Dodaj do ulubionych

Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ...

IP: *.home.aster.pl 12.10.12, 09:16
To skandal z tą całą Emilią. Oby developer przeczołgał przez wszystkie możliwe sądy konserwatora i miasto i oby skończyło się tak, jak z cwaniakami, którzy blokowali budowę Złotej 44. Prawo własności to święte prawo!
Obserwuj wątek
    • Gość: njliber Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.12, 09:19
      Właściciel powinien postawić tablicę pamiątkową przed tym barakiem. Z mosiądzu, może też figurę Piotra Brabandera, z opisem "Oto zabytek Warszawy, przynajmniej według konserwatora zabytków, podziwiajcie". Co za jełop.
      • asperamanka Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n 12.10.12, 10:33
        To raczej my wszyscy powinniśmy zrzucić się na miejski pręgierz, w którym można by na jakiś rok lub dwa zakuwać w dyby albo wieszać w klatce takie biurewskie muły kanciaste, jak ten Konserwator, i cała masa innych wybitnych inaczej urzędasów. I rzeczywiście taki pręgierz mógłby stać pod Emilią, a niech tam.

        Bosz, skąd się biorą tak odmóżdżone kreatury? Przecież cały ten tekst wypowiedzi Pana Konserwatora i innych bufeciarzy w tej sprawie nadaje się wyłącznie do podręcznika opisującego główne objawy "oligofrenii", ze pojadę Kaczyńskim.
    • pulbek Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... 12.10.12, 09:24
      Cha cha, skoro działka po decyzji konserwatora zyskała na wartości, to powinni jeszcze dopieprzyć deweloperowi opłatę adjacencką, żeby nie myślał że życie to bajka :-)

      Pulbek.
      • Gość: idea Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n IP: *.itsa.net.pl 12.10.12, 09:34
        St.K. niech wstawi szybko na listę Złote Tarasy i GalMoka. Nieruchomość od razu zyska na wartości (+ dla inwestora), a za 40 lat nikt się do tego nie będzie niepotrzebnie dobierał - w sumie to też przykład architektury modernistycznej z 10ych lat 21ego wieku. No i meble też tam sprzedają, więc analogie nasuwają się same.
      • Gość: ja Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n IP: 195.8.101.* 12.10.12, 09:40
        potrwa to troche dłużej ale scenariusz jest znany...wyrzucą stamtąd cokolwiek by miało działać będzie stał pustostan i niszczał, w końcu wprowadzą się bezdomni zacznie sie robić syf i malaria, ludzie z bloku obok sami będą prosić tego dewłopera żeby coś z tym zrobił żeby tylko pozbyć się urokliwego sąśiedztwa, w końcu ktoś to po jakimś czasie zupełnie przypadkowo podpali i trzeba będzie rozebrać zgliszca. No a wtedy wpisem do ewidencji gminnej miejskiej czy jakiejtamkolwiek będzie sobie mógł konserwator co najwyżej podetrzeć zadek...
        Tylko po co ta cała zabawa
        • Gość: stara nauczycielka Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n IP: *.04-118-73746f1.cust.bredbandsbolaget.se 12.10.12, 11:47
          Proponuje likwidacje stanowiska konserwatora zabytkow. Niszcza jedno miasto po drugim, glownie pisowi lub lewaccy ludzie, z prowincji. Szczegolnie niszcza stolice, jak zwykle - nienawisc do tego biednego miasta nimi kieruje. Uznali, ze powinna po wsze czasy pozostac jako miasto prowincjonalne Rosji - tzw. stolica priwislinskogo kraja. Brabander zawart uklad z Piatkiem, glowe za to daje.
          • Gość: kixx Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n IP: *.acn.waw.pl 12.10.12, 16:51
            lecz sie kobieto,bo jeszcze ci piss z lodowki wyskoczy
    • Gość: bohun Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.ip.netia.com.pl 12.10.12, 09:46
      "Do głowy mi nie przyszło, żeby powiadomić właściciela Emilii, że umieszczam budynek w ewidencji zabytków" - to jest podręcznikowy przykład czystego komunizmu. Najlepsze wzorce z lat 50. XX wieku.
      • wmc-33 Z tego trzeba wyciągnąć wnioski 12.10.12, 10:07
        Kompromitacją jest nie tylko to, co zrobił konserwator, ale też to , co obecnie mówi - o tym, że mu do głowy nie przyszło powiadomić właściciela, albo o tej nobilitacji. Facet powinien zostać nie tylko natychmiast na zbity pysk wyrzucony z roboty z wilczym biletem ważnym dożywotnio, ale też powinien OSOBIŚCIE odpowiedzieć za straty osób trzecich, które swoją działalnością wywołał. Nie wiem, kto tego tumana powołał na stanowisko, ale ktokolwiek by to nie był, powinien również zostać pozbawiony stanowiska.

        W dodatku wiadomo, że podobne kretynizmy sprowadzające się do robienia na złość wszystkim wokół stały się jedną z głównych form działalności konserwatora-uzurpatora i jego urzędu. Z tym też trzeba coś zrobić, ale zacząć trzeba niewątpliwie od przykładnego wykopania w kosmos konserwatora, któremu do głowy nie przyszło oraz jego promotorów.
      • Gość: stara nauczycielka Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n IP: *.04-118-73746f1.cust.bredbandsbolaget.se 12.10.12, 11:49
        Juz po nazwisku poznaje komucha - mentalnego w kazdym razie. Szuje nadal rzadza Warszawa, nikt nie bierze miasta w obrone, wszyscy radni mieszkaja poza miastem. Gwizdza na nie.
      • Gość: gosc Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n IP: *.dynamic.chello.pl 12.10.12, 18:38
        ludzie, ustawa nie nakłada na konserwatora obowiązku informowania o wpisaniu do ewidencji (to nie jest jeszcze rejestr zabytków tylko "poczekalnia" do rejestru)
        jego obowiązkiem za to jest chronienie zabytków przed rozwałką, jeśli znajduje się ktoś kto zamierza wykupić działkę z zamiarem wyburzenia
        a w pierwszej kolejności: ta działka nie powinna w ogóle być wystawiona na sprzedaż
        developer cwaniaczy: nie wierzę, że jego sowicie opłacani prawnicy nie wiedzieli o tym, że od lat mówi się o ochronie konserwatorskiej tego i kilku innych budynków z tego okresu, po prostu liczył na to że uda się ją wyburzyć jak supersam
    • Gość: Wawiak Emilia zyskała, a Warszawa straciła. IP: *.static.chello.pl 12.10.12, 09:53
      Tyle w temacie, panie konserwatorze. Moze czas zmienic fach, windy w blokach tez wymagaja konserwacji.
      • Gość: 'oburzony' Re: Emilia zyskała, a Warszawa straciła. IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.10.12, 11:21
        Bałbym się jeździć windą za konserwację której odpowiadałby ten człowiek.
    • vader2010 Ewidentne działanie na szkodę Spółki 12.10.12, 09:59
      Mam nadzieję że deweloper pozwie tego "konserwatora" - i wytzrepie z ostatniej kasy. Na razie z takim podejściem to bałbym mu sdac rów mepliracyjny do "konserwowania" nie mówiąc o powazniejszych sprawach. Biurestwo górą...
      • asperamanka Re: Ewidentne działanie na szkodę Spółki 12.10.12, 10:29
        Zgodziłbym się z tobą, gdybyśmy mieli takie przepisy, że to osobiście konserwatora i jego matki, zony i kochanki można wytrzepać z ostatniej kasy. Niestety, za działania tego ch#$% zła^&8!@# zapłaci podatnik, czyli my wszyscy.
        • vader2010 ostateczenie to myślę, że jeszcze 12.10.12, 11:29
          nie wpłacili kasy, a każdy nawet średnio rozgarnięty prawnik wybroni ich przed sądem i wywalczy unieważnienie umowy.
    • tom_aszek Taka wypowiedź to skandal 12.10.12, 10:04
      "Do głowy mi nie przyszło, żeby powiadomić właściciela Emilii, że umieszczam budynek w ewidencji zabytków - mówi stołeczny konserwator zabytków. "

      Taka wypowiedź (i takie działanie) to skandal, i to niezależnie od tego, czy Emilka jest warta czy niewarta "uzabytkowienia".
    • Gość: c Temu panu już dziękujemy. IP: *.dynamic.chello.pl 12.10.12, 10:07
      > ocenia Piotr Brabander. - Fakt wpisania budynku do gminnego rejestru to nobilitacja.
      > Dlaczego wciąż słyszę o spadku wartości działki?

      Kretyn? Idiota? Nie-do-roz-wi-nię-ty?
      Może wział dużą łapówkę od konkurencji?
      Innych pomysłów nie mam.

      • amoniak2 Re: Temu panu już dziękujemy. 12.10.12, 10:19
        Do ewidencji trafiło 11 tys. budynków, miałem wszystkich właścicieli zawiadamiać? mówi szczerze stołeczny konserwator zabytków Piotr Brabander

        TAK - MA PAN POWIADAMIAĆ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH I NIE WIEM SKĄD TO SZCZERE ZDZIWIENIE!

        Wpisanie do rejestru ogranicza własność nieruchomości. Nieruchomości wpisywane są tam często bez sensu.

        Potem jest tak, że człowiek chce sprzedać starą, drewnianą, rozwalającą się chałupę po przodkach i okazuje się że wpisana została bez wiedzy właściciela do rejestru zabytków (sic!). To nie żart - tylko autentyczna historia!

        • Gość: pm temu panu dziękujemy za wpis :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.12, 10:32
          "Wpisanie do rejestru ogranicza własność nieruchomośc"

          że co? a w jaki sposób ograniczył jego własność? właściciel nadal jest właścicielem... jesli już to zostało ograniczone prawo właściciela do dowolnego dysponowania budynkiem (w domysle dążenie do jego zburzenia)
          • Gość: Wolf Jak ogranicza? IP: *.dynamic.chello.pl 12.10.12, 12:49
            Spróbuj przeprowadzić remont. Czyszczenie elewacji, wzmocnienie balkonów, wymianę instalacji wod-kan i co, czy zwykła wymianę okien i drzwi.
        • Gość: Yeti Re: Temu panu już dziękujemy. IP: 212.160.172.* 12.10.12, 12:59
          Do ewidencji trafiło 11 tys. budynków, miałem wszystkich właścicieli zawiadamiać? mówi szczerze stołeczny konserwator zabytków Piotr Brabander

          To może jakieś bloki z lat 70-dziesiątych i 80-dziesiątych też się trafiły do ewidencji.
          Może teraz wszyscy mieszkańcy Warszawy mają obowiązek na bieżąco śledzić ewidecje konserwatora zabytków.
    • Gość: orient Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.ichf.edu.pl 12.10.12, 10:13
      Do ewidencji wpisał hurtem 11 tys. budynków. Wariat? Czy on widział na oczy choć jedną setna z nich?
      • vader2010 pomijając to czy widział to na.... 12.10.12, 11:38
        ... gwizdek nam 11 tyś zabytków?????
    • pis_to_pic Za to zdanie należy się dymisja 12.10.12, 10:17
      Dlaczego? - Nie przyszło mi to do głowy - mówi szczerze stołeczny konserwator zabytków Piotr Brabander. - Do ewidencji trafiło 11 tys. budynków, miałem wszystkich właścicieli zawiadamiać?

      Tak, proszę Pana to Pana obowiązek. Dlatego też ma pan gromadę współpracowników. Poza tym w jaki sposób przeprowadza Pan dokładne badanie danego obiektu jeśli nawet nie wie Pan kto jest właścicielem, jakie zmiany dokonał we wnętrzu itd... Wielka bylejakość!
      • Gość: wdr dymisja? chyba tobie IP: *.emea.ibm.com 12.10.12, 10:53
        to nie właściciel jest od decydowania o wpisie do rejestru zabytków tylko konserwator. jak ci się nie podoba to załóż partię "niszczymy dziedzictwo", wygraj wybory i zmień prawo
        • Gość: Emilka Re: dymisja? chyba tobie IP: *.itsa.net.pl 12.10.12, 11:07
          Powiedz mi: po co jest ten miś?
          - Właśnie: po co?
          - Otóż to. Nikt nie wie po co; więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz, co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa! To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji... który sobie zgnije. Do jesieni, na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
          - Protokół zniszczenia...
        • Gość: c Dyskwalifikacja IP: *.dynamic.chello.pl 12.10.12, 11:07
          Przecież nie chodzi o słuszność lub nie-słuszność wpisu, tylko o sposób i tłumaczenie jakie pan wkrótce już były konserwator przedstawia.

          > ocenia Piotr Brabander. - Fakt wpisania budynku do gminnego rejestru to nobilitacja.
          > Dlaczego wciąż słyszę o spadku wartości działki?

          To jest dla mnie nokaut, dyskwalifikacja.
          • wmc-33 Re: Dyskwalifikacja 12.10.12, 11:24
            Chodzi też o sens wpisywania do rejestru zabytków, jeśli właściciel nawet nie wie o takim wpisie. Rzeczywiście należy zmienić prawo, bo urząd w obecnym kształcie nie powinien dłużej istnieć, a żaden Brabander nie powinien nigdy nim kierować, nawet przez 5 minut.
        • Gość: Wolf Kpisz?! IP: *.dynamic.chello.pl 12.10.12, 13:05
          Gość portalu: wdr napisał(a):

          > to nie właściciel jest od decydowania o wpisie do rejestru zabytków tylko konse
          > rwator. jak ci się nie podoba to załóż partię "niszczymy dziedzictwo", wygraj w
          > ybory i zmień prawo

          Wpisu do rejestru zabytków dokonuje się na wniosek zainteresowanego lub z urzędu. Wpis jest decyzją administracyjną, a w związku z tym wymaga określenia stron postępowania administracyjnego, powiadomienia ich o wszczęciu postępowania oraz po wydaniu decyzji, doręczenia/ogłoszenia tejże decyzji stronom.
          Jak od każdej decyzji i od tej służy stronie prawo wniesienia odwołania. Jeśli SKZ nie powiadomił stron o prowadzonym postępowaniu, to pozbawił je podstawowych praw, począwszy od uczestniczenia w postępowaniu na prawie zgłoszenia uwag do decyzji i odwołaniu się od jej zapisów kończąc.
          Można więc uznać, że nie zawiadamiając stron o postępowaniu SKZ wydał decyzję nieważną.
          • Gość: poproblemie mam nadzieje ze jest tak jak mowisz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.12, 15:48
            miasto sie rozwija i Emilka tam za nic nie pasuje
          • Gość: Prażanin Re: Kpisz?! IP: *.jmdi.pl 12.10.12, 18:29
            To o czym piszesz to art 9 Ustawy o Ochronie Zabytków i Opiece nad Zabytkami, problem w tym że ten obiekt nie został wpisany do rejestru zabytków a do gminnej ewidencji zabytków.

    • Gość: wyceniacz Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.111.179.187.static.cdpnetia.pl 12.10.12, 10:24
      radzę się konserwatorowi dokształcić w wycenie nieruchomości a nie klepać jęzorem, że terez wartość nieruchomości wzrosła. Historyczna wartość może i tak, chociaż do końca nie jestem do tego przekonana. Nieruchomośc ta została wyceniona jako działka z potencjałem inwestycyjnym, czyli pewnie rzeczoznawca założył, że obecny budynek zostanie zrównany z ziemią a na jego miejsce zostanie wybudowany porządny biurowiec. A tak mamy syf z powierzchnią najmu kilkakrotnie mniejszą niż w planowanym biurowcy, której niestety właściciel nie wynajmie po stawkach jakie obowiazują w biurowacach klasy A. i z tym syfem praktycznie nic nie można zrobić. Więc niech teraz mądry konserwator syfów (bo ten pawilon z zabytkiem ma mało wspólnego, oprócz wpisania do gminnej ewidencji zabytków) powie, w którym przypadku wartość nieruchomości jest wyższa. a tak poza tematem to powinni stworzyć rejestr zabytkowych urzędników, pewnie obecny konserwator otrzymał by numer 1 w rejestrze.
    • Gość: pm Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.12, 10:35
      ale o co chodzi? konserwator miał prawo wpisac budynek do ewidencji, miał prawo więc wpisał.

      głupotą jest to że minister sprzedał spólkę, od której potem miasto miało wynajmować budynek. to samo zrobili z budynkiem IPN. to dopiero granda, która jest jakoś zamiatana pod dywan.
      • vader2010 nie chodzi o to czy miał prawo tylko 12.10.12, 11:36
        o to że nawet z tekstu wynika, że to było działanie celowe i skrywane do ostatniej chwili, na złość ministrowi i deweloperowi.
    • Gość: Pan_Marcin A jak ja chce wpisać motocykle do rejestru IP: *.dynamic.chello.pl 12.10.12, 10:51
      A jak ja chce wpisać bezdyskusyjnie zabytkowe motocykle do rejestru to mi nie chcą i kłody pod nogi rzucają.
    • robert_wwa Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n 12.10.12, 11:20
      Nie lubię obrażać. Ale po tym tłumaczeniu konserwator jest chyba idiotą. Nie przyszło mu do głowy poinformować zainteresowanych. Albo mówienie, że grunt za 80mln z możliwością budowy choćby wieżowca zarabiającego krocie jest mniej wart aniżeli emilka wpisana do rejestru.
    • Gość: fkw Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.adsl.inetia.pl 12.10.12, 11:27
      Wszystkiemu winien Minister Skarbu. Traktuje Państwo jak prywatny folwark nie licząc się z interesem państwa czyli narodu, społeczeństwa. Tylko przez ułomność przepisów stał się zarządcą ważnego dla Stolicy i społeczeństwa budynku. Przyzwoitość i zdrowy rozsądek mówi, że jego właścicielem powinno być Miasto, czyli ogól mieszkańców, których ojcowie budynek wybudowali. Dlatego Minister Skarbu powinien wydzielić budynek i przekazać go Miastu. Idealnie nadaje się na stałą siedzibę Muzeum Sztuki Współczesnej. Dlaczego społeczeństwo ma płacić prywatnemu podmiotowi 5 mil. zł rocznie, co przez 10 lat wyniesie wartość budynku. Brawo stołecznemu konserwatorowi zabytków, że pokrzyżował plany rozpasanego biznesu, który dla zysku gotów jest zniszczyć wszystko co wartościowe!
      fkw.strefa.pl
      • vader2010 jaaasne - a jak przypadkiem Emilkę budowała ekipa 12.10.12, 11:33
        Piotrkowa Trybunalskiego to może należałoby ją oddać piotrkowianom?
    • Gość: BB Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.kp.pl 12.10.12, 11:40
      Wy po prostu nie rozumiecie geniuszu tego pana. On nie myśli o doczesności tak jak wy, ale robi to dla naszych potomnych. Jak już każda Biedronka, garaż, budka z kebabem i toi toi zostaną wpisane do rejestru to za 500 lat cały świat (a wtedy to i pewnie galaktyka) będzie przybywać do Warszawy, aby płacić ciężką kasę za możliwość zwiedzania prawdziwej Warszawy z XX/XXI wieku.
    • Gość: Jan Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: 195.8.217.* 12.10.12, 11:43
      Wszyscy z obu stron udają idiotów, jakby nie było wiadomo, o co chodzi. A chodzi o to, że nabywca kupił ten pawilon (działkę), aby go rozwalić i postawić kolejny wysokosciowy klocek; z kolei miasto (?) wpisało pawilon do rejestru zabytków, aby temu zapobiec...
      • Gość: Mad Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.13, 01:12
        Ja jestem za tym klockiem niż ruiną rodem z PRL-u!
    • Gość: stara nauczycielka Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.04-118-73746f1.cust.bredbandsbolaget.se 12.10.12, 11:43
      Brabander narobil rabalder (po szwedzku - rozroba) , wlasciwie lepiej pasuje Rozrabiander do niego. Na zielona trawke - korupcja z pewnoscia, moze kolesiowa - co na to niejaki Piatek walczacy o kazda komusza budowle? Piatek zna Brabandera? Dogadali sie. Nastepny kryminalny konserwator jak ta zwolniona, ktora pozwolila na rozwalenie Hali na Koszykach.
    • Gość: lula Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.10.12, 12:03
      kolejny nieudacznik na stanowisku SKZ
      • Gość: rollo Re: Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła n IP: *.home.aster.pl 12.10.12, 12:14
        nieudacznik? ja bym rzekł: imbecyl!
    • Gość: lula Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.10.12, 12:23
      jest sposób na rozbiórkę , trzeba uzyskać w WINB- ie nakaz rozbiórki
      (vide) parowozownia
    • Gość: Jaga Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.warszawa.vectranet.pl 12.10.12, 16:40
      Oj, czuję jakiś spory deal... Zbadajcie kto i za ile!
    • Gość: Prażanin Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... IP: *.jmdi.pl 12.10.12, 18:15
      Proszę dokształćcie się najpierw z historii sztuki i z ustawy o Ochronie Zabytków i Opiece nad zabytkami i dopiero piszcie swoje komentarze!
      Ewidencja zabytków to nie to samo co rejestr.
    • hektor51 Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... 13.10.12, 00:29
      No nie, ten konserwator Brabander (swoją drogą co za nazwisko), to albo kompletny idiota albo współczesny imć Zagłoba.
    • Gość: w-ski wawiak Kompromitacja Brabandera IP: *.aster.pl 13.10.12, 13:39
      Niw wnikając w to, czy pawilon Emilia powinien zostać zachowany czy nie, czy jest zabytkiem czy nie, stwierdzić trzeba, że wypowiedzi pana konserwatora Brabandera świadczą o jednym z dwojga: albo ten pan udaje idiotę i w żywe oczy kpi sobie z "przechytrzonego" inwestora, albo - naprawdę jest idiotą, który nie wie, o czym mówi.

      Tak czy siak, pan Brabander skompromitował się doszczętnie.
    • wlodzimierz.mat Konserwator: Emilia zyskała, a nie straciła na ... 30.12.12, 17:48
      Ale mnie zaskakuje, że to zdziwienie następuje teraz :), a co robiła Pani poprzedniczka? Przecież urząd tylko kontynuuje tę fantastyczną linię! I co gorsza człowiek nie wie jaka jest wykładnia. Tutaj wpisał i nie powiedział. Parowozowni nie wpisali tylko powiedzieli. Pałacyk Bruhla pozwalają przebudować, wyciąć las drzew i zagrodzić ścieżkę rowerową... ehhh

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka