Dodaj do ulubionych

Zamieszanie z greckimi Leopardami

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.05, 00:45
Jakiś czas temu Grecy zamówili 170 nowych Leopardów 2 A5.
Dziś podano do wiadomości,że Ateny kupią używane 183 Leo 2 A4 i 150 Leo 1 A5.
Czy to dodatkowy kontrakt do tych pierwszych 170 Leo 2 A5 czy jego
modyfikacja?!
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • michalgajzler Re: Zamieszanie z greckimi Leopardami 08.08.05, 21:47
      Dodatkowy kontrakt. Dostawy nowych wozów z pierwszego zamówienia mają się zacząć
      za rok (koniec dostaw w 2009r).
      Przy okazji - te Greckie HEL to chyba jednak miały być w standardzie A6? Czy cos
      mi się już pomerdało?
      Pozdr.
      • Gość: Jasiu Re: Zamieszanie z greckimi Leopardami IP: 81.21.200.* 09.08.05, 01:10
        Leo2HEL dostanie dodatkowy pancerz na stropie wierzy, którego "standardowa" A6
        nie ma.
    • michalgajzler Re: Zamieszanie z greckimi Leopardami 09.08.05, 12:19
      No to jeszcze trochę informacji o tym zamówieniu. Za DefenseNews:
      "(...)Under the framework contract, the Hellenic Army will acquire:

      -183 Leopard 2A4 main battle tanks.
      -150 Leopard 1A5 main battle tanks.
      -Four Leopard 1 Standard armored recovery vehicles (ARVs).
      -10 Leopard 1 Biber armored vehicle launching bridges.
      -40 ammunition transport vehicles with a load capacity of 5 tons.
      -42 fuel transport vehicles.
      -24 workstations of Greece’s INIOCHOS command-and-control system.
      -Equipment, systems and tools for unit, formation and depot-level maintenance.
      -Spare parts for the initial support, maintenance, refurbishment and
      modification of the tanks.
      -164 DRC-9200 and 92 VRC-9201 radios for installation in Leopard 2A4 tanks.
      -197 intercommunication systems for installation in Leopard 2A4s.
      -A quantity of 120mm tank ammunition for the Leopard 2A4 from German Army stocks.
      Of the total value of 270 million euros, about 51 million euros represents the
      cost of procuring the vehicles, associated equipment and materials.
      The remaining 219 million euros are going to be awarded by BWB for the
      refurbishment and maintenance of the tanks to four German defense companies:
      KMW; Rheinmetall Defense Electronics, Bremen; Rheinmetall Waffe und Munition,
      Ratingen; and Rheinmetall Landsysteme, Kiel.(...)"
      Źródło:
      www.defensenews.com/story.php?F=1019533&C=europe
      • dreaded88 Leo1A5 09.08.05, 19:12
        Skoro je biorą, najwyraźniej zamierzają jeszcze niekrótko użytkować. Przydałaby się zatem jakaś modernizacja, szczególnie w zakresie odporności na wraży ogień. Jak wykazały testy dokonywane przez Australijczyków, nie jest z tym wesoło (a wręcz zupełnie niewesoło).
        • michalgajzler Re: Leo1A5 09.08.05, 20:31
          dreaded88 napisał:

          > Skoro je biorą, najwyraźniej zamierzają jeszcze niekrótko użytkować. Przydałaby
          > się zatem jakaś modernizacja, szczególnie w zakresie odporności na wraży ogień
          > . Jak wykazały testy dokonywane przez Australijczyków, nie jest z tym wesoło (a
          > wręcz zupełnie niewesoło).

          O planach modernizacji nic nie słyszałem. Swoją drogą - póki co to na stanie
          mają sporo staroci. Wystarczy wspomniec M48.
          Pierwsze czego postanowili się pozbyć to jeśli dobrze pamiętam BMP-1;-).
          Jeśli o osobników z Antypodów chodzi to trzeba przyznać, że zareagowali dość
          radykalnie;-)).
          • Gość: bugim Re: Leo1A5 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.05, 12:18
            Leopard 2 HEL to poprostu Leopard 2 A6 EX, czyli najnowszy wariant.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka