Dodaj do ulubionych

Erika S wraca do gry

24.03.08, 09:58
Utworzenie i zatwierdzenie projektu "Widoczny Znak przeciwko
Ucieczce i Wypędzeniom", instytucji upamiętniającej wysiedlenie
Niemców po II wojnie światowej oznacza de facto wielki sukces
szefowej Związku Wypędzonych Eriki Steinach i związanego z nią
środowiska. I to bez względu na to czy znajdzie się ona we władzach
fundacji realizującej ten projekt.
Wbrew wielokrotnym zapewnieniom Berlina i niemieckiej prasy,
że "Widoczny Znak" będzie służył budowaniu polsko-niemieckiego
pojednania, Warszawa może mieć uzasadnione powody do niepokoju.
Zastrzeżenia może budzić już sama nazwa placówki i umieszczenie w
niej słowa "wypędzenia" które sugeruje, że po drugiej wojnie
światowej ludność niemiecka została bezprawnie wyrzucona ze swoich
domów. Tymczasem decyzja o przesiedleniu Niemców ma przecież bardzo
mocną i konkretną podstawę prawno-międzynarodową w postaci decyzji
zwycięskich mocarstw podjętej na konferencji poczdamskiej.

www.wprost.pl/ar/126140/Triumf-Eriki-Steinbach/
Obserwuj wątek
    • fan.club "Wprost" jest cajtungiem... 24.03.08, 10:06
      o bardzo figlarnym tytule. Trudno traktować poważnie rewelacje przez
      nią głoszone. Pojednanie nie jest musem, ale przeciwdziałanie też
      nim nie jest.
      • jessi_a Re: "Wprost" jest cajtungiem... 24.03.08, 10:24
        niektorzy jednak traktuja to bardzo powaznie, tak jak p. Senator
        PiS, Dorota Arciszewska - Mielewczyk – prezes Powiernictwa
        Polskiego, ktora wydala emocjonalne oswiadczenie:
        „z najwyższym niepokojem i oburzeniem” przyjmuje informację o
        decyzji o utworzeniu Widocznego Znaku przeciw Ucieczkom i
        Wypędzeniom"....
        • fan.club Niektóre działania należy... 24.03.08, 10:40
          traktować tak, jak na to zasługują: ignorować!
          Wszystko inne może obócić się w reklamę. Oczywiście, każdemu wolno
          wyrażać swoje poglądy, ale nie od rzeczy byłaby przy tym pewna doza
          wiarygodności, a tej oszołomy nie mają.

          arciszewska-mielewczyk.salon24.pl/67045,index.html
          • pianazludzen Re: Niektóre działania należy... 24.03.08, 14:45
            Dokladnie tak!

            Niedawno wypowiadal sie w tej sprawie Bartoszewski, ktorego osobiscie bardzo
            szanuje. www.gazetawyborcza.pl/1,76842,5048382.html

            Poza tym wiadomo, nazwisko Steinbach zawsze zadziala w Polsce jak kij w
            mrowisko. Nota bene jest to ez nazwisko, ktore wypowiedziane w Niemczech nie
            kojarzy sie z reguly ludziom z nikim konkretnym.
            • jecki.p Bartoszewski, 24.03.08, 14:54
              ktorego rowniez bardzo szanuje (i z ktorym mialem przyjemnosc wychylic piwko),
              wypowiedzial sie - w tym przypadku - tak pochopnie jak apodyktycznie.
              Nie mozna uznawac osoby (abstrahujac od p. Steinbach, ktorej specjana estyma nie
              darze) za "wroga Polski" tylko dlatego, ze byla przeciwna traktatowi z 1991.
              j.
            • fan.club Odnoszę wrażenie, że Bartoszewski się starzeje. 24.03.08, 16:43
              Po osobie, która żyła i pracowała w Niemczech (niektórzy nawet
              twierdzą, że na niemieckim chlebie), można by się spodziewać nieco
              głębszej wiedzy o materii.
              • jecki.p nie bardzo rozumiem, 24.03.08, 17:43
                co ma znaczyc "na niemieckim chlebie"? czy powinien sie wstydzic tego, ze
                niemiecka uczelnia zatrudnia go jako profesora goscinnego, czy etat w Monachium
                powinien byc oplacany przez Polske?

                j.
                • fan.club Pan profesor... 24.03.08, 17:59
                  był w tym czasie bezrobotnym opozycjonistą w Polsce. Plotka mówi, że
                  oferta z Niemiec ma bezpośredni związek z tą sytuacją. Jakieś
                  Gutmensche zrobiły Aktion Sühnezeichen inaczej.
                  • jecki.p wie auch immer- 24.03.08, 18:23
                    dobrze te "Gutmensche" zrobily ! smile))
                    (studentom zas zawsze wspolczulem - wg. dem SZREKLICHEN Akzent... smile
                    j.
                    • pianazludzen Re: wie auch immer- 24.03.08, 22:39
                      zawsze mnie zastanawia, skad u wiekszosci Polakow to, ze tacy z nich zagorzali
                      purysci jezykowi, chyba jedni z najlepszych na swiecie (moze nie liczac Niemcow
                      z ta ich mania zamawiania po wlosku u Wlochawink a i tak mowia "KrOsą" w piekarni,
                      jak kupuja croissantawink) Mysle ze za "szreklichen akcent" specjalnie nie nalezy
                      studentom wspolczuc, pewnie sobie z tym doskonale radzili. "Szreklisier akcent"
                      to moim zdaniem zadne kalectwo, vide Marcel Raich-Ranicki i Biolekwink
                      • jecki.p Sehr denkwürdig, 24.03.08, 23:34
                        ausgerechnet die beiden Individuen zu vergleichen...
                        Wo wir aber gerade dabei sind: Der Akzent des 30 Jahre jüngere Knaben
                        bevorzugenden Swchulen ist für meinen Geschmack weit weniger schrecklich
                        smile))
                        j.
        • fan.club Inna, doskonale wyrażona opinia: 24.03.08, 10:42
          azrael.salon24.pl/67138,index.html
          • jessi_a Re: Inna, doskonale wyrażona opinia: 24.03.08, 12:04
            "Germanofil broni Widocznego Znaku"

            autor dobrze zaczal, ale troche zboczyl z tematu (patrz wyzej)
            Za bardzo moim zdaniem skupil sie na powiernictwie polskim i sprawie
            Polakow zza Buga. A przeciez jak piszesz oszolomow trzeba
            ignorowac.
            • fan.club Nie uważam, żeby zboczył z tematu. 24.03.08, 14:32
              A gdyby nawet zboczył, to trudno nazwać to oszołomstwem.
              • jessi_a a tu co ma do powiedzenia Geremek 28.03.08, 20:54
                Polska i Niemcy straciły wielką okazję dialogu

                W opublikowanym wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica"
                były minister spraw zagranicznych powiedział też, że Polska nie może
                wziąć udziału w utworzeniu muzeum, upamiętniającego wysiedlenie
                Niemców, gdyż "byłby to nonsens polityczny".

                Przeszłość nie zaczyna się od wypędzenia Niemców, ale od ataku na
                Gdańsk we wrześniu 1939 roku - przypomniał.

                wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,9641383,wiadomosc.html
                • jecki.p nieprawda ! 28.03.08, 21:22
                  - przeszlosc zaczyna sie od najazdu Mieszka na Saksonie !
                  smile)
                  j.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka