26.05.23, 21:55
Dziwne się dzieją rzeczy na froncie. Ostatnimi czasy Ministerstwo Obrony Ukrainy, podaje bardzo wysokie straty rosyjskiej artylerii po po 20-30 sztuk dziennie.
Słyszałem, że Ukraińcy mieli przewagę w ogniu kontrbateryjnym ale potem rosyjskie drony odepchnęły od linii frontu i skuteczność Ukraińców spadła. A teraz znowu Ukraińcy meldują duże ilości zniszczonej artylerii oraz zniszczonych dronów. Chyba jedno wiąże się z drugim? Jakieś pomysły co się mogło wydarzyć? Czyżby Ukraińcy dostali nowe systemy antydronowe i ukraińska artyleria odzyskała skuteczność?
Tekst linku
Obserwuj wątek
  • bmc3i Re: Pielenie 26.05.23, 23:10
   Dlaczego pitolenie? To Fog of War, mgła wojny. Kto na wojnie jest takim samobójcą, aby wszystko ujawniać?

   Tak mi się skojarzyło, gdy w listopadzie 1942 roku pancernik Washington zatopił japoński pancernik Kirishima, US Navy przez następne dwa lata nie ujawniła udziału Washingtona w tej bitwie, w związku z tym cały splendor zwycięstwa spadł na pancernik South Dakota, który nie wniósł wiele pozytywnego do bitwy, za to ciężko uszkodzony musiał popłynąć do Kalifornii na remont, gdzie nie dało się utrzymać w tajemnicy jego udziału w bitwie. W efekcie cała Ameryka celebrowała załogę South Dakoty, podczas gdy nikt nie słyszał że to Washington wygrał ta bitwę. W rezultacie, interweniować musiał dowodzący Washingtonem adm. Lee, bo załogi tych dwóch okrętów zaczęły się nienawidzić, i w barach tłukły się do krwi.
   • yabbaryt Re: Pielenie 26.05.23, 23:55
    pielenie a nie pitolenie. Pielenie oznacza wyrywanie chwastów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka