18.10.02, 13:14
Wspólnota mieszkaniowa posiada 62%. W chwili obecnej chcemy sprzedać część
piwnic położoną na części wspólnej. Czy istnieje możliwość nie przekazania
38% gminie? W piwnicy znajduje się lokal użytkowy wynajmowany od 20 lat.
Najemca wyremontował i przystosował go własnym kosztem. Jeśli nie istnieje
możliwość obejścia przekazanie pieniędzy do gminy, jaki będzie ich dalszy
los (wspólny worek czy fundusz remontowy B)? Proszę o odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • asam11 Re: Wykup 18.10.02, 19:24
      agata_29 napisała:

      > Wspólnota mieszkaniowa posiada 62%. W chwili obecnej chcemy sprzedać część
      > piwnic położoną na części wspólnej. Czy istnieje możliwość nie przekazania
      > 38% gminie? W piwnicy znajduje się lokal użytkowy wynajmowany od 20 lat.
      > Najemca wyremontował i przystosował go własnym kosztem. Jeśli nie istnieje
      > możliwość obejścia przekazanie pieniędzy do gminy, jaki będzie ich dalszy
      > los (wspólny worek czy fundusz remontowy B)? Proszę o odpowiedź.

      Przepraszam, ale trzeba troszkę precyzyjniej. Wspólnota ma 100% (gmina też
      jesst członkiem wspólnoty). Z kim miał umowę, komu płacił czynsz i na czyjej
      powierzchni miał lokal najemca lokalu użytkowego? Jeśli wspólnota jest
      właścicielem tego lokalu, chce i może ten lokal sprzedać to pieniądze idą
      do "wspólnego worka". Wspólnota uchwałą decyduje na co je wydać.
      Pozdr.
    • abcd17 Re: Wykup 18.10.02, 22:30
      agata_29 napisała:

      > Wspólnota mieszkaniowa posiada 62%. W chwili obecnej chcemy sprzedać część
      > piwnic położoną na części wspólnej. Czy istnieje możliwość nie przekazania
      > 38% gminie?

      Istnieje. Jezeli gmina sie na to zgodzi i np. przekaze swoj udzial na Fundusz
      Remontowy.

      Mozna rowniez sprobowac zrobic nastepujacy manewr - z lub wbrew decyzji gminy
      sprzedac piwnice, lecz wczesniej odtworzyc dokumentacje techniczna i zgodnie z
      uwl sfinansowac 100% kosztow odtworzenia z dzialki gminnej. Ale wymaga to
      precyzyjnego postepowania.

      Pozdrawiam,

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka