warszawiak2 01.11.05, 15:30 jakie są plany dotyczące kamienicy Chmielna 25, jest ona opuszczona? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jarekzielinski Re: Chmielna 25 01.11.05, 16:21 Fatalny stan techniczny, walą się stropy - niestety, może być rozebrana. Odpowiedz Link Zgłoś
korowiow86 Re: Chmielna 25 01.11.05, 17:26 Kilka miesięcy temu kamienica została wystawiona na sprzedaż. Jakiś czas temu płachta z numerem telefonu agencji nieruchomości zniknęła - więc być może jest już nowy właściciel(dobrze byłoby się dowiedzieć, kim jest...). Nigdy nie byłem w środku budynku, ale z zewnątrz zwracają uwagę piękne okna. Prosiłbym o komentarz ekspertów w sprawie przedwojennego wyglądu kamieniy (i oczywiście z góry dziękuję za informacje). pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
jurek1987 Re: Nie tylko Chmielna 25 01.11.05, 22:45 Sorry:-) W okolicy straszy jeszcze parę domów. Moim "faworytem"jest chyba kamienica na Zgoda 4. Ponura fasada,ciemna zdewastowana brama i maleńkie podwóreczko. Czy ktoś wie o tej kamienicy i ew.remoncie? pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
maktub Re: Nie tylko Chmielna 25 02.11.05, 08:33 Ta kamienica jest jak najbardziej zamieszkana, jest własnością miasta (o ile się nie mylę mieszkania przynależą do jakiejś spółdzielni), więc pewnie nie będzie żadnych remontów. . Odpowiedz Link Zgłoś
brzozowa6 Re: Nie tylko Chmielna 25 02.11.05, 15:52 w przejeździe bramnym w nawierzchni wmurowana jest stara tabliczka z jakimś napisem, ledwo widocznym. Odpowiedz Link Zgłoś
korowiow86 Re: Nie tylko Chmielna 25 02.11.05, 19:31 Zgoda 4 jest zamieszkała, ale tylko częściowo - wygląda raczej tak, jaby usiłowali opróżnić budynek. Pierwsze piętro wygląda na kompletnir opustoszałe, podobnie jak kilaka innych mieszkań. Jest jeszcze opustoszaął, dwupiętrowa kamienica tuż przy skrzyżowaniu ze Szpitalną. To zdaje się najstarszy budynek na Chmielnej? Odpowiedz Link Zgłoś
jarekzielinski Re: Chmielna 25 02.11.05, 22:43 Kamienica przy Chmielnej 25 powstała pomiędzy 1896 a 1898 dla Bronisława Chrostowskiego - miała eklektyczny wystrój, dość bogaty; jako ostatnie gdzieś w latach 80. zerwano oryginalne balkony. Nie dotarłem do żadnego dobrego zdjęcia tej elewacji. Odpowiedz Link Zgłoś