Dodaj do ulubionych

Prośba bo locoloco

IP: 213.76.173.* / *.lokietek.wolbrom.pl 06.01.06, 11:44
Witaj.Zastanawiam się nad kinem domowym,po przeoraniu forum idg myślałem o
357+557+Eltax,i tym podobnych zestawach,ale nie pasują mi one do wnętrza
całkiem i nawet nie mam tego jak ustawić,ponieważ w zasadzie będzie to służyć
tylko do kina chyba zdecyduję się na all in one i teraz pytanie.Chciałem
Panasonica Sc-ht885 ale jak okazuje nie da się puścić tego zestawu na 5
głośników z telewizji a tylko z dvd i wydaje mi się,że to problem bo tvn
czasem coś nadaje chyba w takim systemie ,że taka możliwość odsłuchu w
systemie 5 głośników by się przydała a za 2,3 lata może wogóle więcej stacji
coś wymyśli i pójdą jakieś filmy w prologic.I z tej przyczyny Panas
odpadł.Jeśli się mylę to wyprowadż mnie proszę z błędu.Został Sony DAV DZ
500f i JVC TH-S66(te dwa bo divix się może przydać czasem)Który z nich lepszy?
Sony ma 1000W(wiadomo że to nie ma 1000W ale i tak mocniejsze od JVC które ma
chyba 600W bo powiedzmy z 1000 zostanie faktycznie 500 a z 600 faktycznie 300)
Noi te gośniki w Sony wyglądają na większe,gdyby czasem jakąś muzę puścić to
pójdzie lepiej może?Myślałem tez o Yamaha DXV 302 ,ale nikt nic na jej temat
nie wie.No chyba że to Sony,Jvc i ta Yamaha 302 też nie pójdą na 5 głośników
z telewizji?Próbowałem na idg pytać ale widzę ,że tam jak ktoś nie myśli o co
najmniej 357,557 i Eltax to wogóle nikt nie chce z nim rozmawiać.A przecież
nie każdy musi myśleć tak jak oni dodatkowo każdy ma inne pasję,ja lubie
nurkowanie na rafach ktoś lubi słuchać godzinami muzyki,ktoś inny lubi
rybki ,znaczki itp.Pomożesz coś?
Obserwuj wątek
    • Gość: azm2 Re: Prośba bo locoloco IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.01.06, 12:06
      Nie podawaj tych setek i tysięcy watów, bo to bajka dla małych dzieci.
      Panasonic ma w zasilaczu transformator ok. 220 watów na wszystkie 6 kanałów. Na
      pewno ze wszystkich wzmacniaczy jednocześnie nie wyciągniesz 500 watów.
      Poszczególne wzmacniacze być może potrafiłyby dać po 100 watów, ale zasilacz
      nie da tyle prądu.
      Obejrzyj tabliczkę znamionową, tam jest albo maksymalny pobór mocy, albo
      maksymalny pobór prądu (tylna ścianka subwoofera albo odbiornikoodtwarzacza ;-)
    • Gość: Kornik Re: Prośba bo locoloco IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.06, 12:15
      Każdy sprzęt wyposażony w wejście audio i procesor Prologic II puści dźwięk na
      5 kolumn. Ten Panas też więc to zrobi. Oczywiście, nie będzie to system 5.1.
      Nie myl dźwięku DD5.1 lub DTS z Surroundem. TVN nadeje czasami coś w Dolby
      Surround. Polega to na zakodowaniu dźwięku 4 kanałów (lewy, center, prawy,
      tylny) w dwóch kanałach stereo. Do dtworzenia takego dźwieku potrzebujesz tylko
      sygnał Stereo Surround i procesor Prologic, czyli to co ma większość modeli na
      rynku. W DD5.1 i DTS sygnał jest cyfrowy i każdy kanał jest odzielnie
      przesyłany. Na rynku jest chyba 1 lub 2 modele dekoderów satelitarnych z
      wyjściem cyfrowym do DD5.1, ale chyba żadna stacja w Polsce nie nadaaje takiego
      sygnału. Jeśli myślisz, aby w przyszłości używać 5.1 z telewizji satelitarnej
      (jak się w końcu pojawi), to po prostu kup receiver który ma przynajmniej 2
      wejścia cyfrowe audio (jedno wykorzystasz do DVD). Jak sygnał z satelity będzie
      już DD5.1, to dokupisz tylko dekoder satelitarny z wyjściem cyfrowym i
      podłączysz do receivera.
      > Sony ma 1000W(wiadomo że to nie ma 1000W ale i tak mocniejsze od JVC które ma
      > chyba 600W bo powiedzmy z 1000 zostanie faktycznie 500 a z 600 faktycznie 300)
      I te 600W wystarczy. To daje 100W na kanał. No chyba, że masz pokój wielkości
      sali koncertowej. Jak bedzie za cicho, to w przyszłości wymienisz najwyżej
      głosniki na bardziej sprawne. Ale wątpię, czy bedzie Ci to potrzebne. Nie
      zawracaj sobie wogóle głowy mocą wzmacniaczy. Jak ma powyżej 50W na kanał, to w
      zupełności wystarczy do typowego kina w domu. Zwracaj raczej uwagę na jakość
      dźwięku, a to ma sie nijak do mocy. Zasadniczy wpływ mają na to głośniki. Ale
      nie spodziewj się za dużo po zestawach all-in-one
          • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: 87.206.234.* 06.01.06, 12:38
            > A tak wogóle co to jest te 1000W skoro go nie ma?Panas podaje sobie coś
            > wymyślonego z sufitu?Mógłby w takim razie napisać 3000W równie dobrze

Przy jakich zniekształceniach ? Dla jakiej wartosci czestotliwosci ? Moze ma w
            impulsie 1000 W dla czestotliwosci 20 000 Hz, tylko jakie to ma znaczenie ?
            Powiedzmy, ze moc najwazniejsza jest dla niskich czestotliwosci - to proste,
            wyobraz sobie ze musisz dzwignac glaz o wadze 100 kg, a chwile potem wyobraz
            sobie, ze podnosisz kamyczek wielkosci jajka. Tak samo jest ze wzmacniaczem -
            wiecej mocy potrzeba by zmusic do pracy duzy glosnik nisko(srednio)tonowy niz
            maly i kilka(nascie) razy lzejszy tweeter. Dochodzi jeszcze kwestia impedancji
            kolumny, a zapewne kilka jeszcze innyuch zjawisk. Nigdy nie patrz na moc,a jesli
            juz to w ostatniej kolejnosci
          • Gość: Kornik Re: Prośba bo locoloco IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.06, 12:45
            > A tak wogóle co to jest te 1000W skoro go nie ma?Panas podaje sobie coś
            > wymyślonego z sufitu?
            Musiałbyśpoczytać trochę o różnych rodzajch mocy wzmacniaczy. Z jednej strony
            jest moc przy sygnale sinusoidalnym, czyli moc jaką odda wzmacniaczz przez
            dłuższy czas i się nie spali. Gdyby ten wzmacniacz miał 1000W "w sinusie", to
            znaczy, że skoro oddaje 1000W, to zasilacz musi mu dostarczyć co najmniej
            1000W. Co najmniej, bo każdy wzmacniacz ma straty (grzeje się, prawda?). czyli
            zasilacz takiego wzmacniacza musiałby mieć moc 1500 czy 2000 w. A nie ma. Czyli
            wzmacniacz nie ma 1000W mocy w sinusie.
            na drugim skrajnym końcu jest moc "w piku". Cyli chwilowa (bardzo krótka) moc,
            jaka może oddać wzmacniacz.Wyobraż sobie układ zasilający wzmacniacza:
            transformaator-prostownik-bateria kondensatorów mająca "wygładzić" prąd-
            wzmacniacz. grasz cicho, kondensatory są naładowane. I nagle następuje krótki,
            głośny dźwięk, np wystrzał. Wzmacniacz oddaje bardzo dużą moc, ale przez krótką
            chwilę, więc nie zdąży się przegrzać. Prą do tego sygnału "zassie" m.in z
            kondensatorów. Moc wyjściowa bedzie b. duza, choć zasilacz jest mały. To tak w
            uproszczeniu.
            A dlaczego stosuje się różne pomiary mocy? Ze wzgledów marketingowych. Sam
            jesteś przykładem. Wolisz wzmacniacz 1000W niż 600W. Choć ten drugi, może mieć
            nawet większą moc, bo 600W może być mierzone przy dużo niższych
            zniekształceniach :-)
        • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: 87.206.234.* 06.01.06, 12:33
          Dlatego wlasnie swiat wyglada tak a nie inaczej, czego wycinek mamy w postaci
          malego swiatku audio: albo sprzedawcy sa niedouczeni i wciskaja ciemnote, ktora
          sie potem roznosi myslac, ze to prawda, albo kupujacy tytuluja siebie laikami,
          zrzucajac w ten sposob odpowiedzialnosc za swoje wybory. Nie pije do Ciebie,
          jestes wolnym, doroslym czlowiekiem i zrobisz to co uznasz za sluszne. lepiej
          jednak, jesli dokonasz wyboru majac wiedze wieksza niz wiekszosc populacji.
          Super, ze sa tu ludzie, ktorzy na tym wszsytkim sie znaja.

Legendarny juz wzmacniacz Audio-note Ongaku mial bodajze 2,5 wata na kanał a
          kosztował chyba około 2 miliardów starych złotych. jasne to ekstremum, ale daje
          obraz tego, jak "wazne" są waty i moce. I nie byl to bynajmniej wzmacniacz
          "profesjonalny" jak to zwykli mowic laicy.

Pozdrawiam
        • Gość: Kornik Re: Prośba bo locoloco IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.06, 12:33
          > Panasonic TH-s885 nie zagra na 5
          > głośników z telewizji bo jest to zablokowane i nic z tym się nie da zrobić
          Panasonic zainstalował układ Prologic II (tak piszą w danych technicznych)i
          jednocześnie zablokował jego działanie? Albo facet w sklepie nie wie o czym
          mówi, albo ludzie od pansa najedli się angielskiej wołowiny i mózgi im
          zgąbczały.
          • Gość: iit Re: Prośba bo locoloco IP: 213.76.173.* / *.lokietek.wolbrom.pl 06.01.06, 12:42
            To nie facet w sklepie tylko gość z Panasonic Polska Warszawa zajmujący się
            sprzętem.Fakt ,że nawet sprzedawcy o tym nie wiedzą częst ale taki jest
            fakt.Dzięk na 5 głośników może isc w tym Panasie tylko z płyty i z nikąd
            więcej.Jestem zupełnym laikiem,ale staram się wszędzie czegoś dowiedzieć ,żeby
            nie ustawiać się w kolejce do byle marketu i wychodzić z zestawem za 600zł pod
            pachą i być zadowolonym jaki to sprzęt do kina kupiłem.
            • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: 87.206.234.* 06.01.06, 12:44
              > To nie facet w sklepie tylko gość z Panasonic Polska Warszawa zajmujący się
              > sprzętem.Fakt ,że nawet sprzedawcy o tym nie wiedzą częst ale taki jest
              > fakt.Dzięk na 5 głośników może isc w tym Panasie tylko z płyty i z nikąd
              > więcej.Jestem zupełnym laikiem,ale staram się wszędzie czegoś dowiedzieć ,żeby
              > nie ustawiać się w kolejce do byle marketu i wychodzić z zestawem za 600zł pod
              > pachą i być zadowolonym jaki to sprzęt do kina kupiłem.

szkoda, ze to nie powszechne zjawisko :).

Pozdrawiam (tez przeciez kiedys bylem kompletnym laikiem)
            • Gość: Kornik Re: Prośba bo locoloco IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.06, 15:43
              Masz absolutną rację! W instrukcji Panasonica jak wół jest napisane, ze
              Prologic działa tylko z płytami DVD i CD. A przecież system został
              zaprojektowany głównie dla audycji telewizyjnych i kaset VHS. Cytat ze strony
              DOLBY'ego:This technology encodes four channels of audio
              (Left/Center/Right/Surround) onto just two audio tracks for media such as TV
              broadcasts and feature films on VHS
              A spece z Panasonic nie pozwalają na skorzystnie z tej funkcji przy tych
              mediach. Czyli coś im się w tych żółtych główkach porobiło
                  • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: 87.206.234.* 07.01.06, 00:08
                    Powiem. I poslusze sie kolejna metafora. To troche tak jak z przyrzadzaniem
                    jedzenia: mozesz sobie zrobic barszcz z proszku. masz do dyspozycji Winiary,
                    Gellwe, Oetkera, Knorra i cos tam pewnie jeszcze. kazdy z nich bedzie jakos tam
                    smakowal. Zwazywszy na popularnosc tych dan mozna nawet rzec, ze wielu osobom to
                    smakuje. Ale mozesz isc tez do restauracji, zaplacic troche wiecej i dostac
                    barszcz,ktory bedzie znacznie lepszy.

Tak samo jest ze sprzetem. Pod knorra podstw Yamahe, pod Pioneera Gellwe, pod
                    Onkyo Winiary, a pod Oetkera Sony czy Technicsa. Zrobic przecietny wzmacniacz
                    czy kolumne to dla srednio zdolnego, potrafiacego wizualizowac i myslec
                    inzyniera zaden problem. Sprzet japonski ma spelniac przede wszystkim walory
                    uzytkowe. Zaloze sie, ze inzynierowie Technicsa, Yamahy, czy Pioneera nie wiedza
                    nawet jak brzmi ich sprzet na tle konkurencji (mowie o tym masowym, nie o troche
                    drozszych klockach, ktore ww firmy produkuja dla prestizu, bo tam jest juz pewna
                    MYSL PRZEWODNIA). Nie wiedza, bo NIE O TO TU CHODZI. Chodzi przede wszsytkim o
                    to, zeby byl poprawnie zaprojektowany.

Wniosek ? Prawie jakiegokolwiek z tanich japonczykow wybierzesz bedzie dobrze.
                    No, powiedzmy - zalezy dla kogo ;). Duzo wiekszy wplyw na dzwiek maja kolumny i
                    tu wypada wlozyc wiecej pieniedzy. Cos o tym wiem - sprzedawalem tanich japoncow
                    przez 3 lata ;)

mam nadzieje ze Ci pomoglem - chcialem przekazac troche tzw. metawiedzy, czyli
                    odgornych zasad, ktore tym wszystkim rządzą. Uważam, że bez tego ani rusz.
                    Powodzenia w zakupach. jakbys mial jeszcze jakies pytania - pisz.
      • Gość: iit Re: Prośba bo locoloco IP: 213.76.173.* / *.lokietek.wolbrom.pl 07.01.06, 09:28
        A.K prosiłem o ocenę kin zintegrowanych all in one ,piszesz żeby dobre kolumny
        czyli masz na myśli składane z elementów zestawy.Locoloco-PODSTAWOWE PYTANIE-
        wiem,że w kinie te zestawy Sony DZ500,Yamaha DVX 302,JVC THS-66 zagrają
        podobnie ,ale który z nich najlepszy w muzyce gdyby czasem coś musiało zagrać???
        (bo do słuchania muzy zaden się nie nadaje wiem ale gdyby czassem coś puścił)Na
        oko wydaje się ,że JVC ma takie malutkie głośniki to chyba z nim najgorzej,ale
        nie wiem bo JVC nie udało mi się spotkać na żywo.Może dziś bo zaraz jade do
        Krakowa
        • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: 87.206.234.* 07.01.06, 10:22
          czy Ty chcesz kupic te jakponskie zestawiki głośników tego typu:

www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=HT-SF800M&site=odw_pl_PL&pageType=Overview&category=HCS+Surround+Kit+%26+DVD+Player
          Jesli masz choc troche szacunku do muzyki, dzwieku i do samego siebie, niech Cie
          reka boska broni.

Jedziesz do Krakowa, zajrzyj do sklepu na Zwierzynieckiej kolo Jubilata i do
          sklepu przy Grzegorzeckiej (Daszynskiego ?, Chodkiewicza?). Ludzie ktorzy tam
          pracuja to w pewnym sensie buce, ale swoja wiedze maja.

• Gość: iit Re: Prośba bo locoloco IP: 213.76.173.* / *.lokietek.wolbrom.pl 08.01.06, 10:23
              Wysłuchałem plastikowych zestawów Panasonica 885,Sony Dz 500Fi JVC Ths-
              66.Myślałem ,że to co piszą o tych plastikowych zestawach to bujdy tych którzy
              chcą sprzedać zestawy składane Yamahy,TEac-a,Onkyo itp.Ale to nie bujdy!Tych
              plastikowych pierdziawek rzeczywiście nie da się słuchać.Rezygnuje z zakupu
              tego badziewia.Zostaję przy 357+557+eltax.I jeszcze muszę pójść na forum idg i
              zwrócić honor tym którzy tam się wypowiadają,choć coś nie mogę się zalogować tam
              (może mnie wywalili?)
              • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: *.chello.pl 08.01.06, 10:34
                > Wysłuchałem plastikowych zestawów Panasonica 885,Sony Dz 500Fi JVC Ths-
                > 66.Myślałem ,że to co piszą o tych plastikowych zestawach to bujdy tych którzy
                > chcą sprzedać zestawy składane Yamahy,TEac-a,Onkyo itp.Ale to nie bujdy!Tych
                > plastikowych pierdziawek rzeczywiście nie da się słuchać.Rezygnuje z zakupu
                > tego badziewia.Zostaję przy 357+557+eltax.I jeszcze muszę pójść na forum idg i
                > zwrócić honor tym którzy tam się wypowiadają,choć coś nie mogę się zalogować ta
                > m
                > (może mnie wywalili?)

A widzisz, jeszcze gdybys tylko dal sie przekonac, ze Eltax to tez nie to.

Z mojej strony, szczerze i goraco polecam Ci to, co robi i robił p. Jakub Nyka:

www.qba.com.pl/index1.htm
                I zapomnij o Eltaxie.
                  • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: *.chello.pl 08.01.06, 14:12
                    > A jakby onkyo podstawowe z divix i amplituner podstawowy(sr303 i dv303)i do
                    > tego kolumny m-audio?Albo panasonic nie pamiętam 25 ma w symbolu osobno ampli i
                    >
                    > dvd i kolumny Panasonic a może Yamaha a kolumny koda??

Sprobuj odpowiedziec na nastepujace pytanie:

chcesz miec w domu jedne z najlepszych glosnikow za pieniadze jakie chcesz
                    wydac, czy chcesz miec w domu Eltaxy, Jamo, czy Kode ? Tak sie sklada ze jedno
                    jest bardzo daleko od drugiego.

Jesli mi nie wierzysz zwracaj sie do locoloco, ktorego wiedza na te tematy jest
                    bardzo elementarna i skazona tym co sprzedaje. Wczoraj przekonales sie ile warte
                    sa japonskie blyskotki, jesli chcesz zastapic je jakas Koda, coz - Twoja sprawa
                    :). Nie polecam i wiem, ze sie nie myle. Glosniki QBA do ktorych link Ci podalem
                    sa przynajmniej klase lepsze od tych, ktore chcesz kupic, a cena jest pewnie
                    podobna.

QBA polecam w pierwszej kolejnosci. Znam wlasciciela i projektantow, wiem jakie
                    ci ludzie maja podejscie. Miedzy innymi od nich dowiedzialem sie o tym jak
                    dziala rynek. Polecam Ci je z PELNA ODPWIEDZIALNOSCIA, nie majac z tego tytulu
                    zadnych korzysci.

Jesli cos Ci sie nie spodoba sprobuj innych polskich producentow:

www.minimaaudio.pl/
                    www.gld.com.pl/
                    www.sound.pl/firma/2712/310.htm - szukaj Audoiwave
                    www.esa.com.pl/

Przeczytaj sobie normalne, uczciwe recenzje, nie podplacone testy roznej masci
                    Kody, czy innych Paradigmow:

www.hifi.pl/recenzje/kolumny.php

I wybierz sam, ale sposrod tego co warto wybrac, a nie sposrod tego co zostalo
                    wykreowane przez prase. Zycze powodzenia.
                    • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: *.chello.pl 08.01.06, 14:14
                      Po co w ogole chcesz suba ? Takie rozwiazanie - kupowanie suba - to
                      nieporozumienie za te pieniadze jakie chcesz wydac.

Elektronika jaka kupisz jest DUZO MNIEJ WAZNA NIZ KOLUMNY !

Przeczytaj sobie felieton Grzegorza Swinarskiego o rankingach:

www.hifi.pl/opinie/felieton/ranking.php
                      • Gość: locoloco Re: Prośba bo locoloco IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.06, 18:44
                        witam
                        zawsze odsłuchaj przed zakupem.
                        Mysle ,że uczciwe jest polecanie tego co sie dotyka, widzi czy słucha.
                        Dość szeroki dostęp do różnych zestawów daje jakieś wyobrażnie.
                        Pisałem juz że jeśli do stereo to tylko zestawy , jeśli do kina - zintegrowane
                        wystarczą. Zestaw Yamaha należy do najczęściej nabywnych w tej klasie cenowej.
                        Jeśli chcesz subwoofer - do kina sie przyda , do stereo- nie.
                        pozdrawiam
                        • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: 87.206.234.* 08.01.06, 18:48
                          > witam
                          > zawsze odsłuchaj przed zakupem.
                          > Mysle ,że uczciwe jest polecanie tego co sie dotyka, widzi czy słucha.
                          > Dość szeroki dostęp do różnych zestawów daje jakieś wyobrażnie.
                          > Pisałem juz że jeśli do stereo to tylko zestawy , jeśli do kina - zintegrowane
                          > wystarczą. Zestaw Yamaha należy do najczęściej nabywnych w tej klasie cenowej.
                          > Jeśli chcesz subwoofer - do kina sie przyda , do stereo- nie.
                          > pozdrawiam

Szczescie, ze i locoloco potrafi cos madrego napisac :).
                          • Gość: iit Re: Prośba bo locoloco IP: 213.76.173.* / *.lokietek.wolbrom.pl 08.01.06, 21:55
                            Problem jest jescze taki ,że gotowe zestawy z kolumnami wychodzą taniej niż
                            kupowanie tego oddzielnie.A tak wogóle to jamo to taki pasztet?I nikt z was nie
                            słyszał tego Panasa,Onkyo i Yamahy i nie ma porównania.Ten Panasonic mnie
                            trochę intryguje i tak poza tym to jednak Panasonic jednak odrobinę chyba dba o
                            siebie że daje jamo a nie eltaxy.Wiem ,ze jamo moe slabe ale i tak chyba
                            bardziej uznane niz chinski prism z ktorym zestway laczy Yamaha
                            • Gość: A.K. Re: Prośba bo locoloco IP: 87.206.234.* 08.01.06, 22:42
                              > Problem jest jescze taki ,że gotowe zestawy z kolumnami wychodzą taniej niż
                              > kupowanie tego oddzielnie.A tak wogóle to jamo to taki pasztet?I nikt z was nie
                              >
                              > słyszał tego Panasa,Onkyo i Yamahy i nie ma porównania.Ten Panasonic mnie
                              > trochę intryguje i tak poza tym to jednak Panasonic jednak odrobinę chyba dba o
                              >
                              > siebie że daje jamo a nie eltaxy.Wiem ,ze jamo moe slabe ale i tak chyba
                              > bardziej uznane niz chinski prism z ktorym zestway laczy Yamaha

Pasztet jak nic. Jak Eltax i Prism. Przebolej i dołóz kilkaset PLN na coś
                              lepszego. Co sądzisz o ofercie QBA ?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka