Dodaj do ulubionych

Ważne Pytanie???

15.09.03, 14:31
Witajcie
Na początku lipca umarł mi piesek , wet stwierdził że była to pochodna
wirusa parwowirozy. Jak długo powinnam czekać aż wprowadze nowego pieska (
nie moge przeprowadzić dezynfekcji ponieważ mam wszędzie dywany) , słyszałam
wiele wersji.

Mam na oku 3 miesięcznego FCR po 2 szczepieniach , czy mogła bym go
wprowadzić to domu???
Obserwuj wątek
    • gonia.pk Re: Ważne Pytanie??? 15.09.03, 14:53
      Ja troche nie na temat. Gdzie wypatrzylas tego FCR? Interesujesz sie ta rasa? Z
      jakiej hodowli jest maluch?
      pzdr
      • wiktoria88 Re: Ważne Pytanie??? 15.09.03, 17:42
        Interesuje się tą odmianą Retrieverów , maluch jest już moją własnością tylko
        narazie przebywa w hodowli i jet to hodowla "Opolski Pupil" , hodują nie tylko
        Flaty ale także Goldeny i Chesapeakey - są to bardzo piękne i niezwykle
        inteligentne pieski :)
        • gonia.pk Re: Ważne Pytanie??? 15.09.03, 20:45
          Wiem, ze sa piekne i inteligentne, bo sama mam flata. Jesli chcesz pogadac z
          innymi wlascicielami flatow i poczytac cos na ich temat to zapraszam do bazy
          flatow w Polsce
          www.fcr-baza.prv.plpozdrawiam
    • adam.pietron Re: Ważne Pytanie??? 16.09.03, 20:52
      Trudno mi wypowiedzieć się na temat pochodnej wirusa parwowirozy - albo cos
      jest tym wirusem albo nie jest, czy pies miał stwierdzoną parwowirozę?
      Jeśli tak to powinnaś zastanowić się z kuopnem psa, parwowirus potrafi bardzo
      długo utrzymywac się w środowisku .Jesli był to parwowirus powinnas
      przeprowadzić całkowitą dezynfekcję mieszkania - problem dywany - wiem.
      i Wstrzymac się z kupnem psa co najmniej przez pół roku - oczywiście jeśli był
      to parwowirus !!!.
      napisz mi coś więcej o chorobie twojego poprzedniego psa może będe mógł
      poradzić ci coś więcej.
      Pozdrawiam
      • wiktoria88 Re: Ważne Pytanie??? 16.09.03, 21:32
        adam.pietron napisał:

        > Trudno mi wypowiedzieć się na temat pochodnej wirusa parwowirozy - albo cos
        > jest tym wirusem albo nie jest, czy pies miał stwierdzoną parwowirozę?
        > Jeśli tak to powinnaś zastanowić się z kuopnem psa, parwowirus potrafi
        bardzo
        > długo utrzymywac się w środowisku .Jesli był to parwowirus powinnas
        > przeprowadzić całkowitą dezynfekcję mieszkania - problem dywany - wiem.
        > i Wstrzymac się z kupnem psa co najmniej przez pół roku - oczywiście jeśli
        był
        > to parwowirus !!!.
        > napisz mi coś więcej o chorobie twojego poprzedniego psa może będe mógł
        > poradzić ci coś więcej.
        > Pozdrawiam

        Kilka godzin po drógim szczepieniu , piesek zaczął się dziwnie zachowywać (
        był bardzo słaby , nie chciał nic jejść) , nie wiedziałam czy to normalne więc
        pojechałam z nim do innego weterynarz ponieważ tam było już zamknięte , dostał
        zastrzyki odpornościowe i koniec. Taki stan utrzymywał się przez tydzień ,
        weterynarz wykluczał parwowiroze ponieważ piesek nie miał gorączki , po
        tygodniu zaczął wymiotować, mieć piegunke , przestał pić wode. Codziennie
        dostawał kroplówki , antybiotyki itp. , ale dalej ponoć nie wyglądało to na
        parwowiroze. Miał robione badania krwi , z których wynikało że organizm nie
        produkował białych krwinek , więc miał transfuzje , niestety ją odrzucił i dwa
        dni później zdechł. Do końca nie miał temperatury , potem nawet chciał pić
        wode.
        • adam.pietron Re: Ważne Pytanie??? 17.09.03, 14:00
          No tak sprawa jest trudniejsza niż się wydawało , w związku z tym że do końca
          nie wiadomo na co umarł twój piesek , rzeczywiście zazwtczaj w trakcie zakażeń
          wirusowych pojawia się wysoka gorąćzka ale tylko na poczatku , potem organizm
          jest tak wycieńczony infekcją wirusową że nie jest w stanie reagowac gorąćzką
          na infekcję.
          Wersja że twoje zwierzę zmarło w związku z infekcją wirusową nadal nie jest
          mozliwa do całkowitego wykluczenia , a wtedy lepiej byłoby poczekać z kupnem
          nowego zwierzęcia - lepiej dmuchac na zimne.
          Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka