Dodaj do ulubionych

Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego

IP: *.acn.waw.pl 08.06.04, 23:56
Komentarz do zdjecia: pokazuje sie srodkowy palec..
Obserwuj wątek
    • Gość: garderobiana najwyzszy czas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 03:10
      w koncu! chcemy teatru, a nie establiszmentu.
      • Gość: piszedalej Re: najwyzszy czas IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 09.06.04, 06:13
        Zgadzam sie! Dajcie nam nowatorstwo, awangarde!
      • Gość: bak Re: najwyzszy czas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 11:09
        kolejny maluczki, a kto ci każe oglądać spektakle z p.Jandą?
        • Gość: Dorot Re: najwyzszy czas IP: *.aster.pl / *.aster.pl 18.06.04, 17:01
          To chyba największa strata dla tego teatru. Janda to pewniak świetnej sztuki-
          widziałam wszystkie. To jedna z tych aktorek, które wzbudzają miłość do
          teatru.Co poza "zdaniem Amy"grała dobrego w tym teatrze Szczepkowska? Jandy i
          tak nigdy nie przebije.
          Szkoda..........
      • Gość: Bicz na matołów Re: najwyzszy czas IP: *.autocom.pl 09.06.04, 20:43
        Rozumiem, iż w internecie wypowiadać może się każdy, ale czy to aby nie przejaw
        jakiejś totalnej degrengolady, że zatraca się tu elementarną uczciwość i
        pomiata największymi z największych. Zamilknijcie krytycy rodem z osiedlowych
        gazetek! Pogaworzcie sobie o rodzimych hip-hopowcach, bo mistrzowie tacy jak
        Janda pozostają poza możliwościami waszej percepcji
        • Gość: kosynier biczu sam sie wybiczuj IP: *.chello.pl 09.06.04, 21:11
          elementarna uczciwosc? tej ci brakuje. janda krzyczy i sie miota, krzycza i
          miotaja sie hiphopowcy, ktorych tak nie lubisz. jedyna roznica - pani janda
          robi to w teatrze. a czy zawsze ma cos ciekawego do powiedzenia? ja tam za jej
          najlepsza role uwazam ten spot syropu. wreszcie cicha, usmiechnieta i pogodzona
          z zyciem.
          ps. biczu na matolow - tyrade palnales(as) taka, jaka mam wrazenie chcialabys
          uslyszec z boskich ust pani jandy. przeslij jej ten tekst, moze go wykorzysta
          • Gość: z Szczepkowska napewno do stóp jej nie dorasta IP: *.krzeszowice.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.04, 16:27
            Dlatego cieszę sie że nie ona jest przyczyną odejścia Jandy - wielkiej aktorki
            którą porównałbym do Modrzejewskiej.Wszystkiego najlepszego Pani Krystyno
            • Gość: Jędrzej wielkość artysty IP: 5.2.* / *.chello.pl 10.06.04, 17:03
              Gość portalu: z napisał(a):

              > [...] nie ona jest przyczyną odejścia Jandy - wielkiej aktorki
              > którą porównałbym do Modrzejewskiej [...]

              ---------------------------

              Widziałeś, kolego Modrzejewską w jakiej roli? Pytanie jest retoryczne -
              oczywiście nie widziałeś. Ale wierzysz, że była wielka, bo tak wszyscy mówią.
              Obawiam się, że o wielkości Jandy też przekonały cię cudze opinie albo reklama.
            • Gość: kreska Re: Szczepkowska napewno do stóp jej nie dorasta IP: 193.109.115.* 10.06.04, 22:33
              dorasta, dorasta. nawet przerasta!
              • Gość: bak Re: Szczepkowska napewno do stóp jej nie dorasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.04, 12:51
                W intrygowaniu na pewno. Z tej słodziutkiej buzi jad się sączy, że aż strach. A
                co takiego wielkiego zagrała p.Szczepkowska w ciągu ostatnich kilku lat, poza
                wyrabianiem godzin na etacie w Teatrze. Nic !!! Jedynie nazwisko ma po Tatusiu,
                aktorze, nic więcej, WIelki Dziadek też nie pozostawił talentu w spadku.
            • Gość: yx Re: Szczepkowska napewno do stóp jej nie dorasta IP: 68.185.200.* 11.06.04, 00:49
              porownanie jandy beztalencia do modrzejewskiej to chyba jakas kpina
              • Gość: bak Re: Szczepkowska napewno do stóp jej nie dorasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.04, 12:53
                Czyżby talencie miało coś do powiedzenia na temat teatru ?! Kundelku, do budy,
          • Gość: bolek Re: biczu sam sie wybiczuj IP: 217.153.176.* 10.06.04, 21:04
            ten tekst wyszedł z ręki matołaa ale to nie dziw, bo brak mu mózgu.
          • Gość: bak Re: biczu sam sie wybiczuj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.04, 12:47
            odwaga staniała, rozum podrożał ! Oglądaj p. Lindę, więcej zrozumiesz.
      • york222 [...] 09.06.04, 23:16
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: bangi Re: Nadszedl czas by garderobiane rzadzily teatrem IP: 129.81.192.* 10.06.04, 00:54
        • Gość: nextor Re: Nadszedl czas by garderobiane rzadzily teatre IP: *.home.cgocable.net 11.06.04, 18:44
          Nie martwcie sie o Jande - ona sobie da rade , a krytyki bac sie nie musi , ma
          sporo wielbicieli .Nie musi sie jej koniecznie lubic , wolna wola - ale przyznac
          trzeba , ze to duza osobowosc , i bardzo dobrze . Dzieki temu polska kultura nie
          jest nudna . Podchody pani Szczepkowskiej natomiast pasuja raczej do magla , niz
          na lamy Wysokich Obcasow , dziwie sie , ze GW na to pozwala ...
    • Gość: optymistka Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.cm-upc.chello.se 09.06.04, 07:53
      Cale szczeszcie za ta Jande wyrzucaja, przeciez Janda jest tworem reklamy i
      niestety brakuje jej tego prawdziwego talentu, ktory posiadaja dziesiatki ludzi
      w Polsce, a ktorzy nigdy nie dostali mozliwosci zaistniec!
      Czas na nowych i utalentowanych, dosc tej stagnacji i ciagle tych samych
      nazwisk, Janda, Wajda, itd..
      Oni juz powinni przejsc na emeryture albo tez pomyslec o zmianie branzy, bo
      niestety brakuje im nowych i swiezych pomyslow.

      Drogi Panie Romanie Pawlowski!
      Nie martwi sie Pan o Pania Jande i zyczy jej Pan otwozenia wlasnego teatru,
      natomiast jest Pan zaniepokojony Teatrem Powszechnym!
      (Ze mna jest akurat na odwrot!)
      I widac ze ma Pan ambiwaletne uczucia, najpierw sugeruje Pan, ze bez Jandy moze
      byc klapa, a za chwile przypomina Pan sobie ze przeciez zostaja inne gwiazdy.

      Na koncu zadaje Pan pytanie: "Co bedzie kiedy wszyscy wybiora urlopy?"
      Prosze sie nie martwic!
      Przy tak olbrzymim kraju i tak duzej liczby bezrobotnych, mysle ze te
      wszystkie "gwiazdy" powinny nabrac troche pokory! Na ich miejsce jest setki
      chetnych, swiezych i utalentowanych, ktorzy chetnie stana na deskach Teatru
      Powszedniego i innych teatrow tez.
      Polsce zyje 39 milionow!!!, jest w czym wybierac!
      Wielu ludzi na Ukrainie, Litwie czy dawnych Republikach Radzieckich zna jezyk
      polski, tak samo wsrod poloni jest wielu utaletowanych aktorow, ktorzy cos dla
      Polski i W-wy chetnie zrobia.
      Mozliwosci jest duzo i nie ma sie czego bac!!!W
      Zmiany sa najlepsza droga rozwoju!!!
      Pozdrawiam
      • kobaj Czy to naprawdę taka dobra aktorka? 09.06.04, 09:00
        Nigdy nie zachwycałem się Jandą.
        Żenaowała mnie zawsze jej specyficzna maniera,
        jakaś taka pretensjonalność w głosie i gestykulacji.
        Zawsze wydawała mi się taka sama w każdym
        filmie, niezależnie, czy to gościu z żelaza, czy reklamówka
        pastylek.
        Przypomina mi licealistkę udającą inetelektualistkę.
        • Gość: optymistka Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.cm-upc.chello.se 09.06.04, 09:14
          Trafne spostrzezenie.
          Gratuluje!
          • Gość: spektator Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 09:23
            Nareszcie! da odpocząć od siebie ten krzykliwy babo chłop.Gra tak samo wszędzie
            i wszystko,czas przewietrzyc teatry.
            • Gość: look Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.06.04, 10:01
              przereklamowana, manieryczna, nudna.
        • Gość: bak Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 11:38
          Ach ten polski kundlizm, - bezinteresowna zawiść, ale trudno sie dziwić - to są
          skutki bolszewizmu.W tym komunistycznym państwie większe uznanie zawsze będzie
          miał robotnik,m z bablami na rękach, niz człowiek kultury. TO JEST SWIETNA
          AKTORKA I WSPANIALA KOBIETA, przyjmij to do wiadomości, zawistny motłochu.
          A tak naprawdę to po co oglądasz coś co ci sie nie podoba - ekshibilicjonizm ?
          • Gość: Bob Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 09.06.04, 11:57
            Widzialem pania Jande w kilku filmach i raz na scenie.
            Uwazam ze jest aktorka przecietna i duzo jest prawdy
            w tym co pisze kobaj. Nonsensem jest wyzywanie tych co
            nie uwazaja p. Jandy za "swietna aktorke" od kundli,
            zawistnikow i bolszewikow. Jak sie ma "bolszewizm" do
            oceny aktorstwa P. Jandy? Cale zycie spedzilem w Stanach
            bo wlasnie rodzice moi uciekli przed bolszewikami i nie
            mam nic wspolnego z bolszewizmem co nie zmienia faktu
            ze p. Jande uwazam za aktorke przecietna.
            • Gość: ewik Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.06.04, 14:43
              Popieram,nie można potępiać kogoś,kto nie lubi Jandy,nie jest rewelacyjna i w
              kazdej roli podobnie gra mówi zawsze takim samym głosem niezależnie od roli..
            • york222 Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? 09.06.04, 23:21
              jestes w stanach to juz zostan tobie dziekujemy to nie twoj kraj napewno po
              polsku nie kumasz co ...milej pogody dupku
          • Gość: Mike Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 09.06.04, 12:13
            Bąk puscil niezlego bąka...
            Janda to zmanierowana, przewidywalna, neurotyczna "gwyazda", ktora najwieksze
            sukcesy ma za soba...czas przewietrzyc troche ten gabinet figur woskowych :)
          • Gość: AgaU Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.marymont.pl 09.06.04, 15:50
            bak napisal:
            >TO JEST SWIETNA
            > AKTORKA I WSPANIALA KOBIETA, przyjmij to do wiadomości, zawistny motłochu.
            > A tak naprawdę to po co oglądasz coś co ci sie nie podoba - ekshibilicjonizm ?

            chyba masochizm analfabeto.
            • york222 Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? 09.06.04, 23:22
              super
          • york222 Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? 09.06.04, 23:19
            masz racje polacy to niewdziecznicy i dlaczego ta zawisc
          • Gość: ziom Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.bredband.comhem.se 10.06.04, 11:08
            Chyba masochizm?????
          • Gość: ziom Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.bredband.comhem.se 10.06.04, 11:09
          • Gość: ziom Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.bredband.comhem.se 10.06.04, 11:10
            Chyba masochizm????
        • narysuj.mi.baranka Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? 09.06.04, 12:53
          A ja zawsze lubilam jej maniere oraz to, ze byla taka sama, bo nikt inny nie
          umie byc taki sam taki sposob:)
          Ale nie moge jej darowac pastylek, bo juz nie patrze na nia z tym zachwytem.
          Moj zainteresowanie spadlo o 75%.
        • Gość: ryba Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.dhcp212-198-194.noos.fr 09.06.04, 23:52
          Coś w tym jest... Niestety...Jakaś maniera, która drażni niekiedy, mimo
          niezaprzeczalnego talentu.
        • Gość: dark Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.wrzos.wroc.pl 10.06.04, 17:55
          Podpisuję się pod tym postem z całą gorliwością! Bardzo trafne spostrzeżenia,
          całkowicie zgodne z moimi.
        • Gość: józefka Re: Czy to naprawdę taka dobra aktorka? IP: *.iscnet.pl 12.06.04, 14:05
          dokładnie. ZAWSZE gra tak samo. Zawsze te same nerwowe ruchy, potrząsanie
          głową. Kiedyś był taki serial, w którym Janda grała Modrzejewską i tam ta jej
          maniera najbardziej mnie raziła - jakoś "gryzła" sie z kostiumami i epoką i
          samym wizerunkiem Modrzejewskiej - kobiety w końcu epoki wiktoriańskiej. Tak mi
          to przeszkadzało, że przestałam oglądac ten serial. Nie wiem dlaczego
          należałoby się zachwycac calym dorobkiem Jandy. Oprócz rzeczywiscie doskonałych
          ról, np. w Przesłuchaniu, miała i gorsze momenty, np. Męskie-żeńskie, czy jakoś
          tam (to niewypał moim zdaniem).
      • Gość: bak Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 11:32
        Co za stek bzdur, kobieto teatr to nie fabryka śrubek czy cukierków, a może to
        przemawia aktorka zdolna inaczej.
        Ile zawiści i zazdrości. A retoryka prosto z PRL.
        Uwielbiam p. Krystynę Jandę i podziwiam ją za wszystko, za talent aktorski, za
        talent pisarski, za niezwykłą pracowitość, za nieprawdopodobną enrgię i radość
        życia, za to, że jest matką , żoną, córką, koleżanka i przyjaciółką. Obejrzałam
        wszystkie spektakle, wszystkie filmy i przeczytałam wszystkie ksiązki.
        Zamiast podziwiąc i czerpać wzory - zawiśc i kretyństwo.
        • Gość: Bob Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 09.06.04, 12:07
          > Ile zawiści i zazdrości. A retoryka prosto z PRL.
          Jak zawisc, jaka zazdrosc? Jestem programista i nie
          moge zazdroscic aktorom bo to nie moja dziedzina.
          W PRL mieszkalem kilka lat jako dziecko i nie wiem
          o co chodzi z ta "retoryka prosto z PRL"
          Czy jezeli ktos uwaza P. Jande za srednia aktorke
          to musi byc zaraz zawistnikiem i kretynem.
          >Zamiast podziwiąc i czerpać wzory - zawiśc i kretyństwo
          Jak mozna czerpac wzory z kogos kto nie ma ulozonego
          zycia osobistego?

        • Gość: ewik Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.06.04, 14:49
          kazdy ma inny gust i to ,że ty ją podziwiasz,nie znaczy że ktoś też musi ,a w
          ogóle co ma do tego komuna,polityka itd,bez sensu,albo się nam coś podoba,albo
          nie nikt mi tego nie narzuci!
      • Gość: lis Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 23:32
        chyba jesteś chora, albo sama chcesz wyrecytować wierszyk w Powszechnym.
    • Gość: bak Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 11:07
      palec wsadż sobie... polski kundlizm
    • Gość: soso najbardziej przereklamowana polska aktorka IP: 195.41.66.* 09.06.04, 11:43
      Jej histeryczna gra i arogancja w polaczeniu z legenda filmu 'Czlowiek z
      marmuru' wyniosla ja na szczyty i bycie przeciw stalo sie nie w tonie dla kilku
      pokolen snobow. No wiec na szczytach zostala choc np. jej spiewanie to katorga
      dla uszu. Przecietna aktorka, ktora wygrala swoja karte.

      pzdrw

      soso
      • Gość: ala z zagranicznym dorobkiem IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 10.06.04, 09:30
        Tak sie sklada, ze zatrudniali ja rowniez rezyserzy niemieccy, francuscy, i
        jeszcze kilku innych. Nie znaja sie i nie wiedza ze przereklamowana, biedacy....
        • Gość: marta Naciagany argument IP: 193.14.171.* 10.06.04, 09:49
          To nic nie znaczy, ludzie nie epatujcie sie zagranicznym dorobkiem.Jest duzo
          tansza niz zachodnie aktorki(a na marginesie ktora Jej rola jest godna
          zapamietania z tych zagranicznych filmow?)Polska ma kilku naprawde wybitnych
          aktorow-Pszoniak Seweryn byl Lomnicki.Rezyserow (ci bardziej znani jako tworcy)
          Wajda, Kieslowski, Polanski ,Holland.Muzykow, operatorow ale z aktorami to
          slobo bo maja twardy polski akcent (i to niewazne w jakim jezyku mowia-accent
          jest slyszalny nawet u Seweryna).Ogolnie Ci mieszkajacy w Polsce zadnych
          jezykow nie znaja bardzo dobrze, a brak impresariow wysokiej klasy robi ze sa
          po prostu nie znani.
          Marta
          • Gość: ala zaden argument, zwykla uwaga IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 10.06.04, 12:02
            na temat "przereklamowania" Jandy, czyzby siegalo az poza polskie granice ?
            Papiezem tez pewnie nie nalezy sie epatowac, bo uzywa tych xx jezykow z polskim
            akcentem ?

            Oj, polskie blotko miewa sie swietnie, jak dobrze ze mnie tam nie ma !
            • Gość: wojec Re: zaden argument, zwykla uwaga IP: *.dzialoszyn.sdi.tpnet.pl 10.06.04, 12:16
              jaki tam dorobek -filmy klasy B i C !!!!
              A nagroda w Cannes -polityczna i koniunkturalna - bo była WTEDY moda na Polskę!!
            • Gość: marta Re: zaden argument, zwykla uwaga IP: 193.14.171.* 10.06.04, 13:11
              Janda grala w filmac: Francuskim rezyser Yves Angelo, niemieckim rez D.wedel,
              wloskim rez A.Corti.Zdjecia zawsze robil Klosinski(teamwork)Najlepszy film w
              jakim grala to wegierski Mefisto z bardzo dobra kreacjaK.M.Brandauer, dzieki
              temu film jest tak znany.
              Czytuje polskie gazety ktore jak slusznie zuwazylas "siega az poza polskie
              granice"
              Papieza slucham ze wzgledu na przeslanie i zawartosc a nie (jak w przypadku
              aktorow)nato jak gra i jak wymawia.Czy wedlug Ciebie Papiez gra swoja role ?
              Pozatym w poprzednich wypowiedziasz naigrawasz sie z Pracy garderobianych a
              tutaj uzywasz sformulowania polskie blotko.Moze blotko lezy w Tobie?
              I ja TAM (do Polski -chyba o to Ci chodzi)jade, bo lubie:)
              • Gość: ala polskie blotko miewa sie swietnie IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 10.06.04, 21:04
                Dorobek Jandy, w tym rowniez filmowy, mozna obejrzec tutaj:
                www.krystynajanda.net/?selected=2&action=changeType&type=-1
                Czy mozna gdzies zapoznac sie z dorobkiem Szczepkowskiej ? Ja pamietam tylko
                film "Con Amore", i 'ogloszenia' w TV konca komunizmu, ah no i jeszcze z
                koneksji rodzinnych.

                Garderobiane same sobie wystawiaja opinie zabierajac sie za rzadzenie teatrem,
                ale widac takie czasy w Polsce ze wszystkim sie cos wydaje, taki ogolnokrajowy
                teatr. Ciesze sie ze mnie tam nie ma, a z wizyta poczekam az znikna Leppery,
                Begery, i garderobiane wierzace w swoje zdolnosci artystyczne.

                Poki co: Lepper na prezydenta, garderobiane do Rady Artystycznej, a co - jak
                demokracja to demokracja (po polsku).

    • Gość: szczerbaty teatr Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.gdynia.mm.pl 09.06.04, 11:47
      ...dusza artysty w ciele dentysty....
      • Gość: bkp Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.06.04, 11:59
        • Gość: czytelnik Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.04, 12:38
          A jednak szkoda ,że z powodu konfliktu z J.Szczepkowską odchodzi K.Janda .
          Nie lubię Szczepkowskiej jako aktorki , zawsze była dla mnie mierną
          aktorką, może chce wykazywać się w innej dziedzinie.Nawet jej pisanie w Klubie
          Świat Książki mnie drażni .Drażniła mnie zawsze jej nijakość w wielu rolach.
          Chyba nie czepiam się stronniczo, przy tylu paskudnych wpisach ?
          • Gość: Marta Masz racje IP: 193.14.171.* 09.06.04, 12:57
            Nie bo Szczepkowska to tez miernosc aktorska.Obie panie sztuczne,pelne manier w
            grze aktorskiej ale Szczepkowska mniej sie promuje(jednak dobre pochodzenia
            widac).Pisarstwo obu straszne ( tzw.literatura dnia, gazety kobiece szukaja
            znanych nazwisk nie wazne co te osobistosci maja do powiedzenia- w obu
            przypadkach niewiele).
            Poziom przekup z wyksztalceniem!
            pozdrawiam
            • Gość: Jędrzej Absolutnie się nie zgadzam IP: 5.2.* / *.chello.pl 09.06.04, 23:27
              Uważam Szczepkowską za dobrą aktorkę (z pewnością lepszą od Jandy) i
              utalentowaną pisarkę. Bardzo lubiłem jej pierwsze humoreski w "Wysokich
              Obcasach" - czytywałem wówczas ten "babski" bądźcobądź dodatek właśnie (i
              wyłącznie) dla nich. Była to delikatna obyczajowa satyra, pisana z pozycji
              konserwatywnych, ale pełna wdzięku i pozbawiona rażacego nieraz u
              konserwatystów nachalnego moralizatorstwa. Żeby docenić smak tych miniaturek,
              trzeba mieć co prawda dość subtelne podniebienie, jest to bowiem humor
              dyskretny i aluzyjny, zaprawiony przy tym odrobiną purenonsensu, nigdy w Polsce
              nie docenianego.

              Późniejsze pisarskie próby pani Joanny mniej mnie zachwyciły, liczę jednak, że
              Autorka jeszcze wróci do wysokiej literackiej formy.
              • Gość: marta Poniekad racja w tym co piszesz IP: 193.14.171.* 10.06.04, 10:30
                Jedrzeju ,faktycznie po plytszym namysle stwierdzam ze Szczepkowska literacko
                ma wiekszy talent-pamietam Jej felieton o przeziebionym starszym panu na
                uroczystosci z Okazji odzyskania Niepodleglosci.Ale aktorsko obie mierne!
                Szczepkowska utkwila mi wylacznie Z Con Amore-gniot a la francuski Hollywood (a
                la Nowa fala z wszystkimi Cliche jakie sa),
                A Janda od czasu "Czlowieka z marmuru" nigdy nic nie zagrala innego.
                • Gość: andre Re: Poniekad racja w tym co piszesz IP: 131.165.141.* 10.06.04, 14:05
                  Janda byla swietna w Edukacji Rity. Uwazam, ze byla to jej zuyciowa rola. Grala
                  tam siebie
                  • Gość: Marta Teatr powszechny to nie tylko p.S i p.J IP: *.cm-upc.chello.se 10.06.04, 18:35
                    Przyznam sie ze nie znam Jej w tej roli.Znam natomiast film z J.Walters i
                    M.Caine i rozumiem ze Eliza Doolitle Shawa byla by szczytem mozliwosci dla
                    p.Jandy-
                    Co ciekawe ze w tych przetergach o wyzszosci zagubil sie Teatr Powszechny gdzie
                    plejada polskich aktorow wystepuje , a po nich beda nastepni...
                    Teatr Powszechny napewno to odejscie w gniewie Pierwszej Nerwowej przezyje,
                    bo przezyl innych kataklizmow wiele.
    • Gość: Marta Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: 193.14.171.* 09.06.04, 12:41
      Zgadzam sie z wiekszoscia glosow (NIE bAKA) na temat mozliwosci aktorskich
      Krystyny Jandy,
      Jej mozliwosci zawezone do potrzasania glowa i rekami juz nie wystarcza, A NIC
      NOWEGO OD LAT NIE POKAZALA.(Podobnie jak D.Olbrychski ktory czy Kmicic czy
      Tuhaj bej czy kochanek Pestki zawsze ten sam.A te wywiady z Krystyna Janda gdie
      sie prezy wymalowana na skajowych kanapach sa zenujace.Mysli ze kupila klase a
      tego sie nie da kupic.( Grace Kelly tez byla beztalencie, w jednym filmie byla
      niezla ale wyniosla klase z domu).A te przekupskie awantury z J.Szczepkowka tez
      jej klasy nie dodaly.
      Wiec rycerz Bak pasuje do swojej DAMY jak ulaL!
      Pozdrawiam wszystkich Ktorzy dyskusje na poziomie prowadze, reszta napewno jest
      zdrowa (moze nie psychicznie)
    • Gość: kość Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.aster.pl / *.aster.pl 09.06.04, 13:05
      a dla mnie takie opinie b. negatywno-nerwowe są straszne. Janda ma swoja
      niepowtarzalną naturę, co czyni ją aktorką o wyjątkowym usposobieniu. Nie
      trzeba jej kochac, ale nie mozna odmówic jej szacunku za to, co robi i talentu.
      Czytam jej dziennik, znam książki. To nie jest tylko aktorka, to jest artystka
      i to artystka wszechstronna o bardzo wrażliwej duszy. A takie opinie ludzi,
      którzy dobrze jej nie poznali zamykają ja jako człowieka. Bardzo mnie zabolały
      takie, wręcz wyzwiska pod jej adresem.
      • Gość: yorryk Wierszyk o Jandzie co nie chciała IP: *.acn.waw.pl 09.06.04, 13:09
        Wybuchła nagle wielka granda
        bo teatr porzuciła Janda.

        każdego dyrektora zmorki
        że mu się skłócą dwie aktorki.

        Jak tak to nawet babcie wieszczą
        że one razem nie zmieszczą.

        Więc zaraz pachnie awanturą
        bo staje kwestia która którą?

        Tak rozpoczyna się od nowa
        wojna na miny, gesty, słowa.

        Ty felietonem to ja blogiem
        to ta-tu znowuż monologiem.

        Można, spierały sie na łamach,
        prostytuować się w reklamach?

        czy Jaracz mógłby za co łaskę
        zachwalać tampon i podpaskę?

        A na to Janda - to już nie PRL
        and I am a material girl

        zamiast latami rzucać grepsem
        starczy zareklamować tepsę

        Lub verde. Wnet by panie schudły
        gdyby złapały sie za kudły.

        Caly ten zgiełk jak mało który
        znów wciągnął masy do kultury

        spiera się cieć z manikiurzystką
        która też większą jest artystką.

        Szczepkowska z aktorskiego rodu
        sztukę chłonęła już od młodu.

        Zaś Janda była - to się zdarza
        ambitną córką kolejarza,

        lecz ciężką pracą nie bez bólów
        żyje jak człowiek - wsród marmurów.

        Aktorsko to się czasem wspina
        aż do poziomu Seweryna.

        Mało nie wzięli jej do "Dallas",
        zagrała nawet Marię Callas.

        Wywieźli ją do er-ef-enu
        - płakała nad brzegami Renu.

        bez obaw! Jak Wanda nie utonie
        i wystąpiła w Babilonie.

        *

        Rzecz się znalazła w takim stanie
        - konieczne bylo głosowanie

        bo komedianci swoje racje
        forują poprzez demokracje

        i się skończyły stawki o nic
        toż komunizmu nastał Konic.

        Janda wiedziona jakimś fatum
        twarde stawiła ultimatum

        i piękną wygłosiła mowę
        że będzie robić tu odnowę

        bo gmin po mieście rozpowszechniał:
        ten teatr nazbyt już spowszechniał.

        Tez odbiór nie był doskonały
        uznano to za dyrdymały.

        Chyba z jej głowy spadnie treska
        jednak znalazła sie na deskach.

        Mówiła prozą jak pan Jourdain
        to było istne tantum Verdun.

        patron teatru klimaty zna te
        - każdy ma swoje Westerplatte.

        cdn.








        • Gość: Brawo Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.04, 13:29
          Brawo, trafnie, prawdziwie i śmiesznie.
          • Gość: marta Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała IP: 193.14.171.* 09.06.04, 13:45
            Ten wiersz bardzo trafny,a te panie "kulturepolska" reprezentuja
        • Gość: hewson Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała IP: 213.76.135.* 09.06.04, 14:46
          podoba mi sie ten wierszyk.oddaje sedno sprawy,choc nie po rowno dostaje sie
          kazdej z tych pan, a obu nalezy sie w rownej mierze...
          • Gość: Jędrzej Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała IP: 5.2.* / *.chello.pl 09.06.04, 22:05
            Gość portalu: hewson napisał(a):

            > [...] nie po rowno dostaje sie
            > kazdej z tych pan, a obu nalezy sie w rownej mierze...

            --------------------------

            Dlaczego uważasz, że obu należy się po równo? Masz po temu jakieś konkretne
            powody, czy mówisz tak dla zasady, ze niby jak jest jakaś awantura, to na pewno
            obie strony są tak samo winne?
            • Gość: hewson Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała IP: *.Zygm-Dabr.Smoczka.ptc.pl 10.06.04, 11:18
              > Dlaczego uważasz, że obu należy się po równo?Masz po temu jakieś konkretne
              > powody,

              Czytam i słucham wypowiedzi obu pań. Niestety odnoszę wrażenie,że jest to albo
              kąsanie wprost (początkowo tylko Janda, ostatnio w felietonach i Szczepkowska),
              albo drapanie pazurami (czesto o nich czytam w niektórych wypowiedziach obu
              pań),albo po prostu granie niewiniątka (Janda w dziennikach, Szczepkowska w
              wywiadach, np w TVP2).

              >czy mówisz tak dla zasady, ze niby jak jest jakaś awantura, to na pewno
              > obie strony są tak samo winne?

              nie uznaję takiej zasady.
    • Gość: Wielbiciel jandy! Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: 193.59.95.* 09.06.04, 13:12
      Bez przesady jak z niej gwiazda?!.Jej koledzy z teatru mają szczęście,że nie
      zabiła ich trzęsącym łbem!
      • Gość: aga Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: 195.205.239.* 09.06.04, 13:49
        nic - tylko wyzwiska. Taki Polak mały!
        • Gość: Pietia Re: Janda??????? a idi w pizdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 09.06.04, 19:58
          • Gość: bangi Re: Pietia! Na h... ze nam byl Bielomorski Kanal ! IP: 129.81.192.* 10.06.04, 01:00
    • Gość: Jerzy Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.star.net.pl / *.star.net.pl 09.06.04, 14:27
      Odejść powinna ta idiotka Szczepkowska !!!
      • Gość: yorryk Wierszyk o Jandzie co nie chciała - ver. 1.1 SP1 IP: *.acn.waw.pl 09.06.04, 14:35
        Wybuchła nagle wielka granda
        bo teatr porzuciła Janda.

        każdego dyrektora zmorki
        że mu się skłócą dwie aktorki.

        Wnet babcie po klozetach wieszczą
        że one razem nie zmieszczą.

        Więc zaraz pachnie awanturą
        po leninowsku: która którą?

        Tak rozpoczyna się od nowa
        wojna na miny, gesty, słowa.

        Ty felietonem to ja blogiem
        to ta-tu znowuż monologiem.

        Można, spierały sie na łamach,
        prostytuować się w reklamach?

        czy Jaracz mógłby za co łaskę
        zachwalać tampon i podpaskę?

        A na to Janda - to już nie PRL
        and I am a material girl

        zamiast latami rzucać grepsem
        starczy zareklamować tepsę

        Lub verde. Wnet by panie schudły
        gdyby złapały sie za kudły.

        *

        Caly ten zgiełk jak mało który
        znów wciągnął masy do kultury

        spiera się cieć z manikiurzystką
        która też większą jest artystką.

        Sołtys się skubie: cie choroba!
        która się bardziej NIE podoba?

        Szczepkowska z aktorskiego rodu
        sztukę chłonęła już od młodu.

        Zaś Janda była - to się zdarza
        ambitną córką kolejarza,

        lecz ciężką pracą nie bez bólów
        żyje jak człowiek - wsród marmurów.

        Aktorsko to się czasem wspina
        aż do poziomu Seweryna.

        Mało nie wzięli jej do "Dallas",
        zagrała nawet Marię Callas.

        Wywieźli ją do er-ef-enu
        - płakała nad brzegami Renu.

        bez obaw! Jak Wanda nie utonie
        i wystąpiła w Babilonie.

        Tam właśnie pośród pochwał, kares
        ujrzała "mane, tekel, fares"

        *

        Rzecz się znalazła w takim stanie
        - konieczne bylo głosowanie

        bo komedianci swoje racje
        forują poprzez demokracje

        i się skończyły stawki o nic
        toż komunizmu nastał Konic.

        Janda wiedziona jakimś fatum
        twarde stawiła ultimatum

        i piękną wygłosiła mowę
        że będzie robić tu odnowę

        bo gmin po mieście rozpowszechniał:
        ten teatr nazbyt już spowszechniał.

        Tez odbiór nie był doskonały
        uznano to za dyrdymały.

        Rozgląda się - jej mina rzednie
        to dla kolegów tantum brednie

        Chyba z jej głowy spadnie treska
        jednak znalazła sie na deskach.

        Patron teatru klimaty zna te
        - każdy ma swoje Westerplatte.

        *

        Się porobiło, mocium panie
        mur między aktorkami stanie.

        I choćby Wajda krzyknął: zgoda!
        to jedna drugiej nogę poda.

        W Pałacu popłoch. Obie? Draka.
        Jedna? Zabraknie na Kossaka.

        Ten spór ma jednak strony dobre
        bo bezrobotni na tę kobrę

        zamiast rozpaczać nad swym losem
        z wpuszczonym w szczerbę papierosem

        teraz zajmują się kulturą:
        która i kiedy skopie którą?

        *

        Teatr ogromny. I tak patrzę
        Co to się dzieje w tym teatrze.

        *

        Koniec tratata!
        Kto to czytał - tego strata!

        ++++++++++

        Więcej już dziś nie będzie :)
        • Gość: hewson Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała - ver. 1.1 IP: 213.76.135.* 09.06.04, 14:54
          Twojego moze juz nie bedzie
          Ale kolego jestes w bledzie

          Sądząc,ze to zakonczy spory
          Polak do zgody nie jest skory

          p.s.fajne to nawet. I pomyslec,ze gdyby nie Janda i Szczepkowska ...
          niestety musze juz wylaczyc kompa.papa
        • Gość: marta Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała - ver. 1.1 IP: 193.14.171.* 09.06.04, 15:11
          A dlaczego ?
        • Gość: pelna zachwytu Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała - ver. 1.1 IP: *.cm-upc.chello.se 09.06.04, 20:48
          Szkoda, bo jest genialne! Wszystko co dobre, szybko sie konczy! Gratuluje i
          zazdroszcze talentu! Pozdrawiam poetke, moze poete? tego nie wiem, ale mysle ze
          to jednak poetka
          • Gość: żałobnik Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała - ver. 1.1 IP: *.gdynia.mm.pl 09.06.04, 21:20
            moje kondolencje...
          • Gość: nextor Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała - ver. 1.1 IP: *.home.cgocable.net 11.06.04, 19:21
            SWIETNE !!! I nie mowcie , ze narod nie ma humoru :)))
        • Gość: oczarowana Re: Wierszyk o Jandzie co nie chciała - ver. 1.1 IP: *.cm-upc.chello.se 11.06.04, 07:58
          Witaj yorryk!,

          obie wersje genialne!!!!!

          ..........

          To sie nazywa prawdziwy TALENT!!!

          .............

          Pozdrawiam
          zachwycona
    • Gość: Mira Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: 5.5R* / *.nokia.com 09.06.04, 16:20
      Myślę,że mamy wiele wspaniałych aktorek które godnie a może lepiej zastapią
      Panią Krystynę Jandę.
    • Gość: wojec WIELKA SZKODA...ŻE TAK PÓŹNO!!!! IP: *.dzialoszyn.sdi.tpnet.pl 09.06.04, 16:54
      Aktorka jednej roli z ,,Człowieka z marmuru "-te same miny ,grepsy ,potrząsania
      histeryczne głową-przez wszystkie lata....
    • Gość: Kasia Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.04, 17:51
      Hmm.. Od dłuzszego czasu słyszę o tym sporze, ale nie mam pojęcia o co chodzi.
      Czy ktoś zechciałby mnie oświecić?
      • Gość: niowy Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.04, 18:37
        a kto to jest Janda? gdzie pracuje? nie znam, pytalem w Holiłud, w komedi Frąsez
        itp. - nikt nie zna.
        • Gość: statek komediantow Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.gdynia.mm.pl 09.06.04, 18:51
          Gość portalu: niowy napisał(a):
          > a kto to jest Janda? gdzie pracuje? nie znam, pytalem w Holiłud, w komedi
          Frąse
          > z
          > itp. - nikt nie zna
          -------------------------------------------
          bo tobie nada odwiedzic muzeum figur styropianowych,tam w rogu jest taka
          zakurzona figura , nie Figura....
          tam Jan da po pysku tej jej adwersarzyni.....
      • Gość: marta Corka kolejarza versus rodowod kulturalny,forsa ve IP: *.cm-upc.chello.se 09.06.04, 21:46
        Dzisiaj to trudno stwierdzic o co chodzi atak naprawde o calosc.
        Krystyna jadna pochodzi z prostego domu(corka kolejarza) i zazdrosci
        J.Szczepkowkiej dobrego pochodzenia(Ojciec aktor wybitny i fraszki piszacy,
        slynnal z humoru:dziadek pisarz glosny).Uwaza ze Szczepkowskiej wszystko latwo
        przyszlo a ona musiala o to walczyc.Po okresie Solidarnosci Szczepkowska stala
        sie jej Muza(oglosila upadek komunizmu w Polsce-na co wedlug mnie zasluzyla bo
        sie nadztawiala w czasie kiedy Janda sie udzielala tylko sobie).Jande to boli
        bo w czasach tych nic nie robila tylko sie budowala po staropolsku(dworek).
        Obie panie aktorsko rownie slabe walczyly o pozycje pierwszej damy w teatrze ,
        przy okazji obrzucajac sie kolumniami(szczegolnie Janda zawsze zaczynajac
        obmowe slowem "Joasia")w roznych pismach kobiecych(inklusive Wysokie obcasy)
        Janda nazwiska rodowego nie ma ,wiec sprzedaje sie w roznych
        reklamach.Szczepkowska nie- albo honor rodowy ma , albo nikt jej tego nie
        proponuje -nikt podpasek nie chce kojarzyc z Solidarnoscia(sa granice).
        Wiec zawisc o pozycje towarzyska, pieniadze, pewnie po babsku o urode i figure
        pod plaszczykiem Teatru.
        • Gość: bangi Re: A ty "marto" czyja jestes corka? IP: 129.81.192.* 10.06.04, 00:57
          • Gość: marta Re: A ty "marto" czyja jestes corka? IP: 193.14.171.* 10.06.04, 08:30
            Jestem corka inzyniera, wnuczka aktora po kadzieli i prawnika po
            mieczu .Pochodze z domu inteligenckiego ale zdobylam wyzsze wyksztalcenie
            wlasnymi rekami w Szwecji.Trzeba byc dumnym ze swojego rodowodu bo to sa nasze
            korzenie.Z tym bagazem jestesmy silni na cale zycie a to czy corka kolejarza
            czy aktora to detale w walce podjazdowej.Absolutnie nie chodzilo mi o ukazanie
            pejoratywnosci pochodzenia tylko o poziom tej walki.
            Poza tym powinienes zwrocic sie do mnie Ty(przez duza litere(Poprawna
            polszczyzna i grzecznosc:)
            Pozdrawiam
            Marta
            • Gość: Mike Re: A Ty "Marto" czyja jestes corka??? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 10.06.04, 11:13
              Fajna riposta...trafna,celna i nie nachalna, a o to nie tak latwo, bo mozna w
              prosty sposob popasc albo w histeryczne rzucanie epitetami, albo w sarkastyczny
              zbyt duzy dystans. Tobie sie udalo - dobre......
              • Gość: Marta Mike, dziekuje! IP: 193.14.171.* 10.06.04, 12:53
                Dziekuje, na tym forum najbardziej mnie zlosci sposob wymiany pogladow co
                bardzo dobrze opisales.Ja nie lubie gry aktorskiej zadnej z nich ,duzo lepsi sa
                inni ,ale nie widze powodu zeby ludzi obrzucac blotem ktorzy je lubia.Najlepsze
                pochodzenie nie jest wiele warte jak ludzie ponizej poziomu na codzien, co
                niestety tez zauwazam.Ktos napisal "teraz Garderobiane beda teatrem rzadzic"-a
                kto powiedzial ze garderobiana gorzej rzadzi niz aktorka?.To zawod i to
                zawod.Pozatym Q.Tarrantino do dzisiaj by filmy video wypozyczal w sklepie gdzie
                pracowal , G.Garbo kapelusze nie mowiac o K.Douglas.Ludzie dajcie sobie i innym
                szanse!
                • Gość: Mike Re: Mike, dziekuje! IP: *.aster.pl / 212.76.33.* 10.06.04, 19:43
                  Wiesz, po prostu rzadko spotyka sie posty ktorych autorzy poswiecili im choc
                  troche czasu - a do tego maja cos do przekazania, to taki znak czasow - byle
                  jak i byle szybko, byle wiecej - i dotyczy to chyba coraz wiekszej ilosci sfer
                  zycia.

                  ale ale od dawna przebywasz w SE?
                  Wlasnie sie tam wybieram, pewnie na nieco dluzej,
                  ciekaw jestem opinii kogos kto spedzil tam troche czasu na niektore tematy
                  dlatego, jesli mialabys ochote odpowiedziec na pare pytan to
                  chetnie bym skorzystal.
                  moj adres : rdudko@freesurf.ch
                  jesli masz ochote to daj znac na jaki adres pisac.

                  MVH, Mike




                  • Gość: marta do poniedzialku IP: *.cm-upc.chello.se 10.06.04, 20:16
                    Odezwe sie do Ciebie w poniedzialek bo teraz wyjezdzam na dlugi weekend a nie
                    chce prywatnego adresu meilowego tutaj podawac.Wysle z pracy bo tam spedzam
                    codziennie conajmniej 10 godzin( i zabrzmi to w Polsce strasznie) i co robie z
                    przyjemnoscia.Pozdrawiam
                    Marta
                    • Gość: Mike Tacksam... IP: *.aster.pl / *.acn.pl 10.06.04, 20:26
            • Gość: piszedalej Re: A ty "marto" czyja jestes corka? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 10.06.04, 19:34
              Gość portalu: marta napisał(a):

              > Jestem corka inzyniera, wnuczka aktora po kadzieli i prawnika po
              > mieczu .Pochodze z domu inteligenckiego ale zdobylam wyzsze wyksztalcenie
              > wlasnymi rekami w Szwecji.Trzeba byc dumnym ze swojego rodowodu bo to sa
              nasze
              > korzenie.

              Dumnym to mozna z tego byc ale tak naprawde sam "rodowod" niewiele znaczy.
              Czlowiek tworzy sie sam.
    • p.a.d.a.l.c.o.w.a Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego 10.06.04, 00:07
      jeszcze nie odeszła ??
    • Gość: spoko sczepkowska wygryzła Jandę?Nieładnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.04, 01:20
      • Gość: Jędrzej Re: sczepkowska wygryzła Jandę?Nieładnie IP: 5.2.* / *.chello.pl 10.06.04, 06:52
        O ile mi wiadomo, to Janda próbowała wyrzucić Szczepkowską, ale zespół teatru
        sprzeciwił sie temu. Więc p. Janda obraziła się i zapowiedziała swe odejście.
        Miało to miejsce już parę miesięcy temu, więc nie wiem, dlaczego teraz znów
        robi sie wokół tego szum.
    • Gość: ala czas garderobianych i niespelnionych gwiazd IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 10.06.04, 09:24
      Zeby sobie taka Janda nie myslala zbyt wiele samorzad garderobianych z pomoca
      pani Szczepkowskiej zazyczyl sobie aby wszyscy mieli rowne szanse, bo teatr jest
      panstwowy a nie pani Jandy. Tzn. garderobiane tez maja miec szanse wypowiedzenia
      sie na scenie, i pani Szczepkowska tez, dlaczego tylko Janda i Janda, w koncu
      bez przesady - 'spiewac kazdy moze', jest tyle ludzi chetnych do publicznych
      wystepow.

      Pani Szczepkowska wprawdzie nie zagrala w ostatnim 20 leciu niczego co daloby
      sie zapamietc tak jak "Czlowieka z marmuru" czy "Pestke". ale to tylko dlatego
      ze -jak wiadomo kazdemu milosnikowi teatru- jest niezwykle wrazliwa i z dobrego
      domu, nie bedzie wiec sie narzucala i znizala do codziennej harowy. Ot, czasami
      popelni wysublimowany felietonik podgryzajacy, zeby dac dowod swej niezwyklej
      wprost wrazliwosci. Janda powinna wreszcie zrozumiec kto naprawde jest gwiazda w
      tym teatrze, i zaczac grywac ciszej, dostosowac sie, moze zaproponowac zagranie
      tla dla bardziej subtelnej kolezanki ?

      .... polskie bagienko wciagajace kazdego kto osmieli sie wychylic ponad
      przecietnosc, brrrr....
    • Gość: yv Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: 68.185.200.* 10.06.04, 10:09
      niech wreszcie odejdzie,szczepkowska wreszcie zrobila z nia porzadek,zero
      talentu,we wszystkich rolach taka sama,mdli mnie juz na sam jej widok
    • Gość: Maja Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.chello.pl 10.06.04, 10:15
      Widziałam wczoraj ,,Marię Callas"-ostatnie przedstawienie Jandy w Powszechnym.
      Rewelacja!!! Była bardzo wzruszona. Zagrała znakomicie!
    • Gość: ango Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 10.06.04, 10:26
      szkoda ze tak pozno!!!! w filmach tez mam nadzieje sie juz nie bedzie
      pokazywala!!!
      • Gość: Pietia Re:OJ Janda, Janda................................ IP: *.aster.pl / *.aster.pl 10.06.04, 11:08
        Wsiegda tolko Janda i Janda, poszla won .......togdo
        choroszo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
        • Gość: ja Re:OJ Janda, Janda............................... IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.06.04, 12:23
          straciłaś..........
          Linda od Ciebie ładniejszy :(
    • Gość: obserwator Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.04, 12:41
      Nareszcie, niech pokaże jaką jest wspaniałą aktorką jak o niej mówią. Żeby być
      naprawdę dobrym, trzeba pokazywać cały czas swoją klasę, a naszym gwiazdom tego
      brakuje.
      • Gość: IrMa Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.elartnet.pl / 62.233.196.* 10.06.04, 13:03
        Klasy to brakuje nie tylko naszym Gwiazdom, nam też. Przestańcie,Janda jest
        dobra, no może jak dla mnie zbyt ekspresyjna, ale dlatego nie grała naogół
        romantycznych rusałek płynących na obłoku. Szkoda, że chce się samorealizować
        takim kosztem. Niepotrzebnie rani "innych", bo dla naprawdę dobrych miejsca na
        tej "ławce" było dość. Szkoda, że nie zaprzyjażniły z P. Szczepkowską na
        zasadzie przyciągania różnic. Obie mają klasę, Obie cenię i bardzo lubię. Każdą
        za co innego. Pozdrawiam OBIE PANIE i życzę sukcesów!
    • Gość: lech X Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: 80.51.251.* 10.06.04, 12:52
      Kobaj ma rację. Od Człowieka z marmuru Janda nie zmieniła ani na jotę miny,
      gestykulacji, głosu etc. Od aktora wymaga się umiejętności wcielenia w różne
      postacie, nazywamy to kreacją. Więc mozna ją lubić lub nie, ale aktorką przez
      duże A nigdy nie była. A wpychanie wszedzie córki zakrawa na ponury żart z
      widzów. Może ten moment pobudzi ja do pewnej refleksji, czego trzeba jej życzyc
      • Gość: kanadol Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: 69.156.172.* 10.06.04, 14:33
        Wiele chalasu o nic!Zgadzam sie z opiniami ze Pani Janda jest aktorka
        przecietna, bardziej pracowita niz utalentowana.
    • Gość: dupki i pozoranci gawiedz i klauni IP: *.client.comcast.net 10.06.04, 17:02
      aktorzy to klauni ktorzy zeruja na waszej glupocie.
    • Gość: banda dupkow miernota IP: *.client.comcast.net 10.06.04, 17:10
      Wielu aktorow wypracowuje maniere, tak samo, tym samym glosse, ta sama mimika,
      itd, w ten sposob ida na latwizne, nie musze tworzyc nowych postaci, to samo,
      zazwyczaj glosno i z przerysowaniem. Zalosne to.
    • Gość: JH Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.04, 18:25
      no i bardzo dobrze
      • rolotomasi Re: Janda odchodzi z Teatru Powszechnego 10.06.04, 19:47
        kocham nielubię, wielka czy przeciętna << co to ma do rzeczy ?? JEST GWIAZDĄ
        - czy to komu pasuje czy nie, to i tak> JEST. A kto to jest ta Szepkowska i w
        czym grała, prócz tego, że miała tatę, jak ona przecietnego nad wyraz.

        Mi akurat wcale nie leży, ale rozważałem pójść, lub nie do teatru "na Jandę" ,a
        w ogóle NIE przy Jołasi <<zdaje się grała kierowcę Marianka w Zmiennikach Barei?

        Nie zapominajcie kulturowi dyskutanci, że teraz można jechać na śtukę na WestEnd
        i do Berlina, a Petersburg też niedaleko.
        • Gość: lulek - psycholog Re: Czy pani Krystyna Janda to czytała? IP: *.wlan.pl 10.06.04, 20:11
          Nie znam dobrze tej aktorki, ale jak przeczyta te posty to się dowie, że jej
          praca w zawodzie aktorki była zwykłym nieporozumieniem. Aktorstwo to talent,
          talent, talent, a dopiero później rzemiosło. Za komuny wychwalana tak, tak,
          wychwalana - a teraz... wyszło szydło z worka.

          Prawda jest okrutna...
          • rolotomasi Re: Czy pani Krystyna Janda wróci aby spojrzeć na> 10.06.04, 20:44
            Prawda to Ja !
            powiedział lu po powrocie od psycho

            To samo po chłopsku: Są trzy prawdy: Twoja, Moja i Tys prowda.
        • Gość: Jędrzej Re: Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: 5.2.* / *.chello.pl 11.06.04, 01:59
          rolotomasi napisał:

          > kocham nielubię, wielka czy przeciętna << co to ma do rzeczy ?? JEST GWI
          > AZDĄ
          > - czy to komu pasuje czy nie, to i tak> JEST. A kto to jest ta Szepkowska i
          > w
          > czym grała, prócz tego, że miała tatę, jak ona przecietnego nad wyraz.
          >
          > Mi akurat wcale nie leży, ale rozważałem pójść, lub nie do teatru "na
          Jandę" ,a
          >
          > w ogóle NIE przy Jołasi <<zdaje się grała kierowcę Marianka w Zmiennikach
          > Barei?
          >
          > Nie zapominajcie kulturowi dyskutanci, że teraz można jechać na śtukę na
          WestEn
          > d
          > i do Berlina, a Petersburg też niedaleko.

          ----------------------

          Jest to manifest kultu gwiazdorstwa - programowo bezkrytycznego, więc
          bezmyślnego. A napisany rozpaczliwą wprost polszcyzną...
          • rolotomasi Re: Janda odchodzi z Teatru Powszechnego 11.06.04, 02:26
            Ja ciebie czink ju za recenzję,
            -niestety nie jestem Jandą,
            Krystyną też nie jestem.
            o Take care.
    • Gość: GARDEROBIAN Re: Krystyna Janda odchodzi z Teatru Powszechnego IP: 62.233.185.* 10.06.04, 21:54
      A ja uważam że pani Janda jest przereklamowana czym sobnie Janda zasłużyła na
      taką reklame ona jest aktorką przeciętną z przeciętnych czemu pani Dykiel nie
      reklamujecie ona jest o niebo lepsza od Jandy.Ja jednak wolę oglądać młodsze
      pokolenie aktorek one mają wyższą klasę i talent niż Janda te bapsko jest mocno
      przereklamowane i dlatego woda sodowa jej bije na łeb..........
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka