i
                      szukać jego nazwiska i całej historii z tym związanej.

--
                      Jutro może będzie,wczoraj już na pewno było
                      Mamy tylko dzień dzisiejszy
                      Żyjmy teraz,żyjmy chwilą
                    • szymon.dziawer Re: Wszyscy sie zmiescimy 09.09.08, 15:49
                      Gość portalu: e.t. napisał(a):
                      > Tak więc żeby nie było niejasności - chodzi mi o naklejkę "patrz w
                      lusterka" z forum i waszą "ŚM jest wszędzie". To tutaj dopatruję się
                      związku.

Co do naklejki "ŚM jest wszędzie", to redakcja nie przyznaje się do
                      jej autorstwa. Wszelkie pochwały należą się... No właśnie, wciąż
                      trwa ustalanie pomysłodawcy naklejki "ŚM jest wszędzie". Na
                      szczeście krąg podejrzanych "odpowiedzielnych" już się zacieśnia.

Z uporem maniaka będę jednak podkreślał, że naklejka "motocykle są
                      wszędzie" nie jest autorstwa Forum Motocyklistów, tylko Griszy z
                      2oo. A, że akcję podchwycili użytkownicy także tego forum - tylko
                      pochwalić. Jednak przypisywanie sobie cudzych pomysłów jest co
                      najmniej niewłaściwe.

Szymon
                      • Gość: e.t. Re: Wszyscy sie zmiescimy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.08, 18:56
                        ech, poodwracajmy sobie tego kota jeszcze parę razy... A mogło być tak pięknie,
                        tzn, forumowicze (FM) z własnej kieszeni i ochoty wyprodukowali i rozprowadzili
                        te naklejki (pierwsza akcja była rok temu, ale jakość wyszła nie najlepsza. Ale
                        to szczegół) a ŚM zauważył, a jakże. Najpierw zrobił swoją wersję, a potem
                        opisał akcję Zipa. No tak, ale zip wiesza reklamy w piśmie, a zwykli
                        motocykliści nie.... ooops, przepraszam, forumowicze nie wieszają reklam.
                        Inne media to zauważyły (tj, akcję FM) a ŚM nie.
                        I jeszcze inna sprawa - naklejki to owszem, fajne sprawy. Ale, czy nie byłoby
                        skuteczniej, gdyby "nasi ludzie u nich" czyli redakcja ŚM w świecie mediów
                        (wszak Agora coś chyba znaczy, nie?) spowodowali żeby ta właśnie informacja -że
                        my, motocykliści mamy prawo jeździć pomiędzy samochodami dotarła do.....
                        KIEROWCÓW SAMOCHODÓW! My, motocykliści i tak byśmy tak jeździli. Jest tyle
                        tytułów (niektóre pod wpływem Agory). Ale tam nic nie słychać.... Szkoda.
                        Lepiej poczytajmy o najnowszych skuterach w ŚM - wszak po to powstał i jest
                        wydawany "Świat skuterów", nie?

życzę powodzenia.....
                        • szymon.dziawer Re: Wszyscy sie zmiescimy 10.09.08, 11:54
                          Gość portalu: e.t. napisał(a):
                          > a ŚM zauważył, a jakże. Najpierw zrobił swoją wersję

Swoją wersję czego? Naklejkę "Świat motocykli jest wszędzie"
                          uważasz, za inną wersję "spójrz w lusterko"? Jeśli zabawny.

> a potem
                          > opisał akcję Zipa. No tak, ale zip wiesza reklamy w piśmie, a
                          > zwykli motocykliści nie.... ooops, przepraszam, forumowicze nie
                          > wieszają reklam.

Opisaliśmy akcję Zippa, która polegała na powieszeniu banerów
                          propoagujacych hasło "spójrz w lusterko" na autobusach miejskich. To
                          źle?

> Inne media to zauważyły (tj, akcję FM) a ŚM nie.

Bo to nie była Wasza akcja. Jak wspominam już 3 (TRZECI) raz
                          autorstwa naklejki "Motocykle są wszędzie" nie przypisywałem, nie
                          przypisuję i nigdy nie będę przypisywał Forum Motocyklistów, bo jak
                          dla mnie, to zwyczajnie podchwyciliście cudzy pomysł i
                          wydrukowaliście naklejki z dopiskiem www.forummotocyklistow.pl.
                          Przypisywanie sobie autorstwa tej akcji jest zwykłym kłamstwem.

> I jeszcze inna sprawa - naklejki to owszem, fajne sprawy. Ale, czy
                          > nie byłoby
                          > skuteczniej, gdyby "nasi ludzie u nich" czyli redakcja ŚM w
                          świecie mediów
                          > (wszak Agora coś chyba znaczy, nie?) spowodowali żeby ta właśnie
                          informacja -że
                          > my, motocykliści mamy prawo jeździć pomiędzy samochodami dotarła
                          do.....
                          > KIEROWCÓW SAMOCHODÓW! My, motocykliści i tak byśmy tak jeździli.
                          Jest tyle
                          > tytułów (niektóre pod wpływem Agory). Ale tam nic nie słychać....
                          Szkoda.

Akcja "Wszyscy się zmieścimy" jest wspólnym
                          przedsiewzięciem "Wysokich Obrotów" - czwartkowego dadatku do Gazety
                          Wyborczej i "Świata Motocykli". Można było przeczytać o niej na
                          łamach obu pism jak i - co Ci może ułatwi - stronach internetowych
                          obydwu magazynów.

serwisy.gazeta.pl/motocykle/0,0.html
                          www.wysokieobroty.pl/auto/1,48297,5464770,Przepuszczajmy_jednoslady.html

Może czasem warto wychylić nos spoza jednego forum, a potem stawiać
                          zarzuty?

Mam nadzieję, że wyczerpałem temat, a Tobie życzę powodzenia w
                          czytaniu ze zrozumieniem, bo jak widać, masz z tym spory problem,
                          skoro niektóre rzeczy trzeba Ci przekazywać po trzy razy.

Szymon
                        • Gość: Paweł Boruta Re: Wszyscy sie zmiescimy IP: *.agora.pl 23.09.08, 11:53
                          Fajnie się gada anonimowo, może kolega e.t. by się przedstawił z
                          imienia i nazwiska, a może chociaż z nicka? Nie chce mi się gadać z
                          kimś, kto szczeka jak mały piesek zza siatki. Trochę szacunku dla
                          innych, szczególnie jak się wytacza ciężką artylerię w postaci
                          oskarżeń o plagiat. Jestem na forum motocyklistów i wstyd mi za
                          Ciebie!

Nie jest ważne kto jest autorem, ważna jest idea. Takie
                          naklejki "motocykle są wszędzie" są robione przez wiele podmiotów,
                          między innymi przez szkołę jazdy Sarbo i nikt się nie czepia. Nie
                          taka była idea. Przywłaszczanie sobie autorstwa naklejki "motocykle
                          są wszędzie" jest zwyczajnie niesmaczne.

Pawel

• xplict Re:wszyscy się zmieścimy 28.08.08, 11:00
      a przepraszam ... na rejestracje sobie za przeproszeniem nalepię?
      (kiedyś byly akcje z kamizelkami odblaskowymi i haslami na nich... )
      --
      skąd ja to wiem, że ogon nie merda psem?
    • Gość: koko --- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.08, 00:01
      pan nadinspektor powołuje się na prawo: (cytat) ,,uczestnik ruchu może wyprzedzać
      prawą stroną jeśli porusza się w terenie zabudowanym drogą o dwóch pasach w
      jednym kierunku i poza miastem, jeśli jedzie drogą o trzech pasach w jednym
      kierunku". prawo takie jest i tu ma rację, tylko, że na drogach
      sytuacja motocyklistów wyglada zupełnie inaczej. oni nie wyprzedzają z prawej,
      tylko jadą pomiędzy pasami, między samochodami. parę razy już bym rozjechał
      jakiegoś fiutka, który
      wciska sie między dwa samochody, a więc jedzie pomiedzy pasami,
      wyprzedza z prawej i robi to z prędkością za
      przeproszeniem kosmiczną. Patrzę co moment w lusterka, a taki czubek
      pojawia się znikąd, a potem rodzinka idoty popłakuje...
      • Gość: Potas Re: --- IP: *.stacje.agora.pl 01.09.08, 10:23
        czytaj proszę z uwagą. Pan ispektor nie "powołuje się na prawo"
        tylko, uświadamia Ci, ze motocykliści MAJĄ PRAWO jezdić między
        szeregami samochodów i nie dodaje anis łowa, że mogą to robić z
        prędkościami przekraczającymi obowiązujące, przekraczać ciagłe linie
        itp.
        I nikt nie wymaga od Ciebie zebyś zaraz lubił "czubków"
        i "fiutków", tylko jest taka mała prośba, żebyś zgodnie z
        przepisami, posunął swoją puszkę 15cm w bok w bok i nie otwierał
        nagle drzwi stojąc w korku. To wszystko.
        • ddtt Re: --- 01.09.08, 10:57
          Nadinterpretujesz. Nie mają prawa jeździć pomiędzy pasami, lecz mogą omijać i
          wyprzedzać inne pojazdy bez zmiany pasa, pod warunkiem, że nie najadą na linię
          ciągłą i zachowają bezpieczny odtęp.
          Pozdrawiam
          • Gość: Potas Re: --- IP: *.stacje.agora.pl 01.09.08, 12:00
            Ale jak nie ma lini ciągłej, to mogą jeździć miedzy pasami, prawda?
            A po co wogóle piszesz o tej lini ciągłej?? Wiadomo, że jej
            przekraczać nie wolno, niezależnie od tego jakim poijazdem sie
            jeździ. nic nie nadinterpretuję! Motocyklistom WOLNO PRZECISAKSAĆ
            SIĘ W KORKACH, a samochodziarzom nie! Ot i cała filozofia!
            • Gość: autor Re: --- IP: *.poczesna.netcominternet.pl 01.09.08, 19:55
              Jakby było coś wiekszego od puszek to tez moglyby się przeciskać. Nasze
              wyprzedzanie w korku , jest analogiczne do wyprzedzania samochodu przez samochód
              na drodze o takiej szerokości, gdzie na jednym pasie spokojnie mieszcza sie 2
              samochody. Wiec zabranianie nam wyprzedzania w korkach jest tym samym czym
              zabranianie wyprzedzania w ogole pojazdów na tym samym pasie. Jak się mylę to
              mnie poprawcie.
              A że w polskiej rzeczywistości lepiej jest jechać po "linii" niż obok niej i
              zahaczyć o czyjeś lusterko to chyba dobrze dla obu stron. Dla samochodziarzy co
              najmniej 3 plusy:
              -nie muszą się przesuwać (wystarczy że nie staną "na złość")
              -tym samym nie martwią się o lakier i lusterka w przeciwieństwie do sytuacji
              gdzie jednoslad jedzie maksymalnie blisko pojazdu, a po drugiej stronie pasa
              jest jeszcze trochę luzu pomiędzy innym pojazdem
              -jedno miejsce na drodze się zwalnia
              A to ze policjanci to tolerują ( i inni ludzie w normalniejszych krajach),
              świadczy tylko o tym, że nikt nie ma zamiaru na siłe utrudniać sobie życia.
              Szerokości, przyczepności i gumowych drzew.
              • di.priv Re: --- 26.11.09, 15:59
                A tak przy okazji, samochody (tak samo zresztą jak inne pojazdy) mają
                obowiązek jeździć przy prawej krawędzi pasa, tak jest w kodeksie
                drogowym. Gdyby tak respektować prawo, nie byłoby w ogóle mowy o
                "przeciskaniu" bo miejsca byłoby aż nadto.
                Oprócz tego chodzi o czystą złośliwość, celowe zajeżdżanie drogi,
                straszenie najechaniem poprzez nagłe skręcanie w bok (niedawno
                skończyła się sprawa o zabójstwo w tej sprawie), obrzucanie
                niedopałkami papierosów. Ludzie, co z wami?
    • Gość: a wszyscy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.08, 15:12
      Chcesz się przeciskać-przeciskaj się. Twój problem. Ja najwyżej
      polakieruję drzwi. Do szału doprowadza mnie zajeżdżanie drogi przez
      motocyklistów. Wiadomo,że zahamuję i zjadę, bo inaczej potrąciłbym
      tych żałosnych kretynów. Jeśli motocyklistom wydaje się ,że 20
      centymetrów wystarczy na manewr ,to są w błędzie. Wystarczy
      nierówność na jezdni i z kozaka zostaje mokra plama. Więcej
      wyobraźni! A co do stania w korku- no, tu z kolei nie widzę
      problemu,żeby motocyklistę przepuścić. Zachowanie niektórych
      kierowców jest jak psów ogrodnika- sam nie ruszy, komuś też nie da.
      • Gość: Potas Re: wszyscy? IP: *.stacje.agora.pl 05.09.08, 15:56
        Akcja dotyczy własnie korków. Redakcja nie popiera jazdy niezgodnej
        z przepisami, z prędkościami powyżej dozwolonych, po ciągłej linii
        itp. Miałem nadzieję, że precyzyjnie okresliliśmy o jakie drogowe
        sytuacje chodzi, ale widać niedostatecznie. Chodzi o KORKI!
    • marcin071177 Re: Spostrzeżenie 10.09.08, 16:18
      A ja mam takie spostrzeżenie dotyczącze jazdy samochodów zwłaszcza osobowych. Otóż większość z nich porusza się trzymajac kurczowo lini oddzielającej pasy ruchu. Z tego co pamiętam z kusu (a było to dość dawno temu, wiec moge się mylić) kierowcy mają obowiązek jechać jak nabliżej prawej krawędzi jezdni. I w tym miejscu pojawia się pytanie czy taka jazda jest niekaralna i zgodna z prawem? bo gdyby było to karalne to policja powina wręczać mandaty takim kierowcą za utudnianie ruchu a ja i inni motocykliści mogliby spokojnie omijać w korkach czy wyprzedzać bez konieczności przekraczania osi jezdni, a co za tym idzie lini ciągłych. Pozdrawiam i ide pojeżdzić starając sie nie łamać przepisów ;)
        • di.priv Re: Spostrzeżenie 26.11.09, 16:03
          Procentowo to wypadków z udziałem moto jest mniej, ilościowo też i
          działa selekcja naturalna

Każdy ma obowiązek przy prawej, niezależnie od tego, czy droga jest
          podzielona na pasy ruchu liniami czy nie
      • Gość: Piotr Re: Spostrzeżenie IP: *.centertel.pl 27.01.09, 11:45
        Zazwyczaj chodzi o to, że przy poboczu asfalt jest dziurawy i każdy
        profilaktycznie jedzie przy środku drogi. Jak doczekamy się dróg bez
        niespodzianek to napewno wielu przestanie na to zwracać uwagę i
        bedzie jeździć poprawnie. To samo tyczy się uporczywej jazdy lewym
        pasem na drogach dwupasmowych lub środkowym i lewym na drogach
        trójpasmowych, zazwyczaj tak jak mówie powód jest prosty dziury.
    • Gość: spiwor Re: Wszyscy się zmieścimy IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.09.08, 20:56
      Ale macie problem, fakt przywłaszczanie cudzych rzeczy nieładnie ale tu chyba
      chodzi o nasze wspólne dobro i takie akcje Zippa, forummotocyklistów, czy ŚM
      raczej trzeba pochwalać a nie ładować w to politykę, kłócić się i obrażać.
      Jeszcze żeby chociaż jakby na tym cięzką kasę zarabiali...

Pierwsze auto po Poznaniem już widziane - Skoda chyba Oktawia, naklejka duża
      trochę się nie zmieściła, napisy niewidoczne(tak jak w naklejce "spójrz w
      lusterka") ale znak 'zmieścimy sie wszyscy" dobrze widoczny.
    • zaholec Dostrzegam pewną manipulację 17.09.08, 09:32
      albo nie potrafię czytać.
      Mam jednak nieodparte wrażenie, że Policja przpomina przepis o
      wyprzedzaniu z prawej strony, a nie udziela zezwolenia na
      przeciskanie się pomiędzy dwoma sznurami aut. To są dwie różne
      sprawy. Co do odpowiedzialności za skutki zderzenia podczas omijania
      dziury to sprawa jest jasna. Odpowiada ten kto spowodował kolizję.
      Natomiast co do przeciskania się pomiędzy dwoma sznurami aut to ja
      tego nie widzę w tym artykule.

pozdrawiam

Żaholec
      --
      takie są fakty, takie jest życie....,to co piszę to moje prywatne
      zdanie.
      • Gość: Nikolajev Re: Dostrzegam pewną manipulację IP: *.chello.pl 16.02.09, 15:33
        no to dostrzeż.
        jest wyraźnie napisane że motocyklista ma zachować odstęp przy wyprzedzaniu (czy to z prawej czy to z lewej) ale nie jest on określony. za to samochody muszą zachować przy wyprzedzaniu min. 1 metr. jako że motocyklista wyprzedza i nie rysuje Ci lakieru ani nie straca lusterek (przejaskarwione specjalnie) to oznacza ze zachowuje ten odstęp, a jak Ty nie dostosowywujesz się do przepisu "podczas wyprzedzania przez inny pojazd nie można zmieniać kierunku jazdy ani zmieniać prędkości". czyli jak potrącisz to po prostu zajechałeś mu drogę i tyle.

tyle ze strony "prawnej". ale nie ukrywajmy że jechanie 10cm od samochodu ktory ma sie z prawej i z lewej jest czystą głupotą, co innego jak stoją w korku. bo jak samochód pędzi to 60 km/h to wiadomo ze jak na drodze jest gigantyczna dziura która wyrzuci mu zawieszenie to bedzie ją omijał instynktownie. i co z tego że motocyklista miał prawo tak zrobić skoro już nie wsiądzie na swoją ukochaną maszynę, bo tak się stanie - straci życie. po co marnować sobie i innym życie?
        sam czasem wyprzedzam "między" bo jak widzę takiego co jedzie a nie może i taki sam drugi jest na drugim pasie to po prostu szybki manewr, ale staram się tego unikać bo wiadomo, że jak tamten niezauważy mnie to on dzwoni do lakiernika, a ja do szpitala...

szerokości:)
        • Gość: Krzychu Re: Dostrzegam pewną manipulację IP: *.toya.net.pl 15.08.09, 11:00
          Gość portalu: Nikolajev napisał(a):

> jak Ty nie dostosowywujesz się do przepisu "podczas
          > wyprzedzania przez inny pojazd nie można zmieniać kierunku jazdy ani zmieniać
          > prędkości"

A gdzie znalazłeś taki przepis? Podczas wyprzedzania mnie nie mogę ZWOLNIĆ? O
          kurdesz - to znaczy, że kilkadziesiąt razy złamałem przepisy, ratując życie
          szalonych wyprzedzaczy. :D

• Gość: AP Trochę rozsądku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.08, 11:26
      "Uczestnik ruchu może wyprzedzać prawą stroną jeśli porusza się w
      terenie zabudowanym drogą o dwóch pasach w jednym kierunku i poza
      miastem, jeśli jedzie drogą o trzech pasach w jednym kierunku" – tu
      nie ma ani słowa że to wszystko (wyprzedzanie) może dziać się w
      obrębie jednego pasa.

Art. 16
      4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej
      krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może
      zajmować więcej niż jednego pasa. – nie widziałem motocyklisty
      przepychającego się przez korek który spełnił ten wymóg, nie mówiąc
      już o normalnym ruchu.

Art. 24
      2. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować
      szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego
      pojazdu lub uczestnika ruchu. - to dotyczy tego omijania dziury przez
      samochód. Nie żebym był przeciwnikiem motocyklistów, ale proszę o
      trochę rozwagi a wpychanie się między jadące samochody na trzeciego
      nie należy do rozważnych zachowań, nawet wąskim motocyklem. W korku
      to wygląda trochę lepiej po w razie czego skończy się na obtarciach i
      drobnych skaleczeniach.
      • Gość: siekiera77 Re: Trochę rozsądku IP: *.aster.pl 02.10.08, 11:39
        Gość portalu: AP napisał(a):

"Uczestnik ruchu może wyprzedzać prawą stroną jeśli porusza się w
        > terenie zabudowanym drogą o dwóch pasach w jednym kierunku i poza
        > miastem, jeśli jedzie drogą o trzech pasach w jednym kierunku" – tu
        > nie ma ani słowa że to wszystko (wyprzedzanie) może dziać się w
        > obrębie jednego pasa.

ręce opadają...
        samochody STOJĄCE w korku
        są OMIJANE
        nie WYPRZEDZANE!!!

czyżby...?
        pl.youtube.com/watch?v=15XQx6PMv0U
          • Gość: siekiera77 Re: Trochę rozsądku IP: *.aster.pl 02.10.08, 11:57
            stojący w korku samochód
            z reguły ma możliwość
            wykonania krótkiego ruchu
            do przodu/w lewo/prawo (w obrębie swego pasa)
            umożliwiając przejazd motocykliście.
            zauważyłem, że robi to zdecydowana większość
            kierowców
            oprócz pań malujących paznokcie
            oraz pań i panów zajętych tokowaniem
            do swoich komóreczek
            pzdr
              • Gość: siekiera77 Re: Trochę rozsądku IP: *.aster.pl 02.10.08, 13:23
                no, ja to tak właśnie odbieram ;)
                a jak ktoś dobrej woli nie wykazuje
                to lekką przegazówką
                daje mu do zrozumienia,
                że tego od niego oczekuję
                i przeważnie skutkuje :-D
                a jak warunki na to pozwalają
                to nawet raczką kiwnę albo głowkę
                grzeczne skłonię w kierunku
                uprzejmego puszkarza ;)

no i zawsze staję na skraju
                pasa ruchu.
                przeważnie nie ma już tam miejsca
                na drugi samochód, żebym nie wiem jak
                się starał...
                pozdr
    • Gość: Ania a co ma piernik do wiatraka? IP: *.trans.net.pl 03.10.08, 13:17
      "Kodeks drogowy opisuje dokładnie taką sytuację: ,,Uczestnik ruchu może
      wyprzedzać prawą stroną jeśli porusza się w terenie zabudowanym drogą o dwóch
      pasach w jednym kierunku i poza miastem, jeśli jedzie drogą o trzech pasach w
      jednym kierunku"."

skoro motocykle mogą przeciskać się między autami to chyba bez zależności od
      ilości pasów?
      • szymon.dziawer Re: a co ma piernik do wiatraka? 03.10.08, 13:29
        Gość portalu: Ania napisał(a):
        > skoro motocykle mogą przeciskać się między autami to chyba bez
        > zależności od
        > ilości pasów?

Nie do końca jest tak, że motocykliści mogą.
        Interpretacja prawa jest taka, że przy wystąpieniu odpowiednich
        warunków rzeczywiście mogą to zrobić (nie przekraczając linii
        ciągłej między pasami, nie wyprzedzając na zakazie wyprzedzania,
        jadą drogą o odpowiedniej ilości pasów przeznaczonych do jazdy w
        danym kierunku, bądź wymijając auta, które nie poruszają się).
        Nigdzie w przepisach nie jest powiedziane:
        "Motocykle mogą przeciskać się między samochodami"
        Polecam lekturę kodeksu drogowego, bo kiedy spotkasz się na drodze z
        kimś, komu się wydaje, tak jak Tobie, że ma bezwzględną rację (nie
        do końca popartą konkretnym paragrafem/zapisem w przepisach), to o
        tragedię nie trudno.

Szymon
        • Gość: siekiera77 nosz k.! ile razy można?! IP: *.aster.pl 03.10.08, 20:31
          (...)Czy motocykliści mają prawo przeciskać się w pomiędzy sznurami samochodów
          stojącymi w korku i czy mogą w ten sposób wyprzedzać?(...)

Odpowiada podinspektor Krzysztof Burdak, szef sekcji Ruchu Drogowego krakowskiej
          Komendy Miejskiej Policji:

(...)Wielu kierowców nie zna i nie respektuje praw motocyklistów. Co ważne,
          motocykliści nie potrzebują do wyprzedzania całego wolnego pasa (zresztą
          podobnie jak samochody). Motocykle przeciskając się środkiem pomiędzy stojącymi
          bądź poruszającymi samochodami, nie naruszają przepisów! Kodeks drogowy opisuje
          dokładnie taką sytuację: ,,Uczestnik ruchu może wyprzedzać prawą stroną jeśli
          porusza się w terenie zabudowanym drogą o dwóch pasach w jednym kierunku i poza
          miastem, jeśli jedzie drogą o trzech pasach w jednym kierunku". Ten przepis
          dotyczy wszystkich pojazdów. Oczywiście motocykliści powinni zachować szczególną
          ostrożność, przestrzegać znaków drogowych (zakaz wyprzedzania, linia ciągła
          itp.) i zachować bezpieczny odstęp, jednak nie jest on określony. Tymczasem
          kierowców aut przepisy zobowiązują do zachowania metrowego odstępu podczas
          wyprzedzania motocykla.(...)

=SAMOCHODY STOJĄCE W KORKACH SĄ OMIJANE!!!=

Oddział 5
          Wymijanie, OMIJANIE i cofanie

Art. 23. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:

1. przy wymijaniu zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub
          uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać na prawo i zmniejszyć prędkość lub
          zatrzymać się;

2. przy OMIJANIU zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika
          ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość; omijanie pojazdu
          sygnalizującego zamiar skręcenia w lewo może odbywać się tylko z jego prawej strony;

Szanowna redakcjo przestań moncić ludziom w głowach...

• Gość: siekiera77 Re: nosz k.! ile razy można?! IP: *.aster.pl 04.10.08, 14:33
              Szanowny Potasie,nie zbaczaj z kursu.
              Po jakiego grzyba mam szukać definicji
              bezpiecznego odstępu
              tam gdzie jej nie ma?
              Mój post dotyczył
              OMIJANIA i WYMIJANIA
              a z rozróżnieniem tych manewrów
              wielu forumowiczów z redakcją
              na czele
              ma niejakie trudności
              co powoduje niezły zamiąch (zamionch)
              pod kokilami.
              Jeszcze raz ośmielam się polecić:
              www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=16727
              a tam post "ekusia" (trzeci w kolejności)
              Pozdrawiam Pana, Szanowny Panie Potasie
              i nie radzę wdawać się w dyskusję
              na temat:
              kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/spisTresci.html
              z "ekusiem", gdy razem z indykiem
              będzie Pan pomykał standartową
              motocyklowom prędkościom. (no, i co ty na to, redakcjo..?)
              ( w terenie zabudowanym... ;-) )

aha,
              a jak ktoś ma problem z definicją
              bezpiecznego odstępu
              to życie szybko go nauczy
              tej definicji...
              pzdr
              siekiera77
    • Gość: framicus wszyscy sie zmiescimy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.08, 12:36
      Wszyscy chcą mieć tu racje a mnie się wydaje że w takich przypadkach dużą rolę odgrywa kultura jazdy i zyczliwość. Czy jak stoimy godzine w kolejce na wyciąg to wpuszczamy przed siebie ludzi i czekamy na późniejszy wagonik? chyba nie do końca. A normalne jest chyba że kto przyjedzie pod światła pierwszy to wcześniej powinien odjechać i wtedy każdy po równo sie czeka. Oczywiście jak kierowcy uznają to za stosowne to wpuszczają ale nie jest to ich obowiązkiem. A jak motocyklista chce gdzieś szybciej dojechać to powienien wcześniej wyjechać. Poprostu jesteśmy równoprawnymi użytkownikam dróg i tylko za mało w nas spokoju i wyrozumiałośći.
      Pozdrawiam Motocyklistów
      • Gość: siekiera77 Re: wszyscy sie zmiescimy IP: *.aster.pl 17.10.08, 01:03
        masz rację, że rację ;)
        chcą mieć wszyscy...
        ale mają ją motocykliści
        którzy zgodnie z prawem i bez łaski
        moga OMINĄĆ stojące w korku puszeczki
        i pojechać przed siebie z poleposition :-D
        i wcale w tym celu
        nie muszą się zrywać z łózia
        o 4.45...

pozdrawiam spokojnych i wyrozumiałych
        Puszkarzy ;)
    • Gość: Maskeliż Wszyscy się zmieścimy IP: 80.54.67.* 19.10.08, 15:52
      Ja bym chętnie zaopatrzył się w takie naklejki, co by można było je
      niektórym cymbałkom za kółkiem nakleić na szybkę przed noskiem...jak
      widzę takiego jednego z drugim jak stoję w korku co robią to bym
      wyskakiwał z nakleją i yepp, na szybkę :) niech sobie zapamięta...
      Sam nie jeżdże motorkiem, jestem 4-kółkowy ale brat jeździ i wiem
      jakie to wqrfiające jak niedzielne pierdoły zajeżdżają drogę 2-
      kółkowym tylko dlatego że chcą sobie ułatwić podróż przez
      zakorkowany Wrocław ;) ja tam zawsze im ustępuję, robię miejsce,
      może kiedyś i mi ktoś ułatwi w ten sposób życie :)
      POZDRAWIAM 2-kółkowych - wszystkich :D
    • Gość: paban Wszyscy się zmieścimy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.08, 22:02
      BUU
      Niestety, miałem ostatnio nieprzyjemność zdarzenia drogowego na moto.
      Niestety, w Warszawie znają ten artykuł, ale śmieją się w twarz z "idioty z
      Krakowa". W Warszawie karzą tępić taką interpretację. Samochody mogą sobie
      jechać od linii do linii. Okazuje się, że zaledwie kilka % policjantów
      drogowych zgadza się z taką interpretacją, jak wprzedstawionym artykule...
      niestety.

• Gość: siekiera77 Re: Wszyscy się zmieścimy IP: *.aster.pl 20.10.08, 23:12
        No popatrz, popatrz...
        ale w tej Warszawie chamstwo
        i drobnomieszczaństwo.
        Ty jesteś policjantem z Krakowa
        któremu "kazali tępić"?
        To wracaj do Krakowa. Polecam Intercity. ;)
        A gdzie to się "okazuje"
        o tych "kilku % policjantów"?
        Robiłeś badania? Masz wyniki?
        Pokaż je i przestań się mazgaić...
          • Gość: Kościelny Re: Wszyscy się zmieścimy IP: *.centertel.pl 28.12.08, 21:08
            No to miałeś dużo więcej szczęścia niż ja. Burak w puszce otworzył drzwi i ...
            bum, kawałek lotu (dzięki Bogu i partii dobre ciuchy zrobiły swoje), wyrwane z
            zawiasami drzwi i trochę pogiętych blach. Werdykt (ponoć fachowca w zakresie
            przepisów RD) WINNY motocyklista ! Czyli teraz wiem że nie miał racji. Ciekawe
            czy mam możliwość jakiego kolwiek podważenia decyzji podjętej przez policjanta
            sekcji RD, w końcu nie miał racji !
    • Gość: PawelCMG Wszyscy sie zmieścimy IP: 213.92.162.* 27.10.08, 17:25
      może i możemy przeciskać sie między samochodami ale to jest niemożliwe przy
      mentalności Polaków którzy myślą jak tylko utrudnić jazdę motocyklistom i
      jeden staje przy prawej a drugi przy lewej krawędzi :/ A po za tym drogi w
      moim mieście przynajmniej są takie szerokie że dwa jadące obok siebie auta
      mają nieznaczny odstęp od siebie także i tak jest niemożliwa jazda pomiędzy
      nimi :/ Ale ważne żeby WSZYSCY kierowcy, jedno i dwu śladów znali prawa obydwu
      pojazdów :)
    • Gość: VADER Wszyscy się zmieścimy IP: 213.17.241.* 15.01.09, 09:27
      Szanowna Redakcjo
      Proponuję wysłać do Głównego Komendanta Policji, list intencyjny aby
      ten z kolei przesłał do wszystkich swoich podwładnych w Sekcjach
      Ruch Drogowego informację o ustaleniach jakie już mają
      obowiązywać.Ponieważ interpretacja jaśnie nam panujących niebieskich
      mundurków na naszych drogach jest daleka od rzeczywistości. Nie
      zaszkodzi także na każdym radiowozie chociaż na jakiś czas umieścić
      wspomnianą naklejkę.
        • Gość: kootaz Re: Wszyscy się zmieścimy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.09, 12:59
          Tak...tak...
          tak sibie przeglądam co tu wypisują Ci wszyscy ludzie i nie wiem czy
          mam się śmiać czy płakać... jestem i bikerem (z zamiłowania) i
          kierowcą (z zamiłowania i konieczności). wielokrotnie mialem
          sytuacje z przelotami bikerow miedzy autami i powiem tyle...nic mnie
          to nie kosztuje żeby gościa przepuścić, niech chociaż on będzie
          trochę szybciej, w zamian dostaje machnięcie ręką albo kiwnięcie w
          podzięce i to wystarcza. nie mam żadnych naklejek na samochodzie ani
          na motorze bo tego nie potrzebuje. Kultura wystarcza. świadomość że
          przecież mogę komuś życie ułatwić wcale sobie nie utrudniając. ale
          niestety polska mentalność zasmuca mnie. mimo że jestem patriotą to
          gdy patrze na tych zacietrzewionych polaczków jak im ciśnienie
          skacze gdy ich mijam (i mimo wszystko kłaniam się w podzięce) i
          dojeżdżam do świateł to jest mi przykro że mieszkam w takim
          kraju...kraju buractwa i chamstwa. może skończą się kiedyś czasy
          traktowania motocyklistów jako gorszych uzytkowników drogi, wariatów
          i debili. niestety muszę też powiedzieć o tym że ta stosunkowo
          niewielka grupa jaką jest brać motocyklowa jest dużo bardziej
          kulturalna od wielu kierowców. oczywiście są wyjątki ale większość
          motocyklistów zdaje sobie sprawę z tego że nie jest przyjemnie gdy
          ktoś zajeżdża drogę, blokuje przejazd i kiedy chcesz go wyprzedzic
          przychamowuje lub także zaczyna wyprzedzać. kierowcom to z reguły
          uchodzi na sucho i sie cieszą debile że sie udało. to jest właśnie
          kultura w polsce. akcję popieram i nie ważne dla mnie czy to FM czy
          ŚM czy każdy biker z osobna. walczmy o swoje, bo jest nas coraz
          więcej i zasługujemy na szacunek i równouprawnienie na drodze.
          pozdrawiam.

ps. jestem z wykształcenia dziennikarzem i może działam na swoją
          zgubę ale polecam ten materiał (większej ściemy dziennikarskiej
          chyba nie widziałem jeszcze, pozdraiwam TVP)
          pl.youtube.com/watch?v=JlpqgSQNu9E&feature=related

FZS600 Fazer
      • fastaxe77 Re: Wszyscy się zmieścimy 23.06.09, 00:23
        Można uznać, że o motocyklistach i ich jeździe masz b. blade pojęcie.
        Motocykliści unikają jazdy po białych liniach ( w Polsce) jak diabeł wody z
        kropielnicy. ;)
        Dlaczego tak robią? Poszukaj odpowiedzi sam.
      • xplict Re: Wszyscy się zmieścimy 24.06.09, 20:55
        Gość portalu: drvb napisał(a):

> W takim razie można uznać że przepis zakazujący ciągłej jazdy po linii
        > dzielącej pasy ruchu (a po niej właśnie jeżdzą motocykliści) jest już nieważny
        > tak ? xD

Kolega chyba raczy motocykl tylko na zdjęciu oglącać...

--
        skąd ja to wiem, że ogon nie merda psem?
    • Gość: Huska Wszyscy się zmieścimy IP: *.cdma.centertel.pl 24.06.09, 11:06
      Witam
      Przeczytałem wypowiedz pana podinspektora i zastanawia mnie iż nie
      wziął on pod uwage art.24.1 ustęp 1 z kodeksu ruchu drogowego, który
      to mówi iż kierujący pojazdem musi się upewnić przed wyprzedzaniem
      czy: ma odpowiednia widoczność i odpowiednie miejsce bez utrudniania
      komukolwiek ruchu. Wyprzedzanie przepychając się między samochodami
      łamie ten punkt bo utrudnia ruch kierującemu samochodem.
    • prawdziwy.jonek Re: wszyscy sie zmiescimy 25.06.09, 13:00
      > Mam nadzieję, że puszkarze też to przeczytają i zaczną wreszcie
      > grzecznie ustepować drogi :). Niestety zawsze się znajdzie jakiś
      > uparty, który stwierdzi że "jak ja stoję, to ty też".

ej mojsiek ale przeczytaj matolku jeszcze raz artykul bo ja osobiscie nie
      znalazlem tam nic na temat odsuwania sie jak zobacze w lusterku jasnie pana
      motocykliste!!!!! takie manewry jak tobie sie glabie marza to sie wykonuje tylko
      i wylacznie jak musi przejechac samochod uprzywiliowany!!! oczywiscie z
      wlaczonymi sygnalami!!!!
      • Gość: motodebil Re: wszyscy sie zmiescimy IP: 94.254.183.* 26.06.09, 00:55
        prawdziwy.jonek napisał:
        > ej mojsiek ale przeczytaj matolku jeszcze raz artykul bo ja
        osobiscie nie
        > znalazlem tam nic na temat odsuwania sie jak zobacze w lusterku jasnie pana
        > motocykliste!!!!! takie manewry jak tobie sie glabie marza to sie
        wykonuje tylk
        > o
        > i wylacznie jak musi przejechac samochod uprzywiliowany!!! oczywiscie z
        > wlaczonymi sygnalami!!!!

A ja, osobiście, kiedy trafię na takiego głąba, matoła jak ty, Jonek, to kiedy
        wreszcie jego uchylona boczna szyba jest na wysokości mojego tłumika,
        (tłumika, hehehe, tłumika) daje "krótko do odcięcia"! ;)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka