Dodaj do ulubionych

Westerplatte...

17.12.15, 07:31
To że na pomniku stojącym na Westerplatte Chińczyk z Mongołem dzielnie trzymają PPSzę i PPS to wiadomo od lat i jakoś kolejne władze tego nie zmieniają...
..ale o czymś innym -ciekawostka - zachowała się centralka alarmowa używana w systemie alarmowym Składnicy na Westerplatte i druga ciekawostka - jest to niemieckiej produkcji centralka
Do obejrzenia tu
ochrona.siudalski.pl/polska.html
Obserwuj wątek
    • amunicyjny1 Re: Westerplatte... 20.12.15, 11:36
      - że na pomniku stojącym na Westerplatte Chińczyk z Mongołem

      Miej pretensje do tego gościa historia.trojmiasto.pl/Granitowy-kolos-u-wrot-gdanskiego-portu-Historia-Pomnika-Obroncow-Wybrzeza-n93784.html#fb_id:gp2:215366,pozycja:0

      -dzielnie trzymają PPSzę i PPS

      Niby mogli by dać im po ''Morsie'' ;-)
      • sjs2011 Re: Westerplatte... 20.12.15, 14:24
        Niby mogli by dać im po ''Morsie'' ;-)
        a w 1939 roku były już PPSze?
        Nie
        Ale były Morsy..
        • amunicyjny1 Re: Westerplatte... 20.12.15, 16:01
          a w 1939 roku były już PPSze?
          Nie
          -Ale były Morsy..
          ;-)
          Masz jakieś dobre zdjęcie,może to PPD?


          Ps

          Wrócę jeszcze do tego

          ''jakoś kolejne władze tego nie zmieniają..''

          Właśnie zmieniają, stąd nieporozumienia. Pierwotnie pomnik nosił nazwę ?Obrońców Wybrzeża?. i nie dotyczył wyłącznie Westerplatte

          Takie foto www.zdiz.gda.pl/ZDiZGdansk/files/668DAD29305942788797EFD5E6577330/pole%20bitwy%20na%20westerplatte.png

          Zmałpowane z jakiejś strony ;-)


          Dolna partia odnosi się do wydarzeń związanych z obroną polskiego Wybrzeża w 1939 r. Symbolizuje to płaskorzeźba, przedstawiająca postacie poległych i rannych obrońców, umieszczona na stronie południowej i wschodniej monumentu oraz napisy na stronie południowej: Hel, Oksywie, Westerplatte, Poczta Gdańska, Kosynierzy Gdyni.W nazwie dotyczącej walki pracowników Poczty Polskiej w Gdańsku, popełniono błąd - umieszczono napis POCZTA GDAŃSKA.Poprawnie powinno być Poczta Polska w Gdańsku, Poczta Gdańska była pocztą niemiecką.

          Część środkowa pomnika upamiętnia wysiłek wojenny Polaków na morzach. Na stronie południowej znajdują się napisy:La Manche, Dunkierka, Morze Środziemne, Atlantyk, Narvik, Murmańsk , a na stronie wschodniej napis: TYM CO NA MORZU.

          Górna część pomnika symbolizuje walki wyzwoleńcze połączonych wojsk rosyjskich i polskich sformowanych w Związku Radzieckim. Na stronie frontalnej (płd), przy szczycie,widoczne są dwie półpostacie: marynarza i żołnierza pod bronią; na stronie zachodniej znajdują się napisy: LENINO, STUDZIANKI, a na stronie północnej: KOŁOBRZEG oraz CHWAŁA WYZWOLICIELOM; na stronie wschodniej napis: 30 III 1945 ( data wyzwolenia Gdańska).

          Także 'pepesza'' na wierzchołku pomnika, jakiś tam sens ma
          • sjs2011 Re: Westerplatte... 20.12.15, 18:07
            Tak rozumując to i MP 40 powinno być - wszak to nimi broniono wybrzeża w 1945 roku... i Poczty Gdańskiej bo Polskiej Poczty w Gdańsku juz nie było... kurcze ale żeby tak wpisać w historię Wehrmacht?
            • krzy-czy Re: Westerplatte... 20.12.15, 18:25
              wyburzyć, wyburzyć.
            • amunicyjny1 Re: Westerplatte... 20.12.15, 18:59
              -Tak rozumując to i MP 40 powinno być - wszak to nimi broniono wybrzeża w 1945 roku...

              Może kiedyś tak będzie. Jak wprowadzą "Mein Kampf" w szkołach to kto wie. Chińczyka z Mongołem przerobi się na aryjczykow, polskich podludzi się skuje i gitara


              Z tym gościem ;
              www.maszwolne.pl/photos/objects/a30d28c16fd544e087ae003a9c21a894.jpg
              będzie kiedyś problem.
    • sjs2011 Re: Westerplatte... 20.12.15, 18:08
      Dyktatura ciemniaków... po prostu
    • brmtvungernsternberg Re: Westerplatte... 21.12.15, 21:08
      :-):-):-) To moze byl pierwotnie pomnik ,,radziecki" ale zmienili przydzial.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka