Dodaj do ulubionych

Likwidacja kolein

05.05.08, 20:56
Kto k... wpadł na pomysł, żeby likwidować koleiny zalewając jedną z nich
asfaltem (tą przy krawędzi) i to nie na całym odcinku, tylko np. co parę
metrów. Bardziej niebezpiecznych odcinków niż po takim "remoncie" chyba nie ma
w Polsce. Przy zwykłych koleinach można wypaść raczej tylko przy wyprzedzaniu,
a tu jak prawe koło podskakuje co chwilę z góry na dół można wypaść z drogi w
każdej chwili. Za taki remont powinni już naprawdę za narażanie życia na
więzienie skazywać:/
Obserwuj wątek
    • iberia.pl Re: Likwidacja kolein- gdzie? n/t 05.05.08, 21:09

      • simon921 Re: Likwidacja kolein- gdzie? n/t 05.05.08, 21:21
        Spotkałem się z tym w kilku miejscach w Polsce. Z pamięci mogę podać przykład
        DK12 Leszno - Gostyń w Wielkopolsce. Jednak bardziej chodziło o metodę nie miejsce.
    • emes-nju Re: Likwidacja kolein 06.05.08, 12:12
      simon921 napisał:

      > Kto k... wpadł na pomysł, żeby likwidować koleiny zalewając jedną z
      > nich asfaltem (tą przy krawędzi) i to nie na całym odcinku, tylko
      > np. co parę metrów.

      Cost cutting!

      Prawie kazda dziura w Polsce jest naprawia na tak, ze zamiast dziury jest gorka wiec latanie kolein na krotkich odcinkach dramatycznie sytuacji nie pogarsza - widocznie lataja tylko tam, gdzie juz nie bylo asfaltu.

      I dopoki WSZYSTKIM zdarzeniom na drodze winien bedzie kierowca (a nie ten, kto robiac remont zrobil gorzej niz przed rementem), ktory "nie dostosowal" i "nie zachowal", nie spodziewalbym sie jakiejs radykalnej poprawy sytuacji... :-/
      • Gość: na zimno Sa kraje, gdzie koleiny nie powstaja w ogole. IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.05.08, 13:11

        Byla juz tutaj kiedys dyskusja na temat kolein. I eksperci
        udowadniali, ze koleiny byc musza. Byc moze nawet w "betonowej
        nawierzchni" musza one byc, a nie tylko w tzw. "asfalcie".

        Czekam na zakaz ruchu TIRow. Bedzie spokojniej na drodze.
        Moze nawet niektore wkleja sie w asfalt na amen. Dobrze by bylo.
        Pomniki glupoty sa nam wlasnie potrzebne. Koleiny juz mamy.

        • Gość: eryk Pomniki głupoty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.08, 13:34
          Dobre określenie.
          A wiecie dlaczego łaty są wyżej od otoczenia dziury - ubija to
          szeroki walec, który podskakuje na wykwitach obok.
          A wiecie dlaczego łata ma inny kolor jak pozostała jezdnia - celem
          łatwej inwentaryzacji.
          pozdr
          • emes-nju Wszystko cacy, ale... 06.05.08, 13:52
            ... czy kiedykolwiek widziales walec w czasie doraznego latania drogi?
            • Gość: na zimno emesie-nju to jest rewelacja!!!!! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 06.05.08, 14:28

              droga.ps.pl/eksploatacja/laboratorium/ocena_zatok/index_ocena_stanu_nawierzchni2.html


              Powstaje cala
              DZIEDZINA WIEDZY NA TEMAT POMIAROW I LIKWIDACJI KOLEIN!!!!!

              Boze, jak ta nauka sie rozwija!
              Ile traca kraje, gdzie takich specjalistow od walki z koleinami NIE
              MA?! Bedzie nareszcie Nobel!

              PS.
              "Socjalizm sam stwarza sobie problemy, z ktorymi potem musi walczyc"
              Czy to nie jest genialne stwierdzenie? Nie pamietam juz czyja, moze
              S.Kisielewskiego...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka