Dodaj do ulubionych

Punkty karne dla policjantów

01.07.12, 23:47

Co jakiś czas jesteśmy szokowani informacjami o piratach drogowych którzy zostali ukarani dziesiątkami punktow karnych i wysokimi mandatami. Potem się okazuje, że kierowca był prowadzony przez wideorejetrator kilka kilometrów a w końcu zostaje zatryzmany. Znam przypadek gdy za znajomym policja jechała około 20 km by w końcu włączyć sygnał zatrzymania. Przez cały ten czas samochód policyjne nie będąc pojazdem uprzywilejowanym podobnie jak ów znajomy łamał przepisy i przekraczał dopuszcalną prędkość. Miałby do tego prawo gdyby był pojazdem uprzywilejowanym czyli właczył niebieski sygnał i sygnał dźwiekowy. Dla znajomego byłby to sygnał do zatrzymania . Cel poprawy bezpieczeństwa zstałby osiągnięty tyle że ze strata dla policji bo policja mogłaby ukarać za jedno przewinienie anie ileś zebranych na odcinku nastu kilometrów. Wnosek - policja naginając przepisy nabija konto punktowe kierowców i kaśe budżetu spychająć bezpieczeństwo na dalszy plan.
Postulat : Wnoszę aby wprowadzono obowiązek eliminowania z ruchu kierowców po zarejestrowaniu pierwszego złamania przepisów. W praktyce oznaczałoby to tyle że policjant po namierzeniu złamania przepisów przez kierowcę miałby obowiązek włączenia sygnałów alarmowych a po zatrzymaniu kierowcy łamiącego przepisy mogłaby go ukarać za wykroczenia popełnione na odcinku 300 metrów przed właczeniem kogutów.
Tetrzysta metrów to czas na reakcję policjantów od wykrycia zagrożenia do jego eliminacji.
To ograniczenia uniemożliwiłoby "prowadzenie kierowcy" do jego "dobicia". Wyjątek od tej reguły powinien dotyczyć uciekających którym unkty powinno się sumować od momentu wykroczenia po którym policjanci właczyli koguty do momentu zatrzymania.
Obserwuj wątek
  • rekrut1 Re: Punkty karne dla policjantów 02.07.12, 09:56
   Żyjemy w demokratycznym kraju,Twoje wątpliwości są dziwne.Każdy kto ma jakąś legitymację w kieszeni np.poseł,senator,sędzia,policjant itd może jechać z prędkością adekwatną do swoich potrzeb.A to że przy tym zagraża "bezpieczeństwu narodowemu" to już detal. :)
   Cytat z sąsiedniego wątku:
   "Skoro policjant twierdzi, że wyprzedzałeś na skrzyżowaniu, to tak było.
   Nieważne, że Tobie się wydawało, iż skończyłeś manewr przed skrzyżowaniem."
   Jak widzisz kwitnie niczym nie uzasadniona wiara w prawdomówność i nieomylność tych co mają "legitymację".
   Nie ważne że dwóch gości jadących z nadmierną,wyprzedzających na zakrętach,na skrzyżowaniach itp w niczym nie wyróżniającym się samochodzie(pełno filmików na Youtube) bawi się w "piratów",nie ważne że ten co za nim gnają popełnił tylko wykroczenie(nie jest przestępcą),ważne co ci co za nim jadą mają w kieszeniach. :(
   O jakich Ty ograniczeniach czy punktach dla tych nieomylnych prawisz??
   Toż to zamach na władzę.Na jednym z filmów Wajdy taki jeden zamachnął się na "władzę" ulikiem po czym zniknął bez śladu.Ty lepiej zważaj co piszesz. :D
  • edek40 Re: Punkty karne dla policjantów 02.07.12, 11:15
   To wszystko w szczytnym celu poprawy bezpieczenstwa. Popamieta jeden z drogim co robili na ostatnich, przed utrata prawa jazdy, 20 kilometrach. Z reszta niebezpiecznie i nagannie jedzie tylko rejestrowany. Policjanci jada sluzbowo.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka