Dodaj do ulubionych

Wywóz odpadów zielonych

29.04.14, 18:32
Na stronie Lekaro została dziś zamieszczona informacja o sposobie wywożenia z posesji Wawra odpadów zielonych.Okazuje się ,że odpady nie będą odbierane z naszych posesji tylko z wyznaczonego punktu zbiórki (może pod budynkiem gminy?). Odpady należy w wyznaczonym terminie dostarczyć na miejsce i załadować do kontenera!
Oznacza to , że osoby starsze lub też bez samochodu są z tej zbiórki wykluczone.Mnie też nie uśmiecha się transportowanie skoszonej trawy samochodem na miejsce zbiórki i wrzucanie jej do kontenera (dziś kosząc trawę zapełniłam 8 dużych worków).
Ciekawa jestem jak wielu mieszkańców będzie w ten sposób pozbywać się skoszonej trawy i liści.
Na Pradze Południe odpady będą odbierane z posesji!
BRAWO GMINO WAWER !
Obserwuj wątek
    • poziomka001 Re: Wywóz odpadów zielonych 29.04.14, 21:49
      Skoro oni tak, to po prostu będę wrzucać do worków ze zmieszanymi i tyle. Ta firma jest tak beznadziejna, że szkoda słów. Ostatnio wystawiłam cały rząd worków z segregowanymi śmieciami, chyba z 15 w sumie. Cyrk na kółkach, ale co poradzić, święta były :)
      • miedzylesianin1 Re: Wywóz odpadów zielonych 30.04.14, 10:30
        Dzwoniłem do Lekaro i do miasta. Pani w Lekaro powiedziała, że adres punktu będzie podany dziś po południu. Prosiłem o zwiększenie częstotliwości odbioru - powiedzieli, że nie, bo tak maja podpisaną umowę z miastem i już.
        Potem zadzwoniłem do miasta i tam byli zdziwieni, że mieszkańcy sami maja dostarczać odpady zielone do punktów. Powiedziała, że miasto walczy z tematem i może coś uda się zrobić. Czyli nic z tego nie będzie. Powiedziała dodatkowo, że aby zwiększyć częstotliwość odbioru należy napisać pismo do Leakro i do naszego urzędu. Ja tak zrobię. Jeśli dostanę odmowę, to śmieci i odpady zielone zawożę na Żegańską i tyle. Oczywiście potrącę sobie za transport z co miesięcznych opłat.
        • maoz2 Re: Wywóz odpadów zielonych 30.04.14, 11:40
          Sprawdziłem w uchwałach Rady Warszawy. W pierwotnej wersji był zapis o odbiorze z terenu nieruchomości odpadów zielonych dwa razy na wiosnę i dwa razy na jesieni. Uchwała LVI/1585/2013 z maja 2013 zmieniła jednak zasady odbioru zastępując ten zapis innym, mówiącym o "prowadzeniu zbiórek akcyjnych odpadów zielonych raz w miesiącu od maja do listopada" . W tej samej nowelizacji zmniejszono dwukrotnie częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych z domków jednorodzinnych . Tak więc miasto zdziwione być nie powinno - wnioskodawcą był dyr. Karczewski Biuro Gospodarowania Odpadami. Powód : możliwe zmniejszenie kosztów funkcjonowania systemu. bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/B91EB3E5-6481-46FD-808E-7747851F8BCF/929609/1814_druk.pdf
          Nota bene przeciwko tym zmianom nie głosował nikt .
          bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/zarzadzenia_uchwaly/Uchwaly/Rada_m__st__Warszawy/2013/maj/LVI_1585_2013.htm
          • miedzylesianin1 Re: Wywóz odpadów zielonych 30.04.14, 13:21
            Nie pozostaje nic innego jak dostarczać śmieci na Żegańską, a ci co nie maja samochodów powinni wyrzucać śmieci na ulicę - miasto ma obowiązek jej posprzątania - bierze za to pieniądze.
            Miało być lepiej jest gorzej. Było kilka firm do wyboru i za 80 złociszy (MPO) wywozili co tydzień. Teraz płacę 72 i wywózke mam co 2 tygodnie. Czy miasto mnie dyma? Co na to Rzecznik Praw Obywatelskich? Miasto poprzez swoje działanie naraża mnie na dodatkowe koszta i smród śmieci.
            • miedzylesianin1 LEKARO -solidność poniżej kryttyki 02.05.14, 08:54
              w środę na stronach Lekaro była informacja, że 01.05 będzie podana lista punktów odbioru odpadów zielonych. Jakże mile mnie zaskoczyli, gdy wczoraj poinformowali, że takowe adresy podadzą 06.05. Widać, że firma która wygrała przetarg jest w 100% do tego przygotowana.
              Teraz zapewne 06.05 podadzą, że termin zostanie przesunięty np. na 01.06. I tak małymi kroczkami dojdziemy do zimy i wtedy już problem zniknie sam :-) Brawo nasi urzędnicy!!! Jesteście super w tym co robicie. Czuję się jak na Białorusi, a nie w państwie w UE.
              Dziś wysłałem pismo do Lekaro i naszego urzędu o zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci. Wam też to radzę zrobić, jeśli macie problem ze smrodem śmieci. A lato dopiero przed nami. Muchy i fetor rozkładających się resztek jedzenia będzie coraz bardziej intensywny. Jak nie napiszecie, to sami z siebie nie zwiększą częstotliwości, musi być reakcja od nas na piśmie - tak mi powiedziano w urzędzie.
    • miedzylesianin1 A nie mówiłem :-) 06.05.14, 09:32
      Lekaro znowu zmieniło termin podania adresów PZOZ. Najpierw miał byc 01/05, potem 06/05, a dzis na stronie widnieje informacja, że podadzą 09/05.

Drogie szefostwo LEKARO,
      w imieniu mieszkańców bardzo Wam dziękujemy za sprawny odbiór trawy i innych odpadów zielonych. Myślę, że przeciągniecie sprawę do jesieni z powodu kiepskiej organizacji i nieprzygotowania do realizacji podpisanego kontraktu na wywóz śmieci.

Najbliższy adres PZOZ:
      Żegańska 1 - czynne przez cały tydzień - można przywozić wszystkie odpady zielone. Koszty za transport proszę odliczyć od co miesięcznych opłat za wywóz śmieci.

• awerba Re: A nie mówiłem :-) 06.05.14, 10:05
        Też obserwuję ten chocholi taniec. To jest granda w biały dzień. Znowu dalsi "sąsiedzi" wywalą trawę w workach z innymi śmieciami do rowu przy lasku, obok mojej posesji. A latem taka kiszonka nieźle pachnie... A co na to nasze "władze dzielnicowe"? Ano wczoraj dzwoniłem i dzwoniłem i dzwoniłem i co... i nic. Nic się nie dowiedziałem. Telefon wydziału ochrony środowiska milczał jak zaklęty lub był zajęty. Będę próbować i dziś...
      • miedzylesianin1 Re: Wywóz odpadów zielonych 06.05.14, 12:01
        sam praktykuję tę metodę, ale czy o to chodzi? To po kiego grzyba ta reforma? Ja nie sortuję śmieci - wszystko do jednego wora, ale z wyjatkiem makulatury - tu przyjeżdża prywatna firma i [b]za darmo je odbiera[b]. Można? Można :-)
        Trawę kompostowałem, ale w tym roku nie chcę. Z drugiej strony odbiór raz na miesiąc musiał wymyślić ktoś, kto nigdy nie kosił trawy, a więc ekspert z blokowiska :-) Ja koszę średnio ok. 2-3 razy w miesiącu i muszę wywalać trawę ze śmieciami. Brawo ustawa, brawo włodarze.
        Pomysł dowożenia do jakiegoś punktu jest tez chorym pomysłem wymyślonym przez jakiegoś idiotę z bloku. Jak starsze osoby bez samochodu maja dostarczyć skoszoną trawę, autobusem, czy może taksówką? Kto za to zapłaci?
        Mam oficjalne pismo z urzędu (pl.Bankowy) na moja skargę czemu tak drogo płacimy za śmieci. Otóż jednym z argumentów było to, że firmy odbierają odpady zielone (ha ha ha), oraz to że 2 razy w roku odbierają choinki - dobre, co?
        A jak ktos nie ma choinki, to dlaczego ma płacić za jej wywóz?
        Ale ludzie z PO nas rżną, aż miło :-) Ile jeszcze wytrzymamy?
          • miedzylesianin1 Re: Wywóz odpadów zielonych 06.05.14, 15:40
            w umowie jest zapis, że na początku stycznia i bodajże lutego zabierają zeschnięte choinki. Daty może pomyliłem, ale coś w tych okolicach. Ja tam choinkę zawsze ciąłem i z pozostałymi śmieciami wywalałem, bądź sąsiad do kominka brał. Po co te odbiory? Chyba tylko po to, aby usprawiedliwić podwyżkę.
            • kawon86 Re: Wywóz odpadów zielonych 06.05.14, 15:51
              Nie, nie bądź takim optymista z choinkami. żadnych odbiorów od mieszkańców - choinki też kazali wozić do kontenera przy urzędzie gminy . Poważnie. Zastanawiam się kiedy wpadną na pomysł aby wszystkie śmiecie trzeba było dowozić. Najpierw do kontenerów a potem obniżymy opłaty o 5 zł i każemy odwozić worki na wysypiska.
              • miedzylesianin1 Re: Wywóz odpadów zielonych 06.05.14, 16:59
                jest lepszy sposób - wywalać śmieci na ulicę, a potem dzwonić do urzędu ze skargą, że ktoś zaśmiecił ulicę. Uważać tylko trzeba, aby w workach nie było żadnych rachunków, listów itp. dokumentów po których można namierzyć sprawcę. Miasto ma obowiązek posprzątania.
                • w_v_w Wawerczycy, nic sie nie stalo... 07.05.14, 06:45
                  ...taki mamy klimat...polityczny.

"chwasty rzondzo", to odpady maja sie doskonale ;)

...a lasy jak byly smietniskiem, tak sa :(

p.s
                  Czy zauwazacie dzialania radnych wawerskich w sprawach poprawy zycia Mieszkancow Wawra?

Wawerka
                  • miedzylesianin1 Lekaro do d...py 07.05.14, 11:06
                    ze strony zwycięskiej firmy zniknęła informacja kiedy podadzą adresy PZOZ :-)
                    Choć wczoraj w Kurierze Warszawskim podawali, że miasto i Lekaro zaproponują nowe, dobre dla mieszkańców rozwiązanie :-)
                    Pewno dadzą każdemu pudełko zapałek, aby można było spalić wysuszona trawę. Jak ja kocham ten ten kraj !!!!
                    W piątek koszę trawę (jeśli nie będzie padać), a w poniedziałek zawożę ją do gminy. Skoro oni mają mnie w d to ja też :-)
    • kawon86 Re: Wywóz odpadów zielonych 09.05.14, 14:07
      Pojawiła się zmiana : wywóz z posesji raz w miesiącu -ale tylko z zabudowy WIELORODZINNEJ :( , zbiórka w wyznaczonych punktach też (ale listy punktów nadal nie ma) .

www.lekaro.pl/odpady-zielone/
      Odbiór odpadów zielonych zgromadzonych w workach będzie się odbywał z terenu zabudowy wielorodzinnej z częstotliwością 1 x miesiąc z danej nieruchomości.
      Worki musza zostać zeskładowane na terenie posesji w pobliżu altanki/pomieszczenia śmietnikowego z dogodnym, utwardzonym dojazdem.

Potrzebę odebrania odpadów zielonych w workach prosimy zgłaszać telefonicznie na nr infolinii: 22 112 02 84 lub pisemnie na adres e-mail: warszawa@lekaro.pl. Odbiory bez zgłoszenia nie będą realizowane.
      Odpady zostaną odebrane w ciągu najbliższego dnia wywozu.
      Wywozy realizowane są w następujących terminach (poniedziałek, co 4 tygodnie) 19.v.2014 r.; 16.VI.2014 r.; 14.VII.2014 r.; 11.VIII.2014 r.; 08.IX.2014 r.; 06.X.2014 r.; 03.XI.2014 r.; 24.XI.2014 r.).
      Odpady luzem (nie w workach) nie będą odbierane.
    • miedzylesianin1 Re: Wywóz odpadów zielonych 09.05.14, 18:03
      Poniżej przedstawiamy terminy otwarcia wyznaczonych PZOZ.

Czas funkcjonowania PZOZ rozpoczyna się w dany weekend od godziny 6.00 w sobotę i trwa do 24.00 w poniedziałek.

W dniach 10. V.2014 – 11.V.2014 r. zostaną również zorganizowane punkty:

Wawer, róg Zwoleńskiej i Mrówczej, po zachodniej stronie torów, parking

Ja mam blisko, ale co na to mieszkańcy Radości, Anina? Czy Urząd zwraca za taksówkę?
      • drs3 Re: Wywóz odpadów zielonych 13.05.14, 13:31
        Tak jak napisano w wielu poprzednich wpisach - kolejny raz potraktowano nas jak śmieci a urzędnicy pokazali, kto tutaj rządzi.
        Ten system to farsa, która będzie skutkowała tym, że ludzie nadal będą palili trawę i inne odpady zielone w ogrodach powodując zanieczyszczenie powietrza, smog, bród i w rezultacie choroby.
        Żeby ściągać media trzeba zorganizować coś, co je przyciągnie. Może zorganizujemy parę wywrotek, które w najbliższą albo kolejną sobotę objadą Wawer. Wrzucimy tam wszystkie odpady zielone, jakie mamy (ja sam mam z 10 worków ze śmierdzącą skoszoną trawą – bo czekałem na odbiór odpadów zielonych!) i wyrzucimy to wszystko pod urzędem. Zaprosimy media, bo na taki pokaz to one czekają. Jak zrobimy to dużą grupą to koszty na osobę będą niewielkie) a może osiągniemy jakiś efekt.
        Czy ktoś może ma dostęp do wywrotek, które mógłby w rozsądnej cenie udostępnić?
        Pozdrawiam,
    • czarny-azorro Znowu oszustwo - tzw.wywóz odpadów zielonych 11.05.14, 15:29
      Znowu nas oszukano.
      Już nie odbiór odpadów zielonych z posesji tylko "wywóz". Niby niewielka róznica - ale wystarczająca aby nas mieszkańców po prostu oszukać.
      Wystawiono tylko 1 kontener dla całego Wawra ! .
      Jednorazowa akcja.
      Informacja tylko na stronie internetowej Lekaro, ogłoszona w przeddzień "akcji".

Ileż to razy na sugerowane zwiększenie wykorzystania internetu do kontaktu z mieszkańcami Zarząd Wawra argumentował, ze tylko niewielu mieszkańców korzysta z tego środka.
      W sprawie odpadów zielonych - nagle okazało się, że jest to medium wystarczające.

Warszawski Ratusz i nasi wawerscy zarządcy potraktowali nas jak te odpady.
      • miedzylesianin1 Re: Znowu oszustwo - tzw.wywóz odpadów zielonych 11.05.14, 19:33
        masz rację. Traktują nas jak tępą i ciemną masę. Ja dowiozłem skoszoną trawę, ale co mają powiedzieć inni mieszkańcy, którzy nie mają transportu? To raz. A dwa - czemu informują tylko przez internet? Podejrzewam, że robią to celowo, aby było mało wywożenia. bo ile osób skorzystało z tej akcji? podejrzewam, że poniżej 1% zainteresowanych i płacących za wywóz śmieci.
        Skoro mieli odbierać "z posesji" to dlaczego kuźwa mamy wozić? Zróbmy akcję - WSZYSTKIE ŚMIECI DO URZĘDU!!! Może wtedy ruszą tępymi głowami i zaczną myśleć. Ja trawę koszę 2-3 razy w miesiącu. Kontener jest raz w miesiącu. Co mam z nią robić? Nie mam królików i nie mam kompostu. Płaciłem 80 zeta i MPO co tydzień mi wszystko zabierało. Płacę 72 i mam odbiór co 2 tygodnie. MIASTO TO ZŁODZIEJE !!!
        W zeszłym tygodniu napisałem do lekaro i urzędu pismo żądające wywozu śmieci raz w tygodniu. Jeśli tego nie zrobią co drugi tydzień wywożę śmieci na Żegańską. Nie mam zamiaru wąchać smrodu śmieci.
    • kajkai Re: Wywóz odpadów zielonych 13.05.14, 09:38
      Blagam zrobmy refenerendum i odlaczmy sie od Warszawy!
      Albo zwalmy te wszysktie smieci pod Gmina! To juz jest jakies szalenstwo! Smieci kwitna w calym Wawrze. Wystarczy przejechac sie po lasach.
      Pani Burmistrz spi pani do jasnej Anielki ? Wezmie sie pani w koncu za robote !!!?
    • marianna02 Re: Wywóz odpadów zielonych 13.05.14, 09:43
      A może napisać do RPO.
      To dyskryminacja tych , którzy nie mają samochodu. Dyskryminacj aludzi starszych.
      Poza tym ja rozumiem, że gmina pobiera opłatę za wywóz śmieci, a nie dowóz.
      Ja nie mam samochodu śmieciarki do wożenia trawy.
      A jeśli już potrącę za mycie i benzynę.
      • miedzylesianin1 Re: Wywóz odpadów zielonych 13.05.14, 09:51
        ja pisałem kiedyś do kuriera warszawskiego i gazety.pl. Odzewu zero, nawet nie odpisali, że wiadomość została przeczytana. Może jakbyśmy spalili na stosie np. kukłę hgw, to może media się zainteresują?
        Ja napisałem do urzędu i lekaro, że chcę odbioru raz na tydzień. Ustawa przewiduje takie rozwiązania, ale gmina chce kasę na obsadzanie nowych stołków nierobami, więc będą się szczypać. Napisałem im, że jeśli od 1 czerwca nie będę miał odbioru raz na tydzień, to będę śmieci zawoził do urzędu. Ja nie będę wąchał smrodu śmieci przez 2 tygodnie.

Piszcie listy polecone do urzędu i lekaro. Niestety, biadolenie na forum nic nie da. Tylko papier.
        Im więcej Was napisze, tym większa szansa, że coś się zmieni. Czas się ruszyć i zadziałać we własnym interesie.
    • marianna02 Re: Wywóz odpadów zielonych 13.05.14, 10:43
      Obawiam się, że spalenie kukły, wyrzucanie śmieci pod urząd nic nie da poza mandatem.
      Trzeba walczyć zgodnie z prawem - najlepiej by było skonsultować się z prawnikiem, no ale to są koszty, lub napisać pismo do gminy (ew. wcześniej do RPO). W ostateczności pozostaje program Uwaga w TVN. Myślę, że przy rozsądnych argumentach da się sprawę pchnąć.
      Boję się jednak , że z całej rzeszy oburzonych obecnym stanem rzeczy, jak przyjdzie do konkretnych działań , to nikt nie zostanie.
      Ps. Co robią nasi dzielni radni, politycy partii wszelakich ?
      Rozumiem, że sprawa śmieci ich nie dotyczy...
      • miedzylesianin1 Re: Wywóz odpadów zielonych 13.05.14, 12:43
        media się interesują tylko w 2 przypadkach:jak jest show lub jak jest tragedia. Inne aspekty są zbywane. W takich popieprzonych czasach żyjemy. Ja już pisałem do RPO i otrzymałem nawet odpowiedź. Generalnie odpowiedź była zbywająca. Ustawa śmieciowa jest ponoć zgodna z konstytucją, a to że wprowadza chaos i drastyczne podwyżki, to nie jest łamanie konstytucji.

Jednak wywożenie śmieci do urzędu ma sens. Zobaczą co musimy wąchać. W urzędzie śmieciara jest 2 lub 3 razy w tygodniu, więc smrodu nie mają. W ustawie wyraźnie napisane jest, że właścicielem śmieci jest miasto. Dostarczając je do "dzielnicowego przedstawicielstwa" oddaję im to, co prawnie do nich należy. I nie sadzę, że mogą ukarać. Za co? Za to, że oddaję ich własność miastu?
        A radni mają mnie, Ciebie i innych w głębokim poważaniu. Oby załapać się do jakiejś rady nadzorczej - oooo to warto zrobić. Śmieci? To nie ich problem. To, że starsze osoby nie dostarczą skoszonej trawy do punktu, to ich w zupełności nie interesuje nic a nic.
        Tylko spektakularna akcja może ruszyć ich głowy i zakończenie pleców. Takie są realia.
          • miedzylesianin1 Re: Wywóz odpadów zielonych 16.05.14, 11:12
            Myślę, że urzędnicy czytają nasze posty i groźba wywozu trawy i śmieci pod urząd zmobilizowała ich do działania. Ale jeśli mam być szczery, to nie widzę szans na sukces. Idealnym rozwiązaniem jest odbiór trawy przynajmniej co 2 tygodnie razem ze śmieciami + stały punkt odbioru odpadów zielonych w okresie np.kwiecień-październik. Ale podejrzewam, ze nic z tego nie będzie.
            Ale w geście protestu i podziękowania proponuję zawieźć trawę i śmieci na ul. Kożuchowską.
            Może to otworzy oczy na problem śmieci.
            Ale nasz urząd, to tez dobry adres na dostarczanie odpadów.
      • czarny-azorro Re: Wywóz odpadów zielonych 16.05.14, 11:41
        Bardzo dobre pytanie : co robią Radni wszelakiej maści ?
        Otóż nic. Podobnie jak nasi Burmistrzowie.

Warto dokładniej przeczytać artykuł w dzisiejszej wyborczej i przy okazji podziękować Panu Dariuszowi S. i Pani dziennikarce M. Zubik za podjęcie tematu.

warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,15970610,Masz_dom_jednorodzinny__Trawe_i_galezie_musisz_wywiezc.html#LokWawTxt

Znajdujemy tam :
        ........." Sprawdziliśmy: ani w umowie, ani w warunkach przetargu w ogóle nie ma sformułowania o punktach zbiórki odpadów zielonych. Wyliczone są za to rodzaje odpadów "odbieranych od właścicieli nieruchomości", wśród nich prócz surowców i śmieci zmieszanych są też zielone. Nie ma podziału na właścicieli kamienic i domków.".....

I dalej ciekawie:
        ....... "Konrad Rajca, rzecznik Wawra, mówi, że dzielnica wskazała 13 miejsc odbioru odpadów zielonych. - Liczymy, że 5-6 punktów będzie działało co tydzień, choć uważamy, że Lekaro powinno odbierać odpady zielone z posesji - dodaje. "......

Dalej jeszcze ciekawiej :
        ........"Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza przyznaje, że jest problem. Zapewnia, że w najbliższy weekend Lekaro zwiększy liczbę punktów. Ale to nie koniec. - Przed nami spotkanie z firmami, przekonamy je do stosowania zapisów z umowy - przekonuje. - Docelowe rozwiązanie jest takie, żeby odbierać odpady zielone z posesji."......

Tu już nic nie można dodać.
        Umowa o odbiorze z posesji odpadów zielonych ewidentnie nie jest przestrzegana.
        Nieśmiało mówi o tym Burmistrz Wawra - ale nie odważy się przecież wystąpić w imieniu mieszkańców.
        Ratusz wie, że powinno być inaczej - ale będzie dopiero przekonywał firmę aby przestrzegała umowy !
        Ładnie ich poproszą ?

Firma LEKARO wyraźnie trzyma Ratusz w szachu, który boi się nawet wymagać od tej firmy przestrzegania umowy.
        To klasyka zachowania w przypadku łapówkarskich powiązań -" dostałeś swoje i jeszcze śmiesz wymagać ?" albo totalnej nieudolności. Jedno i drugie dyskwalifikuje rządzacych Warszawą.
    • marianna02 Re: informacja z UG 20.05.14, 12:06
      3 punktów odbioru odpadów zielonych w Wawrze
      Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Informujemy właścicieli domów jednorodzinnych w Wawrze, że zbiórka akcyjna odpadów zielonych w okresie od maja do listopada odbywać się będzie od soboty do poniedziałku w każdym tygodniu w 13 miejscach w dzielnicy.

Pojemniki na zbiórkę odpadów zielonych zostaną dostarczone przez operatorów w wyznaczone miejsca. Szczegółowe informacje na temat lokalizacji i zasad odbioru:

- LEKARO (dzielnice Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Wawer, Wesoła)

www.lekaro.pl/odpady-zielone
      Punkty odbioru w Wawrze

Przed dostarczeniem do ww. punktów odpady zielone powinny zostać zebrane w worki, zakupione na własny koszt właściciela nieruchomości.

Odbiór odpadów zielonych z terenów zarządzanych przez spółdzielnie mieszkaniowe odbywać się będzie po wcześniejszym bezpośrednim kontakcie z operatorami.
      Data publikacji:
      poniedziałek, Maj 19, 2014 - 10:45
      • kawon86 Re: informacja z UG 20.05.14, 15:04
        Nie to żebym się czepiał , ale nie do poniedziałku i nie ' w każdym tygodniu w 13 punktach' : z 13 punktów siedem działa w jeden weekend a sześc w następny .
        No ale tak brzmi ładniej ;)
        • miedzylesianin1 Re: informacja z UG 20.05.14, 15:30
          to jaka kwotę możemy sobie odliczyć za dostarczenie zielonych odpadów do punktu ?
          Ja mam blisko, ale szacuję, że jest to koszt rzędu 3 zł za paliwo, ale trzeba doliczyć amortyzację samochodu - nie wiem ile policzyć. A może zwrócą koszt taksówki - wtedy koszt w 1 stronę ok. 10 zł. z powrotem mogę wrócić na piechotę.
          A nie lepiej byłoby, aby dopłacić 5 zł/miesiąc i niech odbierają razem ze śmieciami?
            • miedzylesianin1 Re: informacja z UG 21.05.14, 08:48
              A może zrobić akcję na fejsie, że się sprzeciwiamy takiej polityce samorządu i dość mamy traktowania nas jak dojne krowy i barany. Może warto zrobić akcję na ww portalu i umówić się na wielką dostawę śmieci i trawy do urzędu? Moim zdaniem to jedyna droga, bo dopóki nie poczują smrodu śmieci pod oknem, to nic się nie zmieni. Śmieci powinny być odbierane 1/tydzień, a odpady zielone w sezonie wiosna-jesień co drugi tydzień. Skandalem jest zmuszanie mieszkańców do dostarczania trawy do jakiś punktów. Tu powinna wkroczyć prokuratura. Pani HGW i jej urzędnicy wyraźnie mówili, że odpady zielone będą odbierane z posesji, a nie punktów.
              Może zwykłe śmieci też mamy wozić do punktów? Jeśli kłamali, to niech odpowiedzą karnie i finansowo.
              • w_v_w Re: informacja z UG 21.05.14, 20:09
                miedzylesianin1 napisał:

[...]
                > Może zwykłe śmieci też mamy wozić do punktów?

...to bardzo dobry pomysl, ale jak znam zycie i sasiadow, raczej uruchomia "prywatne spalarnie smieci" lub bardziej "ekologiczne" wywozenie do MPK.

[...]Jeśli kłamali, to niech odpowiedz
                > ą karnie i finansowo.

...marzenie ;)

Wawerka
                • miedzylesianin1 Re: informacja z UG 24.05.14, 11:19
                  urzędnicy z naszego urzędu umywają ręce i odsyłają do Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi na ul. Niecałej.
                  Ja się pytam - skoro pieniądze wysyłam do urzędu Wawer, to moim zdaniem za realizację odpowiada urząd. To tak jakbym składał reklamację w sklepie np. w Lidlu, a kierownik sklepy odsyłałby mnie do siedziby firmy w innym województwie :-) Coś urzędnikom za mocno przypiekło słoneczko :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka