Dodaj do ulubionych

Zarządca - Sp. z o.o. - jak ją sprawdzić?

14.03.06, 08:51
Ten zarządca, czyli Spółka z o.o. obejmująca swym zasięgiem dwie bardzo duże
dzielnice w mieście jest "przepoczwarzonym" w 1995 r. na potrzeby wolnego
rynku byłym PGM, przy czym prezesem nowopowstałej Spółki z o.o. została była
pani z-ca kierownika AB-3 d/s technicznych. Kiedyś wspomnę jak sobie radzi ta
spółka (czyt. istny "babiniec"!) z niesfornymi zarządami WM a zwłaszcza ich
aż nadto "dociekliwymi" przewodniczącymi. Przed obligatoryjnym Walnym
Zebraniem Sprawozdawczym chciałbym tę "firmę" prześwietlić i nie bardzo wiem
jakie dokumenty obowiązani są mi na moje życzenie dostarczyć? W internecie
się "maskują" i nawet w informacji "Katalog firm - firma #54467" adres jest
nieaktualny i podany z przed kilku lat a sama firma ma niby mieć 38
pracowników, panią prezes i wpis:

Branża EKD (nie mam pojęcia co to znaczy?!): 70.32 Zarządzanie
nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub kontraktu.
Branża SIC ( też nie wiem czym to sie je...): 6513 Administrowanie budynkami
mieszkalnymi.
Nie znam aktualnej kondycji finansowej, jakie ma certyfikaty ani iloma
dokładnie zarządza budynkami...
Nawet wysokości wkładu do jakiego jako spółka z o.o. odpowiada, nikt nie
zna...

Jak przymusić udziałowca w postaci przedstawiciela Gminy (ponad 28%
udziałów!) aby stawił sie na najbliższe Zebranie Sprawozdawcze?



Obserwuj wątek
    • serafin666 Re: Zarządca - Sp. z o.o. - jak ją sprawdzić? 14.03.06, 10:40
      zapowiedzieć zwrot w gotówce nadwyżek za 2005 ; jak się kto nie pofatyguje -
      nadwyżka pozostanie na koncie do najbliższego zebrania ( tylko na mnie nie
      krzyczcie ) ; albo - zapowiedzieć, iż o nieobecności na zebraniu pełnomocników
      będzie powiadomiony właściciel ( czyli lokalny prezydent, burmistrz, itd... )
      • to_jest_mysl dyktator 14.03.06, 10:50
        serafin666 napisał:

        > zapowiedzieć zwrot w gotówce nadwyżek za 2005 ; jak się kto nie pofatyguje -
        > nadwyżka pozostanie na koncie do najbliższego zebrania

        takie głupoty może wymyslec tylko serafin;
        jak będzie ktoś miał nadwyzke na koncie, to ja sobie potraci przy najblizszej
        płatności i guzik mu zrobisz (a szkoda w tym wypadku), jak na zebranie nie przyjdzie

        >( tylko na mnie nie
        > krzyczcie ) ;

        ale sam sie prosisz ...

        > albo - zapowiedzieć, iż o nieobecności na zebraniu pełnomocników
        > będzie powiadomiony właściciel ( czyli lokalny prezydent, burmistrz, itd... )

        to juz bardziej sensowne.

        A co do meritum - z samych papierków nie przeswietlisz do konca firmy
    • krzysztog Re: Zarządca - Sp. z o.o. - jak ją sprawdzić? 14.03.06, 11:15
      Proponuję wizytę w Sądzie Rejestrowym właściwym dla siedziby tej Spółki.
      Ma Pan prawo do wglądu w pełna dokumentację firmy, bilanse, sprawozdanie
      Zarządu, statut itp.
      KG
      • krzysztog Re: Zarządca - Sp. z o.o. - jak ją sprawdzić? 14.03.06, 13:42
        firma która pomaga w pozyskiwaniu informacji :
        www.cors.pl
    • gstumpf Re: Zarządca - Sp. z o.o. - jak ją sprawdzić? 14.03.06, 12:01
      A może fortelem w stylu imć Onufrego Zagłoby.
      Lepiej zgłosić się (poprzez kolegę) jako wspólnota zainteresowana zarządznaiem
      przez ta spółkę. Przygotowac zestaw pytań, który zadajecie (niby) wszystkim
      zarządcom, których bierzecie pod uwagę . W ten sposób szybciej może uzyskacie
      informacje, bo może będa się chcieli nimi pochwalić.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka