Dodaj do ulubionych

Gen. Alireza Aqbari...

04.03.07, 20:09
Zniknal miesiac temu w Istanbulu w hotelu "Ceylan" mial 63 lat.
On byly min. obrony Iranu i nalezal do Gwardii Rewolucyjnej. Zapisal sie w
hotelu i zniknal jak kamien w wodzie....moze jest u was??
Obserwuj wątek
    • czaja1 Re: Gen. Alireza Aqbari... 06.03.07, 15:27
      Cze
      To napewno ten gość co mi robił kebaba..... boże co ja zjadłem (sprawdzę w nocy
      ile daję luxów).
      Fajny jesteś Mosze jak nie zawodzisz.
      Pozdrawiam
      • mosze_zblisko_daleka Gen. Alireza Aqbari...Ron Arad 06.03.07, 17:08
        On byl szefem wywiadu Iranskiego w Libanie w czasie kiedy zniknal izraelski
        lotnik-nawigator Ron Arad 20 lat temu w Libanie. Mustafa Dirani byly czlonek i
        wiezien izraelski (byl porwany i siedzial tutaj razem z Szeikh Ubed az Ron Arad
        bedzie wyzwolony) powiedzial ze "sprzedal" naszego lotnika za 1.5 mil. dolarow
        wlasnie gen. AQBARI....moze jeszcze beda dobre wiadomosci.
        "Ciezka jest cierpliwosc, ale ma slodkie owoce"
        • mosze_zblisko_daleka Zrodla... 07.03.07, 17:43
          ...podaja ze juz znajduje sie w bezpiecznym miejscu razem z rodzina i prosil o
          azyl ...
          • mosze_zblisko_daleka Slowik... 08.03.07, 06:46
            spiewa b. pieknie...
            To wszysztko wyglada jak film James Bonda. Gen. zapisal sie w hotelu razem z
            swoja rodzina, dostal klucze do pokoju, zabral sam walizki i...
            ...wylecial na wolnosc drugim wyjsciem...i kto mowi ze nie mozna uczyc sie od
            Bonda???
            ;-)))
            • axx611 Re: Slowik... 08.03.07, 21:28
              Widziano go w Waszyngtonie. Czuje sie bardzo dobrze.
              • wujcio44 Re: Slowik... 09.03.07, 13:03
                axx611 napisał:

                > Widziano go w Waszyngtonie. Czuje sie bardzo dobrze.

                Nieprawda. On jest uwięziony w Kiejkutach, gdzie poddaje sie go krwawym
                przesłuchaniom przeprowadzanym przez doborowych kapelanów.
                • czaja1 Re: Slowik... 10.03.07, 00:37
                  wujcio44 napisał:

                  > axx611 napisał:
                  >
                  > > Widziano go w Waszyngtonie. Czuje sie bardzo dobrze.
                  >
                  > Nieprawda. On jest uwięziony w Kiejkutach, gdzie poddaje sie go krwawym
                  > przesłuchaniom przeprowadzanym przez doborowych kapelanów.

                  Zawsze chciało mi się śmiać w Temacie Kiejkut za komuny Jednostka otoczona była
                  z zewnątrz jednym płotem (zarówno część z ośrodkiem wczasowym jak i stefa B) po
                  1989r. jak nastał Wałęsa i łowił tam rybki (a jezioro jest ekstra zarybione)
                  dobudowano drugi płot i zrobono "strefę śmierci" pomiędzy ogrodzeniami.
                  pzdr
    • grogreg Re: Gen. Alireza Aqbari... 09.03.07, 10:33
      Pewnie spiskuje z Maciejem Giertychem jak pognebic Izrael.
      • czaja1 Re: Gen. Alireza Aqbari... 10.03.07, 00:40
        grogreg napisał:

        > Pewnie spiskuje z Maciejem Giertychem jak pognebic Izrael.

        Jak spotykam znajomych z europy zachodniej to jedno z pierwszych pytań jest "Wy
        chyba nie lubicie swojego rządu?"
        Śmiać się czy płakać??
    • mosze_zblisko_daleka Teheran-Damaszek-Istanbul...? 10.03.07, 16:47
      Zrodla podaja ze na poczatku gen.Askari przylecial do Damaszku i byl tam w
      hotelu (zeby zmylic jesli ktos uwaza na niego).
      Po 4 dniowym pobyciu w Damaszku wszedl na samolot "Turkish Airlines" i
      wyladowal w Istanbule. W miedzy czasie 2 osoby w europejskim wygladzie zamowili
      pokoj dla "Mister Akbari", ktory ma przyjsc na drugi dzien. Zaplacili gotowka
      na 3 dni...
      Nazajutrz przyszedl "mister Akbari" dostal klocz do pokoju i zniknal....
      Teraz John LaKare, ma juz temet na nowa ksiazke...
      • marek_boa Re: Teheran-Damaszek-Istanbul...? 10.03.07, 19:16
        Mosze jeśli Askari poleciał do Turcji z Damaszku to ja osobiście nie dał bym za
        jego prawdomówność...złamanego szekla!:)
        -Pozdrawiam!
        • mosze_zblisko_daleka Dlaczego nie...?? 10.03.07, 23:29
          Hej, wlasciwie dlaczego nie? Nie tak rozumiem co masz na mysli.
          • marek_boa Re: Dlaczego nie...?? 11.03.07, 00:16
            Mosze nie od dziś wiadomo,że służby specjalne Syrii i Iranu dość ściśle ze sobą
            współpracują!:) Taki "gość" od razu wzbudza "zainteresowanie" odpowiednich
            komórek wywiadu i jest,że się tak wyrażę "prowadzony"(czyli dyskretna ochrona +
            obserwacja!) Jeśli zjawia się w zaprzyjaźnionym kraju to odpowiednie "czynniki"
            resortowe niezwłocznie zwracają się z zapytaniem do odpowiednich "czynników"
            kraju z ,którego przyjechał na przykład : "Co do jasnej ciasnej na naszym
            podwórku robi Wasz pan X?" Jeśli "gość" jest wysłany to problemu nie ma! Jeśli
            gość wyjechał ot tak sobie "bez pożegnania" to "czynniki" kraju z ,którego
            przyjechał grzecznie "proszą" aby "gościa" zwinąć i dostarczyć abarotno!Jeśli
            nic takiego nie nastąpiło to znaczy ,że "pan X" był w Syrii z wizytą oficjalną
            i wyjechał oficjalnie!Jeśli mógł wyjechać oficjalnie i to w dodatku do Turcji
            to znaczy ,że "czynniki" o jego wyjeździe wiedziały i to akceptowały!
            -Pozdrawiam!
            • mosze_zblisko_daleka Zgadzam sie... 11.03.07, 06:47
              OK, ale fakt jest ze przeszedl na inna strone razem z rodzina i z walizka pelna
              z "prezentami" dla gospodarzy...
              • marek_boa Re: Zgadzam sie... 11.03.07, 09:26
                Mosze a Pamiętasz co powiedział Laokoon w "Eneidzie"?:)" Timeo Danaos et dona
                ferentes"! "Drewniany" koń" był pięknym prezentem i Trojanie wprowadzili go za
                mury....
                -Pozdrawiam!
                • mosze_zblisko_daleka Spieg... 11.03.07, 13:14
                  Teraz podawaja zrodla, ze on byl spiegiem zachodu przez 4 lata.........
                  Kiedy zaczelo byc goraco, to zapakowal manatki,rodzine i wylecial z gotujacej
                  sie klatki...
                  Pzdr,

                  P.S.
                  nie wladam lacina to moze wytlumaczysz...
                  • marek_boa Re: Spieg... 11.03.07, 23:41
                    No problem Mosze!:) " Lękam się Danaów,nawet gdy przynoszą dary"! W
                    Eposie "Eneida"(2,254) poety Rzymskiego Publiusza Wergiliusza Maro (70-19
                    p.n.e.) tymi słowami kapłan Laokoon ostrzegał Trojan,gdy zobaczył zostawionego
                    przez Greków(Danaów) drewnianego konia!
                    - Mosze tak do końca to nigdy nie będzie wiadomo czyim był szpiegiem i dla
                    kogo pracował!Może wcale nie uciekł tylko zmienił "klimat"?:)
                    -Pozdrawiam!
                  • odyn06 Spokojnie Mosze 12.03.07, 10:39
                    W nawiązaniu do mądrej wypowiedzi Marka: Mosze nie wierz w żadne doniesienia w
                    mediach. One mają na celu ukrycie rzeczywistego przebiegu zdarzenia. Jak mówią
                    starozakonni - to taki pic i miszmasz. Prawdy nie poznamy nigdy, ale ta ucieczka
                    jest ważna dla bezpieczeństwa Twojego kraju!! Gdy się popuści fantazji, to można
                    sobie wyobrazić, że facet siedzi w jakiejś niepozornej, a dobrze strzeżonej
                    willi nad Potomakiem i odpowiada na pytania CIA i waszego Missadu. Cokolwiek
                    opowie, to i tak będzie podlegało weryfikacji (brawo Marek), ale pewnym jest, że
                    wie dużo. Dla was pomoże to zmienić strategię działania wobec Hizbollahu, bo
                    tej ostatniej wojenki nie wygraliście przekonywująco. Świat patrzący z pewną
                    sympatia na wasz opór wobec zalewem arabskiego morza - patrzy na was z sympatią
                    dużo mniejszą.
                    Nie sztuka rozwalić parę miast i wiosek w południowym Libanie przy pomocy bomb
                    lotniczych. Nasrallahowi kręgosłupa nie przetrąciliście, a kolumny nieszczęsnych
                    Libańczyków uciekających z południa przed waszymi bombami sympatii na świecie
                    wam nie przyniosły.
                    Dlatego też ten facet wiedział kiedy uciec, a wy na tym skorzystacie najwięcej i
                    obyście dobrze te informacje wykorzystali.
                    Ps. Mosze. Byłem wczoraj w Zakopanem. Widziałem grupy waszej młodzieży, która
                    zwiedza nie tylko miejsca tragedii Holocaustu, ale i wpada w polskie Tatry. Chcę
                    napisać, że dziewczyny to macie ładne, choć od naszych inne nieco. Szalom
                    • mosze_zblisko_daleka Ja tez tak mysle... 12.03.07, 11:11
                      Ze polskie kobiety sa sliczne i piekne, widze ich tutaj czesto...

                      P.S.
                      Jesli na "Militara" gadamy juz o kobietach, to przyszly na swiat dobre
                      czasy... ;-))))
                    • marek_boa Re: Spokojnie Mosze 12.03.07, 11:18
                      Tak to już na świecie jest,że "przekręconemu" szpiegowi nigdy się do końca nie
                      wierzy! Po za tym gdy raz zdradził (z jakiego kolwiek powodu!) to nigdy nie ma
                      pewności czy nie zrobi tego znowu! Nagłaśnianie tego typu przypadkow przez
                      media ma tylko zadanie propagandowe! Wiadomo przecie ,że od momentu podania
                      przez media tej wiadomości kontrwywiad państwa z ,którego zwiał zrobi wszystko
                      by zdezaktualizować w możliwym zakresie jak najszybciej to co facet mógł
                      przekazać stronie przeciwnej! W pewnym zakresie jego wiedza na pewne tematy
                      bardzo szybko będzie nieaktualna! W dodatku jeśli to tak jak w tym przypadku
                      jest "były" oficjel nie dopuszczony do aktualnych tajemnic to jego wiadomości
                      mogą tylko potwierdzać wcześniejsze informacje(co też jest ważne!)ale nic
                      nowego nie wnoszą!
                      -Pozdrawiam!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka