papak
16.01.06, 22:35
Mam pytanie,może niezupełnie związane z militariami ale pewnie więcej wiecie o
wybuchach niżna "astronomii"Hipotetyczna sytuacja -wielka asteroida leci w
kierunku Ziemi .W kierunku asteroidy wojsko wysyła broń-głowicę atomową.Są dwa
warianty dalszego postępowania
1 pocisk z głowicą uderza w obiekt i rozbija go -większość asteroidy i tak
spadnie na Ziemie
2głowica eksploduje w pewnej odległości od obiektu i fala uderzeniowa zmienia
trajektorię lotu asteroidy
I tu mam problem -skąd ta fala uderzeniowa. w atmosferze jest to poprostu
ruch powietrza .Co się dzieje w próżni kilkaset kg materiału z głowicy
rozpędzonych do prędkości "podświetlnej"+ neutrony z czego tylko część trafia
w obiekt. Może inaczej jak przebiega wybuch w próżni?