Dodaj do ulubionych

jak ja lubie te strone

08.11.02, 11:40
www.jed.simonides.org
Obserwuj wątek
    • Gość: Ed Re: jak ja lubie te strone IP: gw:* / 192.168.115.* 08.11.02, 12:00
      Fakt, fajna stronka. Szkoda tylko, że nie do każdego sprzętu są odnośniki. No i
      opisy mogłyby byc trochę lepsze.
      • grogreg Re: jak ja lubie te strone 08.11.02, 12:04
        Ale znajdz mi tak bogata dokumentacje foto.
        Cudo powiadam, cudo!
    • swiatlo AC-130? 14.11.02, 23:08
      grogreg napisał:

      > <a
      href="http://www.jed.simonides.org"target="_blank">www.jed.simonides.org</a>

      No wiec chcialem tam znalezc informacje o AC-130, amerykanskim gunshipie, i
      niestety pod AC sa tylko australian cruisers.
      Nie jestem znawca militarystyki, ale AC-130 Spooky sa niesamowite. To one byly
      decydujace w Pustynnej Burzy i w Afganistanie.


      • Gość: grogreg Re: AC-130? IP: proxy / 212.160.165.* 15.11.02, 07:46
        Akurat lotnictwo jest tam potraktowane po macoszemu.

        Co do Pystynnej Burzy. AC-130 nie odegraly tam tak istotnej roli. Jesli juz
        szukac "gwiazdy" to byl nim E-8 Joint Star.

        Ale w Afganistanie AC-130U Spectre Swoje zrobily. Wieksza role odegaraly tam
        wyposarzenie obserwacyjne gunshipa niz jego uzbrojenie.
        • swiatlo Re: AC-130? 15.11.02, 09:19
          Gość portalu: grogreg napisał(a):

          > Akurat lotnictwo jest tam potraktowane po macoszemu.
          >
          > Co do Pystynnej Burzy. AC-130 nie odegraly tam tak istotnej roli. Jesli juz
          > szukac "gwiazdy" to byl nim E-8 Joint Star.
          >
          > Ale w Afganistanie AC-130U Spectre Swoje zrobily. Wieksza role odegaraly tam
          > wyposarzenie obserwacyjne gunshipa niz jego uzbrojenie.

          Z tego co pamietam gushipy przetrzebily niesamowicie kulumne wojsk irackich w
          czasie odwrotu. Urzadzily tam istna rzez.
          Jezeli chodzi o Afganistan to zoraly one kompletnie pozycje Talibow w czasie
          obrony i potem takze urzadzily hekatombe w czasie rebelii w wiezieniu Mazar-i-
          Sharif.
          Nie znam sie na militarii, ale slyszalem ze od gunshipa nie ma ucieczki. Na
          obszarze wielkosci boiska pilkarskiego kazdy kwadrat wielkosci stopy
          kwadratowej dostaje kilka kul. Czesto sie tez ich uzywa do rozminowania.
          Czy mozesz troche powiedziec o ich faktycznej efektywnosci?
          • Gość: grogreg Re: AC-130? IP: proxy / 212.160.165.* 15.11.02, 10:37
            Ostrzelanie Irackie kolumny uciekajacej z Kuwejtu to byla egzekucja.
            Irakijczycy jechali w haotycznej formacji glownie zarekwirowanymi/skradzionymi
            cywilnymi pojazdami. Nie byli w stanie podjac jakiejkolwiek walki.

            Amerykanskie dowodztwo bylo wstrzasniete efektem nocnego ostrzalu i zabronilo
            tego typu dzialan. Cyt. "to nie rycerskie"
            Byl to juz koncowy epizod wojny i nie mial wplywu na jej efekt.

            Co do mozliwosci AC-130U Spectre.
            Uzbrojony jest on w 2 25mm armaty sytemu Gatlinga, dwie armaty 40mm i jedna
            haubice 105mm. Wszystko jest naprowadzane radarem. Ponadto Spectre dysponuje
            zestawem kamer tv, wzmacniaczy swiatla i termowizorow. Wszystkie nerwalgiczne
            elementy samolotu sa otulone Kelwarowymi "kocykami".
            Spectre moze rowniez pelnic funkcje stanowiska dowodzenia i obrubki danych,
            centrum lacznosci, i stanowista transmisynego (taki maly E-8).

            Fakt, ze "laweta" systemu spectre jest C-130 rodzi pewne ograniczenia. Trza
            miec pelne i bezdyskusyjne panowanie w powietrzu.


            • Gość: Szef Re: AC-130? IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 15.11.02, 17:58
              To przykład jak duża i dość brzydka rzecz potrafi cieszyć.Poczekajmy co
              te "cudeńka" zrobią jak Bush będzie się rozprawiał z Saddamem.
              • Gość: grogreg Re: AC-130? IP: proxy / 212.160.165.* 18.11.02, 09:30
                To zalezy od taktyki walki jaka przyjmie Saddam. szczeze watpie aby wyprowadzil
                w pustynie te swoje slabiutie trzy dywizje zmechanizowane. Spodziewam sie
                raczej walk w miescie. Tutaj AC-130 przydadza sie raczej jako stanowiska
                dowodzenia i samoloty rozpoznawcze.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka